خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 44 از 44
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Unicorn_m نمایش پست ها
      نکن این کارا رو الان همین انجمن همه میریزن همونجا همه تاپیک فردا کنکور دارم میزنن اون موقع اونجا از اینجام بدتر میشه
      بچه های خوبی باشن فقط برن قسمت خاطرات اولین آشنایی رو بخونن و صفحه رو ببندن، البته همون جا کنکوری هم زیاد داریم، طرف با 42 سال سن و 3 تا بچه و 1 داماد میخواد تجربی کنکور بده
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

نه بابا من سکینه ام نشسته ام تو خونه دارم سبزی پاک می کنم و 6 قلوهای شوهر سابقمو نگه میدارم تا جعفر آقا بیاد شب قورمه سبزی واسش بار گذاشتم ، نی نی سایت دیگه نمیرم چون مامانا یه چیزایی میگن که شوهرم هیچ کدومو نداره میترسم این یکیم از دستش بدم سر همین حرفا واسه همین گذاشتم کنار بجاش کلاس خیاطی و گلدوزی و ... ثبت نام کردم
      همینه پسمیگم کسی که بره نینی سایت وقت درسخوندن پیدا نمیکنه چه برسه به اینکه پزشکی قبول شه

3. Top | #33
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      up
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

4. Top | #34
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      فرست
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط V_buqs نمایش پست ها
      خوراکی های سر جلسه هم داره کم کم به جاهای وحشتناک کشیده میشه
      کنکور 98 سر جلسه پسره تن ماهی باز کرد با نون خورد یه نوشابه‌م خورد بعد تخت گرفت خوابید تا ته جلسه بعدش که از خواب پاشد رفت دسشویی خودشو سبک کرد آخرم برگه رو داد رفت بیرون /:
      من اگ بوی تن ماهی بپیچه حالم بهم میخوره😐😐😐😐😐

6. Top | #36
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      هر چند دیره ولی آپ بشو !
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

7. Top | #37
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      به نام او
      سلام دوستان نوشتن و جمع آوری این مقاله رو ساعت 5 صبح شروع کردم و امیدوارم تا 7 صبح به اتمام برسه
      البته اگر خونی در بدنم پمپاژ بشه از بس که این پشه ها به بنده حقیر حمله ور شدند!

و اما بدون هیچ اضافه گویی و نق زدن بریم سر اصل مطلب،
      هدف از این تاپیک در واقع آشنایی شما با روزیست که مهمتر و البته سرنوشت ساز تر از روز کنکور محسوب میشه !

اگر یاد روز معاد یا اعلام نتایج اولیه ثانویه و ثالثیه (!) افتاید باید بگم سخت در اشتباهید!
      چون منظورم روز قبل از کنکور و ماجرا های قبلش هست.
      "روز قبل از کنکور چه کار هایی انجام
      دهیم و چه کار هایی انجام ندهیم؟"
      الف) خلاصه فعالیت های میدانی روز قبل از كنكور:
      **تا ظهر ميتونيد مطالعه كنيد مخصوصاً دروسي مثل زيست، شيمي و مباحثي كه طي آزمون هاي جامع به اين نتيجه رسيديد كه مطالب مرتبط با اون ها رو فراموش مي كنيد
      پیشنهاد من برای درس زیست شناسی مرور فوق سریع (خودمونی ترش میشه تورق سریع!) این مباحث هست که به نظرم معجزه امسال رو رقم میزنه:

• فصل 11 پیش : چرخه زیگومیست +آسکومیست
      • فصل 10 پیش : چرخه های جلبک های سبز + کپک های مخاطی + اوگلنا
      • فصل 9 پیش: باکتری های بیماری زا+ نکات ریزوبیوم + چرخه های ویروسی
      • فصل 8 پیش : مقایسه چرخه ها ( کالوین +کربس +گلیکولیز ) مقایسه گیاهان C4 و CAM
      • فصل 7 پیش: رفتار های حل مساله و کلاسیک و فعال و نقش پذیری و فداکارانه
      • فصل 6 پیش : دانشمندان بیشتر مک ارتور و گوس و کانل
      • فصل 5 پیش: سد های پس زیگوتی+ گونه زایی هم میهنی + خودلقاحی + شبدر و مسایل آن
      • فصل 2 پیش : یان ویلموت + مراحل کلی مهندسی ژنتیک
      • فصل 1 پیش : اپران لک + جهش + ترجمه
      • فصل 11 سوم :وقایع بارداری + چرخه جنسی ( نکات روز14) + لقاح داخلی
      • فصل 10 سوم : هورمونهای گیاهی
      • فصل 9 سوم : نهاندانگان
      • فصل 4 سوم : هورمون های تنظیم کننده کلسیم + نکات مرتبط با قند خون
      • فصل 3 سوم : نکات چشم + بینی + مارماهی
      • فصل 2 سوم : پتانسیل عمل + لیمبیک + مغز ماهی و گوسفند
      • فصل 1 سوم : نکات مرتبط با ایمنی هومورال + آلرژی +دستگاه ایمنی در سایر جانوران
      • فصل 8 دوم : وقایع انقباض ایزوتونیک + نکات ترکیبی ماهیچه ها + حرکات گیاهی
      • فصل 7 دوم : نکات ترکیبی بازجذب (به ویژه NaCl و قند و امینواسید) + انعکاس تخلیه ادرار
      • فصل 6 دوم: مقایسه خرچنگ دراز و ماهی و کرم خاکی + نکات سرخرگ کوچک + الکتروکاردیوگرام
      • فصل 5 دوم : تنفس پرندگان + نکات ترکیبی تنفس انسان با تنفس سلولی
      • فصل 4 دوم : مقایسه ملخ و گنجشک و نشخوارکننده + نکات جذب و روده انسان

**بهتره از ظهر به بعد ديگه درس نخونيد و استراحت كنيد ميتونيد از منزل بيرون بريد و تحرك داشته باشيد و کرونا بگیرید ، میتونید هم در منزل بنشیدید و شاهد صلوات فرستادن مادرتون به دونه به دونه برنج هایی باشید که قراره برای ناهار امروز تون تهیه بشه، ولی به نظرم ((هر کاری کنید تا خسته بشيد و شب راحت بخوابید)).
      **حتي اگر محل حوزه كنكور رو از قبل مي شناسيد، حتماً يك بار ديگه محل و مسير رسيدن به حوزه امتحانيو بررسي كنيد. چون اینجا ایرانه !
      **اگه دوست داشتيد (كه صد البته من توصيه ميكنم) مي تونيد وقتي سوالات كنكور رياضي تو سايت سنجش قرار گرفت سوالاتو ببينيد و براي خودتون بررسي شون كنيد ولي اصلا سعي نكنيد كه به صورت آزموني اونارو حل كنيد. (به هیچ عنوان به درصد دوستان ریاضی تان که اکثرا هم لاف می زنند توجه نکنید! اصلا وای فای خود را خاموش کنید!)
      **عصر ساعت ٦ تا ٧ حتماً منزل باشيد و وسايل مورد نياز جلسه كنكور كه در ادامه براتون آوردمو آماده كنيد (البته توصیه میکنم بیرون نرید اصلا !) .
      **نكته مهم: از اونجايي كه برخي از دانش آموزان در چند رشته مثل (زبان و هنر) شركت كرده و چند كارت ورود به جلسه دارند ، حتماً دقت كنيد كارت آزمون مورد نظر رو همراه خودتون داشته باشيد.
      **پايين كارت آزمون، محلي براي امضاء و اثر انگشت هست، در منزل امضا و اثر انگشت مربوط به كارت آزمونو تكميل كنيد.
      **به هيچ وجه از غذاي رستوران و فست فود استفاده نكنيد چون ممكنه مسموم بشید و شب کنکور بجای خواب خوش در رخت خواب نیاز باشه دائما در جای دیگه ای .... (میگن دیگه ادامه نده!)

ب) برنامه غذایی روز قبل کنکور + روز خود کنکور:
      (این قسمت سوژه خوبی برای مسخره کردن نویسنده مقاله و بچه مامانی هاست! ولی باید بدونید 85 درصد رتبه های نابرتر (!) کنکور به دلیل همین قسمت برتر نشدند! جدای از شوخی خیلی مهمه دست کمش نگیرید به هیچ وجه بچه ها)
      صبحانه:
      ٣ برش نان سنگك يا تافتون
      ١ كاسه عدسي يا ٢ عدد تخم مرغ آب پز + گوجه فرنگي + چاي شيرين شده با عسل
      ميان وعده :
      10 عدد مغز بادام + ١ ليوان چاي سبز و خرما
      ناهار:
      8 تا ١٤ قاشق برنج + ٣ تكه گوشت قرمز + سالاد فصل همراه با جوانه
      ميان وعده :
      ٢اسكوپ بستني وانيلي (پاستوريزه)
      شام:
      ٣عدد فيله مرغ پخته يا كبابي + ٣ تكه نان تافتون يا ١ كاسه سوپ جو (آماده شده در منزل بدون خامه)
      + سبزيجات پخته (شام حداقل ٢ ساعت قبل از خواب)

به هيچ وجه غذاي بيرون ميل نكنيد.
      ميان وعده قبل خواب :
      ١ ليوان شير + ١ قاشق كنجد + ١ قاشق عسل (براي خواب راحت: ١ فنجان دمنوش گل گاوزبان)
      صبحانه روز آزمون:
      ١ ليوان آب پرتقال + ٣٠ گرم پنير غير خامه اي و كم نمك + ٣ عدد گردو + ٣ تكه نان تافتون
      ميان وعده حين آزمون:
      آب آناناس خنك + ٣ عدد خرما ، حتماً كاكائوو + آب خنك همراه داشته باشيد (مخصوصاً براي قسمت شروع اختصاصي ها حتماٌ از شكلات استفاده كنيد.)
      توجه: انشالله فرق شكلات و آب نبات هم ميدونيد ديگه !
      در ١ ساعت پاياني ميتونيد در صورت نياز از كيك استفاده كنيد (قبل از اون باعث خستگي ميشه)
      *** و اما نکته مهم تر از رژیم غذایی تون ***
      [یک سوال مهم] قرص خواب بخورم یا نه؟!!
      پیشنهاد من و بقیه دوستانی که قرص خواب مصرف کردیم میگه به هیچ عنوان شب کنکور از قرص های خواب آور استفاده نکنید!
      فایل پیوست 93045
      &نکات مصرف مواد دارویی و انرژی زا های صنعتی&
      **خطر** در کمین شماست!
      مصرف بعضی از داروهای آرامبخش مانند پروپرانولول یا کلردیازپوکساید که عوارضی نداشته باشند یا عوارضشان زیاد نباشد، برای دوره کوتاه‌مدت در 2-1 هفته منتهی به کنکور، باید بسیار با احتیاط انجام شود.زیرا افراد مختلف ممکن است واکنش‌های متفاوتی به این داروها نشان دهند. بهتر است این داروها از قبل روی افراد امتحان شده باشند.
      به‌طور کلی نباید شب کنکور، تازه به فرد کنکوری قرص آرامبخش داد.
      یکی از بدترین این موارد، مصرف یا تجویز خودسرانه ریتالین در شب کنکور یا صبح جلسه کنکور است چون در صورتی که فردی قبلا سابقه مصرف ریتالین نداشته باشد و آن را مصرف کند، به شدت دچار مشکل خواهد شد. مصرف دارو در هفته‌های آخر منتهی به کنکور اگر زیرنظر پزشک باشد، ایرادی ندارد اما این را هم باید در نظر گرفت که ممکن است هر فردی به هر دارویی واکنش متفاوتی نشان دهد؛ یعنی این‌طور نیست که حتما این داروها روی همه افراد تاثیر مثبتی داشته باشد. به‌طور کلی، مصرف هرنوع داروی محرک، داروهایی که باعث بی‌خوابی می‌شوند، آرامبخش‌ها و انواع داروهای جدیدی که فرد کنکوری تا به‌حال از آنها استفاده نکرده است، در شب‌های منتهی به کنکور، ممنوع است.

پ) حفظ آرامش شب کنکور از شب عروسی نیز مهم تر است!:
      خاطرات سعيد تجريشي (رتبه ٥ كنكور سراسري سال ٨٩) از شب کنکورش:
      ناگهان از خواب پريدم. ١٠ تير ١٣٨٩ بود. طي يكي دو ساعت قبل چندمين باري بود كه از خواب بيدار مي شدم. ساعت رو نگاه كردم. تازه ساعت ٣ نصفه شب بود! شب قبل 3٠:10 رفته بودم تو رختخواب كه مثلاً سرجلسه ي كنكور خسته نباشم ولي مثل اين كه نمي شد. بيخيال شدم و تصميم گرفتم ديگه نخوابم. (از همین جا میشه نتیجه گرفت که یا خودتون رو هلاک کنید که وقتی به سبک مرغ ها ساعت 10 شب خواستید بخوابید فیل تون نصف شبی یاد هندوستان نکنه! ، یا بیاید مثلا ساعت 11 و نیم بخوابید!)
      قرار بود اون روز ساعت ٦ راه بيفتم به طرف حوزه ي كنكور؛ يعني ٣ ساعت وقت مونده بود. نميدونستم چي كار كنم. اگر سعي ميكردم بخوابم نميشد و بيشتر اذيت ميشدم. خيلي ترسيدم؛ نكنه اين كم خوابي باعث بشه سر جلسه ي كنكور خسته بشم و كم بيارم. خيلي استرس داشتم. خواستم مادرم رو صدا كنم
      (عخی! مامانم اینا! )،
      ديدم براي چي الكي بهش استرس بدم، بيخيال شدم. ٩ ساعت ديگه يكي از امتحانات سرنوشت ساز زندگيم كه خيلي براش تلاش كرده بودم، تمام ميشد ولي نميدونستم چي ميشد. خيلي وقت بود منتظر ١٠ تير بودم ولي اون لحظه خيلي ميترسيدم.
      تو اون دل شب هيچكس برام نمونده بود به جز خدا. تصميم گرفتم وضو بگيرم و بشينم با خدا حرف بزنم و ازش آرامش بخوام. كلي با خدا حرف زدم و كمك خواستم. خيلي خيلي آروم شدم. صداي اذان رو شنيدم و نماز صبحم رو خوندم. كمي كه گذشت، حدود ساعت ٥ بقيه هم بيدار شدن. صبحانه خورديم و حدود ساعت ٦ با پدر و مادرم راه افتاديم و اون ها تا حوزه كنكور من رو همراهي كردند.
      وقتي وارد حوزه شدم، خيلي ها اونجا بودند. همه با هم حرف مي زدند و سعي ميكردند روحيه شون رو حفظ كنن. زياد حالم خوب نبود، ميترسيدم ولي اصلاً نميدونستم چرا و از چي ؟!! پا شدم رفتم يه گوشه اي وايستادم تا شايد كمي آرام شم
      (خوبه مامانشو صدا نزده!) يك ساعت ديگر بايد سرِ كنكوري مينشستم كه سال براش تلاش كرده بودم . همين جوري تنهايي فكر ميكردم كه يكهو چشمم افتاد به بالاي در ورودي ساختمون مدرسه اي كه حوزه مون بود، نوشته بود:
      (و اذا سألك عبادي عنّي، فأني قريبٌ اجيبُ دعوه الداع اذا دعانِ، فليستجيبوا لي و ليؤمنوا بي لعلهم يرشدون)
      همون يه مقدار عربي دست و پا شكسته كه بلد بودم باعث شد بتونم ترجمش كنم:
      (هنگامي كه بندگان من از تو درباره ي من سؤال كنند، بگو من نزديكم و دعاي دعا كننده را هنگامي كه مرا مي خواند، پاسخ مي گويم؛ پس، دعوت مرا بپذيريد و ايمان بياوريد تا به مقصد برسيد)
      قبلاً هم اين آيه رو ديده بودم ولي هيچ وقت تو اين شرايط نبودم. يك لحظه احساس كردم تموم دنيا رو بهم دادن. خيلي آروم شده بودم. اصلاً قابل مقايسه با چند دقيقه قبل نبودم. نميدونستم به خدا چي بگم و چه جوري ازش تشكر كنم. تو همين فكر بودم كه بچه ها رفتند داخل ساختمون تا سر جاشون بشينند.بعد از چند دقيقه آزمون شروع شد. دفترچه ي آزمون رو از كيسه ي نايلون درآوردم و شروع كردم: سوال ١ ادبيات ... نميدونم، چه سخته، سوال ٢ ... اين هم كه سخته، سوال ٣ و ٤ ... اي واي ... چرا همشون سخته؟ چرا يادم رفته؟ دلم گرفت. داشتم از درون ميلرزيدم. همه سرشون تو كار خودشون بود، هيچ كسي رو تو اون لحظه نداشتم كه آرومم كنه و تكيه گاهم باشه. (و حتی مامانش!) يكهو ياد اون آيه اي افتادم كه بالاي در نوشته بود. تو دلم گفتم خدا، ميدونم صدامو ميشنوي، جز تو كسي رو ندارم ازش كمك بخوام، تنهام نذار. امتحاني كه تا اون لحظه فكر ميكردم بدترين امتحان زندگيم خواهد بود، شد بهترين امتحان زندگيم. بقيه ي سوالا رو با آرامش جواب دادم و اواخر عمومي ها هم برگشتم و چند تا سوال اول رو دوباره جواب دادم. نميدونستم چه جوري از خدا تشكر كنم. قول دادم بهش كه بعداً تمام تلاشم رو كنم تا يه ذره از اين محبت هاش رو جبران كنم .
      نتیجه گیری اخلاقی داستان:

1. شب و صبح كنكور حس ميكنيد خيلي از مطالبو فراموش كرديد، اين حسيه كه همه درگير اون ميشن و همه اونايي كه قبلاً كنكور دادن به خوبي اين حسو به ياد ميارن، اين فقط يك حس كاذبه اصلاً نگران نباشيد.
      2. روز قبل کنکور سعي كنيد با دوستاتون خيلي صحبت درسي نكنيد و فقط درباره مسايل خوب و مثبت مثل رل زدن و ازدواج و نی نی دار شدن و ... صحبت كنيد. (پیشنهادم چک کردن نی نی سایته بجای انجمن کنکور!)
      3. اگر بتونيد زودتر بيدارشيد و يه دوش بگيريد خيلي سر حال ميايد و اثرات خوبي داره.
      4. حتما یک جدول زمان بندی مثل جدول پایین واسه خودتون دست و پا کنید و استراتژی سر جلسه تون رو مشخص کنید، حتی اگر قبلا مشخص کردین بازم انجامش بدید!

فایل پیوست 93024
      و در انتها دیدن این کلیپ فوق العاده روز قبل از کنکور واجب است و ترک آن بر تمام کنکوری های امسال حرام !

د) این تجهیزات را روز قبل از کنکور فراهم کنید:
      ماسک صورت سه لایه کشدار
      دستکش لاتکس
      فایل پیوست 93026
      ژل ضدعفونی کننده دست کوچک + دستمال کاغذی
      فایل پیوست 93027
      ساعت
      فایل پیوست 93029
      پاک کن نرم
      فایل پیوست 93030
      مدادتراش تیز
      فایل پیوست 93031
      مداد نرم 2 یا 3 تا
      فایل پیوست 93032
      سنجاق برای کارت
      فایل پیوست 93033
      آب سرد
      فایل پیوست 93034

مواد قندی (طبیعیش بهتره!)
      فایل پیوست 93035
      کارت شناسایی عکس دار + کارت ورود به جلسه
      فایل پیوست 93037
      توضیح : بدلیل اهمیت زیاد این تاپیک زودتر قرار گرفت، انشالله تکمیل تر هم میشه.
      در پناه حق موفق و پیروز باشید

up

عالی بود
      برای ازمون های ازمایشی طول سال هم میشه از این راهکارها استفاده کرد.
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

8. Top | #38
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      Up

9. Top | #39
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      up :*

10. Top | #40
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      هرچند زوده ولی خب امیدوارم با خوندنش تلاش بیشتری کنید در این روز ها
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      Up
      به جز اون فصل‌های نظام قدیم، باقی تاپیک بدرد شبیه سازیاتون میخوره..(:

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دو سال از این شرایط گذشت
      و حالا اکثر مردم دیگه ماسک هم نمیزنن
      الان شما برا سر جلسه کنکور رفتن ، طبق روال سابق یا شاید بشه گف اسبق
      نیاز به مداد و پاک کن و تراش و دو تا شکلات و آب داری ( معمولا آب و این چیزا رو سر جلسه میدن ولی شما ببر )
      شوخی شوخی 4 سال از کنکورمون گذشت و نفهمیدیم چطور گذشت
      دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
      دانی که پس از از عمر چه ماند باقی
      مهر است و محبت است و باقی همه هیچ

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نیازه(=

14. Top | #44
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      آپ

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)