خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات

روش منطقی مرور کردن مطالب

من در مرور کردن مطالب مشکل دارم یعنی وقتی یه فصلی رو میخونم با این که اخرش احساس می کنم بعضی مطالب حفظی و ... رو فراموش کرده باشم نمیتونم دوباره برگردم و مطلب رو مرور کنم !!! و مجبور میشم دوباره برم فصل بعدی و مطلب جدید بخونم . به طور کلی خوندن مطلب تکراری برام خسته کننده است و همین که شروع می کنم از درس زده میشم . راه حل منتظقی پیشنهاد کنید ممنون .
      اگه یه روز تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده ، تا فقط خودت باشی و خودش !

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم اینطوری بودم می دونی چی کار کنی ؟ نرو فصل جدید برو یک درس دیگه مثل ریاضی که حفظی نیست بخون

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Vicious نمایش پست ها
      منم اینطوری بودم می دونی چی کار کنی ؟ نرو فصل جدید برو یک درس دیگه مثل ریاضی که حفظی نیست بخون
      من مشکلم مرور کردنه مطالب ! تازه ریاضی هم مرور می خواد . مثلا برای زیست و شیمی این مشکلو بیشتر دارم ...

4. Top | #4
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شما باید از روش 3،7،30 استفاده کنی ( سه هفت سی)
      یعنی درسی رو که امروز میخونی رو تو سررسید بنویسی و سه روز دیگه رو هم تو سررسید مشخص کنی و همینطور هفت روز دیگه و 1 ماه بعد
      و سر تاریخ های مشخص شده اون مبحث رو مرور کنی
      اینطور وقتی بچه دار هم شدی هنوز یادت میاد چه درسایی رو سالی که کنکور داشتی خوندی:yahoo (4):
      ملکه ذهنت میشه. ولی اینم بگما کار سختیه من چند بار خواستم انجام بدم بدلیل زیادی درسا نشد اما اگه انجام بدی مطمعن باش موفق میشی

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MohammaD_Technology نمایش پست ها
      شما باید از روش 3،7،30 استفاده کنی ( سه هفت سی)
      یعنی درسی رو که امروز میخونی رو تو سررسید بنویسی و سه روز دیگه رو هم تو سررسید مشخص کنی و همینطور هفت روز دیگه و 1 ماه بعد
      و سر تاریخ های مشخص شده اون مبحث رو مرور کنی
      اینطور وقتی بچه دار هم شدی هنوز یادت میاد چه درسایی رو سالی که کنکور داشتی خوندی:yahoo (4):
      ملکه ذهنت میشه. ولی اینم بگما کار سختیه من چند بار خواستم انجام بدم بدلیل زیادی درسا نشد اما اگه انجام بدی مطمعن باش موفق میشی
      ممنون ولی مشکلم این نیست که کی مرور کنم ؟ وقتی میخوام بخونم نمیتونم مطلب تکراری بخونم !!! زود خسته میشم تو مطلب تکراری به خصوص زیست و شیمی

6. Top | #6
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vseo نمایش پست ها
      ممنون ولی مشکلم این نیست که کی مرور کنم ؟ وقتی میخوام بخونم نمیتونم مطلب تکراری بخونم !!! زود خسته میشم تو مطلب تکراری به خصوص زیست و شیمی
      خب دقیقا همین باعث میشه که مطلب تو ذهنت بمونه
      بخاطر همین موضوع من نرفتم تجربی، قبول دارم واقعا خوندن زیست حوصله میخواد
      ولی خب اگه میخوای پزشک بشی دیگه باید جورشم بکشی
      هیچ راه دیگه ای نیست

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MohammaD_Technology نمایش پست ها
      خب دقیقا همین باعث میشه که مطلب تو ذهنت بمونه
      بخاطر همین موضوع من نرفتم تجربی، قبول دارم واقعا خوندن زیست حوصله میخواد
      ولی خب اگه میخوای پزشک بشی دیگه باید جورشم بکشی
      هیچ راه دیگه ای نیست
      خب منم رشتم که ریاضیه میخوام کنکور تجربی بدم واسه همون عادت ندارم شاید با درسی مثل زیست !!!

8. Top | #8
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یه کار هم میشه کرد اینکه شما یه موضوع رو از رو 2-3منبع مختلف بخونید و مرور کنید.مثلا واسه شیمی برای اولین بار درسنامه های کتاب کمک آموزشیتون رو میخونین (حداقل 2بار)بعد از چند روز همون مبحث رو از رو کتاب درسی میخونید و بعد از مدتی هم با همون تست های آموزشی مرور کنید.زیست هم مثلا اول کتاب درسی رو بخونید بعد با درسنامه های کتاب کمک آموزشی و...
      با این روش همون مطالب رو میخونیدولی با بیانی دیگر!
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شک نکن باید خلاصه نویسی و برنامه ریزی داشته باشی.البته خلاصه ای که میگم باید خودت بنویسی که دفعات اول شاید به نظر کار احمقانه ای بیاد ولی اگر عادت کنی خیلی موفق میشی.
      سوالی هست در خدمتیم.
      I WANT TO BE A EFFECTIVE PERSON

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alisissokho نمایش پست ها
      شک نکن باید خلاصه نویسی و برنامه ریزی داشته باشی.البته خلاصه ای که میگم باید خودت بنویسی که دفعات اول شاید به نظر کار احمقانه ای بیاد ولی اگر عادت کنی خیلی موفق میشی.
      سوالی هست در خدمتیم.
      چون رشتم ریاضیه و میخوام زیست رو خودم بخونم وقت نمی کنم خلاصه بنویسیم . راه دیگه ای پیشنهاد نمی کنید ؟

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vseo نمایش پست ها
      چون رشتم ریاضیه و میخوام زیست رو خودم بخونم وقت نمی کنم خلاصه بنویسیم . راه دیگه ای پیشنهاد نمی کنید ؟
      من نگفتم زیست رو خلاصه کن خلاصه برای درس های ریاضی فیزیک شیمی خوبه
      برای زیست باید چند بار کتاب رو بخونی سپس تست کنکوروبعد تالیفی ویادداشت نکات آن درون خود کتاب درسی
      I WANT TO BE A EFFECTIVE PERSON

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن