خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 8 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 118
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shadow نمایش پست ها
      چون شما درسنامه ميفروشين يعني كتابها دارن به سمت پدرسنامه پيش ميرن ؟
      همه انتشارات ها دارن كتاب تست منتشر ميكنن و كسي روز درسنامه زيست كار نميكنه چون درسنامه زيست يعني متن كتاب درسي. فيزيك نيست كه درسنامه نياز داشته باشه. زيست فقط در مورد بعضي فرآيندها و مراحل ( مثل پروتئين سازي و ترشح مواد و ... ) نياز به آموزش داره كه اون هم همه كتابهاي تست دارنش من نيازي نميبينم آدم پولش رو با درسنامه ها و جزوه هاي متفرقه هدر كنه.

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

اصلا اينطور نيست درسنامه ها مخصوصا براي كسايي كه زيستشون خيلي قوي نيست باعث سردرگمي ميشن و دانش آموز فكر ميكنه كه بين متن درسنامه و متن كتاب درسي تضاد وجود داره.
      كتابهاي تست خودشون در پاسخ تست هاشون به حد كافي توضيح نوشتن.
      اگر كسي نياز به معلم داشته باشه ( اونم از روي وسواس ) من توصيه ميكنم dvd هاي كانون فرهنگي آموزش (‌كه البته من محصولات كانون رو تاييد نميكنم ) رو تهيه كنن چون لوح آزمون ها داراي تدريس زيست شناسي آقاي استاد كرامت هستن كه طراح كانون و يكي از بهترين هاي زيست ايران هست و زيست شناسي رو عالي تدريس كرده. دبير زيست خودمون كه قبلا طراح سنجش بوده ميگفت اگه توي پايه مشكل دارين و نياز به تدريس احساس ميكنين برين لوح ازمون هاي كانون رو تماشا كنين.
      تازه ارزون هم هستند و شامل كلي درس هاي ديگه هم ميشن.
      لازم هم نيست حتما بخرينشون از دوستانتون هركدوم كه ميره كانون ميتونين ازش امانت بگيرين و بريزين رو هاردتون

اصلا اينطور نيست درسنامه ها مخصوصا براي كسايي كه زيستشون خيلي قوي نيست باعث سردرگمي ميشن و دانش آموز فكر ميكنه كه بين متن درسنامه و متن كتاب درسي تضاد وجود داره.
      اگر كسي نياز به معلم داشته باشه ( اونم از روي وسواس ) من توصيه ميكنم dvd هاي كانون فرهنگي آموزش (‌كه البته من محصولات كانون رو تاييد نميكنم ) رو تهيه كنن چون لوح آزمون ها داراي تدريس زيست شناسي آقاي استاد كرامت هستن كه طراح كانون و يكي از بهترين هاي زيست ايران هست و زيست شناسي رو عالي تدريس كرده. دبير زيست خودمون كه قبلا طراح سنجش بوده ميگفت اگه توي پايه مشكل دارين و نياز به تدريس احساس ميكنين برين لوح ازمون هاي كانون رو تماشا كنين.
      لازم هم نيست حتما بخرينشون از دوستانتون هركدوم كه ميره كانون ميتونين ازش امانت بگيرين و بريزين رو هاردتون
      من با حرف شما موافق نیستم چرا که نگارش کتاب درسی به گونه ای هست که دانش آموز شدیدا به یک منبع آموزش کاملتر احتیاج پیدا میکنه حالا میخواد جزوه کمک درسی باشه یا دبیر یا dvd فرقی نداره. مخصوصا زیست 1 !!! اینو هم بگم من از شخص خاصی حمایت نمیکنم دارم تجربه ای که در این چند سال بدست آوردم رو بیان میکنم.

ویرایش توسط Witch Doctor : 21 خرداد 1393 در ساعت 00:44

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط jasmine.lily نمایش پست ها
      کتابتون کی میاد؟من دارم لحظه شماری می کنم...
      تو سایت نوشته
      پایه تیرماه ...پیش مهرماه

A SONG OF ICE AND FIRE

3. Top | #18
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ولی من الگو رو میپسندم چرا ؟! چون تست هاش یه جوری هست که به اکثر کلمات و قیدها و خلاصه هرجایی که ممکنه مورد سوال واقع بشه توجه کرده و آدم رو مجبور میکنه به کل متن کتاب مسلط بشی ولی جزوه این خاصیت رو نداره علاوه براین این کتاب درسنامه هایی هم داره . به نظر من برای سال دوم و سوم نشر الگو و همایش دریافت در کنار هم.
      به علاوه خدا بودن یعنی منهای تمام مشکلات بودن
      خدایا بگیر هر آنچه تو را از من میگیرد...

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط اسطوره نمایش پست ها
      ولی من الگو رو میپسندم چرا ؟! چون تست هاش یه جوری هست که به اکثر کلمات و قیدها و خلاصه هرجایی که ممکنه مورد سوال واقع بشه توجه کرده و آدم رو مجبور میکنه به کل متن کتاب مسلط بشی ولی جزوه این خاصیت رو نداره علاوه براین این کتاب درسنامه هایی هم داره . به نظر من برای سال دوم و سوم نشر الگو و همایش دریافت در کنار هم.
      زیست الگو کامل ترین کتابیه که من دیدم با همایش نشر دریافت دیگه اساسی کامل میشه
      خدایا کمکمون کن

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shadow نمایش پست ها
      همه انتشارات ها دارن كتاب تست منتشر ميكنن و كسي روز درسنامه زيست كار نميكنه چون درسنامه زيست يعني متن كتاب درسي. فيزيك نيست كه درسنامه نياز داشته باشه. زيست فقط در مورد بعضي فرآيندها و مراحل ( مثل پروتئين سازي و ترشح مواد و ... ) نياز به آموزش داره كه اون هم همه كتابهاي تست دارنش من نيازي نميبينم آدم پولش رو با درسنامه ها و جزوه هاي متفرقه هدر كنه.

اگر كسي نياز به معلم داشته باشه ( اونم از روي وسواس ) من توصيه ميكنم DVD هاي كانون فرهنگي آموزش (‌كه البته من محصولات كانون رو تاييد نميكنم ) رو تهيه كنن چون لوح آزمون ها داراي تدريس زيست شناسي آقاي استاد كرامت هستن كه طراح كانون و يكي از بهترين هاي زيست ايران هست و زيست شناسي رو عالي تدريس كرده. دبير زيست خودمون كه قبلا طراح سنجش بوده ميگفت اگه توي پايه مشكل دارين و نياز به تدريس احساس ميكنين برين لوح ازمون هاي كانون رو تماشا كنين.

حقیقتا تشکر از این تحلیل درست و به جاتون!
      خیلی خوبه که تحلیل ها بدور از هرگونه تعصب بیجا یا تبلیغ بی مورد باشه(برخلاف چیزی که متاسفانه زیاد توی فروم دیده میشه)
      -------------------------------------------------------------------------------------------------

زمانی ک کتاب خیلی سبز وارد بازار شد از این نظر که دید جدید نسبت به نگارش کتاب آموزش و طراحی تست داشت قابل تقدیر بود و باعث پیشرفت سایر کتاب های زیست شناسی و تالیفات خوب شد
      جزوات و کتاب آقای جوادی هم از این حیث که دید تازه ای به درس زیست شناسی داشتن بسیار ستایش برانگیزه.هرچند قبل ایشون هم افرادی مثل آقای کرامت و آقای عالی پور و آقای راهواره در کلاس هاشون چنین دیدی با این نکته سنجی به زیست داشتند کما اینکه جزوات آقای جوادی بسیار شبیه به تدریس جناب آقای کرامت در کلاس هاشون داره اما اینکه به این سبک یه کتابی در سطح کشور منتشر بشه همون طور که گفتم خیلی خوبه

اما این نظرمنه:
      اصولا دانش آموز کنکوری بخصوص در زیست شناسی باید خودش به دیدی برسه که بتونه وقتی با یک تست(با رویکردی جدید که قبلا نمونه اون رو ندیدیه) مواجه شد بتونه اونچیزی رو که طراح خواسته کنار هم بذاره و به پاسخ دست پیدا کنه
      کما اینکه شما در خود آزمون های آزمایشی قلمچی که زیست شناسی تقریبا سخت تر از سایر کنکورهاست می بینید که تعداد زیادی درصد 100 وجود داره در هر آزمون.آیا همه این دوستان از منابعی مث جزوات آقای جوادی یا کلاس آقایون کرامت و راهواره و عالیپور و ... استفاده کردن؟
      آیا همه شون از قبل به همه نکات ترکیبی مسلط بودند؟
      مسلما نه!
      اونها فقط به اینکه چگونه بین مطالب ارتباط برقرار کنند تسلط داشتند
      ممکنه از کلاس زیست و بسیاری از کتب هم استفاده کنند اما اینکه تونستند همه تستهارو بزنند
      بخاطر همین رویکردشون بوده
      این چیزی که میگم در مورد خود من هم هست.حقیقتا من توی این آزمونها وقتی زیست کانون رو 95 به بالا میزنم ابدا کل نکات رو حفظ نکردم

در نهایت اینکه بنظرم این کار مهلک ترین سم هستش که ما مجموعه ای از نکات ترکیبی رو مثل کتاب آقای جوادی یا بطورکمتری کتاب خیلی سبز+آموزش+سایر نکات در اختیار داشن آموز بگذاریم تا اون بخواد به کمک این موارد زیست رو بالا بزنه!

دانش آموز باید خودش در مسیری قرار بگیره که بتونه تست رو تجزیه تحلیل کنه
      و همونطور که دوستمون در بالا اشاره کردند
      این امکان ندارد جز اینکه به تعداد زیادی تست مسلط باشه تا بتونه خودش ارتباط برقرار کنه با ذهن طراح سوال.یعنی تست زنی هدفمند

دونکته:
      1-من بارها گفتم این حرفو که هرکس باید با توجه به نیازش از منابع استفاده کنه
      در مورد زیست شناسی راه کاملا مشخصه: ابتدا تسلبط به مفاهیم سپس تست زنی هدفمند
      2-واقعا این خیلی تفکر نابه جا و غلطی هست که خیلیا فکر میکنند باید 100 بزنند.و اینکه در درسی(حالا اینجا زیست) اگه به درصدشون از 80 به صد برسه واقعا تاثیر گذاره!!!!
      در کنکور ما هدفمون قبول شدن در رشته مورد نظرمون هست که لازمه اش هم آوردن رتبه مورد نظرمونه نه اینکه فلان درس رو 100 بزنیم
      کاملا حماقته اینکه دانش آموزی وقت خودشو با حجم زیادی از نکات ترکیبی تلف کنه بخاطر اینکه از 80 به 100 برسه اما در درسهای دیگه درصدی زیر 80 داشته باشه
      حتما به کارنامه های کنکور توجه کنید!حتی چندین ساله درصد 100زیست نداشتیم+رتبه های برتر کنکور همه درصدهاشون در یک تعادل بودند نه اینکه درسی 100 و درسی دیگه 50!!!!

اما برای زیست شناسی:

جزوه آقای عمارلو برای هرکسی و در هرپایه ای بسیار میتونه مورد استفاده قرار بگیره
      چون متن کتاب درسی کاملا بهش توجه شده+اوندسته نکاتی که باید یه دانش آموز بدونه اشاره شده+میزانی که تست لازمه داده شده
      +
      دی وی دی های قلمچی برای زیست شناسی بسیار بسیار مفیده برای کسی که الزاما فکر میکنه باید معلم داشته باشه
      +
      سیز تستی زنی یک کنکوری باید اینطور باشه:
      1- همگامان\(بجز بخشهای گیاهی+زنتیکش)چون تستها باعث تسلط دانش آموز به متن کتاب و فکر غالب طراحان کنکور میشه
      2-تستهای نشر الگو چون هم نکات قابل توجهی داره و هم اینکه بسیار مناسبه برای اینکه دانش آموز با تست جمع بندی کنه
      3-کتاب میکرو گاج رو هم دریابید!ذهنتون فراخ میشه

*خیلی سبز اصلا برای شروع پیشنهاد نمیشه چون باعث انحراف ذهنی دانش آموز از سیر منطقی کنکور میشه(اینکه کسی بعد تسلط کامل خواست این تستها رو هم تجربه کنه خیلی هم عالیه!)

نقل قول نوشته اصلی توسط Shadow نمایش پست ها

اگر كسي نياز به معلم داشته باشه ( اونم از روي وسواس ) من توصيه ميكنم DVD هاي كانون فرهنگي آموزش (‌كه البته من محصولات كانون رو تاييد نميكنم ) رو تهيه كنن چون لوح آزمون ها داراي تدريس زيست شناسي آقاي استاد كرامت هستن كه طراح كانون و يكي از بهترين هاي زيست ايران هست و زيست شناسي رو عالي تدريس كرده. دبير زيست خودمون كه قبلا طراح سنجش بوده ميگفت اگه توي پايه مشكل دارين و نياز به تدريس احساس ميكنين برين لوح ازمون هاي كانون رو تماشا كنين.

حقیقتا تشکر از این تحلیل درست و به جاتون!
      خیلی خوبه که تحلیل ها بدور از هرگونه تعصب بیجا یا تبلیغ بی مورد باشه(برخلاف چیزی که متاسفانه زیاد توی فروم دیده میشه)
      -------------------------------------------------------------------------------------------------

زمانی ک کتاب خیلی سبز وارد بازار شد از این نظر که دید جدید نسبت به نگارش کتاب آموزش و طراحی تست داشت قابل تقدیر بود و باعث پیشرفت سایر کتاب های زیست شناسی و تالیفات خوب شد
      جزوات و کتاب آقای جوادی هم از این حیث که دید تازه ای به درس زیست شناسی داشتن بسیار ستایش برانگیزه.هرچند قبل ایشون هم افرادی مثل آقای کرامت و آقای عالی پور و آقای راهواره در کلاس هاشون چنین دیدی با این نکته سنجی به زیست داشتند کما اینکه جزوات آقای جوادی بسیار شبیه به تدریس جناب آقای کرامت در کلاس هاشون داره اما اینکه به این سبک یه کتابی در سطح کشور منتشر بشه همون طور که گفتم خیلی خوبه

اما این نظرمنه:
      اصولا دانش آموز کنکوری بخصوص در زیست شناسی باید خودش به دیدی برسه که بتونه وقتی با یک تست(با رویکردی جدید که قبلا نمونه اون رو ندیدیه) مواجه شد بتونه اونچیزی رو که طراح خواسته کنار هم بذاره و به پاسخ دست پیدا کنه
      کما اینکه شما در خود آزمون های آزمایشی قلمچی که زیست شناسی تقریبا سخت تر از سایر کنکورهاست می بینید که تعداد زیادی درصد 100 وجود داره در هر آزمون.آیا همه این دوستان از منابعی مث جزوات آقای جوادی یا کلاس آقایون کرامت و راهواره و عالیپور و ... استفاده کردن؟
      آیا همه شون از قبل به همه نکات ترکیبی مسلط بودند؟
      مسلما نه!
      اونها فقط به اینکه چگونه بین مطالب ارتباط برقرار کنند تسلط داشتند
      ممکنه از کلاس زیست و بسیاری از کتب هم استفاده کنند اما اینکه تونستند همه تستهارو بزنند
      بخاطر همین رویکردشون بوده
      این چیزی که میگم در مورد خود من هم هست.حقیقتا من توی این آزمونها وقتی زیست کانون رو 95 به بالا میزنم ابدا کل نکات رو حفظ نکردم

در نهایت اینکه بنظرم این کار مهلک ترین سم هستش که ما مجموعه ای از نکات ترکیبی رو مثل کتاب آقای جوادی یا بطورکمتری کتاب خیلی سبز+آموزش+سایر نکات در اختیار داشن آموز بگذاریم تا اون بخواد به کمک این موارد زیست رو بالا بزنه!

دانش آموز باید خودش در مسیری قرار بگیره که بتونه تست رو تجزیه تحلیل کنه
      و همونطور که دوستمون در بالا اشاره کردند
      این امکان ندارد جز اینکه به تعداد زیادی تست مسلط باشه تا بتونه خودش ارتباط برقرار کنه با ذهن طراح سوال.یعنی تست زنی هدفمند

دونکته:
      1-من بارها گفتم این حرفو که هرکس باید با توجه به نیازش از منابع استفاده کنه
      در مورد زیست شناسی راه کاملا مشخصه: ابتدا تسلبط به مفاهیم سپس تست زنی هدفمند
      2-واقعا این خیلی تفکر نابه جا و غلطی هست که خیلیا فکر میکنند باید 100 بزنند.و اینکه در درسی(حالا اینجا زیست) اگه به درصدشون از 80 به صد برسه واقعا تاثیر گذاره!!!!
      در کنکور ما هدفمون قبول شدن در رشته مورد نظرمون هست که لازمه اش هم آوردن رتبه مورد نظرمونه نه اینکه فلان درس رو 100 بزنیم
      کاملا حماقته اینکه دانش آموزی وقت خودشو با حجم زیادی از نکات ترکیبی تلف کنه بخاطر اینکه از 80 به 100 برسه اما در درسهای دیگه درصدی زیر 80 داشته باشه
      حتما به کارنامه های کنکور توجه کنید!حتی چندین ساله درصد 100زیست نداشتیم+رتبه های برتر کنکور همه درصدهاشون در یک تعادل بودند نه اینکه درسی 100 و درسی دیگه 50!!!!

اما برای زیست شناسی:

جزوه آقای عمارلو برای هرکسی و در هرپایه ای بسیار میتونه مورد استفاده قرار بگیره
      چون متن کتاب درسی کاملا بهش توجه شده+اوندسته نکاتی که باید یه دانش آموز بدونه اشاره شده+میزانی که تست لازمه داده شده
      +
      دی وی دی های قلمچی برای زیست شناسی بسیار بسیار مفیده برای کسی که الزاما فکر میکنه باید معلم داشته باشه
      +
      سیز تستی زنی یک کنکوری باید اینطور باشه:
      1- همگامان\(بجز بخشهای گیاهی+زنتیکش)چون تستها باعث تسلط دانش آموز به متن کتاب و فکر غالب طراحان کنکور میشه
      2-تستهای نشر الگو چون هم نکات قابل توجهی داره و هم اینکه بسیار مناسبه برای اینکه دانش آموز با تست جمع بندی کنه
      3-کتاب میکرو گاج رو هم دریابید!ذهنتون فراخ میشه

*خیلی سبز اصلا برای شروع پیشنهاد نمیشه چون باعث انحراف ذهنی دانش آموز از سیر منطقی کنکور میشه(اینکه کسی بعد تسلط کامل خواست این تستها رو هم تجربه کنه خیلی هم عالیه!)

6. Top | #21
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تاپیک منحرف شد ولی در کل برو تانک تست بگیر

Sent from my Apple Ipad Air Using Tapatalk
      1- دل دنیا رو خون کردی ؛ که اینجوری تو رفتی

2- نرووووو ؛ تو هم نمیتونی مثه من دووم بیاری رنووووو

3- بعد از دلیجه هیچی دیگه برام نمونده .....

4- به اسم تو قسم به جون تو

( حامد دلیجه جان ، ای مهندس والا مقام ! تورو خدا برگرد ! بی تو برام سخته نفس ! )
      :yahoo (19)::yahoo (19)::yahoo (19):
      الکی مثلا من عاشقشم

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed0937 نمایش پست ها
      تاپیک منحرف شد ولی در کل برو تانک تست بگیر

Sent from my Apple Ipad Air Using Tapatalk
      تانک که از همه اینا مزخرف تره.از هر ده تا تست فقط یکیش بدرد بخوره. سوال ظولانی اصلا نداره.
      همین فاگوزیست از همه بهتره.در کنارش هم حالا یا الگو و یا گاج واسه تست استفاده بشه کافیه.

8. Top | #23
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      من الگو رو دیدم زیاد چنگی به دل نمیزنه ولی نمیدونم چرا ازش تعریف میکنن به هر حال کتاب نباید خشک باشه حتی یه جاهایی باید شوخی هم بکنه نویسنده اگر کتاب شیمی مبتکران آقای بازر گان رو ببینی میفهمی اصول کتاب نگاری یعنی چی؟

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.h نمایش پست ها
      من الگو رو دیدم زیاد چنگی به دل نمیزنه ولی نمیدونم چرا ازش تعریف میکنن به هر حال کتاب نباید خشک باشه حتی یه جاهایی باید شوخی هم بکنه نویسنده اگر کتاب شیمی مبتکران آقای بازر گان رو ببینی میفهمی اصول کتاب نگاری یعنی چی؟
      شما وقتی هنوز زیست رو نخوندی و چیزی از زیست نمیدونی چجوری میای در مورد زیست الگو نظر میدی؟ اول باید کتاب مسلط باشی بعد بیای تست های نشر الگو رو بزنی.

10. Top | #25
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Dr نمایش پست ها
      شما وقتی هنوز زیست رو نخوندی و چیزی از زیست نمیدونی چجوری میای در مورد زیست الگو نظر میدی؟ اول باید کتاب مسلط باشی بعد بیای تست های نشر الگو رو بزنی.
      دوست عزیز من بی اطلاع نظر نمیدم حتما دیدم که نظر میدم ضمنا من نگفتم تستاش بده یا توضیحاتش خوب نیست گفتم لحنش کاملا کتابی هست وآدم خسته میشه و دوما ایستگاه های نکته اش کمه ولی بین جواب تستا توضیحاتش زیاده که این اصلا خوب نیست وباعث میشه نتونی خیلی از تستاش رو بزنی موفق باشی

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

فاگوزیست

سلام نظرتون رو راجب فاگوزیست بگید لطفا
      بچه ها اگه خیلی سبزای ویرایش جدید و الگو و گاج رو بچلونم و جزوه عمارلو رو هم بخونم ایا نیازی به فاگوزیست هست؟

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      فاگوزیست واقعا زیاده ... 400 صفحه فقط درسنامه آخه چه خبر.... الگو تستای خیلی خوبی داره جواباشم خوبن اونو بگیر

13. Top | #28
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sam-n نمایش پست ها
      فاگوزیست واقعا زیاده ... 400 صفحه فقط درسنامه آخه چه خبر.... الگو تستای خیلی خوبی داره جواباشم خوبن اونو بگیر
      خب شما که اینو میدونی چرا میخوای کتاب آموزش جدا!تست هم جدا بخری؟!!!!
      من که میگم مطالعه تست محور باشه یعنی با تست یادبگیری خیلی لذت بخشه

14. Top | #29

نمایش مشخصات
      من نمیگم فاگوزسیت بده ولی اون حجم نکات بالا رو که با هم خونده بشه باعث می شه ارزش نکات رو ندونی یعنی شما باید خودت با کتاب کلنجار بری و به نکات برسی تا بفهمی چی مهمه چی مهم نیس .........استدلال یاد بگیری و بتونی از دانسته هات در تست بهره ببری....
      همه مشتی ها.............دهه شصتی ها

15. Top | #30
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من فاگوسیت سوم رو دارم نکات خوب زیاذ گفته ....مباحث خارج از کتاب هم داره متسفانه.... در کل واسه کسایی که معلم ندارن خوبه

ژان وال ژان: مرا برای دزدیدن تکه نانی به زندان بردند و پانزده سال در آنجا نان مجانی خوردم! این دیگر چه دنیاییست!!!
      بینوایان-ویکتور هوگو

صفحه 2 از 8 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن