خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

حرکت شناسی؛چرا و چگونه؟!

سلام دوستان شبتون بخیر
      خب واضحه که با حرکت شناسی مشکل دارم و نمیدونم چطور باید برخورد کنم با تست ها :/
      دبیرم آقای کازرانیان هست(راه ابریشم) و کتابم خیلی سبز....کنارش تست های میکروطلایی هم هست(البته هنوز اون کتاب رو حل نمیکنم)
      پشت کنکوری هستم اوایل سال هم خوب یاد نگرفتم بعد هم نصف فصل حذف شد دیگه سراغش نرفتم
      الان واقعا نمیدونم باید چیکار کنم

تا سرعت ثابت رو خوب یاد گرفتم
      ولی شتاب ثابت یکم داره اذیتم میکنه
      ممنون میشم از دوستانی که این فصل خوب هستن بیان و توضیح بدن چیکار کردن
      همینجور باید تست های خیلی زیاد بزنم تا به تسلط برسم؟؟

از روش های میانبر هم استفاده نمیکنم میگم شاید اعتباری بهشون نباشه تو سوالا گیج بشم

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Negin_M27 نمایش پست ها
      سلام دوستان شبتون بخیر
      دبیرم آقای کازرانیان هست(راه ابریشم) و کتابم خیلی سبز....کنارش تست های میکروطلایی هم هست(البته هنوز اون کتاب رو حل نمیکنم)
      پشت کنکوری هستم اوایل سال هم خوب یاد نگرفتم بعد هم نصف فصل حذف شد دیگه سراغش نرفتم

از روش های میانبر هم استفاده نمیکنم میگم شاید اعتباری بهشون نباشه تو سوالا گیج بشم

ببین میتونی فیلم تدریس ذهبی رو پیدا کنی اون با نمودار v-t همه رو حل کرد و خیلی هم عالی درس داد کم ترین استفاده از فرمول رو داشت!

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان شبتون بخیر

منم اتفاقا اوایل مشکل داشتم تو این مبحث ( البته هنوز هم کم و بیش دارم ) با تست زنی دارم مشکلاتم رو یکی یکی رفع میکنم
      راستی کتاب درسی رو فراموش نکن ! ( مخصوصا تمرینات پایان فصل )

لازم به ذکر هستش که بگم تو دینامیک بعضی از سوالات با فرمول های شتاب ثابت حل میشه
      پس ارزش داره براش وقت بزاری
      9/9/2022
      ویرایش توسط Meti81 : 11 آبان 1400 در ساعت 21:32

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      سلام دوستان شبتون بخیر

این فصل از فیزیک رو منم تعطیل بودم
      نمیشه فقط با تست درستش کرد

حتما باید یسری از مفاهیم رو خوب متوجه بشی و این مفاهیم رو توی چندتا مثال از زاویه دید های مختلف برسی و تثبیت کنی
      وقتی مفاهیم مطلب برات جا اوفتاد بعدش دیگه انرژی بیشترش میره سمت تست های متنوع و آشنا شدن با تیپ تست های مختلف
      سعی نکن فقط فرمول هاش رو حفظ کنی عدد جایگذاری کنی
      سعی کن بفهمی اصلا هرفرمول برای چیه ، راه حل های مختلف از چه مفاهیمی استفاده میکنن ، خواسته سوال رو خوب تجزیه تحلیل کن مهارت استفاده از نمودارها رو بدست بیار ، ذهنت رو عادت بده نمودارها رو تحلیل کنه

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط KINGPARSA نمایش پست ها
      ببین میتونی فیلم تدریس ذهبی رو پیدا کنی اون با نمودار v-t همه رو حل کرد و خیلی هم عالی درس داد کم ترین استفاده از فرمول رو داشت!
      ممنونم ازتون... راستش یکم عوض کردن دبیر سخته ولی بازم سعی میکنم فیلماش رو بررسی کنم برای این فصل شاید بهتر باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط Meti81 نمایش پست ها
      منم اتفاقا اوایل مشکل داشتم تو این مبحث ( البته هنوز هم کم و بیش دارم ) با تست زنی دارم مشکلاتم رو یکی یکی رفع میکنم
      راستی کتاب درسی رو فراموش نکن ! ( مخصوصا تمرینات پایان فصل )

لازم به ذکر هستش که بگم تو دینامیک بعضی از سوالات با فرمول های شتاب ثابت حل میشه
      پس ارزش داره براش وقت بزاری
      متشکرم لطف کردید...کتاب درسی رو اصلا یادم نبود حتما میرم سراغش و تمرینانتش رو حل میکنم

نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      این فصل از فیزیک رو منم تعطیل بودم
      نمیشه فقط با تست درستش کرد

حتما باید یسری از مفاهیم رو خوب متوجه بشی و این مفاهیم رو توی چندتا مثال از زاویه دید های مختلف برسی و تثبیت کنی
      وقتی مفاهیم مطلب برات جا اوفتاد بعدش دیگه انرژی بیشترش میره سمت تست های متنوع و آشنا شدن با تیپ تست های مختلف
      سعی نکن فقط فرمول هاش رو حفظ کنی عدد جایگذاری کنی
      سعی کن بفهمی اصلا هرفرمول برای چیه ، راه حل های مختلف از چه مفاهیمی استفاده میکنن ، خواسته سوال رو خوب تجزیه تحلیل کن مهارت استفاده از نمودارها رو بدست بیار ، ذهنت رو عادت بده نمودارها رو تحلیل کنه

خیلی ممنونم زیرو...چشم حتما با این دید به مسائل نگاه میکنم و احتمالا مشکل از نحوه خوندنم بوده

6. Top | #6
      Nsi
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز با عرض معذرت تاپیک مرتبط با سوالم پیدا نکردم اجبارا سوالمو اینجا میپرسم
      دوستان نوکنده گفت که جهت حرکت همون v هست و خب وقتی هیچ پسوندی نگفته مشخصه که سرعت لحظه ای مد نظرش بوده همین الان توی کتاب نشرالگو سوال 30 به این نوشته برخوردم
      اگر جهت حرکت مثبت باشد جهت جابجایی و سرعت متوسط نیز مثبت خواهد بود
      و این دوتا با هم تضاد دارن اگه بخوام براساس حرف اقای نوکنده برم یعنی میشه اگه سرعت لحظه ای مثبت باشه جهت جابجایی و سرعت متوسط نیز مثبت خواهند بود که مشهوده غلطه
      الان سوالم اینجاست این جهت حرکت دقیقا چیه!؟ براساس این که نمیتونیم اونو سرعت لحظه ای بگیریم پس سرعت متوسط باید در نظرش بگیریم؟ لطفا کمک کنین من واقعا متوجه نمیشم شایدم گیج شدم نمیدونم

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nsi نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز با عرض معذرت تاپیک مرتبط با سوالم پیدا نکردم اجبارا سوالمو اینجا میپرسم
      دوستان نوکنده گفت که جهت حرکت همون v هست و خب وقتی هیچ پسوندی نگفته مشخصه که سرعت لحظه ای مد نظرش بوده همین الان توی کتاب نشرالگو سوال 30 به این نوشته برخوردم
      اگر جهت حرکت مثبت باشد جهت جابجایی و سرعت متوسط نیز مثبت خواهد بود
      و این دوتا با هم تضاد دارن اگه بخوام براساس حرف اقای نوکنده برم یعنی میشه اگه سرعت لحظه ای مثبت باشه جهت جابجایی و سرعت متوسط نیز مثبت خواهند بود که مشهوده غلطه
      الان سوالم اینجاست این جهت حرکت دقیقا چیه!؟ براساس این که نمیتونیم اونو سرعت لحظه ای بگیریم پس سرعت متوسط باید در نظرش بگیریم؟ لطفا کمک کنین من واقعا متوجه نمیشم شایدم گیج شدم نمیدونم
      نوکنده درست گفته به طور کلی v جهت حرکت رو‌نشون میده یعنی وقتی vچه لحظه ای و چه متوسط مثبت باشه نوک پیکان حرکت به سمت مثبت خواهد بود اما آیا جابجایی مثبته؟ممکنه منفی باشه اما اینجا هم با اینکه مکان جسم منفیه و جابجایی منفیه اما دقت کن جهت جابجایی یعنی نوک پیکان بردار به سمت مثبتاست

8. Top | #8
      Nsi
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مرسی از پاسخگوییت یعنی الان نوکنده درست گفته پس نظرت راجب متن کتاب نشرالگو چیه؟ یعنی اونم درسته؟

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nsi نمایش پست ها
      مرسی از پاسخگوییت یعنی الان نوکنده درست گفته پس نظرت راجب متن کتاب نشرالگو چیه؟ یعنی اونم درسته؟
      نوکنده کلی گفته،الگو تو سوالات گفته

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن