خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

چطور میشه که اینطور بشه...تست زیاد....

سلام بچه ها...چطور میشه که افرادی هستند که تعداد تست خیلی بالا دارند...توی همین انجمن هم خیلی زیاد دیدم اینجور افراد رو
      این ها تسلط کامل دارند و دور چندمشونه؟یا با دور اول خوندنشون اینقدر سریع تست میزنن و تحلیل میکنن...کلام آخر قلق تعداد تست زیاد در روز چیه؟
      اینبار باید بشه...

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra abdi نمایش پست ها
      سلام بچه ها...چطور میشه که افرادی هستند که تعداد تست خیلی بالا دارند...توی همین انجمن هم خیلی زیاد دیدم اینجور افراد رو
      این ها تسلط کامل دارند و دور چندمشونه؟یا با دور اول خوندنشون اینقدر سریع تست میزنن و تحلیل میکنن...کلام آخر قلق تعداد تست زیاد در روز چیه؟
      سلام
      جداازبحث کمیت کیفیت
      یه دانش آموزی که درطول سال به طورمیانگین روزی ۱۰ساعت درس میخونه
      نرمال اینه هفته ای ۱۰۰۰تا۱۵۰۰تست بزنه
      و به تبع الان که داریم وارددوران جمع بندی میشیم
      تعداد تست افزایش میکنه
      به طورکلی تعدادتست تودوران مرور نسبت به بازه آموزشی زیادمیشه
      البته که به کیفیت چجوری درس خوندنتم بستگی داره نمیشه براهمه یه نسخه پیچید
      منبع تستی که میزنی زمانی که میذاری اموزشی مرور آزمون
      جمع بندی
      مارک
      نوع تستت
      فرق داره
      ویرایش توسط Sanjana.Slri : 07 اردیبهشت 1401 در ساعت 23:22

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سوال خوبیه، لزومی نداره دور چندمت باشه، باید اینو بدونی که خودتو نباید بیش از حد به درسنامه محدود کنی و بیشتر تست محور باشی

جملم خیلی کلی و حتی کلیشه ای هست ولی این تاپیک پاییین که از @z3ro عزیز هست رو بخون، جواب سوالت رو می گیری

http://forum.konkur.in/thread77000.html

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من ۵ ساعت زیست خوندم فقط ۳۶ تا تست زدم البته کتاب رو هم خوندم تست هارو با دقت تحلیل میکنم و حاشیه نویسی میکنم تو کتاب درسی ...ایراد کارم کجاست که اینقدر تعداد تستم کمه...با کرنومتر هم سعی میکنم اندازه بگیرم تو ۱ دقیقه بزنم تست رو ولی تحلیل خیلی طول میکشه...افرادی که تستشون زیاده تحلیل کامل گزینه ها رو انجام میدن؟
      اینبار باید بشه...

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خوب یکی که داره تعداد تست عجیب غریب بالا اعلام میکنه مشخص داره خالی میبنده خودی نشون بده
      خیلی جدی نگیر

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      من ۵ ساعت زیست خوندم فقط ۳۶ تا تست زدم البته کتاب رو هم خوندم تست هارو با دقت تحلیل میکنم و حاشیه نویسی میکنم تو کتاب درسی ...ایراد کارم کجاست که اینقدر تعداد تستم کمه...با کرنومتر هم سعی میکنم اندازه بگیرم تو ۱ دقیقه بزنم تست رو ولی تحلیل خیلی طول میکشه...افرادی که تستشون زیاده تحلیل کامل گزینه ها رو انجام میدن؟
      تست زیاد زدن هنر نمی باشد.
      مهم نحوه مطالعه و تحلیل شماست!
      به نظر من در تحلیل تست نیاز است یک بازنگری کلی داشته باشید!!!

این مراحل مطالعه یک فصل را ببینید و از نحوه تحلیل می توانید ایده بگیرید:
      به عنوان مثال
      فصل 2 زیست دهم:
      روز اول: 30 دقیقه نگاهی به متن کتاب درسی از کل فصل (تیتر ها، شکل ها، خود متن و اگر بود نمودار و چرخه ها) // مطالعه گزینه های تست های کنکور سراسری 2 دهه اخیر از فصل 2// مطالعه یک بخش از 3 بخش درسنامه // تطبیق همان قسمت از درسنامه با کتاب درسی
      روز دوم: مطالعه یک بخش از 3 بخش درسنامه // تطبیق همان قسمت از درسنامه با کتاب درسی
      روز سوم: مطالعه یک بخش از 3 بخش درسنامه // تطبیق همان قسمت از درسنامه با کتاب درسی // حل تمام تست های کنکور دو دهه اخیر از فصل 2 دهم
      صبح روز چهارم: مرور کتاب درسی با تمرکز بر شکل ها و فعالیت های فصل // حل حداقل 40 سوال آموزشی از کتاب کمک درسی // تحلیل یک به یک تست ها ، یکی یکی تست ها را به پاسخ رسانده و بلافاصله کلید خود را با پاسخنامه چک بفرمایید، اگر تستی را غلط زده اید نکات مهم مربوط به تست غلط را داخل پاسخنامه کتاب تان هایلایت می کنید بی آنکه آن نکات را جایی بنویسید یا داخل کتاب درسی حاشیه نویسی کنید (این کار صرفا زمان زیادی را تلف می کند)
      شب روز چهارم: ربع ساعت می دهید و قبل از خواب تمام نکات هایلایت شده امروز را از پاسخنامه کتاب کمک درسی زیست خود سریعا مرور می کنید، سپس می خوابید.
      صبح روز پنجم: حل حداقل 40 سوال آموزشی از کتاب کمک درسی // تحلیل یک به یک تست ها با همان روال قبلی
      شب روز پنجم: ربع ساعت می دهید و قبل از خواب تمام نکات هایلایت شده امروز را از پاسخنامه کتاب کمک درسی زیست خود سریعا مرور می کنید، سپس می خوابید.
      .
      .
      روز هفتم (معمولا جمعه یا پنج شنبه) : مرور تمام هایلایت های این یک هفته. حال تصمیم می گیرید که کدام نکته آنقدر ارزش دارد که ان را وارد کتاب درسی خود کنید یا دفتری داشته باشید برای وارد کردن نکات.
      .
      .
      یک فصل که تمام شد حال به سراغ فصل های بعدی می روید و این روند را برای باقی فصل ها نیز پیاده کنید. با اتمام دو یا سه فصل از کتاب باید به سراغ آزمون زدن نیمه جامع بروید ، به این صورت که ابتدا یک دور خیلی سریع کتاب درسی و حاشیه نویسی های خود را مرور می کنید و بلافاصله بعد از آن آزمونی 50 سوالی با تایم محدود از خودتان بعمل می آورید. با هر آزمون و حین رفع اشکال با بازگشت به متن و شکل های کتاب درسی می توانید مرور خوبی داشته باشید. نکات آزمون ها را حتما در مرحله تحلیل وارد کتاب تان کنید و همان پاراگراف از کتاب را دوباره مطالعه کنید.

البته همچنان میگم، تعداد تستی که در مرحله آموزش می توانید بزنید مهم نیست چه میزان باشد. یک وقتی شما از منبعی تست می زنید که از 10 سوالش 9 سوال آن سخت و طولانی ست. یا حتی زمانی هست که شما هنوز مطالب را بخوبی برای خودتان تثبیت نکرده و هنچنان مشکل شدید دارید، در این صورت باید به تست زدن و تحلیل دقیق تست ها و در صورت نیاز بازگشت به درسنامه و کتاب درسی و رفع اشکال مبحثی ادامه دهید و غصه زمان خوردن اشتباه است.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان این مشکل من هم برطرف شد ...میخوام تجربمو با شما به اشتراک بذارم که اگر کسی مشکل منو داره حل بشه....
      تعداد تست بالا اولین شرطش اموزش خوب که اگر این اموزش با یه استاد خوب باشه خیلی منظم تر و بهتر و درست تر تو ذهنتون شکل میگیره....در مرحله بعد به سرعت عمل شما بستگی داره....این سرعت عمل در دروس محاسباتی به شری اینه صد در صد مطالب رو روی کاغذ ننویسید بلکه سعی کنید بیشتر فرمول هارو عددگذاری کنید و بخشی از محاسبات رو که ساده تر هستن تو ذهنتو به جواب برسوند تلاش کنید عادت میکنید......شرط بعدی تست زیادددددد هر چقدر بیشتر تست بزنید به نکته ها تسلط بیشتری دارین ....و نکته مهم بعدی ...بعد از تست های اموزشی که با استاد و جزوه اش میزنید یا اگر استاد ندارید منبع اولتون که تست های ساده ای داره میزنید رو دونه به دونه تحلیل کنید تا مسلط بشید....تو فاز بعدی تست هارو حتما دسته دسته بزنید و سعی کنید برای هر سوال نهایت یک دقیقه بزارید و بلد نبودی بعد یک دقیقه رد شو ....تو دروس محاسباتی تست هایی که تو زمان استاندار حل نمیشه رو زیاد دامن نزنید بهش فقط تیپشو باد بگیرید تا بهش به تسلط برسید و در این مورد هنوز به طور کامل خوب نشدم که کامل اظهار نظر کنم ....ولی اخرین بار تو تست دسته ای ۲۰تا تست فیزیک تو ۱ساعت زدم و تحلیل کردم و این برای من پیشرفت بود...اینم با رعایت شروطی که گفتم محقق شد....چه بسا خیلییییییی جای پیشرفت هست

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

نوکنده یه بار داستان مرغ پاک کردنشو گفت تو کلاس :
      گفت یه بار خودم خواستم پاک کنم ۵ ساعت شد مرغ داشت میگندید ، ولی بیرون میدم پاک کنن ۳ ۴ دقیقه طول میکشه .
      نتیجه :
      میگفت اگه توی تست زدن کند هستید چون مرغ کم پاک کردید
      shonen magazine for konkour and entertainment

9. Top | #9
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      UP
      ..God, I’m so blue

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن