خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

لطفاً راهنمایی کنید :))))))))))))

من فارغ‌التحصیل هستم و دارم برای ۴۰۳ میخونم، با شیمی یکم مشکل دارم و سرعتم پایینه بخاطر همین نمیرسم منبع زیاد کار کنم.
      میخواستم ببینم خیلی سبز تک پایه ها (نتونستم با مبتکران ارتباط برقرار کنم) + فصل آزمون و سوال های آزمون (کانون) برای درصد ۷۰ ۸۰ کافیه؟ یعنی سطح این منابع برای چنین درصدی کافیه یا نه؟
      ممنون میشم اگه اطلاعی دارین، راهنمایی کنید.

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      اگه سطحت پایینه و ضعیف هستی، من نکته تست فراهانی رو پیشنهاد میکنم(سالیانه نه) هر چقدر از نحوه تدریس و کلاس این بشر بگم باز کم گفتم. (حتی باعث میشه محاسباتت هم قوی شه)
      خودش تو دورش تکلیف و آزمون میده و حتی ویدیویی حلشون هم میکنه.
      حالا در مورد منابع..... اگه این چیز هایی که گفتی رو من کامل بخونم و برسم حلشون کنم و خوب بخونم، به زیر 80 قانع نمیشدم. (حالا به اینا هم گفتی کم. نمیدونم که) کم نیستتت. و خیلی خوب هستند.
      حالا بگذریم. یه چیزی هم در شیمی هستش. که اگه اشتباه میگم منو بچه ها اصلاح کنند.
      در پاسخ به سوال های شیمی مشکل سوادش نیست. مشکل زمان کمش در کنکور هست.
      اگه شما بتونی 80 بزنی رتبه برتر میشی.
      THE MAN WHO DIED STANDING

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط JessePinkman نمایش پست ها
      اگه سطحت پایینه و ضعیف هستی، من نکته تست فراهانی رو پیشنهاد میکنم(سالیانه نه) هر چقدر از نحوه تدریس و کلاس این بشر بگم باز کم گفتم. (حتی باعث میشه محاسباتت هم قوی شه)
      خودش تو دورش تکلیف و آزمون میده و حتی ویدیویی حلشون هم میکنه.
      حالا در مورد منابع..... اگه این چیز هایی که گفتی رو من کامل بخونم و برسم حلشون کنم و خوب بخونم، به زیر 80 قانع نمیشدم. (حالا به اینا هم گفتی کم. نمیدونم که) کم نیستتت. و خیلی خوب هستند.
      حالا بگذریم. یه چیزی هم در شیمی هستش. که اگه اشتباه میگم منو بچه ها اصلاح کنند.
      در پاسخ به سوال های شیمی مشکل سوادش نیست. مشکل زمان کمش در کنکور هست.
      اگه شما بتونی 80 بزنی رتبه برتر میشی.
      ممنون از توضیحاتتون.
      راستش من به صورت خودخوان بهتر متوجه میشم و با فیلم زیاد نمیتونم ارتباط برقرار کنم و بزرگترین مشکلم تو شیمی سرعت پایینمه ولی با این حال تو ذهنم بود که، برای مباحثی که از رو درسنامه متوجه نشدم، فیلم ببینم.
      همچنین دارم جرم مولی، ساختار لوویس و... رو حفظ میکنم تا بلکه سرعتم زیاد بشه.

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Raheleh_HM نمایش پست ها
      ممنون از توضیحاتتون.
      راستش من به صورت خودخوان بهتر متوجه میشم و با فیلم زیاد نمیتونم ارتباط برقرار کنم و بزرگترین مشکلم تو شیمی سرعت پایینمه ولی با این حال تو ذهنم بود که، برای مباحثی که از رو درسنامه متوجه نشدم، فیلم ببینم.
      سلام من نیومدم نظر خاصی بدم فقد اینکه یه نکته من خودم شیمیم خوب نیست ولی یه همکلاسی دارم سطحش خیلی بالاس روی کتاب درسی خیلی توجه داره سطر به سطر و واو به واوشو خط کشیده و نکته نوشته خودشم میگه خیلی تاثیر میزاره ولی من خودم حوصله همچین کاری رو ندارم
      من خودم با یه منبع خوندم امسال یعنی خیلی کمه زیاد اثر نزاشت روم که صد در صد مشکل از منه ولی فکر کنم تو همونایی که نوشتی جواب باشن
      جناب جسی میشه گفت موافقم با جمله اخرت و اونم فقد با تست زدن حل میشه
      در ضمن سیتی هم برد(:
      Legends Never Die
      ویرایش توسط N0body : 24 فروردین 1402 در ساعت 14:04

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      ممنون از توضیحاتتون.
      در کل شاید 15 تا جرم مولی نیاز نباشه برای حفظ کردن خداییش. زیادی دارید کمال گرایی میکنید.
      خودخوان که بخونید و بفهمید عالیههههههههههههههههه. فیلم زیادی وقت میگیره.
      سرعت هم چیزیه که کم کم حل میشه. حالا زودتر قضاوت نکنید خودتونو. کم کم بهتر میشید.
      ساختار لوییس حفظ کردن رو من تازه از شما میشنوم. شاید استثنا ها رو حفظ کنید. که اونم سر جمع سه یا چهار تاست.
      من اگه میخواستم چیزی حفظ کنم جدول تناوبی رو حفظ میکردم. که اونم خیییلی خوب. در حدی که بگه گ ، تو زود بگی گاوینیوم.
      در طول سال انقدر سوال حل میکنید و به نکته ها برمیخورید که بیشترشو خود به خود حفظ میشید.... ذهنتون رو از چیز های بیهوده و بدرنخور پر نکنید. + شیمی اونقدر ها هم که میگن حفظی نیست.
      از الان دارید خیلیییی کمال گرا پیش میرید. بهتون ضربه خواهد زد.
      اگه حرف هام ایراد داشت دوستان اصلاح کنند.
      من به شخصه وقتی شیمی میخونم انگار دارم رمان میخونم. واقعا زیباست. و این زیباییش رو تو مفهوم میبینم. نه حفظ کردن. (ربطی به اسمم نداره جوگیر سریال برکینگ نیستم)
      یه چیز دیگه تو شیمی که خیییییلی مهم هست، نوشتن نکات ریز سوالات کنکور تو زمان جمع بندیه (دقت کنید که گفتم جمع بندیییییییییییی نه طول سال)
      چون طول سال به نظرت همه چی مهم. در حالی که نهههههههههههه. نه تنها مهم نیستتت ..... بیشترشم خود به خود حفظ میشی.
      THE MAN WHO DIED STANDING
      ویرایش توسط robertobaggio : 24 فروردین 1402 در ساعت 14:08

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط JessePinkman نمایش پست ها
      در کل شاید 15 تا جرم مولی نیاز نباشه برای حفظ کردن خداییش. زیادی دارید کمال گرایی میکنید.خودخوان که بخونید و بفهمید عالیههههههههههههههههه. فیلم زیادی وقت میگیره.سرعت هم چیزیه که کم کم حل میشه. حالا زودتر قضاوت نکنید خودتونو. کم کم بهتر میشید.ساختار لوییس حفظ کردن رو من تازه از شما میشنوم. شاید استثنا ها رو حفظ کنید. که اونم سر جمع سه یا چهار تاست.من اگه میخواستم چیزی حفظ کنم جدول تناوبی رو حفظ میکردم. که اونم خیییلی خوب. در حدی که بگه گ ، تو زود بگی گاوینیوم.در طول سال انقدر سوال حل میکنید و به نکته ها برمیخورید که بیشترشو خود به خود حفظ میشید.... ذهنتون رو از چیز های بیهوده و بدرنخور پر نکنید. + شیمی اونقدر ها هم که میگن حفظی نیست.از الان دارید خیلیییی کمال گرا پیش میرید. بهتون ضربه خواهد زد. اگه حرف هام ایراد داشت دوستان اصلاح کنند.من به شخصه وقتی شیمی میخونم انگار دارم رمان میخونم. واقعا زیباست. و این زیباییش رو تو مفهوم میبینم. نه حفظ کردن. (ربطی به اسمم نداره جوگیر سریال برکینگ نیستم)*************************************** **یه چیز دیگه تو شیمی که خیییییلی مهم هست، نوشتن نکات ریز سوالات کنکور تو زمان جمع بندیه (دقت کنید که گفتم جمع بندیییییییییییی نه طول سال)چون طول سال به نظرت همه چی مهم. در حالی که نهههههههههههه. نه تنها مهم نیستتت ..... بیشترشم خود به خود حفظ میشی.
      گفتم شاید سرعتم زیاد بشه ولی خب به قول شما زیادی کمال گرایی میکنم... ممنون که گفتین، حتما روند مطالعه‌ام رو تغییر میدم.

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      من فارغ‌التحصیل هستم و دارم برای ۴۰۳ میخونم، با شیمی یکم مشکل دارم و سرعتم پایینه بخاطر همین نمیرسم منبع زیاد کار کنم.
      میخواستم ببینم خیلی سبز تک پایه ها (نتونستم با مبتکران ارتباط برقرار کنم) + فصل آزمون و سوال های آزمون (کانون) برای درصد ۷۰ ۸۰ کافیه؟ یعنی سطح این منابع برای چنین درصدی کافیه یا نه؟
      ممنون میشم اگه اطلاعی دارین، راهنمایی کنید.
      من نمیدونم چطوری میتونی 80 بزنی ولی من درصد شیمیم کم بود تو محاسبات و استوکیومتری مشکلی داشتم اومدم برای خودم روتین گذاشتم که هر شب 10 تست استو کار کنم رو محاسباتم خیلی تاثیر داشت . بعد اینکه همین منابع کافی هست یا نه . اگه میخوای همینارو کار کنی به یبار زدن تستاشون قانع نشو مثلا حداقل سه بار بزن چون میگی برای کنکور 1403 داری میخونی وقتت زیاده . اگه بتونی به کتاب تست جامع هم کار کنی به نظرم به هدفت بیشتر نزدیک میشی .

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      ممنون از توضیحاتتون.
      شما جرم مولی و اینارو باید انقد مسئله حل کنی ک ناخوداگاه حفظ بشی ن اینکه ی برگه بگیری دستت جرم مولی هارو بخوای اینجور حفظ کنی
      نقل از بابایی
      والبت تجربه خودم من حتی جدول تناوبی رو هم سر تستا حفظ شدم عدد اتمی هاشون رو

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WednesdayAddams نمایش پست ها
      من نمیدونم چطوری میتونی 80 بزنی ولی من درصد شیمیم کم بود تو محاسبات و استوکیومتری مشکلی داشتم اومدم برای خودم روتین گذاشتم که هر شب 10 تست استو کار کنم رو محاسباتم خیلی تاثیر داشت . بعد اینکه همین منابع کافی هست یا نه . اگه میخوای همینارو کار کنی به یبار زدن تستاشون قانع نشو مثلا حداقل سه بار بزن چون میگی برای کنکور 1403 داری میخونی وقتت زیاده . اگه بتونی به کتاب تست جامع هم کار کنی به نظرم به هدفت بیشتر نزدیک میشی .
      جامع هم احتمالاً کار کنم ولی اولویتم منابع بالاست، فقط کتاب جامع به جز آیکیو منبع دیگه‌ای میشناسین که هم تست خوب داشته باشه و هم حجمش کم باشه؟ (چون میخواستم از کتاب های تک پایه استفاده کنم، نتونستم به جز آیکیو منابع دیگه‌ای رو بررسی کنم)
      و اینکه این ده تست روتینی که میزدین زمان دار بود؟ + منابعتون برای این تست‌ها چی بود؟ (منظور از کتاب های مسائل استفاده میکردین یا مثلا تست هایی که قبلا زدین و...)

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      شما چون کنکورت 1403 هست بین مبتکران و خیلی سبز یکیو انتخاب کن که خب خودت میگی با مبتکران حال نکردی
      پس خیلی سبز میتونه برات کتاب خوبی باشه چون حجمشم از مبتکران کمتره میتونی تک پایه هاشو بگیری همچنین کتابای کاملیم هستن
      با همین کتاب اموزش ببین و تستاشو بزن
      در کنارش هم کتاب مکمل هم موج ازمون میتونه خوب باشه به همراه همون تستای ازمون ازمایشی که گفتی

اگه همین منابع رو کامل کار کنی و ریز به ریزشو بخونی قطعا به درصد بالایی میرسی

اگه دیگه حس کردی خیلی تست سطح بالا میخوای آیکیو کتاب خوبیه اما ازمون ازمایشی ها اولویته

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ممنون از توضیحاتتون.
      مثله منی منم نمیتونم فیلم ببینم خوابم میگیره اون قسمتایی که احساس میکنم نیاز دارم و کمتر بلدم یا یادم رفته رو 2x گوش میکنم(البته که با معلمی که بتونم باهاش ارتباط برقرار کنم)
      سرعت تو حل مسعله رو فقط با حل مسعله زیاد میتونی به دست بیاری
      من خودم از همه راه ها با هم استفاده میکنم
      اینجوری که همه رو میریزم رو میز نگاه به سوال میکنم هر جا که احساس کردم استفاده از این راه باعث سریع تر رسیدن به جواب میشه اونو انتخاب میکنم
      موفق باشی
      ما از امید نوشتیم و تمام کلماتمان جوانه زدند.

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      جامع هم احتمالاً کار کنم ولی اولویتم منابع بالاست، فقط کتاب جامع به جز آیکیو منبع دیگه‌ای میشناسین که هم تست خوب داشته باشه و هم حجمش کم باشه؟ (چون میخواستم از کتاب های تک پایه استفاده کنم، نتونستم به جز آیکیو منابع دیگه‌ای رو بررسی کنم)
      و اینکه این ده تست روتینی که میزدین زمان دار بود؟ + منابعتون برای این تست‌ها چی بود؟ (منظور از کتاب های مسائل استفاده میکردین یا مثلا تست هایی که قبلا زدین و...)
      تستای میکرو پایه میزدم ولی اگه از کتاب مسائل جدا استفاده کنی بهتره . ده تستی که میزدم اغلب شناسه دار بودن بیشتر هم مربوط به المپیاد ها بودن گاهی همین 10 تست 1 ساعت زمان میبرد . دیگه اواخر زمانش رسید به 20 مین با تحلیلش ..

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)