خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 29 از 29
    1. Top | #16
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ezio auditore77 نمایش پست ها
      |a+b|=a-b
      اگه منظورت اینه:بنظرم معنی این عبارت میگه که برآیند دو بردار خلاف جهت همن «-----» پس زاویه بین ۱۸۰ درجس.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
      دقیقا منظورشون همینه

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadlord نمایش پست ها
      در صورتی که دو بردار بر هم‌عمود باشند برایند و تفاضلشون یکسان ه با فیثاغورث محاسبه میشه .برای دو و شیش میشه رادیکال 40 .
      دوست خوبم ببین اگه میخوای موفق باشی سوالو درست بخون و نپیچونش(اینو لحن دوستانه گفتما اخه فک کنم یه ذره تنده .الان منو خندون فرض کن که دارم اینا رو بهت میگم)
      نگفته قدر مطلق براید و قدر مطلق تفاضل برابرند
      گفته قدر مطلق تفاضل برابر برایند ینی همون که دوست خوبم گف بنابریان زاویه بین 180 درجه هست

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط .MehD نمایش پست ها
      سلام

اصن در این مورد نیازی به محاسبات جبری و این چیزا نیس، برآیند و تفاضل 2 بردار میشه قطرهای متوازی الاضلاعی که با اون 2تا بردار ساخته میشه (بردارا 2تا از ضلع هاشَن) خب چه زمانی 2تا قطر متوازی الاضلاع باهم برابر میشه؟ زمانی که یا مستطیل باشه یا در حالت خاص تر مربع دیگه، خب توی مستطیلم که 2ضلع برهم عمودن، تموم شد!
      داش مهدی از تو بعیده ..........

گفته قدر مطلق تفاضل برابر برایند ینی همون که دوست خوبم گف بنابریان زاویه بین 180 درجه هست

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mazjin نمایش پست ها
      اندازه‌ی برایند دو بردار در حالت کلی از رابطه‌ی رادیکال (a2+b2+2abcost) و اندازه‌ی تفریق آن دو از رابطه‌ی رادیکال (a2+b2-2abcost) بدست می‌آید.t زاویه‌ی بین دو بردار است.برایند و تفریق دو بردار در صورتی که زاویه‌ی بین دو بردار 90 درجه باشد، با هم برابر است.
      استاد شما هم در دام اموزشی افتادید فک کنم........

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط لیلا نمایش پست ها
      فیزیک اتمی
      تصورشو بکنید چنین کتابایی اشتباه به این سادگی داشته باشند......کتاب درسته ........جواب همون 180 هسش

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      یعنی سوالو اشتباه دادن قدر مطلق یکی از اونا اضافیه درسته؟

7. Top | #22
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahman نمایش پست ها
      داش مهدی از تو بعیده ..........

درسته من خیلی حواس پرتم ولی اینجا دیگه فک نکنم اشتباه کرده باشم

الان مثلا همین 6 و 2 که خودشون گفتن، اگه زاویه بینشون 180 باشه، برآیندشون میشه 4 ولی تفاضلشون میشه 8 پس میبینی که باهم برابر نشدن، پس اصن تفاوتی نمیکنه که ما قدر مطلق بگیریم یا نگیریم، چون تفاوت این 2عدد مقداریه نه علامتی!

پس زاویه بینشون 90 هستش، حل تحلیلیش هم همونیه که گفتم و اگرم به استدلال من شک دارید، حل جبریشم همونیه که آقای نادری نوشتن

اینجا هم منظور از قدر مطلق یعنی همون اندازه، ما برآیند میگیریم که اندازه ی بردار رو بدست بیاریم، چون اندازه منفی نمیشه دیگه
      ویرایش توسط .MehD : 23 آذر 1392 در ساعت 13:12

8. Top | #23
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

قدر مطلق تفاضل دو بردار مثلاً a و b یعنی |a-b| و قدر مطلق برایند همان دو بردار یعنی |a+b|.
      اولاً تو سوال طراح سوال به جای کلمه‌ی مقدار از کلمه‌ی قدر مطلق استفاده کرده.
      ثانیاً کلمه قدر مطلق را به قرینه‌ی لفظی (اگه درست بگم!) حذف کرده، یعنی سوال این بوده « قدر مطلق تفاضل دو بردار در چه شرایطی با قدر مطلق برایند برابر هست».

9. Top | #24
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

همون دو بردار 2 و 6 واحدی را در نظر بگیرید. شما قدر مطلق تفاضل دو بردار را به معنی کم کردن اندازه‌ی دو بردار یعنی |6-2| یا |2-6| در نظر گرفته‌اید! این برداشت کاملاً مغایر با آن چیزی است که ما در فیزیک از تفاضل دو بردار مطرح می‌کنیم. تفاضل دو بردار یعنی تفریق دو بردار که با تفریق دو عدد متفاوت است.
      پس این سوال در کل اشتباه طرح شده. اگه منظور طراح این بوده که در چه زاویه‌ای برایند 4 واحد میشه، بله درسته در زاویه‌ی 180 درجه.
      حتماً طراح سوال باید میگفته در چه زاویه‌ای قدر مطلق تفاضل اندازه‌ی دو بردار با اندازه‌ی برایند برابر است.

10. Top | #25
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط لیلا نمایش پست ها
      ولی جوابش 4رادیکال 2هست
      امکان نداره! خوب جوابشو بذارید چه جور حل کرده!

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط .MehD نمایش پست ها
      درسته من خیلی حواس پرتم ولی اینجا دیگه فک نکنم اشتباه کرده باشم

الان مثلا همین 6 و 2 که خودشون گفتن، اگه زاویه بینشون 180 باشه، برآیندشون میشه 4 ولی تفاضلشون میشه 8 پس میبینی که باهم برابر نشدن، پس اصن تفاوتی نمیکنه که ما قدر مطلق بگیریم یا نگیریم، چون تفاوت این 2عدد مقداریه نه علامتی!

پس زاویه بینشون 90 هستش، حل تحلیلیش هم همونیه که گفتم و اگرم به استدلال من شک دارید، حل جبریشم همونیه که آقای نادری نوشتن

اینجا هم منظور از قدر مطلق یعنی همون اندازه، ما برآیند میگیریم که اندازه ی بردار رو بدست بیاریم، چون اندازه منفی نمیشه دیگه
      داداش در این که شما کارت درسته شکی نیست.......ودر اینکه سوالو هم دوست خوبمون کامل ننوشته هم باز شکی نیست...
      اما مشکل در راه حل نیست اصن.............
      مشکل در اصل و خواسته مسئلست

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      قدر مطلق تفاضل دو بردار مثلاً a و b یعنی |a-b| و قدر مطلق برایند همان دو بردار یعنی |a+b|.
      اولاً تو سوال طراح سوال به جای کلمه‌ی مقدار از کلمه‌ی قدر مطلق استفاده کرده.
      ثانیاً کلمه قدر مطلق را به قرینه‌ی لفظی (اگه درست بگم!) حذف کرده، یعنی سوال این بوده « قدر مطلق تفاضل دو بردار در چه شرایطی با قدر مطلق برایند برابر هست».
      استاد این حرف منو به عنوان بی ادبی نگیرید اما این چیزی که میگید ادبیاته..متاسفانه این بستگی به نوع حرف زدن طراح داره که فارسی معیا ر میگه یا نه.....
      من باتوجه به پاسخ جواب رو ارائه کردم همون کاری که در خیلی از سوالای کنکورم میشه وحق خیلیا ضایع میشه.....برای مثال همین میانترم ما یه سوال دادهبودند که کژتابی داشت ینی دو جور میشد خوندش.و نصفی یه ج نصفه دیگه یه ج بدست اورده بودند و حق نصفی ضایع شد.....چون طراح ججواب خودشو قبول داره فقط.....واین که قرینه لفظی حذف کرده باشه هم میتونه درست باشه اما من در اکثر موارد این جور سوالارو ندیدمبا تفسیر شما بگیرند.......
      بازم میگم جسارت نباشه.. یه وقت...

13. Top | #28
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      همون دو بردار 2 و 6 واحدی را در نظر بگیرید. شما قدر مطلق تفاضل دو بردار را به معنی کم کردن اندازه‌ی دو بردار یعنی |6-2| یا |2-6| در نظر گرفته‌اید! این برداشت کاملاً مغایر با آن چیزی است که ما در فیزیک از تفاضل دو بردار مطرح می‌کنیم. تفاضل دو بردار یعنی تفریق دو بردار که با تفریق دو عدد متفاوت است.
      پس این سوال در کل اشتباه طرح شده. اگه منظور طراح این بوده که در چه زاویه‌ای برایند 4 واحد میشه، بله درسته در زاویه‌ی 180 درجه.
      حتماً طراح سوال باید میگفته در چه زاویه‌ای قدر مطلق تفاضل اندازه‌ی دو بردار با اندازه‌ی برایند برابر است.
      البته این م بگم که حرف شما هم درسته و سوال یه مقدار بد مطرحشده اما فک کنم کسی که سوالاو تایپ کرده تو سایت نصفه نوشته سوالو..........

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      سوالی که داد م درسته من فقط گزینه هاشو ننوشتم جوابشو هم با توجه به یزی که دوستمون گفتن بدست اوردم حالا جواب خود کتاب رو هم برااتو ن مینویسم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن