خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات

Exclamation .شروع از دهم ،بیاید لطفا🥺

باسلام..وقتتون بخیر،امیدوارم ک این تایپک رو بخونید و جواب بدین من مدتیه انجمن رو دیدم و خیلیی توی خوندن درس سردرگمم و از طرفی نمیتونم مشاور بگیرم برا همین گفتم از شما کمک بخوام ک قطعا تجربه بیشتری از من دارید.
      خوب من کنکوری ۱۴۰۴ هستم و پایه دهم رو تموم کردم،یخورده ب خودم استراحت دادم و مبخوام شروع کنم به اصولی خوندن چون طی سال میشه گفت زیاد نخوندم و کلا از اون دانش آموزای شب امتحانیم البته نمراتم بالای 18هست ینی پایه خیلی ضعیفی ندارم. دیدم ک یسریا تو انجمن میگن از الان نیاز ب خوندن زیاد نیست و استراحت کنید بهتره و از ابن حرفاا..ولی بنظرم اگه کسی رتبه خوبی بخواد باید از اول خوب تلاش کنه تا تو سال کنکور اذیت نشه.

خب من از یه تایم مطالعه و تعداد تست پایین شروع کردم و قصد دارم کم کم افزایش بدم .شنبه ها دوشنبه و چهارشنبه [ریاضی،زیست،ادبیات]و یکشنبه سه شنبه پنجشنبه[شیمی فیزیک،زبان] ی توضیحی بدم با توجه به اینکه امتحانات از سال بعد نهایی میشن و من پایم توی این دوتا درس عمومی ضعیفه برای همین توی برنامم قرارشون دادم و مباحث پایه رو میخوام بخونم.در کنار اینها هرروز فقط دوتا صفحه دینی و تاریخ یازدهم رو میخونم چون حجم بالایی دارن و با شناختی ک از خودم دارم ترجیح میدم از الان کم کم بخونم تا بمونه برای شب امتحان و نمره پایینی کسب کنم،خب من این برنامه رو ریختم ولی توی نحوه مطالعه و تست زنی یه مقدار اذیت میشم و سردرگمم.

اول اینکه منابعم برای همه جز شیمی ک مبتکران هست،،خیلی سبزه ..برای هر مبحثی بعد از درسنامه خب تعداد زیادی تست داره و اگه همه اون تستها رو بخوام بزنم ک معقول نیست و سوال من اینه که چندتا تست آموزشی بزنم و زمان مناسب برای زدن تستهای تثبیتی و زماندار کی هست و خوب این تستهارو چجوری بزنم؟اول چندتا تست رو ب عنوان تست اموزشی انتخاب و حل کنم بعدش همونا رو دوباره برای مرور و یادگیری کامل نکات بزنم و باقیمونده تستهارو زماندار بزنم یا همه تستهای یه مبحث رو ب صورت آموزشی بزنم و توی دور دوم بیام همونهارو زماندار بزنم؟؟؟ سوال دوم اینکه برای مرور چیکار کنم،از تستهای غلط یا مارکدار استفاده کنم و اصلا کی و چجوری مرور داشته باشم

2- با توجه ب اینکه زمان زیادی دارم خلاصه نویسی داشته باشم یانه؟بدرد میخوره؟چون با شناختی ک از خودم دارم وقتی ی مبحثی رو بهش مسلط باشم و از چیزی ک خودم فهمیدم خلاصه بنویسم دیگه اون مبحث رو یادم نمیره و بنظرم مفیده اما دیدم خیلیا نظرشون در این مورد منفیه!و اگر خلاصه نویسی خوبه برای هر درس چطوری اینکارو بکنم؟
      3_اینکه من برنامه ریزی میکنم و خیلی هم برنامه سنگینی نیست اما ب وسطاش ک میرسه بی حوصله میشم و جا میزنم،مثلا میخوام 20 دقیقه فقط استراحت کنم ب خودم میام و میبینم 2 ساعت شده !!

4_میخوام تا مرداد یا اواسطش دهم رو جمعبندی کنم کامل،و پیش خوانی دروس اختصاصی یازدهم رو داشته باشم،دروس عمومی مثل زبان و ادبیات ک برای من مشکلن و با توجه ب نهایی شدن امتحانات سخت تر هم میشن رو حتما بخونم،درسته اینکار؟؟
      و سوال اخر اینکه من از روی درسنامه ک میخونم برای درسایی مث فیزیک و ریاضی اوکیم(البته فیزیک ن خیلی)ولی نیازه واسه یادگرفتن روشهای سریع تست زنی و مفهومی تره هر درس کلیپ ببینم؟؟

واقعاا خیلییی ب تجربه تون نیاز دارم و شرمنده از اینکه طولانیه ولی خیلی سردرگمم و نمیدونم سوالاتمو چطور رفع کنم مطمئنا این سوال خیلیاست و ممنون میشم اگ جواب بدین.

@Mobin.
      @TomyShellby
      @Zero_Horizon
      @LEA
      @artim
      @mahdi_artur[/MENTION matrooke @_Joseph_
      ویرایش توسط FaTi86 : 26 خرداد 1402 در ساعت 13:00

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام منم دقیقا عین توام و میخوام تو تابستون دهممو جمع کنم.
      من با چند تا از رتبه برتر ها صحبت کردم و به توام میگم. اول اینکه سعی کن هر روز چهار درس تخصصی بخونی یا حداقل سه تاشو که شیمی و زیست هرروز و فیزیک و ریاضی به صورت یکروز در میون و یک روز در هفته را فقط به زبان و ادبیات اختصاص بده.
      دینی و تاریخ یازدهم هم نمیخواد بخونی تو خود یازدهم اون قدر وقت داری که بتونی کامل بخونیشون.
      منابعت خوبه، برای زیست و حفظیات شیمی نمیخواد درسنامه بخونی و کتاب رو کامل و دقیق بخون و فقط نکات و جدول های و نکات شکل های زیست رو از درسنامه بخون، برای ریاضی و فیزیک و مسائل شیمی هم درسنامه بخون.
      تست های همون کتاب هارو بعد از خوندن به صورت آموزشی بزن مثلا اگه مبحثی ۵۰ تست داره تو دو یا سه روز میتونی بزنی و باید طبق برنامه راهبردی قلمچی وقتی مباحث آزمون اول رو تستاشو به صورت کامل از منابعت زدی آزمون پارسال قلمچی و امسال ماز رو به عنوان تست زمان دار بزن(باید تست های هر درس رو جدا بزنی مثلا ۲۰ تست زیست قلمچی و ۲۰ تست زیست ماز رو به صورت یک باکس ۴۰ تایی بزنی و بقیه درس ها هم به همین صورت و تو یک روز هم میتونی بزنی)
      و روز آخر آزمون امسال قلمچی بده، پس اول تست های منابعت رو تو چند روز به صورت آموزشی میزنی و تست های قلمچی پارسال و ماز امسال رو تو یک روز به صورت زمان دار میزنی و روز بعد از اول هرچی تست نزده و غلط داشتی به عنوان مرور میزنی و روز آخر آزمون امسال قلمچی و تحلیلش می کنی. و از فرداش واسه آزمون بعد به همین صورت میخونی.
      برای زیست خلاصه نویسی نمیخواد و حاشیه نویسی خیلی مهمتر و بهتره ولی برای بقیه درس های مخصوصا ریاضی و فیزیک می تونه کمکت کنه ولی درکل بستگی به خودت داره.
      راهکار هایی که میتونه کمکت کنن که تایم استراحتت زیاد نشه اینه که از گوشی استفاده نکنی و کار هایی که مغزت رو درگیر می کنه نکنی.
      تا وقتی که دهمتو کامل کامل تموم نکردی شروع به پیشخونی یازدهم نکن و دروس عمومی یازدهم هم همینطور که گفتم تو طول یازدهم میشه جمعشان کرد.
      کلیپ دیدن هم واسه وقتیه که یک درس و خودت چند بار خوندی و هیچ جوره یادش نگرفتی وگرنه دیدن کلیپ واسه همه مباحث زمان خیلی زیادی می بر.
      اگه خواستی هم میتونیم باهم بخونیم.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من با چند تا از رتبه برتر ها صحبت کردم و به توام میگم. اول اینکه سعی کن هر روز چهار درس تخصصی بخونی یا حداقل سه تاشو که شیمی و زیست هرروز و فیزیک و ریاضی به صورت یکروز در میون و یک روز در هفته را فقط به زبان و ادبیات اختصاص بده.
      دینی و تاریخ یازدهم هم نمیخواد بخونی تو خود یازدهم اون قدر وقت داری که بتونی کامل بخونیشون.
      منابعت خوبه، برای زیست و حفظیات شیمی نمیخواد درسنامه بخونی و کتاب رو کامل و دقیق بخون و فقط نکات و جدول های و نکات شکل های زیست رو از درسنامه بخون، برای ریاضی و فیزیک و مسائل شیمی هم درسنامه بخون.
      تست های همون کتاب هارو بعد از خوندن به صورت آموزشی بزن مثلا اگه مبحثی ۵۰ تست داره تو دو یا سه روز میتونی بزنی و باید طبق برنامه راهبردی قلمچی وقتی مباحث آزمون اول رو تستاشو به صورت کامل از منابعت زدی آزمون پارسال قلمچی و امسال ماز رو به عنوان تست زمان دار بزن(باید تست های هر درس رو جدا بزنی مثلا ۲۰ تست زیست قلمچی و ۲۰ تست زیست ماز رو به صورت یک باکس ۴۰ تایی بزنی و بقیه درس ها هم به همین صورت و تو یک روز هم میتونی بزنی)
      و روز آخر آزمون امسال قلمچی بده، پس اول تست های منابعت رو تو چند روز به صورت آموزشی میزنی و تست های قلمچی پارسال و ماز امسال رو تو یک روز به صورت زمان دار میزنی و روز بعد از اول هرچی تست نزده و غلط داشتی به عنوان مرور میزنی و روز آخر آزمون امسال قلمچی و تحلیلش می کنی. و از فرداش واسه آزمون بعد به همین صورت میخونی.
      برای زیست خلاصه نویسی نمیخواد و حاشیه نویسی خیلی مهمتر و بهتره ولی برای بقیه درس های مخصوصا ریاضی و فیزیک می تونه کمکت کنه ولی درکل بستگی به خودت داره.
      راهکار هایی که میتونه کمکت کنن که تایم استراحتت زیاد نشه اینه که از گوشی استفاده نکنی و کار هایی که مغزت رو درگیر می کنه نکنی.
      تا وقتی که دهمتو کامل کامل تموم نکردی شروع به پیشخونی یازدهم نکن و دروس عمومی یازدهم هم همینطور که گفتم تو طول یازدهم میشه جمعشان کرد.
      کلیپ دیدن هم واسه وقتیه که یک درس و خودت چند بار خوندی و هیچ جوره یادش نگرفتی وگرنه دیدن کلیپ واسه همه مباحث زمان خیلی زیادی می بر.

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام عزیزم هر کسی یک روشی برای تست زدن داره و اگر در روشش استمرار داشته باشه موفق میشه خیلی خوبه که از الان میخوای شروع کنی خودت شش ماه که مستمر درس بخونی بهترین روش خودت رو پیدا میکنی من برای تست اموزش اول زوج های خیلی سبز رو به عنوان اموزش میزدم فرد خیلی سبز رو به عنوان تثبیت و تست های علامت دار مبتکران و مارک خیلی سبز رو به عنوان مرور میزدم برای سرعتی هم ازمون های پارسال قلم چی رو میزدم ولی پیشنهاد نمی کنم از شروع با دو سه تا منبع کار کنی خلاصه نویسی هم اگر باعث یادگیری بیش تر میشه خب انجام بده همونجور که گفتم هر کسی با یک روشی نتیجه میگیره خودش بهتر متوجه میشه مفیذ هست یا نه برای دو سه تا مبحث فیلم ببین ببین برات بازدهی بیش تر داره یا نه برا جا زدن هم خودت رو مقید کن سر یک تایمی استارت بزنی مشاورها میگن با رفتن به کتابخونه و عوض کردن جای درس خوندن و یا حتی محل میز مطالعه انگیزت بیش تر میشه تنوع ایجاد کن تا باعث دلسردیت نشه

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

6. Top | #6
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fati86 نمایش پست ها
      باسلام..وقتتون بخیر،امیدوارم ک این تایپک رو بخونید و جواب بدین من مدتیه انجمن رو دیدم و خیلیی توی خوندن درس سردرگمم و از طرفی نمیتونم مشاور بگیرم برا همین گفتم از شما کمک بخوام ک قطعا تجربه بیشتری از من دارید.
      خوب من کنکوری ۱۴۰۴ هستم و پایه دهم رو تموم کردم،یخورده ب خودم استراحت دادم و مبخوام شروع کنم به اصولی خوندن چون طی سال میشه گفت زیاد نخوندم و کلا از اون دانش آموزای شب امتحانیم البته نمراتم بالای 18هست ینی پایه خیلی ضعیفی ندارم. دیدم ک یسریا تو انجمن میگن از الان نیاز ب خوندن زیاد نیست و استراحت کنید بهتره و از ابن حرفاا..ولی بنظرم اگه کسی رتبه خوبی بخواد باید از اول خوب تلاش کنه تا تو سال کنکور اذیت نشه.

خب من از یه تایم مطالعه و تعداد تست پایین شروع کردم و قصد دارم کم کم افزایش بدم .شنبه ها دوشنبه و چهارشنبه [ریاضی،زیست،ادبیات]و یکشنبه سه شنبه پنجشنبه[شیمی فیزیک،زبان] ی توضیحی بدم با توجه به اینکه امتحانات از سال بعد نهایی میشن و من پایم توی این دوتا درس عمومی ضعیفه برای همین توی برنامم قرارشون دادم و مباحث پایه رو میخوام بخونم.در کنار اینها هرروز فقط دوتا صفحه دینی و تاریخ یازدهم رو میخونم چون حجم بالایی دارن و با شناختی ک از خودم دارم ترجیح میدم از الان کم کم بخونم تا بمونه برای شب امتحان و نمره پایینی کسب کنم،خب من این برنامه رو ریختم ولی توی نحوه مطالعه و تست زنی یه مقدار اذیت میشم و سردرگمم.

اول اینکه منابعم برای همه جز شیمی ک مبتکران هست،،خیلی سبزه ..برای هر مبحثی بعد از درسنامه خب تعداد زیادی تست داره و اگه همه اون تستها رو بخوام بزنم ک معقول نیست و سوال من اینه که چندتا تست آموزشی بزنم و زمان مناسب برای زدن تستهای تثبیتی و زماندار کی هست و خوب این تستهارو چجوری بزنم؟اول چندتا تست رو ب عنوان تست اموزشی انتخاب و حل کنم بعدش همونا رو دوباره برای مرور و یادگیری کامل نکات بزنم و باقیمونده تستهارو زماندار بزنم یا همه تستهای یه مبحث رو ب صورت آموزشی بزنم و توی دور دوم بیام همونهارو زماندار بزنم؟؟؟ سوال دوم اینکه برای مرور چیکار کنم،از تستهای غلط یا مارکدار استفاده کنم و اصلا کی و چجوری مرور داشته باشم

2- با توجه ب اینکه زمان زیادی دارم خلاصه نویسی داشته باشم یانه؟بدرد میخوره؟چون با شناختی ک از خودم دارم وقتی ی مبحثی رو بهش مسلط باشم و از چیزی ک خودم فهمیدم خلاصه بنویسم دیگه اون مبحث رو یادم نمیره و بنظرم مفیده اما دیدم خیلیا نظرشون در این مورد منفیه!و اگر خلاصه نویسی خوبه برای هر درس چطوری اینکارو بکنم؟

3_اینکه من برنامه ریزی میکنم و خیلی هم برنامه سنگینی نیست اما ب وسطاش ک میرسه بی حوصله میشم و جا میزنم،مثلا میخوام 20 دقیقه فقط استراحت کنم ب خودم میام و میبینم 2 ساعت شده !!

4_میخوام تا مرداد یا اواسطش دهم رو جمعبندی کنم کامل،و پیش خوانی دروس اختصاصی یازدهم رو داشته باشم،دروس عمومی مثل زبان و ادبیات ک برای من مشکلن و با توجه ب نهایی شدن امتحانات سخت تر هم میشن رو حتما بخونم،درسته اینکار؟؟
      و سوال اخر اینکه من از روی درسنامه ک میخونم برای درسایی مث فیزیک و ریاضی اوکیم(البته فیزیک ن خیلی)ولی نیازه واسه یادگرفتن روشهای سریع تست زنی و مفهومی تره هر درس کلیپ ببینم؟؟

واقعاا خیلییی ب تجربه تون نیاز دارم و شرمنده از اینکه طولانیه ولی خیلی سردرگمم و نمیدونم سوالاتمو چطور رفع کنم مطمئنا این سوال خیلیاست و ممنون میشم اگ جواب بدین. @mobin.
      @tomyshellby
      @zero_horizon
      @lea
      @artim
      @mahdi_artur
      @matrooke @_joseph_
      سلام عزیزم
      وقتت بخیر

ببخشید دیر شد جواب دادنم

این خیلی خوبه که از الان دید داری برای اینده
      و کار رو از همین الان شروع کنی مسلما بهتره بزاری برای آخر کار

بله لزوما همه نیاز به مشاور ندارن
      یه سری چیز ها رو خودمون میدونیم
      و یه سری چیز ها هم از تجربه ی دیگران و فکر خودمون بدست میاد

روتینت مناسب و خوبه
      چون اومدی اون مواردی که ضعیف آری رو هر روز بخش کوچیکی رو بهش اختصاص دادی

این تو مدت زمان بلندتر تاثیر خیلی خوبی میزاره

در رابطه با خلاصه نویسی بله موافقم
      اما روش خلاصه نویسی مهمه
      شما باید وقتی یه مبحث رو میخونی چیزهایی رو از اون صفحه خلاصه کنی که امکان حذف کردنش از اون مبحث نیست
      یعنی اصل مفهوم رو فقط بنویسی
      که با خوندنش همه ی مطالب تو ذهنت یاد آوری شه
      همین کفایت میکنه

برای مثال من فصل2فیزیک رو کلا تو یه برگ a4خلاصه کردم
      و همون برای مرور کل فصل کفایت میکنه

و بسیار کمک کنندس

راجب به تست شما بنظرم اول آموزشی جلو برو
      یعنی تست ها رو اول دسته بندی کن
      و هر مبحثی رو میخونی یه سری از تست ها رو بزن و همراه با کتاب و پاسخنامه رفع اشکال کن و ببین کجای کتاب رو خوب اوکی نبودی

و بعد وقتی اون مبحث رو تموم کردی یه مرور رو درس و یه مرور رو اشکالات میکنی و سری بعدی تست ها رو میزنی
      ترجیحا زماندار
      نه اینکه استرسی بشی
      با حوصله اما سعی کنی سرعت و کیفیت پاسخگویی رو ببری بالا
      و اگر چند منبع داری برای هر درس از منبع مناسب با سطح خودت شروع کن

و وقتی اون مبحث تموم شد، حالا یه برگه بزار جلوت و یه چکیده ی عالی ازش بنویس
      چکیده باشه ها
      نه همه ی نکات

برنامه ریزیت هم خوبه که متناسب با خودت میریزی
      برای اینکه خسته نشی ایم هات رو کوتاه کن

مثلا 25 دقیقه بخون
      دو سه دیقه تا 5دیقه رست بده
      کمتر خسته میشی

و نکته ی مهم
      وقتی میخوای یه درس رو شروع کنی
      قبلش یه نفس عمیق بکش
      ذهنتو خالی کن
      و با یه بسم الله الرحمن الرحیم و تمرکز تمام شروع کن
      و طی خوندن هر چی اومد به ذهنت بزنش کنار
      و دقیق شو رو مطلب
      هدفت تنها یادگیری باشه
      نه ازمون
      نه درصد
      نه تموم کردن
      و نه حالت رفع تکلیفی

این بهت خیلی کمک میکنه

7. Top | #7
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LEA نمایش پست ها

سلام عزیزم
      وقتت بخیر

ببخشید دیر شد جواب دادنم

این خیلی خوبه که از الان دید داری برای اینده
      و کار رو از همین الان شروع کنی مسلما بهتره بزاری برای آخر کار

بله لزوما همه نیاز به مشاور ندارن
      یه سری چیز ها رو خودمون میدونیم
      و یه سری چیز ها هم از تجربه ی دیگران و فکر خودمون بدست میاد

روتینت مناسب و خوبه
      چون اومدی اون مواردی که ضعیف آری رو هر روز بخش کوچیکی رو بهش اختصاص دادی

این تو مدت زمان بلندتر تاثیر خیلی خوبی میزاره

در رابطه با خلاصه نویسی بله موافقم
      اما روش خلاصه نویسی مهمه
      شما باید وقتی یه مبحث رو میخونی چیزهایی رو از اون صفحه خلاصه کنی که امکان حذف کردنش از اون مبحث نیست
      یعنی اصل مفهوم رو فقط بنویسی
      که با خوندنش همه ی مطالب تو ذهنت یاد آوری شه
      همین کفایت میکنه

برای مثال من فصل2فیزیک رو کلا تو یه برگ a4خلاصه کردم
      و همون برای مرور کل فصل کفایت میکنه

و بسیار کمک کنندس

راجب به تست شما بنظرم اول آموزشی جلو برو
      یعنی تست ها رو اول دسته بندی کن
      و هر مبحثی رو میخونی یه سری از تست ها رو بزن و همراه با کتاب و پاسخنامه رفع اشکال کن و ببین کجای کتاب رو خوب اوکی نبودی

و بعد وقتی اون مبحث رو تموم کردی یه مرور رو درس و یه مرور رو اشکالات میکنی و سری بعدی تست ها رو میزنی
      ترجیحا زماندار
      نه اینکه استرسی بشی
      با حوصله اما سعی کنی سرعت و کیفیت پاسخگویی رو ببری بالا
      و اگر چند منبع داری برای هر درس از منبع مناسب با سطح خودت شروع کن

و وقتی اون مبحث تموم شد، حالا یه برگه بزار جلوت و یه چکیده ی عالی ازش بنویس
      چکیده باشه ها
      نه همه ی نکات

برنامه ریزیت هم خوبه که متناسب با خودت میریزی
      برای اینکه خسته نشی ایم هات رو کوتاه کن

مثلا 25 دقیقه بخون
      دو سه دیقه تا 5دیقه رست بده
      کمتر خسته میشی

و نکته ی مهم
      وقتی میخوای یه درس رو شروع کنی
      قبلش یه نفس عمیق بکش
      ذهنتو خالی کن
      و با یه بسم الله الرحمن الرحیم و تمرکز تمام شروع کن
      و طی خوندن هر چی اومد به ذهنت بزنش کنار
      و دقیق شو رو مطلب
      هدفت تنها یادگیری باشه
      نه ازمون
      نه درصد
      نه تموم کردن
      و نه حالت رفع تکلیفی

این بهت خیلی کمک میکنه
      سلام قربونت دشمنت شرمنده..ممنون از راهنماییت خیلیی بهم کمک کرد مرسی گل،فقط در مورد تست ..مثلا ی گفتار زیست ۸۰ تا تست داره ۴۰.۵۰ تاشو اموزشی بزنم نکاتشو یاد بگیرم و ادامشو مثلا فرداش بزنم ک مرور بشه برام وتست هارو تموم کنم تستهایی ک نکته دارن و غلط زدم رو مارکدار کنم برای مرور و در اخر اونهارو زماندار بزنم وبعد که فصل تموم شد ی ازمون کلی از ماز یا قلمچی بدم خوبه؟؟

بازم خیلی ممنون عزیزم♡

8. Top | #8
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ars_sh نمایش پست ها
      ممنون..من برنامه ای ک میچینم و دوتا درس اختصاصی داره رو نمیتونم ب پایان برسونم..چهارتاش رو باهم بخونم؟😅قصد دارم بعدتر زیست رو بیارم تو برنامه هرروزم و چون تست زنی ریاضیمم سرعت نداره فقط تست هاش رو هرروز بزنم،زیاد با درسنامه موافق نیستم اصلا فقط ب صورت ی مرور میخونم و نکات خیلی مهمی ک تو درسنامه ها براش جدول کشیده رو میخونم وگرنه تمرکزم روی کتابه..باتوجه ب نهایی شدن امتحانا و تاثیرش توی کنکور این ریسک رو نمیکنم ک حجم زیادی از درسهای عمومی رو بزارم در طول سال بخونم در کل ممنون.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sunlight نمایش پست ها
      سلام عزیزم هر کسی یک روشی برای تست زدن داره و اگر در روشش استمرار داشته باشه موفق میشه خیلی خوبه که از الان میخوای شروع کنی خودت شش ماه که مستمر درس بخونی بهترین روش خودت رو پیدا میکنی من برای تست اموزش اول زوج های خیلی سبز رو به عنوان اموزش میزدم فرد خیلی سبز رو به عنوان تثبیت و تست های علامت دار مبتکران و مارک خیلی سبز رو به عنوان مرور میزدم برای سرعتی هم ازمون های پارسال قلم چی رو میزدم ولی پیشنهاد نمی کنم از شروع با دو سه تا منبع کار کنی خلاصه نویسی هم اگر باعث یادگیری بیش تر میشه خب انجام بده همونجور که گفتم هر کسی با یک روشی نتیجه میگیره خودش بهتر متوجه میشه مفیذ هست یا نه برای دو سه تا مبحث فیلم ببین ببین برات بازدهی بیش تر داره یا نه برا جا زدن هم خودت رو مقید کن سر یک تایمی استارت بزنی مشاورها میگن با رفتن به کتابخونه و عوض کردن جای درس خوندن و یا حتی محل میز مطالعه انگیزت بیش تر میشه تنوع ایجاد کن تا باعث دلسردیت نشه
      بله درسته برنامه ای خودم ریختم باتوجه ب شرایط خودم مناسبه و یکم ک میخونم کم کم روش های درست رو میفهمم فقط توی روش تست زدن یخورده مردد یودم ک تقریبا الان فهمیدم چیکار کنم مرسی از شما و بقیه دوستان

10. Top | #10
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط FaTi86 نمایش پست ها

سلام قربونت دشمنت شرمنده..ممنون از راهنماییت خیلیی بهم کمک کرد مرسی گل،فقط در مورد تست ..مثلا ی گفتار زیست ۸۰ تا تست داره ۴۰.۵۰ تاشو اموزشی بزنم نکاتشو یاد بگیرم و ادامشو مثلا فرداش بزنم ک مرور بشه برام وتست هارو تموم کنم تستهایی ک نکته دارن و غلط زدم رو مارکدار کنم برای مرور و در اخر اونهارو زماندار بزنم وبعد که فصل تموم شد ی ازمون کلی از ماز یا قلمچی بدم خوبه؟؟

بازم خیلی ممنون عزیزم♡
      سلامت باشی عزیزم
      این چه حرفیه

من اول کتاب و میخوندم به حالت روخوانی و کلیتی
      بعد درسنامه رو دقیق میخوندم
      بعد مجدد برمیگشتم رو کتاب و متن رو خوب میخوندم
      بعد تست های زوج رو میزدم
      رفع اشکال و یادداشت جاهایی که بد رفتم

د بعد برای مرور
      کتاب رو دوباره میخوندم
      و تستهای فرد

این روش کمک کننده و مفید بود

شما میتونی تو دور اول کتاب باز تست بزنی تا خوب چاله چوله های طراح و مطلب دستت بیاد
      و تو دور بعد زمامدار و بدون متاب

باید روش مناسب خودت رو کشف کنی عزیزم

11. Top | #11
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LEA نمایش پست ها

سلامت باشی عزیزم
      این چه حرفیه

من اول کتاب و میخوندم به حالت روخوانی و کلیتی
      بعد درسنامه رو دقیق میخوندم
      بعد مجدد برمیگشتم رو کتاب و متن رو خوب میخوندم
      بعد تست های زوج رو میزدم
      رفع اشکال و یادداشت جاهایی که بد رفتم

د بعد برای مرور
      کتاب رو دوباره میخوندم
      و تستهای فرد

این روش کمک کننده و مفید بود

شما میتونی تو دور اول کتاب باز تست بزنی تا خوب چاله چوله های طراح و مطلب دستت بیاد
      و تو دور بعد زمامدار و بدون متاب

باید روش مناسب خودت رو کشف کنی عزیزم
      فدات

اها اوکی فهمیدم تشکر از وقتی ک گذاشتی گلم مرسی..امیدوارم تو همه مراحل زندگیت موفق باشی♡

12. Top | #12
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TomyShellby نمایش پست ها
      سلام شب تون بخیر

یکم ریزه فونتش سخت میشه خوند

خب الان به نظرم مفهومی بخونید وقت واسه تست زمان دار هست

مفهومی یاد بگیرید بعدش رو سرعت تون کار کنید
      بله از الان خوبه که شروع کردید

بستگی به خودت داره یه خلاصه مختصر از هر درس داشته باشید که با یه نگاه چشمی همه یادتون بیاد

و اینکه تست ها غلط رو بولد کنید

اون مورد سوم رو حقیقتش خودم مشکل دارم دقیق نمیدونم چه جوری راهنمایی کنم

برای خلاصه از خلاصه نویسی شاخه دار استفاده کنید

اون درس ها هم که ضعیفی روزی یه ساعت بهش اختصاص یدی حله
      خودت قوی میشی

بقیه نظرات دوستان هم بخون

ایشالا که بهترین تصمیم بگیری

ایشالا که موفق باشی
      متاسفانه چون برای اولین بار بود اینجوری شد

بله خودمم دارم اول روی مفاهیم کار میکنم برا همین سرعت پایینی دارم و کم کم سعی میکنم افزایشش بدم..خستگیو بی حوصلگیم هم آزمایش ک دادم دکتر گفت بدلیل کمبود ویتامین dو آهن هستش متاسفانه،

حتما خیلی ممنون گلم

ایشالا هرکسی تو مسیر هدفش موفق و پیروز باشه

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام خلاصه بهت بگم زیاد به خودت فشار نیار چون سال کنکور کم میاری . الان میانگین ساعت مطالعه بین ۴ تا ۶ ساعت کافیه و بیشتر از این لازم نیست . انرژیتو بزار برا سال کنکور الان فقط یه جوری بخون که سال کنکور فشار بهت وارد نشه . برای هر درس یک منبع کافیه و کار کن . اصلا اصلا لازم نیست یازدهم رو پیش خوانی کنی چون خسته میشی !! از هر درس هم روزانه۰ ۲ تا ۳۰ تست بزنی کافیه . مشاور و کلاس هم نیازی نیست . پولت رو حروم نکن . الان فقط بخون تا فشار مضاعف سال کنکور نداشته باشی .

موفق باشی

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کانال سیب ترش تلگرام عضو شو دیگه هیچ مشکلی برای مطالعه کردن نداری . اپلیکیشن سیب ترش هم نصب کن

15. Top | #15
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nima mn نمایش پست ها
      سلام خلاصه بهت بگم زیاد به خودت فشار نیار چون سال کنکور کم میاری . الان میانگین ساعت مطالعه بین ۴ تا ۶ ساعت کافیه و بیشتر از این لازم نیست . انرژیتو بزار برا سال کنکور الان فقط یه جوری بخون که سال کنکور فشار بهت وارد نشه . برای هر درس یک منبع کافیه و کار کن . اصلا اصلا لازم نیست یازدهم رو پیش خوانی کنی چون خسته میشی !! از هر درس هم روزانه۰ ۲ تا ۳۰ تست بزنی کافیه . مشاور و کلاس هم نیازی نیست . پولت رو حروم نکن . الان فقط بخون تا فشار مضاعف سال کنکور نداشته باشی .

موفق باشی
      سلام با توجه ب اینکه حجم درسا بالاست و من طی سال متاسفانه بعضی وقتا کم کاری میکنم و خوب درس نمیخونم و از طرفی امتحانات نهایی شده و تاثیر داره تو کنکور بنظرم پیش خوانی لازمه و باعث یادگیری بهتر میشه طی سال،،چرا میگید پیش خوانی نه؟

خیلی ممنون

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن