خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات

مهدسی نفت یا مهندسی شیمی

سلام دوستان
      می خواستم بدونم مهندسی نفت آینده کاریش بهتره یا مهدسی شیمی کدوم دانشگاه برای هرکدوم بهتره؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بستگی داره، گرایشای پتروشیمی ، گاز، پالایش تفاوت زیادی با مهندسی نفت نداره، تقریبا یکین! پس تو یه جاهایی کار دارن مثل پالایشگاه ها ، پتروشیمیا ، شرکت های ارائه دهنده و سازنده ی مواد نفتی و ...
      ولی گرایش صنایع غذایی مهندسی شیمی کلا کارش با اینا جداس، تو همه ی کارخونه ها و آزمایشگاه ها بهشون نیاز دارن
      اگه کلی بررسی کنیم من فک می کنم کلا بازار کار مهندس شیمی ( با هر گرایشی ) بهتر از نفته...
      اگر در زندگی به ناگاه یکی از سیم های سازت پاره شد
      آهنگ زندگی را آنچنان بنواز که هیچ کس نداند برتو چه گذشت......

3. Top | #3
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amiradolf نمایش پست ها
      سلام دوستان
      می خواستم بدونم مهندسی نفت آینده کاریش بهتره یا مهدسی شیمی کدوم دانشگاه برای هرکدوم بهتره؟
      بنده فوق لیسانس نفت هسنم.
      نفت بهتر از شیمی هستش.

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      شما که نفت خوندین به نظرتون کدوم گرایش نفت جالب تره و ازنظر کاری هم خوبه؟

5. Top | #5
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      شما که نفت خوندین به نظرتون کدوم گرایش نفت جالب تره و ازنظر کاری هم خوبه؟
      من گرایشم حفاری و استخراج هستش..
      گرایش مخزن بیشتر کارای اداری برنامه ریزی
      استخراج و بهره برداری بیشتر عملیاتی
      درکل فرقی نداره با همش میشه رفت سرکار

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      درآمدتون چطوره؟

7. Top | #7
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط doctor Z نمایش پست ها
      درآمدتون چطوره؟
      وضعیت وخیمه
      میخوام پزشکی بخونم

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LAZAR نمایش پست ها
      وضعیت وخیمه
      میخوام پزشکی بخونم
      میشه بفرمایید کدوم دانشگاه بودید؟

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

سلام دوستان
      آینده کاری در هر رشته بستگی به توانایی های شما داره. مهندسی نفت کلا رشته خوبی برای درآمد زایی هست اگر انسان یک جو نو اوری و توان مدیریتی هم داشته باشه. درامد رشته نفت در دنیا از اکثر رشته های دانشگاهی بالا هست.
      کلا به عنوان توصیه کلی عرض میکنم در هر رشته ای وارد میشید اولا به فکر بالا بردن توانایی باشید دوما بازار کارتون رو گستره تمام دنیا ببینید نه فقط ماهشهر و عسلویه! طبیعتا تمام دنیا هم به آدمی که صرفا یک تکته کاغذ پاره به نام مدرک داره بدون هیچ توانایی خاصی کاری نمیدند!

9. Top | #9
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MrDr نمایش پست ها
      میشه بفرمایید کدوم دانشگاه بودید؟

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

آینده کاری در هر رشته بستگی به توانایی های شما داره. مهندسی نفت کلا رشته خوبی برای درآمد زایی هست اگر انسان یک جو نو اوری و توان مدیریتی هم داشته باشه. درامد رشته نفت در دنیا از اکثر رشته های دانشگاهی بالا هست.
      کلا به عنوان توصیه کلی عرض میکنم در هر رشته ای وارد میشید اولا به فکر بالا بردن توانایی باشید دوما بازار کارتون رو گستره تمام دنیا ببینید نه فقط ماهشهر و عسلویه! طبیعتا تمام دنیا هم به آدمی که صرفا یک تکته کاغذ پاره به نام مدرک داره بدون هیچ توانایی خاصی کاری نمیدند!
      فوق دانشگاه تهران-در ضمن بگو منظورت از توانایی چیه تا واست رو کنم...شما میتونی راجع به رشته خودتون نظر بدید در حال حاضر

در ضمن رشته نفت چه ریطی به عسلویه و ماهشهر داشت...

