خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

برای یک پشت کنکوری پیشروی پایه به پایه خوبه یا همزمان دو پایه؟

بچه ها من دیپلم 98 هستم و الان دانشجو ام . سطحم داغونه صفر. تو این سه ماه تابستون حدودا 600 ساعت درس خوندم و فقط کتابای تخصصی دهم رو دو دور خوندم . بدون تست وچیزه دیگه ای فقط کتاب درسی مدرسه...شاید الان یه عده بیان بگن تست خیلی مهمه چرا نزدیو ازینجور صحبتا اما کسی که حتا کتاب مدرسه رو بلد نیست چطور همون اول بره سراغ کتابای تست و ... با خودم گفتم اول کتاب درسی رو مسلط شم بعد برم تو فاز تست زنی و... اینجوری پیش رفتن رو دوسدارم و ولی ممکنه زمان کم بیارم

الان میخام با برنامه گزینه دو یا قلم چی پیش برم البته ثبت نام نمیکنم سوالاشونو تو خونه میزنم. احتمالا بعدا از بهمن اسفند یا عید به بعد میرم ثبت نام کنم و حضوری برم ازمون بدمم.
      حالا سوالی که برام پیش اومده اینکه باتوجه به برنامه این موسسها نمیدونم اول دهم رو تموم کنم بعد برم سراغ یازده و دوازده ینی پایه به پایه پیش برم یا دقیقا مطابق برنامه این ازمونا دو پایه رو همزمان پیش ببرم مثلا دهم در کنار دوزادهم... نظر شما چیه ؟

نظر خودم اینه اگه یک پایه رو پیش ببرم نمیتونم برسم هر سه پایه رو بخونم و چون برنامه ازمونا همزمان دو پایه رو جلو میبرنن برنامم بهم بخوره و یا اگه دو پایه همزمان ببرم جلو خیلی برام سنگین میشه و هیچکدوم رو با کیفیت نمیخونم موندم چیکار کنم گیج شدم... ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
      ویرایش توسط ali1313 : 02 مهر 1401 در ساعت 18:05

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      با این وضع با یکسال نمیتونید سه رشته روزانه رو بیارید
      اگه حاضرید 2 3 سال وقت بذارید بیاید سمتش.
      و حتما با درسنامه و تست شروع کنید و فقط متن کتاب درسی زیست و دینی جلوی چشتون باشه. برای شیمی هم از کتابای حفظیات جیبی خیلی سبز استفاده کنید.
      برنامه هم با یه آزمون ساده تر مثل گاج پیش برید. که سال بعد بتونید با قلم چی پیش برید

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      چرا 2 3 سال طول بکشه؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali1313 نمایش پست ها
      بچه ها من دیپلم 98 هستم و الان دانشجو ام . سطحم داغونه صفر. تو این سه ماه تابستون حدودا 600 ساعت درس خوندم و فقط کتابای تخصصی دهم رو دو دور خوندم . بدون تست وچیزه دیگه ای فقط کتاب درسی مدرسه...شاید الان یه عده بیان بگن تست خیلی مهمه چرا نزدیو ازینجور صحبتا اما کسی که حتا کتاب مدرسه رو بلد نیست چطور همون اول بره سراغ کتابای تست و ... با خودم گفتم اول کتاب درسی رو مسلط شم بعد برم تو فاز تست زنی و... اینجوری پیش رفتن رو دوسدارم و ولی ممکنه زمان کم بیارم

الان میخام با برنامه گزینه دو یا قلم چی پیش برم البته ثبت نام نمیکنم سوالاشونو تو خونه میزنم. احتمالا بعدا از بهمن اسفند یا عید به بعد میرم ثبت نام کنم و حضوری برم ازمون بدمم.
      حالا سوالی که برام پیش اومده اینکه باتوجه به برنامه این موسسها نمیدونم اول دهم رو تموم کنم بعد برم سراغ یازده و دوازده ینی پایه به پایه پیش برم یا دقیقا مطابق برنامه این ازمونا دو پایه رو همزمان پیش ببرم مثلا دهم در کنار دوزادهم... نظر شما چیه ؟

نظر خودم اینه اگه یک پایه رو پیش ببرم نمیتونم برسم هر سه پایه رو بخونم و چون برنامه ازمونا همزمان دو پایه رو جلو میبرنن برنامم بهم بخوره و یا اگه دو پایه همزمان ببرم جلو خیلی برام سنگین میشه و هیچکدوم رو با کیفیت نمیخونم موندم چیکار کنم گیج شدم... ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
      سلام
      بنظرم با برنامه های جا افتاده مثل برنامه قلم چی پیش برید نه اینکه یه پایه رو کامل تموم کنید بعد برید پایه بعد اینجوری هم زمان بره هم باعث میشه فراموش کنین بعراوه کتاب درسی تنها هم فایده نداره شما اگر هدفتون جدیه باید دیر یا زود کتاب بگیرید پس همین الان کتاب هاتون رو بگیرید و از روی اونا جلو برین وگرنه بجایی نمیرسید تنها درسی که شاید کتاب درسی تنها بدون کتاب تست یکم بهتون کمک کنه زمین شناسی هست،بعلاوه اگر معدل خوبی هم ندارید کتاب درسی کمک کننده هست برای ترمیم معدل و اینکه ۶۰۰ ساعت تنها مهم نیست واقعا درسها دهم اونم برای رو خونی دهم ۶۰۰ ساعت خیلی زیاده چون هیچ تستی هم میگین نزدید بنظرم باید سرعتتون رو بالاتر ببرین یا اینکه تمرکز پایینی تو مطالعه دارین که باید اصلاحش کنین
      مَا وَدَّعَكَ رَبُّكَ وَمَا قَلَىٰ

که پروردگارت تو را رها نکرده و مورد خشم و کینه قرار نداده است

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali1313 نمایش پست ها
      چرا 2 3 سال طول بکشه؟
      چون هنوز وارد تست زنی هم نشدید و گفتید پایه تون ضعیفه

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شیمی رو پایه به پایه برو
      فیزیک دو پایه با هم
      ریاضی از مباحث پایه ای و پیش نیاز شروع کن
      عمومی ها کمی پایه ات رو قوی کن بعد مدتی دو پایه

ما چیزی بیشتر از بخشی از تاریخ نیستیم...

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط navidgh نمایش پست ها
      با این وضع با یکسال نمیتونید سه رشته روزانه رو بیارید
      اگه حاضرید 2 3 سال وقت بذارید بیاید سمتش.
      و حتما با درسنامه و تست شروع کنید و فقط متن کتاب درسی زیست و دینی جلوی چشتون باشه. برای شیمی هم از کتابای حفظیات جیبی خیلی سبز استفاده کنید.
      برنامه هم با یه آزمون ساده تر مثل گاج پیش برید. که سال بعد بتونید با قلم چی پیش برید
      سلام راستش من باهاتون مخالفم
      افراد زیادی دیدم که تو یکسال به هدفشون رسیدن
      مورد بوده دانش آموزی که تا اول مهر صفر بوده تقریبا و از مهر قوی و خوب خونده و شده سه رقمی
      و ازین افراد زیادن

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      هیچ کدوم.

این بودجه بندی رو صرفا بعنوان یک نمونه قرار میدم (خودت می تونی یه همچین بودجه ای بنویسی و اجرا کنی)
      زیست ترکیبی جلو اومده / شیمی صرفا پایه دهم و یازدهم ولی با مرور فراوان و اصولی حالا خودتون می تونید بهش شیمی 12 هم اضاف کنید که پیشنهادم اینه فصل های 3 و 4 در اولویت باشن / ریاضی کاملا ترکیبی اول مباحث پیش نیاز و مستقل پایه جمع شده سپس مباحث پیوسته با مقدار فراوانی مرور / فیزیک هم خیلی لاک پشتی فیزیک 12 و یکی از پایه ها باهم جلو اومده و در نهایت اون سری فصل هایی که ارتباط بیشتری باهم داشته اند برای مرور یکجا آوردم (مثلا چرخه فیزیک حرارت یا موج یا مکانیک و ...) که کمک میکنه مرور هدفمند تری داشته باشید

دوست عزیز بازم میگم این بودجه بندی صرفا یک نمونه است و همینطور الزامی در اجراش نیست و شما باید خودتون تصمیم بگیرید میخواید چیکار کنید این یک. ثانیا تاریخ و روز و بازه هم مشخص نکرده ام چرا؟ چون هر دانش آموزی سرعت پیش روی، ساعت مطالعه و ... خاص خودش رو داره پس باید خودتون مشخص کنید صرفا هر قسمت سطح بندی شده که اون هم نمادین هست یعنی کار به عنوان هر پروژه نداشته باشید و رعایت 1-پیش نیاز ها 2-کنار هم مطالعه کردن مباحث ترکیبی و 3-مرور های فراوان و پوششی از مباحث قبلی رو بچسبید که برای دانش آموز ضعیف خیلی میتونه کمک کننده باشه !

کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 02 مهر 1401 در ساعت 20:09

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن