خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 56
    نمایش نتایج: از 76 به 86 از 86
    1. Top | #76
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      * * *
      ** *
      ** *
      ** ** * *
      *********** *
      * *
      * *
      *
      در ضمن چندین مورد تهمت هایی بهم زدی که به جز گستاخی نمیشه چیز دیگری رو درموردشون گفت.
      نمیدونم اجیر گفتین مزدور گفتین.. ومع ذلک.
      در ضمن تا وقتی اطلاعی از زبان ترکی ندارین در موردش بحث کردن بی فایده اس.شما هیچ نمیدونین که کلا ملت ترک قبل اینکه زبانشون نقطه ی اتصال اصلیشون باشه این قومشون هس که یکی هست.البته اونهای که به لحاظ جغرافیایی در کنار هم اند.دیگه اونیکه تو آلمانه اون ترک مال خود آلمانه و فقط ما زبان مون یکیه.ترکی استانبولی هم ریشه اش همون ترکی هس.منتهی ترکی دو گونه گفتاری مشهور داره آذری و عثمانی.چیزی که تو ترکیه و قبرس و امارات یونان و بلغار و رومانی و ایتالیا و روسیه بلاروس و چند جمهوری جدا شده از روسیه و چند جای دیگه صحبت میکنن عمدتا ترکی استانبولی(همون عثمانی هست)واصلا ما مشکلی (که شما در گویش های مختلف کوردی دارین) در فهم و گفتگو نداریم.البته ترکی عثمانی در مناطقی که کورد نشین هستن لغات و اصطلاحاتی وارد شده که ما از داخل جمله متوجه اون میشیم.یا اینکه مثلا یک لغتی در گویش آذری دیگه استفاده نمیشه یا افراد مسن اونها رو میدونن ولی ما الان برامون یه لغت جدیده که با مراجعه میبینم نه این هم در گویش آذری هم قلا بوده ولی الان مردم خیلی کم ازش استفاده میکنن.
      حتی اگه شما به روستا های دور تر از شهرهای برین میبینین که اونها همون لغات رو هم دارن استفاده میکنن.
      مثال میزنم:کلمه ی" دنیز" به معنی دریا هست.که اکثر تبریزی ها میخوان در مورد دریا صحبت کنن همون فارسی شو میگن.ازشون هم بپرسی شاید ندونه که اصلا واژه "دنیز "یک واژه اصیل ترکی هست هست.البته الان چون طرف دار ترکی خیلی زیاد شده موضوع فرق کرده .
      بعضی وقتها خود تبریزی ها جوری آذری غلیظ صحبت میکنن که شما فکر میکنین همون ترکی عثمانی هست.
      علی ای حال این دو گویش اصلشون یکیه.کما اینکه یه نفر از ترکیه میاد تبریز دیگه با خودش مترجم نمیاره.تبریزی ها هم که میرن استانبول این مشکل رو ندارن.
      حالا من نمیدونم کسی که داره تازه ترکی یاد میگیره چطوری این سوال براش پیش میاد که آذری و ترکی چی هستن؟
      Nitha عزیز ترکی یک زبان با قدمتی به طول تاریخه.ولی الان تو گویش عثمانی حتی لغات انگلیسی هم بعد از آتاتورک وارد شده.مثلا اونا اکثرا برای کلمه "مشکل" یا "مسئله" میگن "پرابلم" همون Problem.

البته هز زبانی که قدمتی در این حد داشته باشه حتما دچار تطور میشه.در نظر بگیرید تطور ی که زبان فارسی در طول 29 قرن باهاش روبرو بوده چقدر عظیم بوده.شما هایی که الان ادعای با سواد بودن میکنید و از نقایص زبان فارسی صحبت میکنید برین تطورات زبان های ترکی و یا فارسی رو بررسی کنید تا به این اشتباهات نیفتید.من به شما قول میدم 29 قرن که سهله اگه از 6 قرن پیش یک متنی جلوی شما بذارن که بخونید و معنیش کنید,عاجز میمونید.میگید این فارسی نیست این یک زبان دیگه است.البته منم مثل شما.چون اصلا با اون لغات و جمله بندی آشنا نیستیم.
      متوجه میشید چی میگم؟29 قرن یعنی 900 سال قبل از عیسی مسیح(ع).
      در نظر بگیرید که زبان ترکی حد اقل قدمتی که براش متصوره با 7000 سال :خب فکر میکنید 10000 سال پیش نیاکان ما اینجوری صحبت میکردند نخیر.تطوراتی که در طول تغییر حکومت ها جنگ ها آمدن ادیان مختلف مهاجرت ها و کلی اتفاق دیگه باعث شده که هم گویش های مختلف بوجود بیاد هم اینکه مثلا در ترکی عثمانی(استانبولی) از انگلیسی یا عربی لغتی را استفاده میکنن که ما نمی کنیم.ولی دیگه اینجوری نیست که قواعد نحوی مختلف باشه.یا نمیدونم لغات مختلف زیاد و غیره.نخیر.
      اگه شما داری یاد میگیری ما باهاش زندگی میکنیم.
      پس یه چیز از این تاپیک یاد بگیرین تطورات زبانی رو در بررسی هر زبانی در نظر بگیرید گرچه کار خیلی سخت ودشواری است ولی چاره ای ندارین.در عوض دچار اشتباه نمیشین و یک زبان رو دو زبان مختلف نمیگیرین.
      ترکی یک زبان است با دو گویش عمده:آذری در مناطق آذرآبادگان که نوع اصیل ترکی همین است ودیگری ترکی عثمانی که به خاطر نزدیکی به اروپا و امپراطوری بزرگ عثمانی که قبلا بود از زبان های اروپایی نیز تاثیر پذیرفته است.به خصوص کشورهای همسایه ترکیه.
      فکر کنم براتون کافی باشه.
      ویرایش توسط bahar94 : 30 بهمن 1393 در ساعت 04:58

2. Top | #77
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حالا که اون عکسو نگا کردی اینا رو هم نگا کن و نسل کشی در زمانی به این کوتاهی و به این عظمت رو برای من مثال بزن تا رسما بابت عکسی که گذاشتم عذرخواهی کنم.
      عملیات انفال عملیاتی در سال ۱۹۸۸ تا ۱۹۸۹ بود که در جریان آن نیروهای رژیم بعث عراق که به طور مستقیم از صدام حسین فرمان می‌گرفتند، بیش از ۱۸۰٬۰۰۰ (۱۸۲٬۰۰۰ تن شامل ۸۰٬۰۰۰ بارزانی و چند ده هزار گرمیانی) کرد عراقی را قتل عام کردند.
      بنا بر آمار تایید شده، در طی عملیات هفت ماهه انفال از فوریه تا سپتامبر ۱۹۸۸، که تنها در استانهای کرکوک ، دیاله ، نینوا و صلاح الدین ، اجرا شد، بیش از ۳۰۰۰ روستا نابود و بیش از ۱۸۲۰۰۰ نفر مردم بی دفاع از سوی ارتش و ماموران امن و مخابرات عراق به قتل رسیدند. در همین راستا نیز شهرهای حلبچه ، طویلا، خورمال، سید صادق، پینجوین، قلعه دیزه، سنگ سر، جوارتا، قلاچولان و ماوه ت به تمامی ویران و از سکنه خالی گردیدند.
      استفاده از اسلحه شیمیایی و کشتار حلبچه در جریان عملیات انفال روی داد.

د اگه مردی و جراتشو داری خوب به عکسا نگا کن و بعد بگو اون دست واقعیه یا نه؟؟؟

1.jpg

5.jpg

6.jpg

67.jpg
      چرخ یک گاری در حسرت واماندن اسب
      اسب درحسرت خوابیدن گاریچی
      ومرد گاریچی در حسرت مرگ

ویرایش توسط Joker72 : 30 بهمن 1393 در ساعت 05:03

3. Top | #78
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahar94 نمایش پست ها
      * * *
      ** *
      ** *
      ** ** * *
      *********** *
      * *
      * *
      *
      در ضمن چندین مورد تهمت هایی بهم زدی که به جز گستاخی نمیشه چیز دیگری رو درموردشون گفت.
      نمیدونم اجیر گفتین مزدور گفتین.. ومع ذلک.
      در ضمن تا وقتی اطلاعی از زبان ترکی ندارین در موردش بحث کردن بی فایده اس.شما هیچ نمیدونین که کلا ملت ترک قبل اینکه زبانشون نقطه ی اتصال اصلیشون باشه این قومشون هس که یکی هست.البته اونهای که به لحاظ جغرافیایی در کنار هم اند.دیگه اونیکه تو آلمانه اون ترک مال خود آلمانه و فقط ما زبان مون یکیه.ترکی استانبولی هم ریشه اش همون ترکی هس.منتهی ترکی دو گونه گفتاری مشهور داره آذری و عثمانی.چیزی که تو ترکیه و قبرس و امارات یونان و بلغار و رومانی و ایتالیا و روسیه بلاروس و چند جمهوری جدا شده از روسیه و چند جای دیگه صحبت میکنن عمدتا ترکی استانبولی(همون عثمانی هست)واصلا ما مشکلی (که شما در گویش های مختلف کوردی دارین) در فهم و گفتگو نداریم.البته ترکی عثمانی در مناطقی که کورد نشین هستن لغات و اصطلاحاتی وارد شده که ما از داخل جمله متوجه اون میشیم.یا اینکه مثلا یک لغتی در گویش آذری دیگه استفاده نمیشه یا افراد مسن اونها رو میدونن ولی ما الان برامون یه لغت جدیده که با مراجعه میبینم نه این هم در گویش آذری هم قلا بوده ولی الان مردم خیلی کم ازش استفاده میکنن.
      حتی اگه شما به روستا های دور تر از شهرهای برین میبینین که اونها همون لغات رو هم دارن استفاده میکنن.
      مثال میزنم:کلمه ی" دنیز" به معنی دریا هست.که اکثر تبریزی ها میخوان در مورد دریا صحبت کنن همون فارسی شو میگن.ازشون هم بپرسی شاید ندونه که اصلا واژه "دنیز "یک واژه اصیل ترکی هست هست.البته الان چون طرف دار ترکی خیلی زیاد شده موضوع فرق کرده .
      بعضی وقتها خود تبریزی ها جوری آذری غلیظ صحبت میکنن که شما فکر میکنین همون ترکی عثمانی هست.
      علی ای حال این دو گویش اصلشون یکیه.کما اینکه یه نفر از ترکیه میاد تبریز دیگه با خودش مترجم نمیاره.تبریزی ها هم که میرن استانبول این مشکل رو ندارن.
      حالا من نمیدونم کسی که داره تازه ترکی یاد میگیره چطوری این سوال براش پیش میاد که آذری و ترکی چی هستن؟
      Nitha عزیز ترکی یک زبان با قدمتی به طول تاریخه.ولی الان تو گویش عثمانی حتی لغات انگلیسی هم بعد از آتاتورک وارد شده.مثلا اونا اکثرا برای کلمه "مشکل" یا "مسئله" میگن "پرابلم" همون Problem.

البته هز زبانی که قدمتی در این حد داشته باشه حتما دچار تطور میشه.در نظر بگیرید تطور ی که زبان فارسی در طول 29 قرن باهاش روبرو بوده چقدر عظیم بوده.شما هایی که الان ادعای با سواد بودن میکنید و از نقایص زبان فارسی صحبت میکنید برین تطورات زبان های ترکی و یا فارسی رو بررسی کنید تا به این اشتباهات نیفتید.من به شما قول میدم 29 قرن که سهله اگه از 6 قرن پیش یک متنی جلوی شما بذارن که بخونید و معنیش کنید,عاجز میمونید.میگید این فارسی نیست این یک زبان دیگه است.البته منم مثل شما.چون اصلا با اون لغات و جمله بندی آشنا نیستیم.
      متوجه میشید چی میگم؟29 قرن یعنی 900 سال قبل از عیسی مسیح(ع).
      در نظر بگیرید که زبان ترکی حد اقل قدمتی که براش متصوره با 7000 سال :خب فکر میکنید 10000 سال پیش نیاکان ما اینجوری صحبت میکردند نخیر.تطوراتی که در طول تغییر حکومت ها جنگ ها آمدن ادیان مختلف مهاجرت ها و کلی اتفاق دیگه باعث شده که هم گویش های مختلف بوجود بیاد هم اینکه مثلا در ترکی عثمانی(استانبولی) از انگلیسی یا عربی لغتی را استفاده میکنن که ما نمی کنیم.ولی دیگه اینجوری نیست که قواعد نحوی مختلف باشه.یا نمیدونم لغات مختلف زیاد و غیره.نخیر.
      اگه شما داری یاد میگیری ما باهاش زندگی میکنیم.
      پس یه چیز از این تاپیک یاد بگیرین تطورات زبانی رو در بررسی هر زبانی در نظر بگیرید گرچه کار خیلی سخت ودشواری است ولی چاره ای ندارین.در عوض دچار اشتباه نمیشین و یک زبان رو دو زبان مختلف نمیگیرین.
      ترکی یک زبان است با دو گویش عمده:آذری در مناطق آذرآبادگان که نوع اصیل ترکی همین است ودیگری ترکی عثمانی که به خاطر نزدیکی به اروپا و امپراطوری بزرگ عثمانی که قبلا بود از زبان های اروپایی نیز تاثیر پذیرفته است.به خصوص کشورهای همسایه ترکیه.
      فکر کنم براتون کافی باشه.
      من و شما سه شبه داریم بحث میکنیم تازه اومدی سر بحث اصلی تاپیک
      خدا خیرت بده...
      اینایی که گفتی رو درمورد زبان ترکی نمیدونستم و ممنونت هم هستم که این اطلاعات رو دراختیارم گذاشتی.
      و اینکه من اختلاف بین ترکی و آذری رو پرسیدم به این خاطر بود که یکی مثل شما جای جبهه گرفتن و حرفای جدا از تاپیک بیاید و جواب منو بده چون به زبان ترکی علاقه مندم و میخوام چیزای بیشتری ازش بفهمم.
      بازم میگم درمورد زبان ترکی متاسفانه اطلاعات درستی ندارم (البته همیشه میخواسته و میخوام که براش مطالعه کنم ولی متاسفانه وقتش رو نداشتم)
      الان در این تاپیک با دو نظریه متفاوت نسبت به زبان ترکی روبه رو هستم.(یکیش مال شما یکیش هم مال آقا یغما"هردوتاتون ترک زبانید و این شما بودید که این نظریات رو مطرح کردید و به من هیچ ربطی نداره")
      یکیش اینه که شما میگید هم آذری و هم ترکی یک زبانه.
      و اون یکی نطریه میگه زبان های مستقلیه.
      .................................................. ..............................
      حالا میشه لطفا شما منو روی یکی از نظریات مطمئن کنید؟؟؟؟
      ومرد گاریچی در حسرت مرگ

4. Top | #79
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اولا گفتم در مورد عکس پروفایلت توضیح نده که توضیحات مبسوط مظلومانه دادی.
      چون کرد ها این عکس رو این جوری میگن که اگه این 5 نقطه با هم باشن و یه کشور واحد با قومیت کرد تشکیل بدیم دیگه دنیا گلستان میشه.
      ولی میبینی که این جوری نیست.این همان پازل کردی نقشه خاورمیانه جدیده.
      داری به حرف های من میرسی.من به شدت هر کشتار و مظلوم کشی را در هر کجای جهان محکوم میکنم.و انزجار خودم رو این جا هم اعلام میکنم.حالا میخواد کرد باشه میخواد غزه باشه لبنان باشه.یا میانمار.
      اما اشکال خیلی خیلی بزرگ این نقشه جدید خاورمیانه با محوریت قوم گرایی میدونی چیه؟قول میدم نمیدونی.اینه که وقتی دارن تو کردستان قتل و غارت انجام میدن اونی که تو بلوچستان نشسته میگه خب به من چه دارن کرد ها میزنن.منو سنه نه.ولی دیدی که ایران با استراتژی تعقیب متجاوز توسط امام رفت که صدام رو ادب کنه که نذاشتن.کی نذاشت الان جاش نیست.چرا امام گفت جام زهر رو نوشیدم ؟برای اینکه تو اون برهه دیگه ایران قابل شکست و کنترل نیود.وقتی فاو رو ایران گرفت همه افتادن به تته پته.گفتن ایران رسید به پشت دروازه بصره.بالاخره هر جوری بود که شما ها سن و سال تون قد نمیده آتش بس رو برقرار کردن.که این ها بماند.

اما این عکس هایی که گذاشتی اولا این رو ما باعث نبودیم که و چقدر شهید دادیم تا عاملین این جنایت ها تنبیه بشن.ولی چن بار بهت بگم لطفا ادبیات گفتگو رو رعایت کن!
      این جمله "اگه مردی" یعنی چی؟ فردا میخوای مهندش کشاورزی بشی این ادبیات از یه تحصیل کرده خیلی بعیده.
      و اما اگه ناراحت نمی شی منم هم چن تا عکس میذارم که اینها مال 20-3- سال پیش نیست مال همین امساله مال همین ماه های اخیره.ترک زبان هم نیستن ولی انسانن.اگه برای شما فقط قومیت مهمه برا ما ها انسانیت مهمه .عند اکرمکم عندالله اتقیکم.
      وقتی حسین (ع) در آن ظهر داغ فریاد برآورد که اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید.ما یاد گرفتیم که به خاطر قومیت ترک و فارس و کرد نه,که به خاطر انسانیت آرام ننشینیم.
      من نمیگم که شما دم از تجزیه میزنید گرچه در پیام های خصوصی و همین پست های اخیرتون به وضوح میشه همچین معانی رو دریافت کرد من میگم اگه ایران تیکه تیکه بشه نه سر کرد ها بلکه سر همه ی قوم هاش این اتفاق می افته.چطوره که الان داعش به همه کرد های سوریه و عراق تجاوز میکنه ولی جرات نداره به کرد های ما نازک تر از گل بگه؟حتما خیلی دوستشون داره؟این جوریه؟به نظر شما اگه اقتدار ایران نبود الان داعش یا هر زهرمار دیگه هزارتا از این بدبختیها سر مردم کرد-لر-ترک فارس-بلوچ نیاورده بود؟
      مردی به اون چیزی که شما فکر میکنید نیست.مردی به اون چیزیه که امام حسین(ع) این پاره تن پیامبر عظیم الشان(ص) به ما یاد داد.
      مردی آن است که در مقابل عکسهایی که برات میذارم آرام ننشینی .حداقل کاری نمیتوانی انجام بدهی در قلبت با آن شیاطین بجنگ.
      مردی این است که از کوچه های امن تبریز پا بشی بری وسط آتیش.بری با این حرام-زاده های داعش دربیفتی.حالا بعضی سبک مغزها هر چه میگویند بگویند .
      بعضی سبک مغزها میگویند ایران آنجا برای خود کوبانی نمیجنگد برای خودش میجنگد.آخه ای ابله(شیپور به دست رسانه ها) معلوم است دیگه.اگه 30 سال پیش ایران خط مقدم جبهه اش در خرمشهر بود الان اون خط مقدم رو برده در مرزهای سوریه میجنگد.آنجا دشمن را مهار میکند که بعضی ها بشینن خونه ماهواره نیگاه کنن و بگن بشار خیلی ظالمه.بشینه تفاله های ماهواره های ضد ایرانی رو نگاه کنه وخبر نداره که همون ماهواره با زنش مادرش دخترش داره چیکار میکنه.خب دیده نمیتونه بیاد داخل ایران یه پلن دیگه رو ایجاد کرده.
      نمیدانم بالاخره روزی متوجه این حرف ها خواهید شد یا نه؟
      اگه تو چن تا عکس از جنایات صدام رو گذاشتی که واقعا یزید گونه قتل عام کرد منم برات عکس میذارم .نترس خواستی گریه کن خواستی مشتهایت را گره کن.خواستی فریاد کن.منم باهاتم.اما نه در مقابل تو در کنار تو .درکنار آن دخترکان 12-13 ساله کوبانی خواهیم بود که وقتی اسلحه با خشاب پر و مهماتش باشد هم وزن همون دختره خواهد شد.آری خواستی من هم باهاتم نه اینکه همدیگه رو به خاطر زبانمون به خاطر قومیتمون مسخره کنیم وبا هم گلاویز بشیم .خیلی وقتها ست دلم تنگ است.حتی دلم برای آن پیر مردی که در میانمار گذاشتن وسط آتش.تقلا هم نکرد .تلاشی هم نکرد.میفهمی چی میگم؟نشست تا بسوزد.و یا آن مردی که دستهایش بستند گذاشتند وسط آتش.خواست بپاخیزد با چماق زدند سرش .و او هم نشست تا بسوزد.میانمار که دیگر کرد نیست.ترک هم نیست.یک انسان است.این خط حسین است.این مرام نامه زینب است.وقتی مجبور شدم این عکس ها را برایت جمع کنم نمیدانی چقدر صدای دندانهایم از خشم سکوت اتاقم را شکست.
      من نمیدانم که شمابه چه چیزی مرد میگویید؟نمیدانم.آن روزی که شهید سر کوچه ما که فقط استخوان جمجمه و یک پلاک ازش دفن کردیم و برگشتیم شاید مردی هم با ابرمرد ها دفن شد.آری اگر اینگونه باشد.من هم مرد نیستم.شما هم مرد نیستین.ولی یادتان باشد ما هم از نسل همانها هستیم روزی بالاخره بزرگ خواهیم شد تو هم بزرگ خواهی شد و دیگر این جلادان این بچه کشان جرات ندارن جولان بدهند.آن روز خیلی نزدیک است.خیلی

بچه ها از همتون بابت عکس های دلخراش پست بعدی پوزش میطلبم.این ها همان جنایات اخیر داعش وجبهه النصره و رژیم صهیونیستی است.
      ویرایش توسط bahar94 : 30 بهمن 1393 در ساعت 06:11

5. Top | #80
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      باز هم از همه شما باابت اپلود این عکس ها عذرخواهی میکنم.ولی باید بدانید که دشمن واقعی من و شما چه کسانی هستند.
      باید بدانید که چرا ایران تصمیم گرفته داعش و رژیم صهیونیستی را سر جایش بنشاند.
      عکس ها آنقدر زننده بود که نتونستم بقیه رو بذارم.اینها هم آدمند.همانطور که صدام ملعون سردشت را بمباران شیمیای کرد.و ما داغ دار شدیم.اینجا اگر انسان باشیم غم بزرگی است این فجایع در اطراف ما.بدانیم بایستی با چه کسی در بیفتیم.ریشه ظلم را پیدا کنیم.شامه ی دشمن شناسی مونو قوی کنیم.

فایل پیوست 22780
      فایل پیوست 22781
      فایل پیوست 22782
      فایل پیوست 22783
      فایل پیوست 22784
      فایل پیوست 22785
      فایل پیوست 22779

6. Top | #81
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بحث تازه داره جالب میشه این عکسا رو پاک کن و بیا پ خ اونجا ادامه بدیم این حرفا و عکسا جاش اینچا نیست.
      پاک کن و منتظر پ خ باش دارم تایپش میکنم.
      ومرد گاریچی در حسرت مرگ

7. Top | #82
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آرتیک سنینله دورا مام-بوآکشام چیکاریم گئدریم

نه مورد زبان ترکی نظریه من و اون نیست.زبان ترکی یک زبانه.تصورات یک نفر مهم نیست.حتی موسیقی ترکی عثمانی تاثیر پذیریش از سازهای زهی عربی بیشتر بوده.حتی ریتم های کردی هم تو آهنگ های ترکی عثمانی هست.ماهسون خودش یه کرد ه.احمد کایا کرد ه.علی شان کرد ه.وچندین و چندین خواننده بزرگ ترک که اصالتا کرد هستن ولی زبان ترکی هم زبان اصلیشونه.چطور؟ببینین خدابیامرز احمد کایا که بین ترک های آذری و ترکیه طرفدارهای خاص رو هم داشت وداره ,یک کرد بود که همیشه ترانه هاش تم اعتراض نسبت به وضعیت موجود بین کرد ها رو داشت.آدمی هم نبود که بگیم نمیتونه به کردی آهنگ بسازه که خنده دار میشه.چون بالاخره همه به توانایی و استعداد احمد واقف بودند.ولی میاد چیکار میکنه شاهکار هاشو به زبان ترکی میخونه.میدونین چرا؟احمد خیلی استادانه هم با زبان ترکی اشناست هم کردی.منتهی به خاطر بسامد های آوایی زبان ترکی و اون تحریر هایی که در ترکی به اون زیبایی میشه در آورد در زبان های دیگر نیست ,میاد یک کار فولکلور با بکگراند کردی که کلیپ ها هم همیشه با فرهنگ کرد است رو با سازهای ترکی و زبان ترکی انجام میده و همونی میشه که میبینید.وقتی شما کلیپ هاشو نیگاه میکنی انگار 100 ساله تو اون مناطق کردنشین بودی.کرد هایی ترکی هم صحبت میکنن وخیلی از فرهنگ ترک را دارن.یک تلاقی فرهنگی در کارهای اون رخ میده.
      تا جایی که دیگه حکومت ترکیه نتونست تحملش کنه و کشتنش.هنوز هم که هنوز است آلبوم هاش جایگاه خودشو داره.خدایش رحمت کناد.
      ماهسون هم که که دیگه میشناسین.به هیچ وجه من الوجوه این زبان شناسانی که میان نظریه (شاید بیشتر بیانیه) صادر میکنن اصلا نمیتونن تو اعماق این چیزها برن.چون توانشو ندارن.هیچوقت اون حسی که من از زبان ترکی در ترکیب با کردی دریافت میکنم اون دریافت نخواهد کرد.راه را به بیراهه خواهد رفت نه فقط در حوزه زبان شناسی در مورد جامعه شناسی هم این طوریه.40 ساله آمریکا نتونسته تشخیص بده تو ذهن و فرهنگ مردم ایران چی میگذره.با اون همه متخصص خبره.
      برای این جای کار شما رو توصیه میکنم یک آهنگ احمد کایا برین دانلود کنین.خیلی نازه."آرتیک سنینله دورا مام-بوآکشام چیکاریم گئدریم"معنی:
      بیشتر از این نمیتونم باهات بمونم -امشب میذارم میرم.
      فقط آهنگش هم گوش کنین که شاید خودتون هم دارین ارزش داره.صد حیف که نامردها کشتنش.

8. Top | #83
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط :کمدین: نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز.
      شما کامل پستهارو خوندین؟؟؟یا فقط رهگذری یه پست منو خوندین و دارین قضاوتم میکنین؟؟؟
      چرا داری به جدایی طلب بودن متهم میکنی منو؟؟؟
      مگه نخوندی اون حرفا رو تو جواب چه حرفایی نوشتم؟؟؟
      این انصافه که تو داری؟؟؟بویی از وجدان بردی؟؟؟
      بازم میگم حرفام در جواب این حرفا بوده:
      ("
      ببین چرا شما فارسی یاد میگیری؟ها سوال خوبیه.راستی چرا؟
      اگه جمعیت ترک بخواد بگه که میخواد هم بدون دخالت زبان فارسی کاهاشو انجام بده شاید بتونه با توجه به تعداد جمعیتی که داره.چه داخل ایران چه همسایه ها و چه بقیه نقاط دنیا.اعتراض که نداری؟ولی برای اینکه بتونه با دور و برش ارتباط موثر داشته باشه میاد فارسی رو یاد میگیره.البته ما فارسی رو یاد نمگیریم بالاخره تو زندگی مون هست مثل زبان ترکی برامون راحته.البته زبان مادریمون ترکیه.بحثی نیست.

اما اگه کورد جماعت بخواد فارسی یاد نگیره فقط خودش باشه.تلویزیونش کورد باشه -کما اینکه شبکه های استانی که پخش میکنه کوردیه-چه اتفاقی می افته؟شما از یه دنیا امکانات محروم میشی.دانشگاه تون فارسی نباشه میخوای از خودتون باشه؟منابع علمی رو میخوای چیکار کنین.؟میرین از کمبریج از آکسفورد میارین؟اقتصاد و معیشت مردم کورد چی میشه؟هیچ اصلا یه اینها فکر کردین؟
      ")

حالا چرا اون حرفارو بیخیال شدی و چسپیدی به حرفای من، این میتونه نشان از وجدان و روح منصف شما داشته باشه...

به کجا چنین شتابان !

من تو جمله ای که نوشتم نه کسی رو متهم کردم و نه کسی رو نقد !

فقط حرفم رو راجع به جدایی طلبی گفتم ! همین و یه جورایی راجع به حرف خانم بهار نقدی گفتم که البته نقد هم نمیشه اسمشو گذاشت !

اگه یه بار دیگه پست منو بخونین از باطل بودن جدایی طلبی حرف زدم و گفتم که تفکر بهار خانم راجع به این که کردستان میخواد جدا بشه ماله سال 50 بوده نه الان

اگه چیزی رو درست متوجه نمیشید لطفا بپرسید و یک سره به قاضی نرید !

دل شکستن هنر نمیباشد هرچند من بیدی نیستم که با این بادا بلرزم
      1- دل دنیا رو خون کردی ؛ که اینجوری تو رفتی

2- نرووووو ؛ تو هم نمیتونی مثه من دووم بیاری رنووووو

3- بعد از دلیجه هیچی دیگه برام نمونده .....

4- به اسم تو قسم به جون تو

( حامد دلیجه جان ، ای مهندس والا مقام ! تورو خدا برگرد ! بی تو برام سخته نفس ! )
      :yahoo (19)::yahoo (19)::yahoo (19):
      الکی مثلا من عاشقشم

9. Top | #84
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خودت آمار گرفتی دادا..؟
      عصر تکنولوژیه الان, یه سرچ ساده تو سایتای انگلیسی زبان معتبر بکنید مبینید که کلا این رتبه بندی به جز رتبه 1 و 2ش بقیش غلطه...
      اول تحقیق کن بعد پست بذار دادا...اگرچه بسی مارو خندوندی,, دمت گرم...

10. Top | #85
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NaKayama نمایش پست ها
      خودت آمار گرفتی دادا..؟
      عصر تکنولوژیه الان, یه سرچ ساده تو سایتای انگلیسی زبان معتبر بکنید مبینید که کلا این رتبه بندی به جز رتبه 1 و 2ش بقیش غلطه...
      اول تحقیق کن بعد پست بذار دادا...اگرچه بسی مارو خندوندی,, دمت گرم...
      حالا خوبه هم منبع هم مجله و هم نویسندش قید شده...
      فقط شما بلدی تحقیق کنی...
      شما خوبی...
      ومرد گاریچی در حسرت مرگ

11. Top | #86
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط :کمدین: نمایش پست ها
      حالا خوبه هم منبع هم مجله و هم نویسندش قید شده...
      فقط شما بلدی تحقیق کنی...
      شما خوبی...
      اصن ما دمپایی پاره شما دمپایی نیکتا
      هر شـــــب... دلم دریــــای آتیـــــشه
      از این بدتر مگه میـــــــــــــــــــــشه ؟؟
      حــــال هیچکی تو دنـــــــــــــــــــــــ یا
      بدتر از حـــــال مــــــــن نــــــــــیست
      درد رو زمین، بدتر از همیــــــــــــــــن
      درد تنها شدن نیســــــت..............

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 56

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)