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      فوق دانشگاه تهران-در ضمن بگو منظورت از توانایی چیه تا واست رو کنم...شما میتونی راجع به رشته خودتون نظر بدید در حال حاضر

در ضمن رشته نفت چه ریطی به عسلویه و ماهشهر داشت...
      توانایی یعنی همون چیزایی که در اطرافیان و دوستانم میبینم در رشته نفت از ایران! تا کانادا و اروپا و وضعیت درآمدیشون از صد پزشک بهتره! توانایی مدیریتی فکر سرمایه گذاری. توان جذب سرمایه و ورود به بازار! توانایی جذی پروژه توان علمی! وقت گذاشتن برای کار آزمایشگاهی.و......
      من نمیدونم چرا طیفی فکر میکنند درامد توی پزشکی هست! درآمد توی بیزینس هست و تجارت به شرطی که علاقه داشته باشید.
      فوق که هر کی میتونه بره دانشگاه تهران لیسانس مهمه!و اینده شغلی رو رقم میزنه.پردانشگاه تهران و ... لیسانس آزاد پشت رودخانه مغولستان هست.
      رشته نفت ربط به منابع نفتی ماهشهر و عسلویه داشت.
      پزشکی عمومی که ........
      تخصص هم دسترسی بهش افق بلند مدتی رو میطلبه و باید حوصله 14-15 یال درس خوندن مداوم رو داشت. ولی اگر علاقه باشه البته همش حله. اما اگر کسی بحثش پوله میتونه این مدت نه چندان کم رو بره توی تجارت و کارهای تخصصی رشته خودش در هر جای دنیا طبیعتا درآمد بالاتری خواهد داشت. کلا درآمد رشته های دانشگاهی در مقابل بقیه مشاغل پول خورده. چه پزشکی چه مهندسی و چه هر رشته ای.

11. Top | #11
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      توانایی یعنی همون چیزایی که در اطرافیان و دوستانم میبینم در رشته نفت از ایران! تا کانادا و اروپا و وضعیت درآمدیشون از صد پزشک بهتره! توانایی مدیریتی فکر سرمایه گذاری. توان جذب سرمایه و ورود به بازار! توانایی جذی پروژه توان علمی! وقت گذاشتن برای کار آزمایشگاهی.و......
      من نمیدونم چرا طیفی فکر میکنند درامد توی پزشکی هست! درآمد توی بیزینس هست و تجارت به شرطی که علاقه داشته باشید.
      فوق که هر کی میتونه بره دانشگاه تهران لیسانس مهمه!و اینده شغلی رو رقم میزنه.پردانشگاه تهران و ... لیسانس آزاد پشت رودخانه مغولستان هست.
      رشته نفت ربط به منابع نفتی ماهشهر و عسلویه داشت.
      پزشکی عمومی که ........
      تخصص هم دسترسی بهش افق بلند مدتی رو میطلبه و باید حوصله 14-15 یال درس خوندن مداوم رو داشت. ولی اگر علاقه باشه البته همش حله. اما اگر کسی بحثش پوله میتونه این مدت نه چندان کم رو بره توی تجارت و کارهای تخصصی رشته خودش در هر جای دنیا طبیعتا درآمد بالاتری خواهد داشت. کلا درآمد رشته های دانشگاهی در مقابل بقیه مشاغل پول خورده. چه پزشکی چه مهندسی و چه هر رشته ای.
      باز هم میگم بدون اطلاع از چیزی طز ندین..نمیدونستیم دانشگاه تهران هرکی هرکیه...دوست گرامی عسلویه منابع گازی داره.(یکم مطالعه کن یه چیزی شنیدی نیا ذهن چندنفرو بریز به هم..بنده 3 سال سابقه کار تو شرکت نفت دارم... توان جذب سرمایه(خیلی باحال بود)..کاملا واضحه که درامد پزشکها پایینه

اصلا نمیدونم چرا دارم بحث میکنم

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      باز هم میگم بدون اطلاع از چیزی طز ندین..نمیدونستیم دانشگاه تهران هرکی هرکیه...دوست گرامی عسلویه منابع گازی داره.(یکم مطالعه کن یه چیزی شنیدی نیا ذهن چندنفرو بریز به هم..بنده 3 سال سابقه کار تو شرکت نفت دارم... توان جذب سرمایه(خیلی باحال بود)..کاملا واضحه که درامد پزشکها پایینه

اصلا نمیدونم چرا دارم بحث میکنم
      نگفتم درامد پزشکها پایینه اما بجز معدود تخصصها بقیش معمولیه بالا نیست! بالا رو هر شغلی اگر کسی توش موفق باشه داره. میواد دکان داری باشه میخواد مهندسی باشه میخواد پزشکی باشه.
      بله اساسا قرانی دو هزار تفاوت داره لیسانس دانشگاه تهران با فوق لیسانس قبول شدن! به هر حال شما وقتی توی رشته ای موفق نیستی اونو تعمیم نده . کسانی که اینجا هستند با علاقه میخوان وارد این رشته ها بشن و طبیعتا افراد موفق در رهر رشته ای نظر بدن راجع بهش بهتره. نه اینکه اینا رو بخیود با در نظر گرفتن عدم توانایی خودتون نا امید کنید!!! شما مطئن باش بعد از 5-6 سال پزشکی خودنم میگی اه این ارزش این همه سختی رو نداره!

13. Top | #13
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      فرق اساسی پزشکی با بقیه رشته ها اینه که شما حقوق پایه ثابت رو بدون شک دارید.
      شما اگه پزشک بشید قطعاً براتون کار هست و حداقل حداقل ماهی 3 میلیون درآمد دارید. من تازه پایین گفتم. اینجا درآمد پزشک های عمومی هم بین 3 تا 5 میلیون هست!! این رقم کمه؟
      ولی فرق اساسی رشته های دیگه مثل مثلاً عمران با پزشکی اینه تو اگه رفتی عمران خوندنی قرار نیست مثل اونایی که برج میسازن پولدار شی یا پول خوب بگیری یا کار پیدا کنی! ممکنه اصلاً بیکار بمونی...

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من از پارسال شهریور ماه هدفم رو روی نفت گذاشتم ... طبق حرفایی که شنیدم و خوندم هر رشته ای توش میشه موفق شد از م برق تا م کشاورزی صدرصدم یکی از شرطاش علاقه است. یکی میگه نه وضع نفت هم خراب شده یکی دیگه میگه اگه جزو دانشجویان برتر باشی رو زمین نمی مونی...در کل انگاری تا نریم تو جو دانشگاه حالیمون نمیشه

15. Top | #15
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نگفتم درامد پزشکها پایینه اما بجز معدود تخصصها بقیش معمولیه بالا نیست! بالا رو هر شغلی اگر کسی توش موفق باشه داره. میواد دکان داری باشه میخواد مهندسی باشه میخواد پزشکی باشه.
      بله اساسا قرانی دو هزار تفاوت داره لیسانس دانشگاه تهران با فوق لیسانس قبول شدن! به هر حال شما وقتی توی رشته ای موفق نیستی اونو تعمیم نده . کسانی که اینجا هستند با علاقه میخوان وارد این رشته ها بشن و طبیعتا افراد موفق در رهر رشته ای نظر بدن راجع بهش بهتره. نه اینکه اینا رو بخیود با در نظر گرفتن عدم توانایی خودتون نا امید کنید!!! شما مطئن باش بعد از 5-6 سال پزشکی خودنم میگی اه این ارزش این همه سختی رو نداره!
      ...........گرفتن عدم توانایی خودتون نا امید کنید!!!.............
      ادبو رعایت کن بچه...بدون داری با بزرگتر از خودت صحبت میکنی...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن