خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 25
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

بهادر کامران یا امیر میرحسینی؟

سلام بچه ها ...

چن هفتس دنبال ی استاد فیزیک خوبم. الان یازدهمم ولی سال بعد دوازدهمی محسوب میشم و خب ازونجایی که دیگه وقتی برای ازمون و خطا نیس میخوام بهترین دبیر فیزیکی ک میشه رو باهاش کلاس بردارم.

راستش سال یازدهم با ذهبی بودم و خب خیلی ازش تعریف میکردن و اینا . ولی من از روش تدریسش خوشم نیومد. اول سال خیلی کند پیش میرف ولی ب اسفند ک رسیدیم همینجور سرعتش رف بالا و کلییی کلاس جبرانی میذاشت که با کلاسای دیگم تداخل داشت و چندین تا ویدیوی افلاین ۳ ۴ ساعته موند رو دستم .

سوالای جزوش واقعا عالی بود ولی برای حلشون انقد سوالو میپیچوند ک بیشتر گیج میشدیم. درحالی ک راحت ترم حل میشدن.

خلاصه که اینجوری...

حالا ک کلی تحقیق کردم ب کامران و میرحسینی رسیدم...

نمونه تدریسشونو دیدم و خب خیلی خوب بود ولی ممکنه ی استاد مثلا تو مبحث ساکن خوب باشه اون یکی تو جریان. میدونین چی میگم که؟

برای همین گفتن اگه شما تجربه کلاسای این دو تا استادو داشتین لطفا با منم در اشتراک بذارین تا توی سال دوازدهمم ب مشکل نخورم

پیشاپیش مرسی ^-^
      ویرایش توسط Niki - 402 : 28 اردیبهشت 1401 در ساعت 21:13

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Niki - 402 نمایش پست ها
      سلام بچه ها ...

چن هفتس دنبال ی استاد فیزیک خوبم. الان یازدهمم ولی سال بعد دوازدهمی محسوب میشم و خب ازونجایی که دیگه وقتی برای ازمون و خطا نیس میخوام بهترین دبیر فیزیکی ک میشه رو باهاش کلاس بردارم.

راستش سال یازدهم با ذهبی بودم و خب خیلی ازش تعریف میکردن و اینا . ولی من از روش تدریسش خوشم نیومد. اول سال خیلی کند پیش میرف ولی ب اسفند ک رسیدیم همینجور سرعتش رف بالا و کلییی کلاس جبرانی میذاشت که با کلاسای دیگم تداخل داشت و چندین تا ویدیوی افلاین ۳ ۴ ساعته موند رو دستم .

سوالای جزوش واقعا عالی بود ولی برای حلشون انقد سوالو میپیچوند ک بیشتر گیج میشدیم. درحالی ک راحت ترم حل میشدن.

خلاصه که اینجوری...

نمونه تدریسشونو دیدم و خب خیلی خوب بود ولی ممکنه ی استاد مثلا تو مبحث ساکن خوب باشه اون یکی تو جریان. میدونین چی میگم که؟

برای همین گفتن اگه شما تجربه کلاسای این دو تا استادو داشتین لطفا با منم در اشتراک بذارین تا توی سال دوازدهمم ب مشکل نخورم

پیشاپیش مرسی ^-^
      سلام
      تو فیزیک یه سری مباحثه که با دبیر کار شما کمی راحت تر جلو میره، مثل حرکت، مدار و شاید نوسان. برای بقیه مباحث حجم عمده کار شما با خواندن درسنامه و حل حداقل 30 الی 50 تست از هر ریز بحث حل میشه از این رو بدترین کار ممکن این هست که برای یادگیری فصل هایی که شاید خودتان توان یادگیری و به تسلط رسیدن روی آن را ندارید کل سالیانه یک دبیر رو ثبت نام و یا شروع به مشاهده در تلگرام کنید.
      شما با انجام این کار ممکن است در ابتدا راضی به نظر برسید ولی رفته رفته متوجه خواهید شد که زمان زیادی را بجای این که در حال تست زدن، مرور و تثبیت درس های دیگر باشید، صرف کلاس های 4 الی 5 ساعته فیزیک سال کنکور می کنید. حال فقط کافیست وسط سال متوجه شوید دبیری که با آن فیزیک را استارت زدید به دردتان نخورده و کلاسش را رها کنید نتیجتا به سراغ دبیر دیگری بروید، در این صورت حداقل 20-25 جلسه 4 ساعته از دبیر جدید هستید و برای رسیدن به کلاس آن دبیر تمام برنامه تان از هم می پاشد و عملا از دور رقابت خارج خواهید شد.
      از نظر من فقط مباحثی را از دبیر استفاده کنید که:
      1) واقعا احساس ضعف می کنید. (یعنی درسنامه را خوانده اید، حداقل از هر مبحث 30 تست آموزشی زده و تحلیل کرده اید و حال سر جلسه آزمون نشسته و به دلیل ضعف در آن فصل فیزیک (و نه مثلا کمبود تایم ناشی از عدم مدیریت درست سر جلسه) موفق به کسب درصد بالای 50 نشده اید، در این صورت بله، اگر حس کنید در آموزش آن ایراد دارید شما نیاز به یک دبیر خوب برای آموزش و سپس حل تست آموزشی بیشتر دارید.

2) آن فصل را کامل مطالعه و تثبیت کرده اید و اگر الان از شما امتحان تشریحی از همان فصل بگیرند قادر به حل تمام سوالات به صورت تشریحی هستید ولی همچنان سرعت بالایی در حل سوالات سر جلسه ندارید، نیاز به یادگرفتن یکسری تکنیک ها و قلق های حل سریع دارید
      در این صورت پیشنهاد من:
      برای گرما و شاید فشار: نوکنده
      برای حرکت: بهروزی (روش اش با قضا.. فرقی نداره و بهروزی اصلی هست) / کامیار هم در حرکت خوبه و دید نموداری بهت میده ولی انتظار حل تست های سخت نداشته باش.
      برای مدار و نوسان: میرحسینی
      برای دینامیک: قادری / یحیوی
      برای مغناطیس و القا: کامران
      برای ساکن: میرحسینی خوبه / یحیوی خوب تر (بخصوص کلاس امسالش)
      تذکر: از دبیران پیشنهادی لیست فقط یحیوی و میرحسینی رو قبول دارم و بقیه این اساتید و روش هاشون رو به توصیه بچه هایی که استفاده کردند اینجا آوردم.
      برای یادگیری قلق ها و تکنیک های تست زنی از نظر من بهتره به شکل مبحثی و فقط زمانی از یک دبیر تکنیکی استفاده کنی که تمام سوالات اون فصل رو بتونی به صورت تشریحی برای خودت حل کنی. از نظر من برای یادگرفتن یک فصل ضروریه که اول تمام مفاهیم و روابط رو تثبیت کرد و سپس در صورت اضاف آمدن زمان یکسری قلق های سریع تر حل یاد بگیری و باز این تکنیک ها رو با حل تست زیاد استفاده و تثبیت کنی، در غیر این صورت و در صورت حذف مرحله پایه (تشریحی) فیزیک به درسی حفظی تبدیل میشه و نتیجه ای نمیده این سبک فیزیک خواندن.

3) نیاز به رفع اشکال دارید،
      که در این صورت بهترین گزینه چند جلسه رفع اشکال با دبیران شهر خودتون هست که سوالاتی از کتاب کار / آزمون ببرید تا برایتان حل شان را توضیح دهند. (اکثر رتبه های برتر مرحله تشریحی و این مرحله یعنی رفع اشکال را جایگزین مرحله یادگیری تکنیک های حل می کنند و نتیجه هم می گیرند، شما وقتی 500 تست از حرکت در قالب تست آموزشی/سرعتی/آزمونی حل کنی از تست 501 به بعد خودت می توانی حرکت را تدریس کنی و به قلق های حل سریع تست ها نیز کم و بیش خودت خواهی رسید فقط نیاز به پیوستگی در امر حل تست و ناامید نشدن داره)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مرسی از وقتی که گذاشتین .
      فقط یه سوال داشتم...
      کلاسارو فقط میشه به صورت سالیانه دریافت کرد و باید هزینه کل سال رو پرداخت کنم نه فقط یکی دو فصل ...
      با این حساب چجوری میتونم یه فصلو مثلا از میرحسینی ببینم و اون یکی رو از نوکنده یا ... ؟
      و یه سوال دیگه هم داشتم.
      توی تست زنی یکم کندم. مثلا شاید تو دو هفته فقط برسم ۲۰۰ تا تست از فیزیک بزنم اونم بدون مرور و خب به نظرم این دلیلیه که درصد فیزیکم بین ۴۵ تا ۵۰ متغییره و بالا نمیاد.
      چجوری فرصت کنم یه مبحث رو کامل تست بزنم و چندین بار مرور کنم بین فاصله دو هفته ای تا ازمون؟

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      فقط یه سوال داشتم...
      کلاسارو فقط میشه به صورت سالیانه دریافت کرد و باید هزینه کل سال رو پرداخت کنم نه فقط یکی دو فصل ...
      با این حساب چجوری میتونم یه فصلو مثلا از میرحسینی ببینم و اون یکی رو از نوکنده یا ... ؟
      و یه سوال دیگه هم داشتم.
      توی تست زنی یکم کندم. مثلا شاید تو دو هفته فقط برسم ۲۰۰ تا تست از فیزیک بزنم اونم بدون مرور و خب به نظرم این دلیلیه که درصد فیزیکم بین ۴۵ تا ۵۰ متغییره و بالا نمیاد.
      چجوری فرصت کنم یه مبحث رو کامل تست بزنم و چندین بار مرور کنم بین فاصله دو هفته ای تا ازمون؟
      میتونید مباحث تدریس شده رو از تلگرام دانلود کنید. (تدریس سالیانه 1400)

سرعت تست زنی با کلاس رفتن بالا نمیره. کلاس همان درسنامه کتاب های کمک آموزشی هست. شما با مطالعه یک درسنامه میتونی سرعت خودت رو بالاتر ببری تو این درس؟ تا الان تونستی؟ خیر.. باید تعداد تست بیشتری حل کنی دنبال هیچ میان بری نباش که تمام راه ها بن بسته. سرعت دست شما با حل تست زیاد و تکرار تست های غلط در کنار آزمون زدن و دیدن هر مدل سوالی بالا میره و هیچ راه حل کوتاه و معجزه ای در این درس وجود نداره. مگر این که بپردازی به آموزش یکسری تکنیک مزخرف و بعدا فراموش کنی یا حتی نتونی از این تکنیک ها استفاده کنی و ضرر ببینی.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      فقط یه سوال داشتم...
      و یه سوال دیگه هم داشتم.
      تلگرام رایگان ریخته دانلود کن ببین،
      ولی در کل یحیوی ببین ،پشیمون نمیشی هر چی لازم داریو به بهترین شکل میگه،امسال که جزوه اش هم عالیه،درنهایت کل دبیرهارو بگردی میرسی به یحیوی،چیزی که یه با تجربه کنکور و رتبه برتر دوسال پیش بهم گفت،از کامیار و کامران و نوکنده رسیدم به بهروزی و قضاتی تا رسیدم به یحیوی دیدم برآیند تمام دبیرهاست واقعا عالیه،بشین نوسان یا مدارو ببین به حرفم میرسه،هیچ فصلی رو امکان نداره یحیوی ببینی و نتونی تست بزنی،مابین ذهبی و میرحسینی و قضاتیه،بعدم تست زدن زیاد مهمه،ضمنا نمیخواد کلاسای جامعشو ببینی نکته تست امسالشو شروع کن عالیه،بعد از یحیوی میرحسینی هم خوبه،موفق باشی

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام ، این تاپیک معرفی دبیران که همین امروز آپ کردم رو بخون
      بطور کلی بخوام بگم نوکنده ، یحیوی و میرحسینی از بقیه بهتر هستن.
      با نمونه تدریسی که دارن ببین با کدوم بیشتر حال میکنی

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بین این دوتا 100 درصد میرحسینی اصلا سمت کامران نرو چون مفتم نمیارزه فقط تبلیغ هست ولی در کل پیشنهادم یحیوی هست مخصوصا نکته وتست امسالش که با طرح افلاینش حتی واسه دانش اموزای صفرم مناسبه

8. Top | #8
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام بچه ها ...

خلاصه که اینجوری...

پیشاپیش مرسی ^-^
      خیلی عجیبه با استاد ذهبی کلاس داشتین و راضی نبودین...
      تا حالا همچین موردی ندیده بودم...
      ایشون تو تدریسِ مفهومیِ فیزیک بی رقیب هستن و در بین معلم ها از مطرح ترین ها
      با این همه من بعد از ایشون از سر ناچاری اگه بخوام یک نفر رو انتخاب کنم، استاد یحیوی رو پیشنهاد میکنم.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      سلام بچه ها ...

خلاصه که اینجوری...

پیشاپیش مرسی ^-^
      ترکیب یحیوی با نوکنده { اول یحیوی بعدش نوکنده سالیانه یا نکته و تست }
      سم ترین ترکیب فیزیک
      اگر یکیشون رو خواستی انتخاب کنی
      پیشنهاد من یحیوی هستش /:
      " دردا که بپختیم در این سوز نهان
      وان را خبر از آتش ما نیست که خامست "

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      میر حسینی سال ها دبیر فیزیک کنکور هدف بود ( اون موقع ها آرزو و افتخار هر دبیری بود که تو کنکور هدف درس بده) و کاملا امتحانشو پس داده ، البته کامران هم خوب ولی من میر حسینی رو یا ترجیح میدم.
      دبیر خوب دیگه ای که میتونم معرفی کنم فرید شهریاری هست که خودم باهاش کلاس داشتم و اگه یه روزی دوباره خواستم کنکور بدم قطعا باز کلاسشو میرم.
      صرفا هم با یک دبیر پیش برو ترکیب دوتا دبیر رو کاغذ شاید خفن بنظر بیاد ولی تو عمل افتضاح به بار میاد.

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      سلام بچه ها ...

خلاصه که اینجوری...

پیشاپیش مرسی ^-^
      میرحسینی دبیر باتجربه تریه و خب فیلماشم راحت تر گیر میاد
      ولی در کل هرکدوم واستی اول نمونه ببین مثلا همین اقای یحیوی که خیلیا خوششون میاد واتفاقا دبیر خوبیم هست من نمیتونم باهاش فیزیک بخونم!!خیلی اروم حرف میزنه وادا های عجیب غریبم درمیاره!!

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مرسی بچه ها .
      اوکی حالا من تو تلگرام ویدبوهارو پیدا میکنم. ی جلسه نگا میکنم ببینم چجورین و اینا.
      راستش یحیوی رو شنیدم میگن سوالاش سختن ولی با کنکور تطابق ندارن .
      اینه ک یکم دو دل شدم سرش.
      میرحسینیم یکم طولش میده. کامرانم ک ب قول شما کلا اوته .

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saudade نمایش پست ها
      خیلی عجیبه با استاد ذهبی کلاس داشتین و راضی نبودین...
      تا حالا همچین موردی ندیده بودم...
      ایشون تو تدریسِ مفهومیِ فیزیک بی رقیب هستن و در بین معلم ها از مطرح ترین ها
      با این همه من بعد از ایشون از سر ناچاری اگه بخوام یک نفر رو انتخاب کنم، استاد یحیوی رو پیشنهاد میکنم.
      راستش خودمم تعجب کردم. خیلی تعریفشو میدادن. من با 4 تا دیگه از دوستام کلاسشو ثبت نام کردیم ولی هیچ کدوم خوشمون نیومد از تدریسش.
      ولی خب بازم سلیقه ها متفاوته ...

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Joseph_ نمایش پست ها
      ترکیب یحیوی با نوکنده { اول یحیوی بعدش نوکنده سالیانه یا نکته و تست }
      سم ترین ترکیب فیزیک
      اگر یکیشون رو خواستی انتخاب کنی
      پیشنهاد من یحیوی هستش /:
      سوپر حق پرو مکس
      منم نظرم دقیقا همینه ، فقط یکم ممکنه حجیم بشه که باید مدیریت کرد.
      البته من رو حالت تک دبیر نوکنده رو بیشتر دوس داشتم.

15. Top | #15
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      راستش خودمم تعجب کردم. خیلی تعریفشو میدادن. من با 4 تا دیگه از دوستام کلاسشو ثبت نام کردیم ولی هیچ کدوم خوشمون نیومد از تدریسش.
      ولی خب بازم سلیقه ها متفاوته ...
      حالا خیلیم جای تعجب نداره. منم به دو دلیل کلی باهاشون حال نکردم.
      اول این که کلاس خشکه و آنچنان به شوقت نمیاره که ادامه بدی.
      دوم این که تدریس خیلی به نظرم تشریحیه و جاهای مختلفی میشه روش ها و راهکارای بهتری واسه حل تست داشت.
      و صد البته که آره ، سلیقه ها متفاوت ان.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)