خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

کنکوری 402 با پایه متوسط

سلام دوستان
      میشه گفت همه ی درسا رو تا یه حدی خوندم و با مفاهیم کلی آشنا هستم؛ میدونم حالا حالا کلی تست زدن و کار بیشتر نیاز داره تا به یه درصد متوسطی برسم و تازه پیشرفتم شروع بشه. منابع درست دارم، روش خوندن میدونم، برنامه ریزی بلدم و همه اون چیزی رو که میخوام در اختیار دارم.

تابستون میخوام پایه رو قشنگ جمع کنم و یکمی دوازده بخونم ( مباحث ریاضی مرتبط با دوازدهم ).
      عمومیا حتما ادبیات و عربی میخونم چون حتی اگه حذفم بشه برای دوازدهم بهشون نیاز دارم. زبانم خوبه، دینی هم نمیخونم.

حالا سوالم اینه که به نظرتون ( و به طبع با تجربه ای که پیدا کردید ) با چه نسبتی دهم و یازدهم بخونم؟! یه روز دهم یه روز یازدهم؟ مبحثی بدون دقت به اینکه چه پایه ایه؟!

ای فیدروس! خوبی چیست؟
      و چه چیز خوب نیست ...
      آیا لازم است از کسی سوال کنیم که این را به ما بگوید؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام منم مثل شما یازدهمم پرس و جو زیاد کردم از رتبه های برتر و حالا کسایی که میشناختم ولی بازم به نظرم همه یه روند ثابتی رو پیش نگرفتن هرکسی به شیوه ای که برای خودش احساس کرده بهتره پیش رفته ولی طوری که من متوجه شدم معمولا میگن دهم یازدهم باهم مطالعه بشه ریاضی رو میگن مبحثی بخونین تو تابستون و اینکه میگن اولویت‌ اول باید یازدهم باشه چون خب مطالب تازه تر و جدید تره ولی بازم اصل کار و سختی اصلی دهمه بعد یه چیزی هم اکثرا. میگن با قلمچی خیلی سعی نکنیم تابستون پیش بریم چون بودجه بندیش خیلی زیاده و خب اون آزمون های شخصی که میگیریم از خودمون مهمترن امیدوارم کمک کننده باشه و اینکه اینا همش حرف کسایی که باهاشون صحبت کردم و رتبه بودن نه حرفای من به عنوان دانش آموز. موفق باشید.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام وقتت بخیر
      سوال خوبی پرسیدی
      بنظر من مبحثی بخونی کار درست تریه (البته از با تجربه تر ها هم بپرس فقط نظرمو میگم)
      اینکه یه روز دهم یه روز یازدهم باشه جدی آدم قاطی میکنه فرض کن امروز داری دما و گرما میخونی یهو فردا میپری مغناطیس
      برا ریاضی مثلن مبحث تابع، مثلثات، آمار و احتمال و کلن مباحث مرتبط رو با هم بخون
      زیست اول پیشنیاز (فصل 1 دهم) بعد یدور انسانیا (فصول 2 تا 5 دهم و فصول 1 تا 7 (و 6 که پیشنیاز دوازدهم محسوب میشه تاحدودی)) بعد گیاهیا اگه فرصت شد (فصول 6 و 7 دهم و 8 و 9 یازدهم)
      برا فیزیک اول دهم بعد یازدهم کار کنی خوبه
      برا شیمی هم دوباره مباحث مرتبط مثلن شیمی آلی اومده هم فصل 1 گفته هم 3 تو بیا یه جا بخونشون (فصل 1 و 2 دهم هم پیشنیاز محسوب میشن)
      عمومیا (بدون در نظر گرفتن اخبار جدید که اصن نخوندم ببینم چی گفتن
      )
      ادبیات قرابت ها رو درس به درس برو جلو اکثر کتابا این شکلی ان وقتی اونا تموم شد تست های کلی حل کن چون درس به درس ها در واقع ریزموضوع محسوب میشن
      آرایه کتابا خودشون ترتیب خاصی دارن (از تشبیه و آرایه و مجاز شروع میشه) با اوننا برو جلو تموم شد تست کلی
      دستور هم دوباره اول ریزموضوع ها بعدن تست کلی
      عربی هم با یه کتاب خوب یا معلم خوب پیش بری اوکیه
      .
      تابستون هم آزمون برو بنظرم
      با وجود مخالفت خیلی از مشاورا
      بنظرم کار درستیه
      هدف اصن درصد و تراز و رسیدن به بودجه اش نیستا
      اون نظم فکری که بهت میده خوبه (مثلن میتونی فیزیک یازدهمو حذف کنی و فقط بودجه فیزیک دهمو بخونی یازدهمشو ترم اول بخونی)
      .
      و اینکه بیشتر تمرکزت پایه باشه بودجه ازمونا برا دوازدهم فرصت کافی و مرور زیاد دارن ولی برا پایه نه
      هرچی بیشتر و با کیفیت بالاتر الان کارشون کنی به نفعته
      .
      بزا یچیزی هم بگم معمولن این مشاورا دم دمای کنکور میان میگن این مبحثو حذف کن
      معمولن هم اینارو میگن هندسه، گیاهی، الکتریسینه جاری و ساکن، محلول ها و اسیدوباز و دستور ادبیات و قواعد/درک مطلب و گرامر/ریدینگ
      بعد یه سری مباحث هم میگن که اینارو بخونین اینقد تست ازشون میاد و درصدتون میشه این
      اولن از کجا معلوم اونقد تست بیاد دومن از کجا معلوم سوال خیلی سخت یا اشتباه نیاد و...
      اون مباحثی که بالا گفتم اتفاقن خیلی آسون سوال میدن ازشون
      قبول دارم مبحثای گردن کلفتی ان ولی اگه بخونی به احتمال خیلی زیاد میتونی تستشونو بزنی
      اتفاقن میان از مباحث آسون سوال سخت میدن
      الان که ذهن آروم تری داری فرصت کافی هم داری با حوصله اینارو کار کن تا حذفشون نکنی
      موفق باشی

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی ممنونم از لطفتون اتفاقا خودم هم به همین نتیجه رسیدم
      بازم دستتون درد نکنه
      ای فیدروس! خوبی چیست؟
      و چه چیز خوب نیست ...
      آیا لازم است از کسی سوال کنیم که این را به ما بگوید؟

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن