خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

شک سازمان سنجش

سلام بچه ها اميدوارم حالتون خوب باشه
      راستش من امسال کلا نتونستم به دلیل مشکلات روحیم خوب درس بخونم و همینطور سر جلسه حالم به شدت بد شد و فشارم افتاده بود و یه نیم ساعتی کلا از حال رفته بودم و شبشم اصلا نخوابیده بودم و خلاصه همه اینا دست به دست هم دادن و رتبه من شده 40 هزار
      الان دوباره شروع کردم و روزانه دارم فشرده درس میخونم و جدی تمام وجودمو گذاشتم پای درسام و نتیجش این شده که آزمون های قلمچی رتبم زیر 800 میشه ولی نگرانم
      یکی از دوستام دیروز میگفت اگه با همین فرمون جلو بری به احتمال زیاد سال دیگه که کنکورت جوابش بیاد سازمان سنجش به خاطر جهش نمره زیادت بهت شک میکنه و متهم به تقلب میشی
      اصلا حالم خیلی خراب شده مخصوصا که ocd یا همون وسواس شدید فکری دارم و تا خیالم از چیزی راحت نباشه نمیتونم انجامش بدم
      بگین که سازمان سنجش فقط به جهش رتبه شک نمیکنه؟!

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بعید میدونم حتی اگه جهش زیادی داشته باشی مشکلی پیش بیاد ..با سیستم امسال (سه دفترچه ای شدن،سخت گیری بیشتر مراقبان ، و اضافه شدن دستگاه های آشکار ساز )
      تمرکز سنجش بیشتر روی گرفتن افراد متقلب سر جلسه هست

چون بعد از جلسه عملن امکان اثبات نیست ،و سنجش نمیخواد
      مثل قبل بیاد به یه عده مشکوک بشه و هیچ کدوم هم زیر بار نرن.

پس احتمالش صفره ،اون دوستتم یکم افکارش سمیه سعی کن
      در این موارد زیاد باش مشورت نکنی

س
      هیچ جوینده ندانست که جای تو کجاست...

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      دوربین مخفیه ؟!؟! خداییی؟؟! مگه کشکه باو اگه بهت شک کنن میرن دفترچه سوالاتتو بررسی میکنن اینکه چطور به سوالا جواب دادی و راه حل هایی که نوشتی و... اگرم شک کردن بهت حالا تو رتبتو بیار اون موقع یه فکری به حالش میکنیم که نمیکنن

4. Top | #4
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      حالا من نمیخوام قضاوت کنم ولی خیلی افرادی که این سوالا میپرسن فکر تقلب تو سر دارن وگرنه کسی که درسش بخونه ده بار هم ازش ازمون مجدد بگیرن بازم قبوله تازه اگه ازمون مجددی هم در کار باشه یه درصد پایین تر و معقول از درصدهای قبلی بزنی بازم قبولت میکنن نه اینکه مثلا زیست 80 بزنی بعد ازمون مجدد منفی بزنی

