خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 19 از 20 نخستنخست ... 9181920 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 271 به 285 از 291
    1. Top | #271
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Iruka نمایش پست ها

شما انتظار داشتی بعد دو سال تحصیل درامدت توپ بشه ؟
      ممکنه رشته دانشگاهتون اقتصاد باشه ؟

خودتون از اقتصاد و اوضاع مطلع نیستین؟ باید من تضمین کنم ؟
      جسارته ولی این همه داوطلب برا دندون و پزشکی ینی دارن رو هوا انتخاب میکنن و همینجور الکی الکی درس میخونن ؟

اولا که پزشک شدن تنها شرطش درآمد نیست
      و کسی هم صرفا بخاطر پول وارد این حوزه بشه نه تنها درامدش از پس غذای مورچه برنمیاد بلکه 7 سال از عمرش هم تلف میشه

ثانیا بیشترین درامد رو صرفا بخاطر شرایط ایشون گفتم
      وگرنه داریم دوستی که رادیولوژی داره ولی به لطف اشناها با سرمایه 3 میلیاردی شروع کرد و الان ماهانه از 5 تا فوق تخصص بیشتر درامد داره

ثالثا
      بجای اینکه برا حرفای بنده سوال انحرافی طرح کنین به ایشون کمک کنین بهتر انتخاب کنن مسئله من نیستم

رابعا
      قیاس مع الفارق ؟؟
      پزشک و پرستار و حسابدار و نگهبان و حراست و مسئول پذیرش که همه در یک تایم مشخص در بیمارستان مشخص کار میکنند کدوم درامد بیشتری داره؟
      اگه بیاین با طلافروش و کارخونه دار مقایسه کنین که ....
      اینکه بیشتر مردم دارن انتخاب می کنند پس انتخاب درستیه منطق مامان بزرگ منه. اکثریت هیچ وقت ملاک درستی برای انتخاب نیست. شما باید از عقل خودتون استفاده کنید و راه خودتون رو در زندگی پیدا کنید نه اینکه دنباله روی بقیه باشید.

جواب اولا و دوما: ما داریم در مورد درآمد اینجا صحبت می کنیم پس بحث رو عوض نکنید. شما که چیزی رو نمی تونید تضمین کنید با قاطعیت حکم صادر نکنید. همین اوضاع پزشکی رو یه زمانی مهندسی داشت و همه میرفتن رشته های مهندسی.

جواب ثالثا: شما به ایشون توصیه کردید برن پزشکی من دارم روی این بحث می کنم پس بحث ما به ایشون مربوط میشه.

جواب رابعا: من کی در مورد پرستار و حسابدار و نگهبان و...صحبت کردم؟ من گفتم شما میگی هفت سال درس بخونه پزشک بشه چون بیشترین درآمد رو داره. چند تا سوال در این مورد از شما کردم که به جای جواب دادن بهشون، فرار روبرو جلو کردید.
      Motivation alone is not enough. If you have an idiot and you motivate him, now you have a motivated idiot.

2. Top | #272
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farzaddd نمایش پست ها
      درامد دلاری بهترین راه درامد مکمله کنار تمام کارای دیگه باید درامد دلاری ایجادکرد این از نون شب واجبتره
      حرف من هم همینه. دنبال پول هستید باید کمی خلاقانه فکر کنید. پیتر تیل که یک میلیارد آمریکاییه میگه:" رقابت برای بازنده هاست." منظورش اینه که نباید دقیقا مسیری که بقیه میرن رو بری و با بقیه رقابت کنی. باید دنبال راه های ابتکاری و جدید باشی و محصول یا خدمتی رو تولید کنی که افراد خیلی کمی می تونند تولید کنند. حالا شما می خوای به بقیه توصیه کنی برن هفت سال درس بخونن پزشک بشن چون ظاهرا بیشترین درآمد رو داره چرا چون یه پسر خاله داری که مثلا بهترین ماشین زیرپاشه و خونه داره. درحالی که شاید یک درصد پزشکان همچین درآمدی داشته باشند و این آدم هم تخصص گرفته. بعد معلوم نیست هفت سال آینده چقدر این رشته بازار کار داره و چقدر ما به پزشک نیاز داریم بهتر نیست به جای اینکه مسیری رو بری که همه فکر می کنن باید برن دنبال یه راه متفاوت باشی که بازده زودتری هم داشته باشه؟

3. Top | #273
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Username_Copied نمایش پست ها
      اینکه بیشتر مردم دارن انتخاب می کنند پس انتخاب درستیه منطق مامان بزرگ منه. اکثریت هیچ وقت ملاک درستی برای انتخاب نیست. شما باید از عقل خودتون استفاده کنید و راه خودتون رو در زندگی پیدا کنید نه اینکه دنباله روی بقیه باشید.

جواب اولا و دوما: ما داریم در مورد درآمد اینجا صحبت می کنیم پس بحث رو عوض نکنید. شما که چیزی رو نمی تونید تضمین کنید با قاطعیت حکم صادر نکنید. همین اوضاع پزشکی رو یه زمانی مهندسی داشت و همه میرفتن رشته های مهندسی.

جواب ثالثا: شما به ایشون توصیه کردید برن پزشکی من دارم روی این بحث می کنم پس بحث ما به ایشون مربوط میشه.

جواب رابعا: من کی در مورد پرستار و حسابدار و نگهبان و...صحبت کردم؟ من گفتم شما میگی هفت سال درس بخونه پزشک بشه چون بیشترین درآمد رو داره. چند تا سوال در این مورد از شما کردم که به جای جواب دادن بهشون، فرار روبرو جلو کردید.
      شما خودت کدوم رو تضمین میکنی؟
      اگه قراره از عقل خودمون استفاده کنیم و راه خودمون رو در زندگی پیش ببریم و دنباله روی بقیه نباشیم شما تضمین منو و فلانی رو میخواین چیکار؟
      اصلا موضوع این بحث بی معنی میشه که
      ما از امید نوشتیم و تمام کلماتمان جوانه زدند.

4. Top | #274
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

ااینجا چیزی که باعث نالیدن میشه میدونید چیه؟
      علاقه
      علاقه ای که بهش رسیدگی نشده!
      علاقه ای که کنار گذاشته شده برای درس و بعدا دانشگاه و ....
      علاقه ای که تبدیل به عقده شده و ازارت میده
      این ازار باعث ناراحتی و احساس نارضایتی میشه
      بچشو سمتش میفرسته
      میدونید چرا؟ چون طرف فکر میکنه این راه, راه درستیه
      چرا یهو همه مشکلاتی که داشته رو فراموش میکنه؟
      موقع تصمیم گیری برای همچین مسایلی
      ناخوداگاه میاد وسط
      ناخوداگاهی که با حرفای مامان بابا مشاور خاله دایی پر شده
      که پزشکی چمیدونم دندون مهندسی اینا خوبه اینده داره
      یه سری ها که این حرفا خیلی تو مخشون نشسته همین کاری که شما میگین رو میکنن تا بچشون دکی بشه
      یه ملتو اشتباهی سر این پستم ریپ زدم

ما از امید نوشتیم و تمام کلماتمان جوانه زدند.

ویرایش توسط Dozham : 09 فروردین 1403 در ساعت 01:09

5. Top | #275
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Banno نمایش پست ها

شما خودت کدوم رو تضمین میکنی؟
      اگه قراره از عقل خودمون استفاده کنیم و راه خودمون رو در زندگی پیش ببریم و دنباله روی بقیه نباشیم شما تضمین منو و فلانی رو میخواین چیکار؟
      اصلا موضوع این بحث بی معنی میشه که
      من هیچی رو تضمین نکردم و نمی کنم و به هیچ کسی هم توصیه نکردم و نمی کنم که دنبال کار یا رشته خاصی به اسم پزشکی و ... بره. در نهایت خود شخص با توجه به استعداد و شخصیتش باید تصمیم بگیره. شما فقط می تونید راهنمایی های کلی بکنید. در ضمن من دنبال تضمین از کسی نیستم. سوال من از ایشون که تضمین می کنی یک سوال بدون نیاز به پاسخ بود چون که بدیهیه که ایشون نمی تونه چیزی رو تضمین کنه در نتیجه منطقی نیست به بقیه بگه چه رشته ای برن.

6. Top | #276

7. Top | #277
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      حرف من هم همینه. دنبال پول هستید باید کمی خلاقانه فکر کنید. پیتر تیل که یک میلیارد آمریکاییه میگه:" رقابت برای بازنده هاست." منظورش اینه که نباید دقیقا مسیری که بقیه میرن رو بری و با بقیه رقابت کنی. باید دنبال راه های ابتکاری و جدید باشی و محصول یا خدمتی رو تولید کنی که افراد خیلی کمی می تونند تولید کنند. حالا شما می خوای به بقیه توصیه کنی برن هفت سال درس بخونن پزشک بشن چون ظاهرا بیشترین درآمد رو داره چرا چون یه پسر خاله داری که مثلا بهترین ماشین زیرپاشه و خونه داره. درحالی که شاید یک درصد پزشکان همچین درآمدی داشته باشند و این آدم هم تخصص گرفته. بعد معلوم نیست هفت سال آینده چقدر این رشته بازار کار داره و چقدر ما به پزشک نیاز داریم بهتر نیست به جای اینکه مسیری رو بری که همه فکر می کنن باید برن دنبال یه راه متفاوت باشی که بازده زودتری هم داشته باشه؟
      مشکلت میدونی چیه؟هنوز سردوگرم نچشیدی،من همون اول گفتم کسی که تو این سایت کنکوره قطعا داره به کنکور فکر میکنه،به درامد درس فکر میکنه،اگر بخوایم درمورد بحث شما حرف بزنیم باید بریم تو کانالای درامد دلاری ،شما اومدی تو تایپیک کنکوری های سن بالا داری در مورد ایده و راه نو حرف میزنی من تمام دورامو‌ زدم برگشتم اینجا چون دلم روانپزشکی میخواد حالا روانپزشکی که ایده دار میشه،راه من همینه ،راه شما کنکور نیست؟اگر نیست که بحثی نیست اتفاقا شما داری درست فکر میکنی ولی من وقتی رفتم پرستاری بیکار نَشستم ،اموزش های مختلف دیدم ولی در نهایت دیدم اونی که اتفاقا دوره ندید اومد از بیسوادی مردم و از جهل مردم پول دراورد،امثال عباسمنش،ماهان تیموری،یا یه زمانی ارز دیجیتال اومد تو بورس تو این بازار فقط یه درصد موفق شدن ولی دوره فروشاش تو ایران موفق تر بودن میدونی میخوام چی بگم؟میخوام بگم منم ایده دارم مثلا میدونم ترامپ بیاد وصع اقتصاد از این بدتر میشه و مردم دیگه پولی برای خریدن حتی یخچال و موبایل ندارن میدونم الان برم دوره تعمیرات اینارو یاد بگیرم مطمئنا وضعم بهتر میشه ولی من خودم به شخصه یهو تو ۳۶ سالگی به روانپزشکی علاقه پیدا کردم،دارم میرم دنبال علاقه ام دوس دارم یه ۶۰ ساله روانپزشک باشم تا یه ۶۰ ساله تعمیر کار یخچال،یه چیزی من بهت بگم دیگه همه میدونیم اوضاع درس الانشم خوب نیست چه برسه ۷ سال دیگه ،ولی بازم رشته های خدماتی تو ایران خیلی با مهندسی فرق داره،رشته های خدماتی مثل پزشکی مخصوصا حوزه زیبایی،،یا حتی درمان همچنان در تمام دنیاجزو پردرامدهاست و جزو پردرامدها خواهد ماند،هر تخصصی با تکرارو علاقه وقتی تبدیل به مهارت بشه پول خودش میاد،مشکل کل مملکت ما همینه طرف میره دانشجوی پزشکی میشه انقدر ناله میکنه و معتاد میاد بیرون یکی هم مثل یه خانم دکتریه پزشکی قبول شده،یوتویوبره،مربی فیتنسه،جالبه تخصص زیبایی قبول شده،مشاوره کنکورم میده،من اگر ۴۰ سالگی پزشکی با رتبه بالا قبول شم خود رتبه برام مشاوره میاره،شاگردمیاره،ریاست تو محیط کارم میاره،چون تو سن خیلی بالا رتبه شدم یوتویوبری میاره،تازه من قبلا ترید،فارکس،جدیدا هوش مصنوعی هم دارم اموزش میبینم،من این تجربه رو ۲۹ سالگیم داستم الان پولدارم شده بوده،گرچه خداروشکربه انداره خودمم دارم بیکار نَشستم،من میدونم هفت سال دیگه رشته های خدماتی چی میشه،انقدرمردم غرق حوزه زیبایی میشن،انقدر غرق پیری و مشکلات روان میشن انقدر درگیر فیزیوتراپی میشن که رشته های خدماتی همچنان تاپ باقی میمونه،همچنان که مطمئنا اگر کشور صنعتی تر شع مهندسی هم عالی میشه ،رشته هایی مثل ای تی هم خوب میشه پرونده های حقوقی پیچیده تر میشن و حقوق هم عالی میشه،جامعه ایران تا ده سال اینده وصل به دنیا میشه و اونوقت ما تازه از کشورهای دیگه هم توریست وارد کشورمون میشه،من هفت سال که سهله ،پنجاه سال اینده همه رشته ها به خصوص خدماتی ها(پزشکی،دارو،دندون،فیزیو بینایی و..)رو عالی میبینم ودر کنار اینا قطعا انسان تک بعدی رو‌هم شکست خورده میبینم،باید تا اخر عمر اموزش دید و اپدیت بود،ببخشید اطاله کلام شد،غلط املایی هارو هم به بزرگواری خودتون ببخشید.نا امید نباشید.یا حق

8. Top | #278
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      لطفا نظرات زیر این خبر رو‌هم بخونید،من تو کادر درمانم تمام پزشکا که طبابت میکنن بااونایی که طبابت رو دوس نداشتن و بی سوادا کار ندارم زیر ۵۰ تومن درنمیارن،پزشکی که کاری باشه درمیاره،کامنتای زیر این خبر جالب بود بخونید،همه چی سیاه هست سیاه نمایی نکنید تو مملکتی زندگی میکنیم که اقازاده ها دارن زندگی میکنن لطفا تو تایپیکی که بچه ها دارن درس میخونن سیاه نمایی نکنید اینده انقدرم تیره نیست.

9. Top | #279
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مشکلت میدونی چیه؟هنوز سردوگرم نچشیدی،من همون اول گفتم کسی که تو این سایت کنکوره قطعا داره به کنکور فکر میکنه،به درامد درس فکر میکنه،اگر بخوایم درمورد بحث شما حرف بزنیم باید بریم تو کانالای درامد دلاری ،شما اومدی تو تایپیک کنکوری های سن بالا داری در مورد ایده و راه نو حرف میزنی من تمام دورامو‌ زدم برگشتم اینجا چون دلم روانپزشکی میخواد حالا روانپزشکی که ایده دار میشه،راه من همینه ،راه شما کنکور نیست؟اگر نیست که بحثی نیست اتفاقا شما داری درست فکر میکنی ولی من وقتی رفتم پرستاری بیکار نَشستم ،اموزش های مختلف دیدم ولی در نهایت دیدم اونی که اتفاقا دوره ندید اومد از بیسوادی مردم و از جهل مردم پول دراورد،امثال عباسمنش،ماهان تیموری،یا یه زمانی ارز دیجیتال اومد تو بورس تو این بازار فقط یه درصد موفق شدن ولی دوره فروشاش تو ایران موفق تر بودن میدونی میخوام چی بگم؟میخوام بگم منم ایده دارم مثلا میدونم ترامپ بیاد وصع اقتصاد از این بدتر میشه و مردم دیگه پولی برای خریدن حتی یخچال و موبایل ندارن میدونم الان برم دوره تعمیرات اینارو یاد بگیرم مطمئنا وضعم بهتر میشه ولی من خودم به شخصه یهو تو ۳۶ سالگی به روانپزشکی علاقه پیدا کردم،دارم میرم دنبال علاقه ام دوس دارم یه ۶۰ ساله روانپزشک باشم تا یه ۶۰ ساله تعمیر کار یخچال،یه چیزی من بهت بگم دیگه همه میدونیم اوضاع درس الانشم خوب نیست چه برسه ۷ سال دیگه ،ولی بازم رشته های خدماتی تو ایران خیلی با مهندسی فرق داره،رشته های خدماتی مثل پزشکی مخصوصا حوزه زیبایی،،یا حتی درمان همچنان در تمام دنیاجزو پردرامدهاست و جزو پردرامدها خواهد ماند،هر تخصصی با تکرارو علاقه وقتی تبدیل به مهارت بشه پول خودش میاد،مشکل کل مملکت ما همینه طرف میره دانشجوی پزشکی میشه انقدر ناله میکنه و معتاد میاد بیرون یکی هم مثل یه خانم دکتریه پزشکی قبول شده،یوتویوبره،مربی فیتنسه،جالبه تخصص زیبایی قبول شده،مشاوره کنکورم میده،من اگر ۴۰ سالگی پزشکی با رتبه بالا قبول شم خود رتبه برام مشاوره میاره،شاگردمیاره،ریاست تو محیط کارم میاره،چون تو سن خیلی بالا رتبه شدم یوتویوبری میاره،تازه من قبلا ترید،فارکس،جدیدا هوش مصنوعی هم دارم اموزش میبینم،من این تجربه رو ۲۹ سالگیم داستم الان پولدارم شده بوده،گرچه خداروشکربه انداره خودمم دارم بیکار نَشستم،من میدونم هفت سال دیگه رشته های خدماتی چی میشه،انقدرمردم غرق حوزه زیبایی میشن،انقدر غرق پیری و مشکلات روان میشن انقدر درگیر فیزیوتراپی میشن که رشته های خدماتی همچنان تاپ باقی میمونه،همچنان که مطمئنا اگر کشور صنعتی تر شع مهندسی هم عالی میشه ،رشته هایی مثل ای تی هم خوب میشه پرونده های حقوقی پیچیده تر میشن و حقوق هم عالی میشه،جامعه ایران تا ده سال اینده وصل به دنیا میشه و اونوقت ما تازه از کشورهای دیگه هم توریست وارد کشورمون میشه،من هفت سال که سهله ،پنجاه سال اینده همه رشته ها به خصوص خدماتی ها(پزشکی،دارو،دندون،فیزیو بینایی و..)رو عالی میبینم ودر کنار اینا قطعا انسان تک بعدی رو‌هم شکست خورده میبینم،باید تا اخر عمر اموزش دید و اپدیت بود،ببخشید اطاله کلام شد،غلط املایی هارو هم به بزرگواری خودتون ببخشید.نا امید نباشید.یا حق
      ببین اگر شما می تونی آینده ایران رو پیش بینی کنی برو توی بورس سرمایه گذاری کن. جدی میگم. در کنارش درست رو هم بخون میلیاردر هم بشو. شما عرضه و تقاضا رو در کنارهم باید ببینید. اگر نیاز به زیبایی هست در کنارش افرادی که این نیاز رو میخوان ارضا کنند هم خیلی زیادن. من برای شما آرزوی موفقیت می کنم. بطور کلی روی صحبت من با امثال شما نیست. من پست اولم هم نوشتم که اصلا کسی که دنبال پوله بهتره به درس و دانشگاه فکر نکنه. باید به بزرگتر از خودت فکر کنی اگر دنبال علم هستی. باید به فکر ایجاد ارزش در جامعه باشی و به بقیه خدمت کنی. موفق باشید.
      Motivation alone is not enough. If you have an idiot and you motivate him, now you have a motivated idiot.

10. Top | #280
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اینجا کسی ثبت نام کنکور انجام داده؟ وقتی "تیک نظام سالی واحدي یا ترمی واحدي" رو میزنی مینویسه "کد دانش آموزی سال آخر" باید کد دانش آموزی پیش دانشگاهی رو وارد کنی یا کد ۱۹ رقمی که باید از سایت دریافت کنی؟
      کد دانش اموزی پیش کافیه
      برای من که با همون انجام شد
      أَلَیْسَ اللَّهُ بِکَافٍ عَبْدَهُ🍀

11. Top | #281
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      لطفا نظرات زیر این خبر رو‌هم بخونید،من تو کادر درمانم تمام پزشکا که طبابت میکنن بااونایی که طبابت رو دوس نداشتن و بی سوادا کار ندارم زیر ۵۰ تومن درنمیارن،پزشکی که کاری باشه درمیاره،کامنتای زیر این خبر جالب بود بخونید،همه چی سیاه هست سیاه نمایی نکنید تو مملکتی زندگی میکنیم که اقازاده ها دارن زندگی میکنن لطفا تو تایپیکی که بچه ها دارن درس میخونن سیاه نمایی نکنید اینده انقدرم تیره نیست.
      شما حرف سخنگوی سازمان نظام پزشکی رو قبول نداری حرف مردم ناشناس رو قبول می کنی. مثلا یکی نوشته " تنها مسیر درامد نجومی و کم دردسر همین پزشکی است" خداییش به کسی که فکر می کنه پزشکی کم دردسره باید چی گفت؟ پزشکی که درآمد نجومی داره تخصص گرفته. باید چندسال زحمت کشید تا تخصص گرفت؟ بعدش بله یک درصد جامعه پزشکی درآمدش نجومیه ولی واقعا شما می تونید جزو یک درصد بشید؟ شما باید به میانگین جامعه پزشکی نگاه کنید نه یک درصد.
      یکی دیگه نوشته: "
      همه پزشکان تمایل دارند داخل شهر بزرگ باشند با درامد بالا برای پزشکان عمومی این اتفاق کمتر ممکن است روستاها و شهرهای کوچک سخت نیاز به دکتر دارند هیچ پزشکی بیکار نمی ماند."
      بله بیکار نمی مونه ولی مگه پزشک مرض داره بره توی یه روستای کوچک بدون امکانات زندگی کنه؟ پزشک خانواده داره و میخواد توی شهر زندگی کنه.
      "80 درصد پزشکان عمومی و خصوصی دنبال درامد هستند لذا در بخش زیبای فعالیت دارند کمتر دنبال درمان و اورژانس هستند بخاطر انحصار هیچ کس نیست که در روستا بماند بیمارستان مجهز است ولی دکتر ندارد 90درصد پزشکان در کلانشهرها و در بهترین منطقه شهر مطب دارند کسر شان انها است که بروند در شهرستان و روستا پزشک بیشتر گرفته شود"
      پزشک جایی هست که پول و امکانات و خانواده هست. به همین سادگی. روستا هم اگر پول خوب بده و امکانات فراهم کنه پزشک راضی میشه بره اونجا کار کنه. همه نمی تونن جانفشانی کنند و قید همه چی رو بزنن برن روستا کار کنند.

• "اصلا از این خبرها نیست من خودم پزشک هستم و حداقل دریافتی یک پزشک بدون اضافه کار ۲۵ تومن هستش"
        هیچ کسی حقوق ثابت یک پزشک رو نمیتونه براساس حقوق خودش بسنجه. حقوق یک پزشک شاید 25 تومن بشه حقوق یکی دیگه 10 تومن حقوق یکی هم شاید 100 تومن. بستگی به شهر و محل کار داره. طرف توی مطب کار میکنه یا بیمارستان خصوصی یا دولتی. خواهر من پزشکه توی تهران. دانشگاه سراسری اراک درس خوند و سالها پزشک عمومی بود. چند سال پیش در دوران اوج کرونا برای گرفتن تخصص اقدام کرد و یک سال اول رو شیفت های طولانی توی بیمارستان داشت. الان هم مجبوره از شوهر و بچه اش دور بشه و بره یک شهر کوچک دوران طرح خودش رو بگذرونه. اینها چیزایی هست که مردم درک نمی کنند و روی هوا فقط یه چیزی می نویسن.
        ببین خیلی از این کامنت هایی که میخونی به خاطر اینه که مردم نمی فهمن آمار یعنی چی. مردم ذهنشون اعداد بزرگ رو درک نمیکنه. هرکسی فکر میکنه دنیا به بزرگی 10 تا آدمی هست که خودش میشناسه. ما داریم در مورد 150 هزار نفر پزشک صحبت میکنیم. شما باید به همه این افراد و آمار و ارقام ها نگاه کنید نه فقط چند نفری که دور و اطراف خودتون می شناسید و براساسش تصمیم گیری کنید.
        درآخر هم بگم هرکسی به رشته پزشکی علاقه داره و استعدادش رو داره حتما باید این مسیر رو بره چون جامعه به پزشک خوب نیاز داره و امیدوارم درآمد خوبی هم نصیبش بشه. ولی کسی که دنبال پول و مادیاته اصلا نباید سمت رشته های سختی مثل پزشکی بیاد. یا بره توی رشته های مدیریت مالی و بانک و بیمه و اقتصاد آموزش ببینه. همگی موفق باشیم.
      ویرایش توسط Username_Copied : 09 فروردین 1403 در ساعت 03:30

12. Top | #282
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شما به آدمی که بیست سالشه، پیشنهاد می‌کنید چه مهارت هایی رو یاد بگیره؟
      و اینکه شما هم متاهل هستین و هم کار می‌کنید + در کنارش درسم میخونید، واقعا چطوری برنامه ریزی می‌کنید؟

13. Top | #283
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      شما حرف سخنگوی سازمان نظام پزشکی رو قبول نداری حرف مردم ناشناس رو قبول می کنی. مثلا یکی نوشته " تنها مسیر درامد نجومی و کم دردسر همین پزشکی است" خداییش به کسی که فکر می کنه پزشکی کم دردسره باید چی گفت؟ پزشکی که درآمد نجومی داره تخصص گرفته. باید چندسال زحمت کشید تا تخصص گرفت؟ بعدش بله یک درصد جامعه پزشکی درآمدش نجومیه ولی واقعا شما می تونید جزو یک درصد بشید؟ شما باید به میانگین جامعه پزشکی نگاه کنید نه یک درصد.
      یکی دیگه نوشته: "
      همه پزشکان تمایل دارند داخل شهر بزرگ باشند با درامد بالا برای پزشکان عمومی این اتفاق کمتر ممکن است روستاها و شهرهای کوچک سخت نیاز به دکتر دارند هیچ پزشکی بیکار نمی ماند."
      بله بیکار نمی مونه ولی مگه پزشک مرض داره بره توی یه روستای کوچک بدون امکانات زندگی کنه؟ پزشک خانواده داره و میخواد توی شهر زندگی کنه.
      "80 درصد پزشکان عمومی و خصوصی دنبال درامد هستند لذا در بخش زیبای فعالیت دارند کمتر دنبال درمان و اورژانس هستند بخاطر انحصار هیچ کس نیست که در روستا بماند بیمارستان مجهز است ولی دکتر ندارد 90درصد پزشکان در کلانشهرها و در بهترین منطقه شهر مطب دارند کسر شان انها است که بروند در شهرستان و روستا پزشک بیشتر گرفته شود"
      پزشک جایی هست که پول و امکانات و خانواده هست. به همین سادگی. روستا هم اگر پول خوب بده و امکانات فراهم کنه پزشک راضی میشه بره اونجا کار کنه. همه نمی تونن جانفشانی کنند و قید همه چی رو بزنن برن روستا کار کنند.

• "اصلا از این خبرها نیست من خودم پزشک هستم و حداقل دریافتی یک پزشک بدون اضافه کار ۲۵ تومن هستش"
        هیچ کسی حقوق ثابت یک پزشک رو نمیتونه براساس حقوق خودش بسنجه. حقوق یک پزشک شاید 25 تومن بشه حقوق یکی دیگه 10 تومن حقوق یکی هم شاید 100 تومن. بستگی به شهر و محل کار داره. طرف توی مطب کار میکنه یا بیمارستان خصوصی یا دولتی. خواهر من پزشکه توی تهران. دانشگاه سراسری اراک درس خوند و سالها پزشک عمومی بود. چند سال پیش در دوران اوج کرونا برای گرفتن تخصص اقدام کرد و یک سال اول رو شیفت های طولانی توی بیمارستان داشت. الان هم مجبوره از شوهر و بچه اش دور بشه و بره یک شهر کوچک دوران طرح خودش رو بگذرونه. اینها چیزایی هست که مردم درک نمی کنند و روی هوا فقط یه چیزی می نویسن.
        ببین خیلی از این کامنت هایی که میخونی به خاطر اینه که مردم نمی فهمن آمار یعنی چی. مردم ذهنشون اعداد بزرگ رو درک نمیکنه. هرکسی فکر میکنه دنیا به بزرگی 10 تا آدمی هست که خودش میشناسه. ما داریم در مورد 150 هزار نفر پزشک صحبت میکنیم. شما باید به همه این افراد و آمار و ارقام ها نگاه کنید نه فقط چند نفری که دور و اطراف خودتون می شناسید و براساسش تصمیم گیری کنید.
        درآخر هم بگم هرکسی به رشته پزشکی علاقه داره و استعدادش رو داره حتما باید این مسیر رو بره چون جامعه به پزشک خوب نیاز داره و امیدوارم درآمد خوبی هم نصیبش بشه. ولی کسی که دنبال پول و مادیاته اصلا نباید سمت رشته های سختی مثل پزشکی بیاد. یا بره توی رشته های مدیریت مالی و بانک و بیمه و اقتصاد آموزش ببینه. همگی موفق باشیم.
      شما چند سالتونه عزیز؟
      یا الله/توکل بر خودت

14. Top | #284
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چقد حرفای ناامید کننده به همدیگ گفتین
      تو این دنیا ک معلوم نمیکنه فردا چخبرع،کی مرده کی زنده اس،حداقل اگ نمیتونیم بهم انگیزه بدیم،دلیل حال بد بقیه م نشیم

15. Top | #285
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      این بحثها همه ش فالش و به درد نخوره .

انتخابای اینچنینی و قضاوت صرفا بر اساس پول گمراه کننده است . واقعا نباید اینقدر دیدکاه یه نفر محدود باشه . پول مهم هست ولی نه اینقدر که در تمام انتخابات فاکتور اول و اخر باشد.
      جنبه های دیگر رشته و شغل را باید بررسی کرد و طی یه براورد کلی انتخاب کرد . نه صرفا بر اساس یگانه فاکتور پول و درآمد

یه نظر من تمامی رشته های جذابیت های خاص خودشون رو دارن . و هر کسی اگر انتخاب درستی بر اساس شناخت دقیق از خودش و کاری که میخواد بکنه میتونه توشون موفق باشه

برای من نوعی جذابیت پزشکی بیشتر از بقیه است . و فکر میکنم در این رشته میتونم ادم موفقی باشم . یکی از بزرگترین جذابیت هاش برای من گستردگی نوع فعالیت هایی است که در این رشته میشه داشت . پزشکی صرفا در بیمارستان و مطب نیست . دیدتون رو باز کنید یکم میبیند که این رشته میتونه استخدامی باشه / خود اشتغالی باشه / میان رشته ای باشه / دولتی باشه / خصوصی باشه / ترکیبی از همه شون باشه / تحقیقاتی آزمایشگاهی باشه/ تدریس در دانشگاه باشه / بازم ترکیبی از همه یا چند تاشون باشه مثل پزشکی که هم بیمارتسان میره برا عمل هم مطب داره هم هیات علمی دانشگاهه و هم بیرون کار دیگه هم میکنه . کلا دستت باز بازه در این رشته در انواع اقسام مختلف دیگر . از پزشکی خانواده بگیر تا استخدام بیمارستان . پزشک تیم فوتبال که با باشگاه ها قرارداد میبندن و پزشکی که میره تو خلیج فارس تو اسکله نفتی در درمانگاه اسکله فعالیت میکنه که طبق شنیده های خود من این ایکله ها یه پا تگزاس لاسوگاسی هستن برای خودشون پزشکی که تو یگانهای نظامی هم میتونه بره پاره وقت کار کنه . پزشکی که تو نفت کش ها سیر و سفر میکنه هم و هم در درمانگاه نفتکش کار میکنه و کلی هم خروار خروار پول میگیره و جذابیت خود شغلشک که به کنار و کلی جذابیت ها و موقعیت های شغلی دیگه

اینکه میگم خیلی ها حتی کساییکه رفتن پزشکی خوندن و مینالن بازار رو ندیدن و مهارت های پول در اوردن و بیزینس بلد نیستن ینی همین . طرف بلد نیست با مهارتی که داره پول سازی کنه . پولسازی یه مهارته. که باید کسب کنید .
      یکی ماشین داره از پول باباش برا بنزین زدن استفاده میکنه میره دور دور . یکی با همون ماشین میره اسنپ و مسافرکشی پول خرح ماهیانه اش و تحصیل و خانواده ش رو درمیاره .
      کار عار نیست .
      یکی کاری باشه درمیاره

تمام
      " دردا که بپختیم در این سوز نهان
      وان را خبر از آتش ما نیست که خامست "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 10 فروردین 1403 در ساعت 13:51

صفحه 19 از 20 نخستنخست ... 9181920 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 29 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 29 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن