خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 345 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 46 به 60 از 69
    1. Top | #46
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hisen نمایش پست ها

دخت
      ری همانند پسری که 18 سال سن دارد و به سن قانونی رسیده از نظر قانونی و شرعی مستقل و آزاد هست .
      اگر با خانواده مشکل دارد میتواند جدا شود اما باید خودش کار کند . کسی که استقلال میخواهد صرف نظر از آنکه دختر یا پسر هست باید کار کند اما اگر کسی میخواهد زیر چتر حمایتی مالی خانواده خود باشد ، استقلال و آزادی متاسفانه دشوار هست .
      از نظر ازدواج هم کسی دیگری رو به ازدواج زور نکرده .
      حاجی سخنانت را شنیدیم . ولی تو جای دخترا نیستی همه ی خانواده های ایرانیم اینقدر روشنفکر نیستن که بذارن دختراشون مستقل بشن (پسرا رم نمی ذارن )دیگه خانواده شماها خیلی خفنن ، ماها از پشت کوه اومدیم.
      خیلی از ماها یا باید شوهر کنیم یا درس بخونیم و مسلما همه ی دخترها عقده ی شوهر رو (همونطور که خیلی ها این طرز تفکرو دارن ) ندارن .مگه بیماره خودشو از چاله بندازه تو چاه جنون که نداره خب پس می مونه همون دانشگاه.(خب الان ممکنه بگین نه همه ی مردا اینجوری نیستن ولی چرا اکثرا هستن همینجورین حتی اگه انکار کنید متاسفانه درک وفهم بالا احتیاج به فرهنگ سازی و تربیت صحیح داره که خیلی ها ازش بی بهره هستن )
      شما واسه اینکه برین بیرون ی ساعت نباید به هزار نفر جواب بدین راحت واسه خودتون میرین بیرون.وقتی تو کشور ما پدر میزنه دخترشو یا پسرشو میکشه بعد قانون هیچ غلطی نمیکنه اونم بخودش جرات میده زور بگه (بگذریم که اکثرا دخترا قربانی میشن دیگه بعضیا میان مزخرف میگن و حقوق زنان رو پایمال میکنن در حقیقت دارن حقوق مادران و خواهران خودشونو زیر سوال میبرن ) در مورد پس افتادن زنا توی اتاق تشریحم بگم خب که چی بر فرض پس بیفته بعدش عادی میشه واسشون .رتبه شو اورده حقشه بر سرکلاس مشکلی دارین؟
      بگذریم اگه بخوام همه رو توجیح کنم باید تا قیام قیامت حرف بزنم.
      سال ها دل طلب جام جم از ما می کرد
      آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا می کرد
      ویرایش توسط Khazan1 : 28 تیر 1400 در ساعت 15:22

2. Top | #47
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اهان یه چیز دیگه ما نمی گیم شما مشکل ندارین .شمام بهرحال مشکلات مخصوص بخودتون رو دارین .ولی اینکه میاین میگین دخترا فلانن بهمانن تو کتم نمی ره.
      ویرایش توسط Khazan1 : 28 تیر 1400 در ساعت 15:25

3. Top | #48
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من اول از استارتر اجازه بگیرم راجع به اینکه پیام هایی میخونم که واقعا بی انصافی هست اول نخواستم این بحث رو ادامه بدم اما بعد گفتم بهتره برای روشن شدن موضوع چند خطی رو بنویسم . موضوع انشا: تبعیض "جنسیتی"
      چون اینجا سایت کنکوری هست فقط در زمینه ی کنکور و شغل میگم . تا هر جا حرف از تبعیض میشه آقایون فقط یک کلمه میگن "سربازی" هیچ کسی منکر این نمیشه که سربازی دو سال عمر آقایون رو واقعا هدر میده
      اما نسبت به محدودیت های خانم ها واقعا حرفی برای گفتن نداره
      بیایم از همین کنکوری بگیم که دوست عزیزی نوشته بود خانم ها خیلی ریلکس درس میخونند و استرس چیزی به نام سربازی رو ندارند که واقعا شرایط زندگی هر کسی فرق داره و نمیتونیم خیلی راحت از واژه ی "ریلکس " استفاده کنیم شما ترس از سربازی دارید شاید من نوعی ترس از هزار تا چیز دیگه داشته باشم پس حرف از فرصت بهتر نزنید چون از زندگی آدم ها هیچ اطلاعی ندارید. شرایط متفاوته و به همین میزان توضیح اکتفا میکنم . و یا دوستی که گفته بود حتی اگر مشکلی دارن میتونن از خانواده جدا شن . من تو ایران زندگی میکنم شما چطور ؟ اگر صدای من رو در خارج از کشور میشنوید و میخونید باید بگم دوستان اینجا ایران است و برای مستقل شدت دختر یا باید ازدواج کنه یا باید برای تحصیل از شهر خارج بشه تازه اگر خانواده سخت گیر تری نداشته باشه .( خانواده هایی که مشکلی با جدا شدن بچه هاشون در یک شهر ندارن رو استثنا بگیرید چون خیلی کم هستن ) مطمئنم نام دختر و در کنار نام های بی سرپرست ،بد سرپرست شنیده باشید یعنی باید حتما سرپرستی داشته باشه و نبود اون پسوند "بی" رو به قبل از کلمه اضافه میکنه . ولی تا الان واژه ی آقای بی سرپرست رو شنیدید؟ کلمه ی خنده داریه ! حالا از پلی به نام کنکور گذشتیم و وارد جامعه شدیم برای کار . فقط ۳ میلیون و هفتصد هزار نفر خانم شاغل داریم ( که فقط حدود ۱۵ هزار نفر از این ميزان منصب ریاست دارن )و ۱۹ میلیون و خورده ی نفر آقای شاغل . در بین بیکاران تحصیل کرده سهم خانم ها ۳۶ درصد و سهم آقایون ۲۱ درصد . در یک اداره ای یک خانم و یک آقا در یک سمت مشغول کار هستند ساعت کار و همه چیز یکسان ولی جالبه بدونید حقوق خانم حداقل 5 درصد و حداکثر 15 درصد کمتر از آقاست . آقایون من بهتون برای سربازی حق میدم و واقعا متاسفم برای این کار ولی خواهش میکنم با گارد ذهنی صبحت نکنید راجع به محدودیت ها و تبعیض های "جنسیتی" . همین الان به ذهنتون رجوع کنید و ببینید چه چیزهایی رو برای خانم بد میبینید ولی همون مورد رو برای اقا بی اشکال میبینید این میشه یک محدودیت عینی برای زن که توسط خود شما شکل گرفته حالا جامعه و بقیه رو بیخیال.
      رفع اسپم: آقایون درسته که ۲ سال سربازی عمرتون رو هدر میده و یک مقدار با استرس بیشتری برای کنکور میخونید اما بعد از این دیگه هیچ مشکلی ندارید ( منظور من مشکل جنسیتی هست و گرنه خب آدم بی مشکل در ایران وجود نداره شما با مشکل های دیگری از قبیل اقتصادی ،طبقاتی روبرو میشید که عین همین ها برای ما هم هست و البته که همین مشکل سربازی هم بخاطر سیستمه که اینطور خواسته ولی عمده مشکلات ما جنسیتی هست) همین جنبشی که برای خانم ها هست مطمئن باشید اگر آقایون هم مشکلاتی از این نوع داشتن جنبشی رو شکل میدادن برای احقاق حقشون . ببخشید زیاد نوشتم درد ها زیاده و آدم نمیدونه از کجا شروع کنه . ما خانم ها خیلی وقته یاد گرفتیم با بدترین چیزها بجنگیم برای هدفمون . درسته در یک مسابقه دوی ماراتن هستیم اما انگار به پای خانم ها وزنه هایی از جنس تبعیض های "جنسیتی" بسته شده که شاید کوچیک باشه و یا حتی برای شما خنده دار ولی خب حرکت رو سخت میکنه . از دوستان میخوام ريپلای نکنن و از فشارهای جامعه برای مردان نگن چون ما هم در همین جامعه زندگی میکنیم و میبینم و در آرامش نیستیم در کنار اینها تبعیض های جنسیتی رو هم داریم که شما حداقل از این در امانید. اگر هم میخواید مثال های جنسیتی رو ببینید کافیه سرچ بفرمایید.
      و در آخر بگم من هر چقدر سرچ کردم برای تبعیض جنسیتی پارسال با سند های کمی روبرو شدم و دقیق نمیدونم این اتفاق افتاده یا نه . صفحه اول هم یکی از دوستان درست اشاره کرده بود که مثلا ارگانی به نام آموزش و پرورش برحسب نیازش نیرو میگیره . امیدوارم همینطور باشه یا حداقل دیگه امسال رخ نده . بازم پرحرفی من رو ببخشید
      ویرایش توسط Mohadeseh_b77 : 28 تیر 1400 در ساعت 16:02

4. Top | #49
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      به هر حال باید بری سربازی بعدش(((:
      نگا میری کنکور میدی یا میشی یا نه
      اگر نه که دوباره پیام نور
      اگر اره که تا دکترا ات رو بگیری قوانین عوض میشن پولم جمع میکنی میدی(سربازی هم اگر بری راحت میشه بهت یه مقامی پستی چیزی میدن احتمالا)

البته یکی از اقوام با همین رویه رفت جلو دکترا قبول شد ، بعد نرفت که بره سربازی ، معاف شد. الان هم افسردگی گرفته چرا برا دکتراش نرفت
      ای آنکه نتیجه چهار و هفتی.......وز هفت و چهار دائم اندر تفتی
      می خور که هزار بار بیشت گفتم.....باز آمدنت نیست،چو رفتی رفتی

5. Top | #50
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Brice.g نمایش پست ها
      پارسال در بعضی رشته ها (مثلا دانشگاه فرهنگیان) دیدیدم که تعداد قبولی های پسران خیلی بیشتر از دخترها بوده...
      بنظرتون امسالم به همین شکله؟؟؟.
      لابد دیگه
      مگر اینکه فرهنگیان بخواد سوپرایز کنه =)))

6. Top | #51
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام .
      لطفا اگر جایی اشتباه شده بگید اصلاح بشه .
      حوصله نقل قول های بعدشو ندارم

7. Top | #52
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      چرا فک میکنین فقط مشکل سربازی دغدغه پسراس؟
      عجیبه میگن قضاوت نکنید بعد خودشون اینطور میگن

8. Top | #53
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      بعد اتمام دانشگاتونم نرید سربازی، به هیچ دردی نمیخوره فقط میریم زیر دست ی سری عقده ای

9. Top | #54
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Calvert نمایش پست ها
      چرا فک میکنین فقط مشکل سربازی دغدغه پسراس؟
      عجیبه میگن قضاوت نکنید بعد خودشون اینطور میگن
      ما همچین حرفی نزدیم مسلما شما هم دغدغه های خودتون رو دارین ولی بسیاری از اون دغدغه های اقتصادی و غیر اقتصادی رو ماهم داریم.استرس کنکور قبول شدن.استرس استخدام شدن و سرکار رفتن.استرس این که دیگران بهمون طعنه نزنن.استرس سرپناه داشتن و... (استرس خیلی چیزای دیگه)
      امیدوارم که تناسخ واقعی باشه که پسرا توی زندگی بعدیشون دختر بدنیا بیان ماهام پسر .اون موقعم ما بیایم چرت و پرت بگیم.بگیم که شما ها فقط چند تا سلیطه این که هیچ دغدغه ای ندارین فقط مفت میخورین و میخوابین(اگه همچین روزی میومد چه احساسی بهتون درس می داد؟؟؟)
      (چه بخواین و چه نخواین جامعه ی ما مرد سالاره)
      ما قضاوت نمی کنیم در صورتی که مورد قضاوت قرا نگیریم.هر عملی عکس العملی دارد.
      (کالورت عزیز من این حرف هارو فقط به تو نمی زنم فقط دارم یه چیزای بدیهی رو میگم امیدوارم بهت برنخوره.)
      ویرایش توسط Khazan1 : 31 تیر 1400 در ساعت 04:16

10. Top | #55
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      وزارت خانه ها براساس امایش سرزمینی نیرو و یا دانشجو برمیدارن .چون براشون هزینه داره.مثلا تو همین رشته فرهنگیان مناطق محروم بیشتر معلم نیاز داره و چون خانوم ها شرایط رفتن به اون مناطق رو نسبت به اقایون کمتر دارن مسول گزینش میاد از اول الویت رو میده به مردان تا بعدا دوباره بحث انتقال و غیره نداشته باشند.و این عین عدالت هست.

11. Top | #56
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Brice.g نمایش پست ها
      اتفاقا چیزی که پارسال عینا با چشمای خودم دیدم...
      در رشته ی انسانی..پسر با رتبه بیست هزار دبیری قبول شد،ولی دختر با دوهزار قبول نشد...

رشته انسانی کجای پزشکی دندون دارو کجا
      همین برابری ظرفیت توی تمام رشته های تاپ تجربی به ضرر پسراس

12. Top | #57
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohadeseh_b77 نمایش پست ها
      تلاش کنن رتبه ی خوبی بیارن؟ خیلی جالبه مثل اینکه شما بهتره برای این که موضوع رو خوب درک کنید درباره ی این موضوع در گوگل سرچ کنید که اصلا بیشترین قبولی برای خانم هاست یا آقایون. به هر حال این موضوع الان مهم نیست و فقط برای اینکه بتونیم عادلانه تر صحبت کنیم . مهم اینکه امسال تبعیض جنسیتی نداشته باشیم چه برای آقایون چه برای خانم ها(امیدوارم )
      چه دلیلی داره همه علاقه به مقایسه اشتباه دارن ؟!
      مگه ملاک میزان قبولیه ؟! بعله مشخصه که پسرا واسه اینکه در آینده باید یه زندگی رو بچرخونن راحت انتخاب رشته نمیکنن و برعکس دخترا خیلی دغدغه سربازی و چرخوندن یه زندگی رو ندارن و به رشته های پایین تر هم قانع میشن ! نهایتا میزان قبولی دخترا میاد بالا
      ولی این مقایسه از اول غلطه . شما توی رشته های پزشکی و دندون باید مقایسه کنی . پسر با رتبه 400 دانشگاه x نیورده درصورتی که دختر با رتبه 600 !!! آورده

13. Top | #58
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      [QUOTE=Saeed79;1730912][B][COLOR=#2f4f4f]
      بعله مشخصه که پسرا واسه اینکه در آینده باید یه زندگی رو بچرخونن راحت انتخاب رشته نمیکنن و برعکس دخترا خیلی دغدغه سربازی و چرخوندن یه زندگی رو ندارن و به رشته های پایین تر هم قانع میشن

با احترام
      ببخشید فکر نمیکنید پذیرش این جمله ها برای جهان مدرن امروز سخته؟ نمیدونم شاید بعضی از ما دختر ها خیلی ایده آل فکر میکنیم و تصور میکنیم این تفکر که فقط آقایون قراره یک زندگی رو بچرخونن منسوخ شده باشه ولی انگار ریشه ی محکم تری داره. ما هم مثل همه ی شما دغدغه درآمد و شغل خوب داریم برای اینکه بتونیم زندگی مون رو بچرخونیم . به هر حال، من هیچ آماری از تفکیک جنسیتی برای قبولی در رشته های مختلف ندارم و در کل گفتم میزان قبولی دخترها خیلی بیشتر از پسرهاست بر طبق آمار سنجش؛ این که چه رشته ای و با چه رتبه ای رو در جریان نیستم .من در آخرین پیامم گفتم فکت رسمی ندیدم از تبعیض جنسیتی در کنکور
      ویرایش توسط Mohadeseh_b77 : 29 تیر 1400 در ساعت 12:44

14. Top | #59
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      [QUOTE=Mohadeseh_b77;1730915]
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      [B][COLOR=#2f4f4f]
      بعله مشخصه که پسرا واسه اینکه در آینده باید یه زندگی رو بچرخونن راحت انتخاب رشته نمیکنن و برعکس دخترا خیلی دغدغه سربازی و چرخوندن یه زندگی رو ندارن و به رشته های پایین تر هم قانع میشن

با احترام
      ببخشید فکر نمیکنید پذیرش این جمله ها برای جهان مدرن امروز سخته؟ نمیدونم شاید بعضی از ما دختر ها خیلی ایده آل فکر میکنیم و تصور میکنیم این تفکر که فقط آقایون قراره یک زندگی رو بچرخونن منسوخ شده باشه ولی انگار ریشه ی محکم تری داره. ما هم مثل همه ی شما دغدغه درآمد و شغل خوب داریم برای اینکه بتونیم زندگی مون رو بچرخونیم . به هر حال، من هیچ آماری از تفکیک جنسیتی برای قبولی در رشته های مختلف ندارم و در کل گفتم میزان قبولی دخترها خیلی بیشتر از پسرهاست بر طبق آمار سنجش؛ این که چه رشته ای و با چه رتبه ای رو در جریان نیستم .من در آخرین پیامم گفتم فکت رسمی ندیدم از تبعیض جنسیتی در کنکور
      اصلا اشاره به فقط مرد نشده ولی از اطرافیان بپرسید ببینید چند نفر از دوستاتون قبول میکنن نمیگم مرد بدون شغل فقط مردی که شغل با پرستیژ کمتر از خودشون داشته باشن
      یاد یه پست اینستاگرامی افتادم که فکر کنم هشتاد درصد دختر ها زده بودن که حاضر نیستن با یه مرد فقیر تر از خودشون باشن (این تعمیم به کل به شمار نمیاد !)

15. Top | #60
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چطور تبعیض بشه مگه ظرفیت ها نصف نمیشه ؟
      ?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 345 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)