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام
      کنکور سال 97 کنکوری بود به مراتب دشوار تر از کنکور 96 ولی رتبه ها حداقل 2 و حداکثر 3 و نیم برابر کنکور 96 اومد (بویژه در بازه رتبه های بالای 2000 ). به نظرم تنها دلیل بدتر شدن رتبه ها با وجود کنکور سخت ادغام سهمیه ها نبود و تقلب های گسترده اون سال و افزایش باور نکردنی سطح علمی داوطلبین کنکور و صد البته افزایش قابل توجه تعداد شرکت کنندگان آزمون آن سال که عمدتا به دلیل شایعات پیرامون آخرین کنکور نظام قدیم همه آمده بودند تا شانس خود را برای آخرین بار امتحان کنند (مثل امسال که شایعه شد آخرین کنکور با تاثیر سوابق مثبت هست) که تاثیر زیادی در روند بدتر شدن رتبه ها داشت حتی در مقایسه تراز های مشابه بین کنکور 96 و 97 شاهد اختلاف فاحش رتبه کشوری و نهایی در سهمیه بودیم. اما خب همونطور که بالاتر گفتم تقلب های گسترده آن سال هم در روند بدتر شدن رتبه ها بی تاثیر نبود. شاید ضربه ای که تقلب بر پیکره رتبه های بالای 10 هزار کشوری وارد می کند تاثیر آنچنانی بر رتبه های زیر 10 هزار نداشته باشد ولی بهرحال عدالت را زیر سوال می برد. سر و صدای تقلب ها آن سال بالا گرفت ولی عمده مدارکی که برای اثبات تقلب در فضای مجازی پخش شد مدارک قابل استنادی نبود. بعنوان مثال مشاوری از این تعجب کرده بود که چطور ممکن است دو نفر رتبه مشابهی دریافت کرده باشند و از این طریق سعی داشت جنجال به پا کند، آن مشاور از وجود قانون رتبه های مشترک باخبر نبود. این قانون میگه که اگر 2 تا n نفر رتبشون یکسان باشه و همشون رشته x دانشگاه y رو انتخاب کنند همه باید قبول بشند حتی اگر ظرفیت اون دانشگاه پر شده باشه دانشگاه موظفه برای هر n نفر ظرفیت ایجاد کنه. همچنین ممکنه درصدهای دو نفر با هم متفاوت باشه ولی رتبشون یکسان باشه چون ضرایب دروس با هم متفاوته.
      کنکور 98 به بعد (تا 1400) اما قضیه کمی متفاوت شد و تقلب ها نه تنها گسترش یافت بلکه به وضوح برای همه و علی الخصوص کسانی که منکر تقلب در کنکور بودند مشخص و نمایان شد. حالا همه این ها به کنار شرایط کرونایی کنکور 99 و 1400 عملا ضربه نهایی را وارد کرد و باعث شد تقلب ها 3-4 برابر بیشتر از سالیان قبل بشه. تا قبل 99 چیزی به اسم شک سازمان سنجش بیشتر یک شوخی تلقی میشد (خیلی کم پیش میومد) اما از 99 سنجش مجبور شد برای کاهش تقلب (بهرحال وقتی اسم آزمون مجدد به وسط میاد خیلی ها از تقلب در آزمون پشیمان میشند) و همچنین برقراری عدالت از عده زیادی با شرایط پایین آزمونی در آذر ماه همان سال برگزار کند:
      1-چندین نفر با کلید دقیقا مشابه (یا خیلی نزدیک بهم)
      2-شخصی با فاصله زیاد سوابق تحصیلی (معدل نهایی) با رتبه کنکور [مشخص نیست این فاصله چقدر تعریف شده]
      3-شخصی با فاصله زیاد رتبه فعلی با رتبه سال (های) قبل [که باز مشخص نیست دقیقا چقدر تفاوت مدنظر هست]
      4-فردی با گزارش واصله (مشکوک به تقلب) حتی یکی دو سال بعد از قبولی
      5- و ...
      (البته قبلا هم این آزمون وجود داشت که یک آزمون دهنده شناخته شده و بیشتر معروف رستگار رحمانی هست که با زندگی نامه اش داستان های اساطیری نوشتند و فیلم ها ساخته شد)
      حالا این قضیه چطور اعلام میشه به این افراد؟
      1- یکسری ها نتیجشون کلا حذف میشه [اونایی که تقلب کردند] پس اصلا رتبه بهشون اعلام نمیشه:
      photo_2022-06-25_09-44-24.jpg
      سازمان سنجش: نتیجه آزمون شما در هیات بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون های سراسری در دست بررسی می باشد و تا یک ماه آینده از طریق هیات بدوی با شما مکاتبه خواهد شد.
      2-یک‌ سری ها هم موقع اعلام نتایج نهایی بعد از انتخاب رشتهمردود اعلام میشن (رایج تره) :
      1.jpg
      سازمان سنجش: نتیجه آزمون شما در دست بررسی می باشد. جهت پیگیری با شماره تلفن ****** تماس گرفته و با هماهنگی قبلی با شماره ذکر شده به آدرس ******* مراجعه نمایید.

اگه حرفای بالامو خونده باشی جایی گفتم تا 99 اینکه سازمان سنجش به نتیجه شک کنه شوخی محسوب میشد؛ چرا این حرفو میزنم؟ چون تا قبل از اون حتی یک مورد داخل عمرم ندیده بودم که بیاد بگه سازمان سنجش به من شک کرده و بقیه هم ندیده بودند یا حداقل به اندازه الان رایج نبود. اما همان کنکور 99 شخصی داخل انجمن به من پیام داد که پیامش رو پایین تر میتونی ببینی: (البته نام و آیدی و سایر اطلاعات این شخص به جهت احترام به حقوق افراد در پیام کات شده)
      photo_2022-06-25_09-46-47.jpg
      خب تا اینجای کار فکر نکنم جوابی دریافت کرده باشید از من
      پس بگذارید کمی راجع به شرایط قبولی آزمون مجدد صحبت کنیم:
      اولا
      آزمون مجدد نسبت به سال های گذشته با شدت بیشتری پیگیری می شود [پس اینکه به شما مثل بقیه این اطمینان را بدهم که اصلا یک درصد هم ممکن نیست برایتان این شرایط بوجود بیاید در واقع مثل حرف های انگیزشی دروغی بیش نیست] اما به این نکته توجه داشته باشید که احتمال متقلب شناخته شدن افرادی که شرایط مذکور را داشتند زیاد نیست. یعنی ممکن است از بین شما و دوست تان که شرایط دقیقا مشابه شما دارد یکی متقلب شناخته شود و دیگری خیر [کاملا شانسی]
      حالا من از شما این سوال رو دارم: اگر بدانید فردا قرار است همراه با 10 هزار نفر با شرایط مشابه خودتان [افرادی که درست عین شما موی قرمز دارند] وارد محلی شوید که تصادفا یکی از بین شما 10 هزار نفر را بعنوان کسی که مویش طبیعی قرمز نیست و رنگ کرده شناسایی و مورد آزمون قرار بگیرید اگر شما مطمئن باشید که موی شما قرمز است از چند روز قبل استرس می گیرید که ای وای نکنه من رو بعنوان متقلب شناسایی و موهام رو مورد سنجش قرار بدن؟!! به نظرتون ریشه و منبع این استرس ها احمقانه نیست؟!
      ثانیا
      جایی خواندم که افراد کنکور مجددی بایستی حداقل 70 درصد از درصد های قبلی را دوباره کسب کنند تا از نگاه سنجش متقلب شناخته نشوند
      نمیدانم این که گفتم تا چه حد درست باشد
      ولی اگر درست باشه
      مثلا اگر شما در کنکور 1401 میانگین تخصصی 60% را کسب کرده باشید، باید در کنکور مجدد 70 درصد از این 60 درصد یعنی میانگین حدودا 40 رو ثبت کنید. حالا بحثی که هست اینه که سازمان سنجش معمولا فردی که رتبه بدتر از 15 هزار کشوری کسب کرده و موفق به قبولی در رشته های تاپ نشده رو مشکوک تلقی نمیکنه و عموم افرادی که متقلب شناخته شده اند تا اینجای کار جزو افرادی بوده اند که جهش تراز (نسبت به کنکور (های) قبلی) و رتبه محسوسی داشته اند و موفق شده اند در رشته خاصی پذیرش شوند. حالا این فرد اگر واقعا تقلب نکرده باشد احتمالش بسیار بسیار پایین هست که دوباره بعد از گذشت مدتی نتواند تسلط قبلی که روی درس ها داشت را حفظ کند، می دانید چرا؟ چون این افراد یک شبه به تسلط در دروس نرسیده اند که باد آورده را باد ببرد! اکثر این افراد برای رسیدن به این درصد ها پله های زیادی بالا رفته اند و اینطور نیست که به این راحتی ها درسی را که n مرتبه در قالب های مختلف خوانده ای را بعد از مدتی فراموش کنی، در ثانی در فاصله بین آزمون مجدد و کنکور شما زمان زیادی برای مرور دارید (حدودا 3 ماه). کسی که توانسته 9 ماه بخواند و رتبه n رقمی سال قبلش را به زیر 2-3 هزار برساند چرا نتواند با 3 ماه مرور 70% از تسلط قبلی را تکرار کند؟!!
      ثالثا
      از این مطلب هم خبر دقیقی ندارم ولی از چند نفر شنیدم افرادی که سال گذشته آزمون مجدد داده اند اکثرشان (بالای 80 درصد) حتی با وجود عدم کسب کف درصد مدنظر سنجش رفع اتهام شده اند و مابقی هم با اعتراض الان روی صندلی دانشگاه هستند. پس نگرانی از این بابت هم نداشته باش. دیگر نمیدانم چطور به زبان ساده تری بگویم: در این کره خاکی هر که تلاش کند به حقش میرسد حتی اگر هزار چاله و چاه سر راهش حفر کنند. حال اگر کشور روی این کره خاکی ایران باشد یک عده به ناحق (با سهمیه و رانت و تقلب و ...) هم به حق نداشته شان می رسند باز حتی اگر هزار هزار چاه سر راه شان باشد که عملا همه با پول و موقعیت پر می شود بی آنکه قطره ای عرق ریخته شود!
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      سلام
      کنکور سال 97 کنکوری بود به مراتب دشوار تر از کنکور 96 ولی رتبه ها حداقل 2 و حداکثر 3 و نیم برابر کنکور 96 اومد (بویژه در بازه رتبه های بالای 2000 ). به نظرم تنها دلیل بدتر شدن رتبه ها با وجود کنکور سخت ادغام سهمیه ها نبود و تقلب های گسترده اون سال و افزایش باور نکردنی سطح علمی داوطلبین کنکور و صد البته افزایش قابل توجه تعداد شرکت کنندگان آزمون آن سال که عمدتا به دلیل شایعات پیرامون آخرین کنکور نظام قدیم همه آمده بودند تا شانس خود را برای آخرین بار امتحان کنند (مثل امسال که شایعه شد آخرین کنکور با تاثیر سوابق مثبت هست) که تاثیر زیادی در روند بدتر شدن رتبه ها داشت حتی در مقایسه تراز های مشابه بین کنکور 96 و 97 شاهد اختلاف فاحش رتبه کشوری و نهایی در سهمیه بودیم. اما خب همونطور که بالاتر گفتم تقلب های گسترده آن سال هم در روند بدتر شدن رتبه ها بی تاثیر نبود. شاید ضربه ای که تقلب بر پیکره رتبه های بالای 10 هزار کشوری وارد می کند تاثیر آنچنانی بر رتبه های زیر 10 هزار نداشته باشد ولی بهرحال عدالت را زیر سوال می برد. سر و صدای تقلب ها آن سال بالا گرفت ولی عمده مدارکی که برای اثبات تقلب در فضای مجازی پخش شد مدارک قابل استنادی نبود. بعنوان مثال مشاوری از این تعجب کرده بود که چطور ممکن است دو نفر رتبه مشابهی دریافت کرده باشند و از این طریق سعی داشت جنجال به پا کند، آن مشاور از وجود قانون رتبه های مشترک باخبر نبود. این قانون میگه که اگر 2 تا n نفر رتبشون یکسان باشه و همشون رشته x دانشگاه y رو انتخاب کنند همه باید قبول بشند حتی اگر ظرفیت اون دانشگاه پر شده باشه دانشگاه موظفه برای هر n نفر ظرفیت ایجاد کنه. همچنین ممکنه درصدهای دو نفر با هم متفاوت باشه ولی رتبشون یکسان باشه چون ضرایب دروس با هم متفاوته.
      کنکور 98 به بعد (تا 1400) اما قضیه کمی متفاوت شد و تقلب ها نه تنها گسترش یافت بلکه به وضوح برای همه و علی الخصوص کسانی که منکر تقلب در کنکور بودند مشخص و نمایان شد. حالا همه این ها به کنار شرایط کرونایی کنکور 99 و 1400 عملا ضربه نهایی را وارد کرد و باعث شد تقلب ها 3-4 برابر بیشتر از سالیان قبل بشه. تا قبل 99 چیزی به اسم شک سازمان سنجش بیشتر یک شوخی تلقی میشد (خیلی کم پیش میومد) اما از 99 سنجش مجبور شد برای کاهش تقلب (بهرحال وقتی اسم آزمون مجدد به وسط میاد خیلی ها از تقلب در آزمون پشیمان میشند) و همچنین برقراری عدالت از عده زیادی با شرایط پایین آزمونی در آذر ماه همان سال برگزار کند:
      1-چندین نفر با کلید دقیقا مشابه (یا خیلی نزدیک بهم)
      2-شخصی با فاصله زیاد سوابق تحصیلی (معدل نهایی) با رتبه کنکور [مشخص نیست این فاصله چقدر تعریف شده]
      3-شخصی با فاصله زیاد رتبه فعلی با رتبه سال (های) قبل [که باز مشخص نیست دقیقا چقدر تفاوت مدنظر هست]
      4-فردی با گزارش واصله (مشکوک به تقلب) حتی یکی دو سال بعد از قبولی
      5- و ...
      (البته قبلا هم این آزمون وجود داشت که یک آزمون دهنده شناخته شده و بیشتر معروف رستگار رحمانی هست که با زندگی نامه اش داستان های اساطیری نوشتند و فیلم ها ساخته شد)
      حالا این قضیه چطور اعلام میشه به این افراد؟
      1- یکسری ها نتیجشون کلا حذف میشه [اونایی که تقلب کردند] پس اصلا رتبه بهشون اعلام نمیشه:
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo_2022-06-25_09-44-24.jpg
مشاهده: 126
حجم: 15.0 کیلو بایت
      سازمان سنجش: نتیجه آزمون شما در هیات بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون های سراسری در دست بررسی می باشد و تا یک ماه آینده از طریق هیات بدوی با شما مکاتبه خواهد شد.
      2-یک‌ سری ها هم موقع اعلام نتایج نهایی بعد از انتخاب رشتهمردود اعلام میشن (رایج تره) :

نام: 1.jpg
مشاهده: 122
حجم: 26.7 کیلو بایت
      سازمان سنجش: نتیجه آزمون شما در دست بررسی می باشد. جهت پیگیری با شماره تلفن ****** تماس گرفته و با هماهنگی قبلی با شماره ذکر شده به آدرس ******* مراجعه نمایید.

اگه حرفای بالامو خونده باشی جایی گفتم تا 99 اینکه سازمان سنجش به نتیجه شک کنه شوخی محسوب میشد؛ چرا این حرفو میزنم؟ چون تا قبل از اون حتی یک مورد داخل عمرم ندیده بودم که بیاد بگه سازمان سنجش به من شک کرده و بقیه هم ندیده بودند یا حداقل به اندازه الان رایج نبود. اما همان کنکور 99 شخصی داخل انجمن به من پیام داد که پیامش رو پایین تر میتونی ببینی: (البته نام و آیدی و سایر اطلاعات این شخص به جهت احترام به حقوق افراد در پیام کات شده)

نام: photo_2022-06-25_09-46-47.jpg
مشاهده: 123
حجم: 32.7 کیلو بایت
      خب تا اینجای کار فکر نکنم جوابی دریافت کرده باشید از من
      پس بگذارید کمی راجع به شرایط قبولی آزمون مجدد صحبت کنیم:
      اولا
      آزمون مجدد نسبت به سال های گذشته با شدت بیشتری پیگیری می شود [پس اینکه به شما مثل بقیه این اطمینان را بدهم که اصلا یک درصد هم ممکن نیست برایتان این شرایط بوجود بیاید در واقع مثل حرف های انگیزشی دروغی بیش نیست] اما به این نکته توجه داشته باشید که احتمال متقلب شناخته شدن افرادی که شرایط مذکور را داشتند زیاد نیست. یعنی ممکن است از بین شما و دوست تان که شرایط دقیقا مشابه شما دارد یکی متقلب شناخته شود و دیگری خیر [کاملا شانسی]
      حالا من از شما این سوال رو دارم: اگر بدانید فردا قرار است همراه با 10 هزار نفر با شرایط مشابه خودتان [افرادی که درست عین شما موی قرمز دارند] وارد محلی شوید که تصادفا یکی از بین شما 10 هزار نفر را بعنوان کسی که مویش طبیعی قرمز نیست و رنگ کرده شناسایی و مورد آزمون قرار بگیرید اگر شما مطمئن باشید که موی شما قرمز است از چند روز قبل استرس می گیرید که ای وای نکنه من رو بعنوان متقلب شناسایی و موهام رو مورد سنجش قرار بدن؟!! به نظرتون ریشه و منبع این استرس ها احمقانه نیست؟!
      ثانیا
      جایی خواندم که افراد کنکور مجددی بایستی حداقل 70 درصد از درصد های قبلی را دوباره کسب کنند تا از نگاه سنجش متقلب شناخته نشوند
      نمیدانم این که گفتم تا چه حد درست باشد
      ولی اگر درست باشه
      مثلا اگر شما در کنکور 1401 میانگین تخصصی 60% را کسب کرده باشید، باید در کنکور مجدد 70 درصد از این 60 درصد یعنی میانگین حدودا 40 رو ثبت کنید. حالا بحثی که هست اینه که سازمان سنجش معمولا فردی که رتبه بدتر از 15 هزار کشوری کسب کرده و موفق به قبولی در رشته های تاپ نشده رو مشکوک تلقی نمیکنه و عموم افرادی که متقلب شناخته شده اند تا اینجای کار جزو افرادی بوده اند که جهش تراز (نسبت به کنکور (های) قبلی) و رتبه محسوسی داشته اند و موفق شده اند در رشته خاصی پذیرش شوند. حالا این فرد اگر واقعا تقلب نکرده باشد احتمالش بسیار بسیار پایین هست که دوباره بعد از گذشت مدتی نتواند تسلط قبلی که روی درس ها داشت را حفظ کند، می دانید چرا؟ چون این افراد یک شبه به تسلط در دروس نرسیده اند که باد آورده را باد ببرد! اکثر این افراد برای رسیدن به این درصد ها پله های زیادی بالا رفته اند و اینطور نیست که به این راحتی ها درسی را که n مرتبه در قالب های مختلف خوانده ای را بعد از مدتی فراموش کنی، در ثانی در فاصله بین آزمون مجدد و کنکور شما زمان زیادی برای مرور دارید (حدودا 3 ماه). کسی که توانسته 9 ماه بخواند و رتبه n رقمی سال قبلش را به زیر 2-3 هزار برساند چرا نتواند با 3 ماه مرور 70% از تسلط قبلی را تکرار کند؟!!
      ثالثا
      از این مطلب هم خبر دقیقی ندارم ولی از چند نفر شنیدم افرادی که سال گذشته آزمون مجدد داده اند اکثرشان (بالای 80 درصد) حتی با وجود عدم کسب کف درصد مدنظر سنجش رفع اتهام شده اند و مابقی هم با اعتراض الان روی صندلی دانشگاه هستند. پس نگرانی از این بابت هم نداشته باش. دیگر نمیدانم چطور به زبان ساده تری بگویم: در این کره خاکی هر که تلاش کند به حقش میرسد حتی اگر هزار چاله و چاه سر راهش حفر کنند. حال اگر کشور روی این کره خاکی ایران باشد یک عده به ناحق (با سهمیه و رانت و تقلب و ...) هم به حق نداشته شان می رسند باز حتی اگر هزار هزار چاه سر راه شان باشد که عملا همه با پول و موقعیت پر می شود بی آنکه قطره ای عرق ریخته شود!
      خیلی خیلی جامع و کامل بود از صمیم قلبم ممنونم و بهترین هارو براتون آرزو میکنم
      و اینطور که من متوجه شدم اگه یه درصد هم بهم شک کنن همینطوری الکی رد نمیکنن و دوباره آزمون گرفته میشه از من درسته؟! اگه اینطوری باشه که اصلا جای نگرانی نداره

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      سلام
      [B]کنکور سال 97 کنکوری بود به مراتب دشوار تر از کنکور 96 ولی رتبه ها حداقل 2 و حداکثر 3 و نیم برابر کنکور 96 اومد (بویژه در بازه رتبه های بالای 2000 ). به نظرم تنها دلیل بدتر شدن رتبه ها با وجود کنکور سخت ادغام سهمیه ها نبود و تقلب های گسترده اون سال و افزایش باور نکردنی سطح علمی داوطلبین کنکور و صد البته افزایش قابل توجه تعداد شرکت کنندگان آزمون آن سال که عمدتا به دلیل شایعات پیرامون آخرین کنکور نظام قدیم همه آمده بودند تا شانس خود را برای آخرین بار امتحان کنند (مثل امسال که شایعه شد آخرین کنکور با تاثیر سوابق مثبت هست) که تاثیر زیادی در روند بدتر شدن رتبه ها داشت حتی در مقایسه تراز های مشابه بین کنکور 96 و 97 شاهد اختلاف فاحش رتبه کشوری و نهایی در سهمیه بودیم. اما خب همونطور که بالاتر گفتم تقلب های گسترده آن سال هم در روند بدتر شدن رتبه ها بی تاثیر نبود. شاید ضربه ای که تقلب بر پیکره رتبه های بالای 10 هزار کشوری وارد می کند تاثیر آنچنانی بر رتبه های زیر 10 هزار نداشته باشد ولی بهرحال عدالت را زیر سوال می برد. سر و صدای تقلب ها آن سال بالا گرفت ولی عمده مدارکی که برای اثبات تقلب در فضای مجازی پخش شد مدارک قابل استنادی نبود. بعنوان مثال مشاوری از این تعجب کرده بود که چطور ممکن است دو نفر رتبه مشابهی دریافت کرده باشند و از این طریق سعی داشت جنجال به پا کند، آن مشاور از وجود قانون رتبه های مشترک باخبر نبود. این قانون میگه که اگر 2 تا n نفر رتبشون یکسان باشه و همشون رشته x دانشگاه y رو انتخاب کنند همه باید قبول بشند حتی اگر ظرفیت اون دانشگاه پر شده باشه دانشگاه موظفه برای هر n نفر ظرفیت ایجاد کنه. همچنین ممکنه درصدهای دو نفر با هم متفاوت باشه ولی رتبشون یکسان باشه چون ضرایب دروس با هم متفاوته.
      !
      چقدر توضیحات خوب و کاملی بود، فقط در مورد کنکور ۹۷ که گفتید مدارکی مربوط به تقلب وجود داشته، من خودم ۹۷ کنکور دادم، اون سال فضای مجازی به حد الان گسترش پیدا نکرده بود، پس اگه تقلبی هم شده باشه در سکوت باقی مونده بر خلاف ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ که با گسترش فضای مجازی اخبار تقلب به خوبی وایرال شد

تا جایی که یادمه در اون دوران دلیلی که برای نجومی شدن رتبه ها نسبت به ۹۶ در محافل کنکوری مطرح شد ، ادغام سهمیه ها و البته افزایش سطح علمی داوطلبان بود

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سازمان سنجش فاتحه کنکور خونده
      سالهای گذشته خیلی بهتر بود
      بااید یه کاری کرد اینکه امتحان نهایی 40 درصده با اینهمه تقلب نمیدونم اخرش چی میشه ولی در کل بنظرم سالهای قبل بهتر بود همه چی ! تاثیر معدل مثبت بود ، عمومی ها بودن و بهترمیتونستیم نتیجه بگیریم و...
      ای ک دستت میرسد کاری بکن ! لطفا همگی اعتراض کنید به این شرایط

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن