خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

از کنکور تجربی به زبان(خواهش میکنم کمکم کنید(

سلام بچه ها من میخوام اردیبهشت تجربی بدم تیر زبان تخصصی
      تو نت سرچ کردم میگن باید ایجاد سابقه کنی یعنی چی؟ یعنی دو تا امتحان نهایی شرکت کنم دقیقا چجوریه خواهش میکنم اطلاعاتی دارین بگین
      و اینکه چه درصدی بگیرم توش میتونم فرهنگیانشو بیارم برا زبان تخصصی؟ چیارو بخونم منابع چی هستن
      You have to die to get what you want..!

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام. تو کانال تلگرام زبان تخصصی آقای شهلایی مولف کتاب مبتکران این اطلاعات نوشته
      https://t.me/English_in_UEE

در خصوص کنکور فرهنگیان (کنکور ۱۴۰۳) - دبیری رشته زبان

عزیزان،

مثل همیشه در قدم اول دعوتتون می‌کنم به صبر و شکیبایی. اطلاعات فعلا در این حد است. کسی اطلاعات بیشتر نداره. کار درست ادامه مطالعه است. وقتتون رو صرف سوالات زیاد و چت باهم نکنین. چیزی که همیشه ازتون خواستم.

1-کنکور فرهنگیان در اردیبهشت ماه و
      همزمان با کنکور اصلی رشته زبان برگزار می‌شود. به عبارت دیگر، در تیر ماه کنکور اصلی فقط برای ورود به رشته‌های زبان (غیر فرهنگیان) است و داوطلبانی که متقاضی ورود به دانشگاه‌های دبیری/فرهنگیان هستند باید در آزمون اردیبهشت شرکت کنند.

2- چه متقاضی فرهنگیان باشید چه نباشید، می‌توانید در هر دو کنکور اردیبهشت و تیر شرکت کنید.

3- چه در کنکور فرهنگیان، چه در کنکور اصلی زبان، دفترچه دروس عمومی وجود ندارد. ۴ درس عمومی (ادبیات، عربی، دینی و زبان عمومی) و سلامت و بهداشت صرفا از طریق سوابق تحصیلی (آزمون تشریحی خرداد ماه) مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و در کنکور تاثیر داده می‌شوند.

4- با توجه به تغيير ضرايب و ميزان تاثير سوابق تحصيلي در سال ۱۴۰۳، نمره كل نهايي (یعنی مجموع تراز کتبی + کنکور) متقاضيان حاضر در جلسه آزمون سراسري سال ۱۴۰۲ براي پذيرش در سال ۱۴۰۳ تغيير مي‌كند. به عبارت دیگر، با توجه به تغییر میزان تاثیر سوابق تحصیلی، عدد تراز کل برای ۱۴۰۳ مجددا تغییر می‌کند.

5- تمام داوطلبان کنکور ۱۴۰۳ فقط یک گروه اصلی (ریاضی، تجربی و انسانی) و یک گروه شناور (هنر و زبان) را می‌توانند انتخاب کنند.

6- داوطلباني كه متقاضي گزينش با نمرات اختصاصي آزمون سراسري سال ۱۴۰۲ هستند لازم است جهت انتخاب رشته و گزينش در آزمون سراسري سال ۱۴۰۳ حداقل در يك نوبت از آزمون‌هاي سراسري سال ۱۴۰۳ ثبت‌نام كنند. اين دسته از داوطلبان نيازي به شركت در جلسه آزمون و پاسخگويي به سوالات آزمون را ندارند.

7- سهم نمره كل سابقه تحصيلي پايه دوازدهم نظام ۳-۳-۶ در گروه‌ آزمایشی زبان‌هاي خارجي آزمون
      سراسري سال ۱۴۰۳، به ميزان ۲۸ درصد با تأثير قطعي و سهم نمره كل آزمون اختصاصي (كنكور) ۷۲ درصد است. (غیر فرهنگیان).

8- دانش‌آموزان رشته‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش باید دروس عمومی شاخه‌های نظری (انسانی، تجربی یا ریاضی) را در خرداد ۱۴۰۳ آزمون دهند. به این کار ایجاد سابقه می‌گویند. دقت کنید دروس تخصصی این رشته‌ها (مثلا حسابداری) تاثیری در کنکور ندارد.

9- فرصت ترمیم مجدد معدل داده شده است و عزیزانی که نمره دلخواه خود را در خرداد ۱۴۰۲ کسب نکردند، می‌توانند مجدد شانس خود را در خرداد ۱۴۰۳ امتحان کنند. این موضوع قطعی است و نگران نباشید.

10- حداكثر سن مجاز براي ورود به دانشگاه فرهنگيان ۲۲ سال تمام (مبنا اول مهر ماه هرسال تحصيلي) خواهد بود. بسیار بعید است این قانون برای ۱۴۰۳ تغییر کند.

11- آزمون اختصاصي براي رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه فرهنگيان در سال ۱۴۰۳، همراه با نوبت اول آزمون سراسري (ارديبهشت ماه) و در قالب يك دفترچه سؤال ويژه آزمون اختصاصي پذيرش دانشجو - معلمعلاوه بر دفترچه سؤالات تحويلي به متقاضيان در هر گروه آزمايشي، برگزار مي‌شود.

12- مواد امتحاني و ضرايب دفترچه ويژه آزمون اختصاصي پذيرش دانشجو - معلم به ترتيب: هوش و استعداد معلمي با ضريب ۳، تعليم و تربيت اسلامي با ضريب ۲ و فرهنگ و تمدن ايراني و اسلامي با ضريب ۲ خواهد بود. پس یک دفترچه زبان تخصصی و یک دفترچه شامل ۳ درس فوق خواهید داشت. (منابع این ۳ درس هنوز اعلام نشده. اما جای نگرانی نیست و لطفا فعلا به درس زبان تخصصی و عمومی ادامه دهید)

13- انتخاب رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه فرهنگيان در سال ۱۴۰۳، اواخر دي ماه سال ۱۴۰۲ به صورت مجزا و در درگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش كشور صورت مي‌پذيرد.

14- مصاحبه تدریجا از دی ۱۴۰۲ شروع خواهد شد.

15- بنابراین، ۴ بخش زیر مجموعا در کنکور فرهنگیان تاثیر دارند:

- سوابق تحصیلی (نمرات کتبی دروس عمومی و بهداشت)
      - مصاحبه
      - درصد زبان تخصصی
      - درصد دروس اختصاصی فرهنگیان
      !life moves pretty fast, you don't stop and look around once in a while, you could miss it

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن