خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34
    نمایش نتایج: از 46 به 57 از 57
    1. Top | #46
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط من همان سیزدهم نمایش پست ها

سلام دوست عزیز قبل از اینکه نظر بدم چند نکته رو در نظر بگیر :
      1 - شرکت در کلاس فقط به درد درسایی میخوره که وقتی میشینی پای کتاب و درسنامه میخونی و تستاش رو میزنی بیش از 50% تست هارو اشتباه پاسخ میدی و وقتی میری سراغ پاسخنامه تشریحی باخوندن پاسخنامه هم مشکلت حل نمیشه وگرنه کلاس خودش عامل اتلاف وقته و چند منبعی شدن پس سعی کن کلاسی شرکت کنی که واقعا با خودخوانی هیچی ازش یاد نمیگیری
      2- کلا هر کسی نظری درباره دبیری میگه برداشت شخصیه و بسته به ارتباط اون شخص با لحن دبیر مورد نظر داره مثلا ممکنه یکی تدریس آریان رو عالی بدونه ولی اگر من بشینم سر کلاس حیدری اصلا باهاش ارتباط برقرار نکنم پس راه حل اینه که قبل از ثبت نام کلاسی خودت برای هر دبیر یک جلسه وقت بذاری و کلاسش رو ببینی
      3- اگر میتونی انقدر به خودت تسلط داشته باشی که جلسات هر دبیر رو حتما در همون هفته ببینی به نظر من تماشای آفلاین کلاس در هفته جاری خیلی بهتر از آنلاین هست چون میتونی کلاس رو با دور تند تر ببینی و اتلاف وقت کمتری داشته باشی به نظر من اتلاف وقت کلاس های آنلاین از حضوری هم بیشتره
      و نظر من درباره دبیرهای تخصصی

زیست - عمارلو (کلاسینو ) بسیار قشنگ درس میده اما حوصله سر بره دور تند ببینی دبیر درجه یکیه حنیف عظیمی ( تاملند ) اونم بسیار خوبه ولی یکم تخریب روحیه میکنه و جو میده بهتر از این دو تا نداریم

شیمی : مرادی ( کلاسینو ) دبیر بسیار عالی و بی حاشیه برای همه سطوح و کلاسش شدیدا تعاملی که ارزش زنده دیدن داره - بابایی ( تاملند ) دبیر خوب اما کلا یه طرفه انگار دی وی دی خریدی - آقاجانی ( تاملند ) دبیر خوب اما عین ربات یکنواخت و حوصله سر بر

ریاضی : افشین ملاک پور ( تاملند ) برای همه سطوح عالی و باهاش ریاضی یاد میگیری - آریان حیدری (کلاسینو ) فقط به درد کسی میخوره که ریاضی بلد باشه به نظر من برای نکته و تست خوبه

فیزیک : ذهبی ( تاملند ) بسیار حرفه ای و خوب اما مثل بابایی کلاس یه طرفه و همه باهاش نتیجه نمیگیرن یعنی اگر تو فیزیک خوب باشی حتی میتونی باهاش 100 بزنی اما همه نمیتونن با کلاسش بالا بیان - یحیوی ( تاملند ) دبیر کارکشته اما حوصله سر بر و طیف گسترده تری از بچه ها باهاش میتونن پیشرفت کنن - میر حسینی ( کنکور هدف ) دبیر بسیار حرفه ای برای همه همه سطحی خوبه و بچه ها پیشرفت خوبی باهاش میکنن مخصوصا پایه های ریاضی مورد نیازم کار میکنه اما یکم نوسان کاری داره هر سال بال پایین داره واسه همینم به اندازه بقیه معروف نشد
      سلام ، ممنون از تذکرتون
      راستش من کلاس فیزیک رو انتخاب کردم باهاش دارم پیش میرم
      ریاضی هم احتمالا با ملاک پور برم
      فقط توی شیمی گیر کردم
      راستش من خودم تدریس دبیر شیمی مدرسمون رو اصلاا متوجه نمیشم و در نتیجه یسری مباحث رو برای اولین بار میخوام با کلاس آنلاین یاد بگیرم.مثلا سال دوازدهم که کاملا جدیده
      از سال دهم هم واقعا خیلی ضعف دارم و هیچی یادم نیست و درنتیجه اونم باید مثل یه دانش اموز دهمی که میخواد برای اولین بار آموزش ببینه ، با کلاس آنلاین یاد بگیرم
      یازدهم رو یکم بهتر بلدم ، ولی خوب بازم ضعیفم در تست و ...

به نظر شما با توجه به سطح من برای من بابایی مناسب تره یا مرادی؟
      با لحن هر دو اوکی بودم

در مورد اسماعیلی چیزی نشنیدید؟

راستش من خودم تدریس دبیر شیمی مدرسمون رو اصلاا متوجه نمیشم و در نتیجه یسری مباحث رو برای اولین بار میخوام با کلاس آنلاین یاد بگیرم. مثلا سال دوازدهم که کاملا جدیده
      از سال دهم هم واقعا خیلی ضعف دارم و هیچی یادم نیست و درنتیجه اونم باید مثل یه دانش اموز دهمی که میخواد برای اولین بار آموزش ببینه ، با کلاس آنلاین یاد بگیرم
      یازدهم رو یکم بهتر بلدم ، ولی خوب بازم ضعیفم
      میگن بابایی برای کسی خوبه که یه پایه و پیش زمینه ای از شیمی داشته باشه ، یعنی برای دانش آموزی مثل من که بعضی مباحث رو میخوام برای اولین بار از کلاس آنلاین، یاد بگیرم ، مناسب نیست؟

کدومشون مطلب رو برای یه دانش اموز ضعیف مثل سطح من قشنگ جا میندازن ، تست های خفن کنکوری حل میکنن و در کل احتمال درصد موفقیت در کنور باهاشون بیشتره ؟
      ویرایش توسط سردرگم : 05 شهریور 1401 در ساعت 13:59

2. Top | #47
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      پس با این سطح به نظرم آقاجانی ببین،فراهانی هم خوبه ولی برای شما من آقاجانی رو پیشنهاد میکنم همون چیزیه که میخواید.

3. Top | #48
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      خب متاسفانه کم و بیش کنکوریای عزیز با مقوله نسبی بودن اطلاع ندارن ، ببینید چیزی که برای من خوبه برای تو ممکنه خوب باشه ، ممکنه هم بد باشه

الحمد الله نت و تلگرام و فرصت 1 ماهه هست که ازمون خطا کنین ، برید از دبیران معروف نه جلسه صفر یا اول ، جلسه پنجم ، شیشم دان کنین نگاه کنین اگر به مذاقتون نشست ادامه بدید ، و طی هیچ حرفی یا حسی تغییرش ندید تا اخر برید باهاش
      همچنین اگرم میتونین با کتاب برید که عالی تره ، پی دی افاش ریخته چنلای تلگرام اونم میتونین ببینید و در نهایت تصمیم دریست بگیرید . همین
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

4. Top | #49
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Joseph_ نمایش پست ها
      سلام بر تو ای سردرگم . چرا اینقدر سر درگم؟

ببین الان دیگه همه دبیر ها خوبن بستگی داره خودت با کدوم یکی مچ بشی و از برنامه تدریس و روند کلاسش خوشت بیاد . شاید من دبیرهای یکه میگن رو خوشت بیاد شایدم نه . طبیعی هم هستش .
      ولی چند تا نکته
      1- کلاس به شدت وقت گیره
      2-کلاس انگیزه خوبی میده بهت برای درس خوندن ولی این انگیزهو حس دونستن مطالب کاذبه و باید خودت تست و تمرین زیادی حل کنی
      3-کلاس دبیر هایی رو ببین که با برنامه ات اوکی هستن و وسواس نداشته باش که صفری رو باید از صفر بگن و ..... شاید نکته و تست یک دبیر بهتر از کلاس سالیانه اش بتونه بهت کمک کنه . پس این توهم صفر بودن و مهدکودکی بودن رو از سرت بیرون کن و یکم با تلاش سعی کن تو به استاد برسی نه استاد به تو

برای ریاضی:
      خودت میگی که اریان حیدری رو دیدی دگه و خوشت اومده . همونو ادامه بده اگر خواستی
      من دبیر های ریاضی که دوست داشتم و دارم : مجید رفعتی و مهرداد عباسپور هستند

فیزیک:
      یحیوی و نوکنده رو ازشون خوشم اومده .

شیمی:
      آقاجانی و بابایی و اسماعیلی خوبن
      آقاجانی از صفر میگه و فقط هم تست کنکور حل میکنه / بابایی یکم پیش نیاز نیاز داره ولی خوب تدریس میکنه و سوالای خفنی حل میکنه / اسماعیلی هم معلم خوبیه اگر بتونی باهاش ارتباط بگیری فقط فرمول و نکته زیاد میگه

زیست :
      حنیف عظیمی: بسیار مفهومی و فنی تدریس میکنه و سواد خوبی داره و انصافا دبیر خوبیه فقط یکم چرت و پرت و روپوش سفیدی و ..... زیاد میگه که البته برای انگیزه کاذب هم شده باشه شاید خوشت بیاد از کلاسش .
      همدانی: تدریسش مفهومی و خاص هستش به خصوص اگر صفر باشی خوب میفهمی باهاش . سواد خوبی داره . کلاسش تقریبا کم حاشیه است
      فرهمندنیا : مفهومخی و تاکتیکی و سطح بالا تدریس میکنه ولی خیلی خوبه کلاسش . اگر زیستت یکم خوب هستش و کلیات رو میدونی حتما برو کلاس فرهمندنیا . کلاسشم تقریبا بی حاشیه است

الان گفتید اسماعیلی خیلی فرمول و نکته میگه ، این خوبه یا بد؟ من شیمیم ضعیفه ولی یه جلسه تعادل بابایی رو دیدم و متوجه شدم . شما میگید برای بابایی باید یسری پیش نیاز دونست ، چه چیزایی مثلا؟ برای کسی مثل من که ضعیفه خوب نیست؟

برای زیست هم من بازم سطحم ضعیفه ، همدانی دیدم فصل اول دهم رو و خیلی خوب مطلب رو متوجه شدم باهاش.
      حنیف فصل اولو یکم ترکیبی میگفت و سنگین بود یه کوچولو برام .
      اما بعد رفتم تست زدم و دیدم که نکاتی که حنیف توی کلاس میگه همون نکاتی هستن که از تست ها استخراج کردم . نکات ترکیبی و ...

من جزوه هاشون رو هم دیدم ، و حس کردم جزوه حنیف خیلی نکات بهتر و کاربردی تری داره نسبت به همدانی و توی تست ها هم بیشتر ازشون سوال اومده ،و همدانی جزوش زیادی طولانی و نکته خیلی خاصی هم نداره توش.
      واسه همین یکم دودل شدم بینشون ، با اینکه با تدریس همدانی بهتر متوجه میشم ،اما عظیمی جزوه کامل تری داری و نکات ترکیبی رو هم همون اول میگه ( این بهتر نیست ؟)
      اینکه حنیف از اول ترکیبی میگه و نکات بهتر هم میگه و جزوه خوبی هم داره یکم باعث شده فکر کنم بهتر میتونه کمک بکنه بهم در کنکور نسبت به همدانی ،
      با اینکه یکم تدریسش سنگین تر از همدانی هست برام
      خودش میگفت من ترکیبی زیاد میگم ، اولش شاید برات سنگین باشه و زجر بکشی اما باید خودت رو برسونی و بخونی و بعد برات ساده تر میشه
      نظر شما چیه ؟ به نظرتون با حنیف برم یا همدانی؟
      البته فصل دوم دهم رو یه بخشیش رو با حنیف دیدم و انگار نسبت به فصل اول قابل فهم تر اومد برام

فرهمند نیا رو هم خیلی ها گفتن، برای منی که سطحم رو نوشتم بالا تر براتون، به نظرتون فرهمندنیا میتونه خوب باشه؟
      در کل از بین این سه استاد کدومشون در کنار تست زدن خودم میتونن با اطمینان به درصد بالا برسونن من رو ؟

شما خودتون در درس شیمی و زیست و ریاضی با کی پیش رفتید؟ چند درصد زدید؟

برای ریاضی شما ملاک پور یا معین کرمی رو دیدید؟ عباسپور برای من که ریاضی ضعیفی دارم میتونه خوب باشه ؟
      آخه میگن برای عباسپور باید خودت ریاضی خوب باشه و حداقل ۴۰ ۵۰ درصد بزنی

5. Top | #50
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط سردرگم نمایش پست ها
      الان گفتید اسماعیلی خیلی فرمول و نکته میگه ، این خوبه یا بد؟ من شیمیم ضعیفه ولی یه جلسه تعادل بابایی رو دیدم و متوجه شدم . شما میگید برای بابایی باید یسری پیش نیاز دونست ، چه چیزایی مثلا؟ برای کسی مثل من که ضعیفه خوب نیست؟

برای زیست هم من بازم سطحم ضعیفه ، همدانی دیدم فصل اول دهم رو و خیلی خوب مطلب رو متوجه شدم باهاش.
      حنیف فصل اولو یکم ترکیبی میگفت و سنگین بود یه کوچولو برام .
      اما بعد رفتم تست زدم و دیدم که نکاتی که حنیف توی کلاس میگه همون نکاتی هستن که از تست ها استخراج کردم . نکات ترکیبی و ...

من جزوه هاشون رو هم دیدم ، و حس کردم جزوه حنیف خیلی نکات بهتر و کاربردی تری داره نسبت به همدانی و توی تست ها هم بیشتر ازشون سوال اومده ،و همدانی جزوش زیادی طولانی و نکته خیلی خاصی هم نداره توش.
      واسه همین یکم دودل شدم بینشون ، با اینکه با تدریس همدانی بهتر متوجه میشم ،اما عظیمی جزوه کامل تری داری و نکات ترکیبی رو هم همون اول میگه ( این بهتر نیست ؟)
      اینکه حنیف از اول ترکیبی میگه و نکات بهتر هم میگه و جزوه خوبی هم داره یکم باعث شده فکر کنم بهتر میتونه کمک بکنه بهم در کنکور نسبت به همدانی ،
      با اینکه یکم تدریسش سنگین تر از همدانی هست برام
      خودش میگفت من ترکیبی زیاد میگم ، اولش شاید برات سنگین باشه و زجر بکشی اما باید خودت رو برسونی و بخونی و بعد برات ساده تر میشه
      نظر شما چیه ؟ به نظرتون با حنیف برم یا همدانی؟
      البته فصل دوم دهم رو یه بخشیش رو با حنیف دیدم و انگار نسبت به فصل اول قابل فهم تر اومد برام

فرهمند نیا رو هم خیلی ها گفتن، برای منی که سطحم رو نوشتم بالا تر براتون، به نظرتون فرهمندنیا میتونه خوب باشه؟
      در کل از بین این سه استاد کدومشون در کنار تست زدن خودم میتونن با اطمینان به درصد بالا برسونن من رو ؟

شما خودتون در درس شیمی و زیست و ریاضی با کی پیش رفتید؟ چند درصد زدید؟

برای ریاضی شما ملاک پور یا معین کرمی رو دیدید؟ عباسپور برای من که ریاضی ضعیفی دارم میتونه خوب باشه ؟
      آخه میگن برای عباسپور باید خودت ریاضی خوب باشه و حداقل ۴۰ ۵۰ درصد بزنی
      چقدر گیر کلاسی
      باور کن کلاس فقط 20 درصد مسیره

6. Top | #51
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط سردرگم نمایش پست ها
      سلام وقت بخیر
      من دوازدهم هستم و کنکوری ۱۴۰۲
      و تازه میخوام شروع کنم برای کنکور بخونم پایه رو ، مدرسه هم یک ماه کلاس گذاشته و زود تر دوازدهم رو شروع کرده در تابستون.
      متاسفانه من پایه درسی ضعیفی دارم در درس هاس تخصصی و اگه میشه لطفا در درس های تخصصی معلم های تاپ و خوبی که مفاهیم رو از صفر تا صد توضیح بدن .به طوری که یه نفر با دانش صفر رو خیلی عالی و اصولی بالا بکشن و سابقه قبولی و رضایت خوبی هم داشته باشن معرفی کنید.
      میدونم باید برم نمونه تدریس ببینن و هرکدوم رو پسندیدم برم ، ولی میخوام نظر شما رو هم بدونم.

از طرف دیگه انرژی بیان استاد و لحنش هم برام خیلی مهمه.
      ما خودمون تو مدرسه دبیر زیست داریم که بسیار با سواد هستن و نکات کنکوری و ... کتاب رو میگن ولی کلاسشون طوری هست که برای من آنقدر کسل کننده هست و واقعا سر کلاس شدیدا خوابم میگیره و هیچی از درس متوجه نمیشم. لحن بیان یکنواخت و آرامی دارن.
      برعکس سال یازدهم من از گاجینو فیلم های ریاضی رو نگاه میکردم که آریان حیدری درس میدادن و واقعا عاشق لحن و انرژی شون شدم. منی که ریاضی واسم خسته کننده بود ، میخکوب میشدم.و با علاقه تدریس رو گوش میکردم. البته خب کتاب رو درس میدادن و کنکوری نبود، فقط در حد کتاب
      و برای من که معلم ریاضی خوبی نداشتم در به انداختن مطالب و آموزش خیلی مفید بود.البته قصد ندارم با ایشون کلاس آنلاین برم بنا به دلایلی و چون خیلی تکنیکی درس میدن و این میتونه ریسک باشه برای من لطفا ایشون رو پیشنهاد ندین.و صادق باشید در پیشنهاد دادن استاد������
      در کل برای دروس تخصصیِ ریاضی ،شیمی،زیست،فیزیک
      کسی رو میخوام که تدریس مفهومی و جامع و کامل از صفر داشته. کسی که درس های تخصصی ضعیفی داره رو به درصد های بالا برسونه و خوب مفهوم و درس رو جا بندازه براش، بیان خوبی داشته باشه و هم تشریحی بگه و تست های خفن حل بکنه / تست هایی که حل میکنه و جزوش تطبیق زیاد با کنکور داشته باشه و به درد کنکور بخوره در کل.
      کسی که با اطمینان بشه برای درصد های خوب در کنکور به تدریسش اعتماد کرد در کنار تلاش خودمون.
      چون همونطور که بالا هم گفتم پایه خیلی ضعیفی دارم در درسای تخصصی.

خودم تعریف این استاد هارو شنیدم و خیییلی بینشون مرددم:

ریاضی: ملاک پور / عباسپور/ سروش مویینی/ معین کرمی/ سادات / مقدم نیا ؟؟

ملاک پور یکم لحنش خسته کننده و یکنواخت هست ولی حس میکنم میتونم باهاش پیش برم.غیر از ملاک پور ، چه دبیر ریاضی پیشنهاد میکنید از بین تمام دبیر های برتر کشور ،و مخصوصا دبیر هایی که خودم گفتم بالا ، برای کسی با ریاضی ضعیف دهم و یازدهم و دوازدهم و معلمی میخواد که از صفر درس بده ، کامل مفهوم رو جا بندازه و هم تشریحی و هم تستی خفن هم کار بکنه؟ و رتبه های خوب هم داشته باشه ، درصد رضایت بالا و امتحانش رو پس داده باشه

زیست: حنیف عظیمی یا محمد همدانی ؟؟

شیمی: بابایی، دکتر محمد مرادی یا آقاجانی ؟؟
      با لحن هر دو اوکیم ( مرادی و بابایی رو میگم ، آقاجانی رو نمونه تدریس ندیدم )
      ، ولی دنبال یکی میگردم که در سطح کسی که شیمی پایین و صفری داره درس بده ، (از پایه در واقع بگه)مفهومی و قشنگ توضیح بده و درس رو جا بندازه ، تست های جوندار و خفن هم حل کنه و در کل به درصد های بالا برسونه .
      رتبه های کنکور خوب و سابقه خوبی هم داشته باشه .

فیزیک: ذهبی ، یحیوی ، نوکنده؟؟؟
      ذهبی میگن تشریحی هست ولی یحیوی زیاد تشریحی نیست ، من تدریس هر دو رو دوست داشتم

میشه هرکدوم از اینا رو که میگید ، دلیل انتخابش رو هم بگید و اینکه چه برتری نسبت به بقیه دارن؟

ببخشید خیلی طولانی شد، خیییلی ممنون میشم اگه کمکم کنید ���������������� �❤️
      بی نهایت ممنون میشم

درباره درس خودم بگم که متاسفانه یا خوشبختانه توی درس شیمی (برخلاف فیزیک و ریاضی)، این درس دست چند نفر محدود نیست و کلی فرد خوب داریم. از قدیمی ها مثل عمو بهمن بگیر تا این جدیدترها. بیشتر بستگی داره با لحن و بیان کدوم شون بیشتر ارتباط برقرار میکنی. چرا؟ چون تفاوت درسنامه کتاب کمک درسی با معلم همینه دیگه. بیان
      افراد خوبی هستن که توی ذهنمن الان ولی از بین 3 فردی که خودتون گفتید، من با بیان آقای مرادی راحت نیستم.

حاشیه:
      مرادی رو نوشتی دکتر، بابایی رو ننوشتی؟ البته دکتری هردوشون پزشکیه و ربطی به شیمی نداره
      ویرایش توسط ahmad.jafari : 11 شهریور 1401 در ساعت 17:18

7. Top | #52
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Janan نمایش پست ها
      چقدر گیر کلاسی
      باور کن کلاس فقط 20 درصد مسیره
      شما از کجا به این درصد رسیدی عزیزم؟
      از کجا معلوم 10 درصد یا 50 درصد نیست؟

8. Top | #53
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز من خودم تغییر رشته ای بودم بعد چندسال هم امسال کنکور دادم واقعا بنظر منم استاد ۲۰ تا ۳۰ درصده برای دانش آموزی که سر کلاس درسهاش رو در حد امتحان استاندارد مدرسه یاد گرفته حتی میتونه بدون کلاس یا نهایتا یکی دوتا کارشو جلو ببره من پارسال هم درگیر درس بودم هم کار هم ازدواج و همه کلاسا هم نوشتم ولی واقعا برای من شرایط فرق میکرد من هیچ درسی رو حتی یبارم ندیده بودم ۱۴ سال پیش دیپلم گرفته بودم و هیچی یادم نبود با این وجود معتقدم اگر کلاس مدرسه عادی بودم و درس رو در اندازه امتحانات استاندارد کامل یاد گرفته بودم واقعا استاد نمیتونست کمک خاصی به من دیگه بکنه بعلاوه تو این شرایطی که نصفه استادا بیشتر حتی حتی اون معروفا بدرد نمیخورن و فقط بازاریابن

9. Top | #54
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بنظرم سوالات مربوط به دبیر توی این پست پرسیده بشه بهتره تا تاپیک جدا زده بشه...

10. Top | #55
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      افرین بیاید همینجا بپرسید خب
      یک در میون تاپیکا شده ایکس بهتر است یا ایگرگ

11. Top | #56
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      دبیر شیمی ای که باهاش تو ۱۴۰۲ یا ۱۴۰۱ نتیجه گرفتید رو معرفی کنید لطفا

12. Top | #57
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط قاتل بروسلی نمایش پست ها
      کرمی (ولی بنظرم تست زیاد بزنی نیازی به دبیر نداری)
      چه کتاب تستی رو پیشنهاد میدین ؟

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 3 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن