خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

میرم سوم ریاضی ... چند تا سوال مهم!!!

سلام

یه چندتا سوال دارم که واقعا مغزمو مشغول کرده

1- من الان دوم تموم شد دارم میرم سوم رشته ریاضی ایا نیازی هست واسه کنکور بخونم یا نه؟ به قول بعضی ها میترسم تسمه پروانه پاره کنم و دیگه ببرم!!

2-مثلا سال سوم معدلم بیاد 18 تو کنکور از 25 درصد(( حالا تا اون موقع شاید زیاد شد)) چند درصد تاثیر داره؟

3- از بین رشته های زیر باید حداکثر تا چه رتبه ای رو بیارم تا دانشگاه دولتی مثل گیلان قبول بشم؟ 1-حسابداری 2-کامپیوتر (( هم سخت افزار هم نرم افزار)) 3- فناوری اطلاعات 4-کشتیرانی

4- اخرین سوال اینکه از رشته های بالا به ترتیب کدومشون خوب هستش؟ بی زحمت دلیلتون هم بگین

دمتون گرم
      ویرایش توسط Parniya : 16 تیر 1393 در ساعت 18:22

2. Top | #2
      نفر برتر کنکور

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      سلام
      1- بسته به اینه که چطوری میخواین درس بخونین؟ اگه میخوای مفهومی بخونی (و بهدور از حفظیات و فرمول بازی) الان اگه مردونه برا امتحان نهایی بخونی(ینی هم تشریحی فول بشی هم تست بزنی) انگار برا کنکور خوندی و تابستون سومت میتونی پایه رو مرور کنی با عمومیش(که فراموش میشه)
      ولی اگه میخوای غیر روش بالایی که گفتم بخونی، امسالو فقط برای امتحان نهایی بخون و سعی کن همشو عالی بگیری تا نگران اون تاثیر 25 درصدی (یا بیشتر) نباشی
      2- تاثیر امتحان نهایی حالت ترازی داره ینی از الان نمیشه گفت تاثیر 18 تو چطوریه باید ببینی سطح دشواری امتحان و عملکرد بقیه رقبات چطوری بوده؟ متوجهی؟ ینی نمیشه قطعی گفت تاثیرش بده! یا خوبه! مثل آزمونای قلم چی که با درصد 10 توی یه درس سخت تراز 8000 میاری(مثال)
      3 و 4 هم نمیدونم !
      در آخر این که از الان داری به کنکور و دانشگاه فک میکنی ینی کارت درسته موفق باشی!
      Hey yeah, Don't let'em know we're coming
      Hey yeah, Tiptoe higher
      ...Take some time to simmer down, keep your head down low
      !!!HEY YEAH! TIPTOE HIGHER

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کس دیگه ای نیست راهنمایی کنه؟

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      واسه مشاوره دنبال حرفایه معجزه ای نباش! خیلی ساده بهت میگم!

بشین تابستون درسای سال دوم رو بخون تست بزن! و سال سوم رو پیش خوانی کن!

به همین سادگی!

در مورد رشته هم! علاقه حرف اول رو میزنه!

ولی حسابداری رو بورسه!
      ویرایش توسط Ensany : 16 تیر 1393 در ساعت 00:50

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      چه جالب !!!
      منم مهر امسال دارم میرم سوم ریاضی ...
      بالاخره یه همدرد پیداکردم

بیبن کار هایی که من میکنم ایناس
      من تا شهریور تمام دروس پایه رو تا دوم هم تشریحی و هم تستی میخونم < فول >
      نه کلاس میرم<توی شهر ما نیست > و نه به دروس 3 کاری ندارم تو تابستون
      ............
      درباره ی بقیش هم چیزی نمیدونم ..ولی من خودم مهندسی شیمی رو دوست دارم ..
      سر انجام که باید در خاک رفت / خوش آن کس که پاک آمد و پاک رفت

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ♣TaHa Eb♣ نمایش پست ها
      سلام
      چه جالب !!!
      منم مهر امسال دارم میرم سوم ریاضی ...
      بالاخره یه همدرد پیداکردم

بیبن کار هایی که من میکنم ایناس
      من تا شهریور تمام دروس پایه رو تا دوم هم تشریحی و هم تستی میخونم < فول >
      نه کلاس میرم<توی شهر ما نیست > و نه به دروس 3 کاری ندارم تو تابستون
      ............
      درباره ی بقیش هم چیزی نمیدونم ..ولی من خودم مهندسی شیمی رو دوست دارم ..
      دیگه فکر نکنم سال اول اونقدر مهم باشه که وقتش رو بزارم تو تابستون کل دوم رو بخونم یا علی گفتم!!

من دوتا کلاس رو باید برم یکی عربی و یکی شیمی چون اصلا هیچی ازشون نمیدونم صفر صفر امسال رو برای قبولی خوندم شیمی رو شدم 11 عربی شدم 14 در صورتی که فیزیک و ریاضی و... گرفتم 20 کلا معدل امسالم شد 18.04 که راضیم سال دیگه هم همین 18 بگیرم رویاییه!

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirhesam نمایش پست ها
      دیگه فکر نکنم سال اول اونقدر مهم باشه که وقتش رو بزارم تو تابستون کل دوم رو بخونم یا علی گفتم!!

من دوتا کلاس رو باید برم یکی عربی و یکی شیمی چون اصلا هیچی ازشون نمیدونم صفر صفر امسال رو برای قبولی خوندم شیمی رو شدم 11 عربی شدم 14 در صورتی که فیزیک و ریاضی و... گرفتم 20 کلا معدل امسالم شد 18.04 که راضیم سال دیگه هم همین 18 بگیرم رویاییه!
      اتفاقا شما که میگی سال اول مهم نیست فقط از مبحث اینه ها 3تاسوال میاد ینی 9% اینو گفتم درجریان باشی
      عربی1 هم اگه بلد نباشید که تو عربی لنگ میزنید
      ریاضی اول رو هم باید بلد باشید چون که پایست یجورایی(اتحادو...)
      همینا میشه درسای سال اول
      بعدشم برا شماهایی که درجریان نیستین بگم زبان از سوم و پیش میاد کلا...ینی وقتی صرف زبان نکنید مگه خیلی علاقه داشته باشید
      به نظر من میشه یجوری بخونی که تسمه پاره نکنی..میتونی درسای تخصصیتو جمع کنی چون عمومی یادت میره بجز عربی پس = درسای تخصصی + عربی
      بیشتر پتانسیلتم بزار برا سال سومت چون معدل کتبیت خیلی مهمه....برنامه ساله دیگتم ک مشخصه..
      معدل هم میگن فعلا25% اما هر درسیو جدا لحاظ میکنن/والا ما هم ساله اولمون بود خبر نداریم
      ازبین همه رشته ها ک گفتی فکر میکنم قبول شدن تو کامپیوتر سخت تر از بقیه رشته ها باشه
      من و خدا ...تو و همه

حاصل عشق مترسک به کلاغ....مرگ یک مزرعه است

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوست عزیز تنها چیزی که مهم هست برای شما امتـــــحان نهــــایی هست،تابستون سال بعد واسه جمع بندی پایه وقت هست خودتو اذیت نکن
      فقط به سوم و معدل نهاییت فکر کن

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط helix نمایش پست ها
      اتفاقا شما که میگی سال اول مهم نیست فقط از مبحث اینه ها 3تاسوال میاد ینی 9% اینو گفتم درجریان باشی
      عربی1 هم اگه بلد نباشید که تو عربی لنگ میزنید
      ریاضی اول رو هم باید بلد باشید چون که پایست یجورایی(اتحادو...)
      همینا میشه درسای سال اول
      بعدشم برا شماهایی که درجریان نیستین بگم زبان از سوم و پیش میاد کلا...ینی وقتی صرف زبان نکنید مگه خیلی علاقه داشته باشید
      به نظر من میشه یجوری بخونی که تسمه پاره نکنی..میتونی درسای تخصصیتو جمع کنی چون عمومی یادت میره بجز عربی پس = درسای تخصصی + عربی
      بیشتر پتانسیلتم بزار برا سال سومت چون معدل کتبیت خیلی مهمه....برنامه ساله دیگتم ک مشخصه..
      معدل هم میگن فعلا25% اما هر درسیو جدا لحاظ میکنن/والا ما هم ساله اولمون بود خبر نداریم
      ازبین همه رشته ها ک گفتی فکر میکنم قبول شدن تو کامپیوتر سخت تر از بقیه رشته ها باشه
      اون فیزیک رو میدونم که فقط مبحث اینه ها و عدسی ها و.... میاد از کل سال اول. ریاضی رو تو سال اول باهاش مشکل ندارم چون اگه بلد نبودم سال دوم 20 نمیگرفتم!

یعنی من تو تابستون بشینم تخصصی ها رو فقط بخونم؟

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من که سوم رو تموم کردم تابستون پارسال اصلا دوم کار نکردم ضربه ای هم ندیدم.چون فیزیک وشیمی 2 ربطی به سوم ندارن الانم بخونی تا کنکور یادت میره

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Baaraan نمایش پست ها
      من که سوم رو تموم کردم تابستون پارسال اصلا دوم کار نکردم ضربه ای هم ندیدم.چون فیزیک وشیمی 2 ربطی به سوم ندارن الانم بخونی تا کنکور یادت میره
      طبیعیه که ادم یادش میره والا ما هم موندیم

میترسم تابستون وقت کم بیارم

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      با سلام خدمت دوست گرامی

اول از همه یک چیزی را برات روشن کنم
      اگر شما قصدت اینه و هدفت اینه که این رشته هارا قبول بشی زیاد لازم نیست به خودت زحمت بدی البته نمیگم این رشته ها بد یا خوب هستن میخوام بگم که رتبه بالایی نمیخواد یعنی با حدود رتبه 10000 هم مثلا دولتی گیلان قبولی .
      یعنی کسی که از دی ماه سالی که میخواد کنکور بده بخونه راحت این رتبه و این رشته ها را میاره .

دوم اینه که معمولا کسانی که از تابستون سال سوم شروع میکنند به درس خوندن جدی که برای رتبه های زیر 100 دارن آماده میشن (میخوام تو هم برای این هدف آماده بشی چون فرصت هست )

سوم این که تاثیر سال سوم به معدل نیست بلکه به تراز تک تک درس ها داره گرچه به طور غیر مستقیم معدل بالا این مهم را برآورده میکنه و اینم بگم که مثلا برای معدل 19.5 به بالا لازم نسیت ازحالا شروع کنی بلکه از دو ماه قبل امتحان نهایی ها شروع کنی قطعا معدلت بالا میشه پش کارا برا خودت سخت نکن

اما نسخه بنده براس شما من به شما میگم سال دوم را در تابستان بخون با نگاهی به سال سوم چون اگر بخوای تمام سال دوم را الان بخونی شاید زده بشی دوما اینکه درس هات را سعی کن مبحثی بخونی اما مبحث هایی که بنده برات در نظر گرفتم ایناس:

1-ریاضیات
      مباحث تابع مثلثات و دنباله و به خصوص آنالیز وترکیب اینا را سعی کن تابستون بخونی و اون مباحثی که همراه سال سوم هست را هم بخونی که واقعا کولاک میشه

2-فیزیک
      سعی کن مبحث حرکت شناسی و بردار ها را بخونی به همراه مبحث ترمودینامیک سال سوم

3-شیمی
      به نظر بنده اگر در این تابستان شیمی 2 را کامل کامل کامل بخونی مثل اینکه برای کنکور میخونی و خلاصه نویسی کنی .

عمومی
      به نظر بنده فقط عربی کار کن حتی شده عربی سوم را هم بخون که دنیا کنکور و سوم در گروه عربی هست

برای رشته هم باید ببینی 15 سال آینده چی رو بورسه و از همه بیشتر علاقه داره که به نظرم کامپیوتر و بعد کشتیرانی هست .

کاری داشتی در خدمتم

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پس یعنی خوندن ادبیات و... مهم نیست تو تابستون؟

عربی و شیمی رو که یه کلاس باید برم از سال اول تا اخر رو فشرده یاد بگیرم چون واقعا تو این دو درس صفرم

میمونه ریاضی و فیزیک که اخه واسه سال سوم هیچ چیزی ندارم که بخونم!!! نه کتابی نه جزوه ای هیچی.....

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ادبیات و دینی کلا دروسی نیستند که برای شما تو کنکور درد ساز بشند اما عربی چرا . چون عربی مثل ریاضی هستش یعنی کاملا مفهومی و نیاز به حل تست و تمرین داره تا کاملا توش جابیفتید

در ضمن در هر درسی به هیچ وجه از صفر شروع کردن معنا نداره چون شما بالاخره تو یکسال رفتین کلاس یک چیزی یاد گرفتین دیگه

اما برای کتاب ها

برای عربی به شما گاج نقره ای را توصیه میکنم شاید گرون باشه و همه ی اون به درد شما نخوره ولی فوق العاد به درد کنکور میخوره

برای ریاضی من به شما "آموزش ریاضی 2 نشر الگو "را توصیه میکنم که این کتاب را اگر خوب بخونید فوق العاده کارتون برای سوم و کنکور پیش میفته

برای فیزیک سال سوم مبحث ترمودینامیک را بهتره ا روی کتاب درسی یکبار خوب بخونید بعدش از روی کتاب خیلی سبز یا آموزش نشر الگو به آموزش عمیق تر اون بپردازید
      (من خودم اون سالی که تو دورهی شما بودم ترمودینامیک را خودم تو تابستون خودم و یک ماه اول فیزیک 3 را اصلا بیکار بودم و تمام امتحانات را 20 میشدم)

شیمی سال دوم را هم بهتره کتاب تخته سیاه را بگیرید.

15. Top | #15
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Baaraan نمایش پست ها
      به کسی نگو شیمیه2 مربوط به3 نیست:yahoo (21):
      تو اگه برای کنکور میخونی باید بدونی که مسایل استوکیومتری(حالا هرچی) فرمول نویسی میخوان واگه دوم رو بلد نباشی لنگ میزنی
      تو پیش دانشگاهی هم هستن مسایلی که به فصل1 مرتبطن...
      من و خدا ...تو و همه

حاصل عشق مترسک به کلاغ....مرگ یک مزرعه است

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن