خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

Question لطفا به مافیای کنکور پول بدهید.اگر بهتون کمک میکنه

دوستان
      هم میهنان
      یاران بیدارم ؛ سلام

خب یکی اومده داره می گه آی ایها الناس پشت کنکور نمانید .
      چرا ؟
      چون اینکار شما جیب یک عده مافیا نامی را پر میکند.

خب حالا من یک سوال از خواننده ها دارم !

هدف شما از دانشگاه رفتن چیست؟
      من بگم ؟

چند تا دلیل می تونید داشته باشید:
      1- کسی که می دونه بدون دانشگاه چیزی براش نمی مونه ، کسی که یا نمی تونه شغل پدرش رو ادامه بده ، یا مثلا میخواد پزشک بشه که جون مادرشو نجات بده (دکتر حسابی ) یا ... .
      نمی دونم توجه کردید یا نه ،این گروه احتمال موفقیتشون از بقیه خیلی بیشتره ،چون داره با تمام وجودش درس میخونه. هم من این مدل آدم میشناسم و هم شما ها.

2- این گروه شباهت زیادی به گروه بالا دارن، طرف باباش هتل داره،میخواد یه رشته مربوط به هتل قبول شه که بعد باباش کارو بدست بگیره،عموش یه کاره یه خراب شده است و با یه رشته حسابداری طوری میتونه سریع استخدام بشه.
      تفاوتشون با گروه بالا اینه که بالایی ها خود رشته براشون مهمه.این پایینی ها اصلا براشون خود رشته و دانشگاهش و ... مهم نیست فقط میخوان که یه مدرک داشته باشن والسلام.
      اینها اغلب چون به رشته های x و z هم راضی اند،قبول میشن (جدا از اینکه بیشترشون هم سهمیه دارن)

3- گروه بعد کسیه که اصلا به اون مدرک نیاز هم نداره،با دیپلم یا حتی سیکل هم میتونه شغل داشته باشه.حالا یا شغل بهش به ارث میرسه، یا می تونه خودش یه شغل ازاد داشته باشه یا ...
      این گروه خیلی کم پیش میاد کنکور بده،اگر هم کنکور بده احتمالا به زور داده.

4- این ها رو میشه داخل کتاب عجایب المخلوقات اسمشون رو ذکر کرد.طرف باباش پولداره،می گه اصلا من چرا کار کنم وقتی پول تو جیبیم از درآمد یه دکتر بیشتره.
      خب تو چرا کنکور میدی وقتی اصلا دوست نداری کار کنی؟
      چون والدینشون عاقلن (نه لزوما ) پدره زور زده صفر تا صد رو تو 40-50 سال رفته حالا پسرش بخوره ولی پدره میدونه که سرشو بزاره رو کاسه،پسرش از گرسنگی میمیره.پس صرفا جهت اینکه بتونه یکم پسر احمقشو راه بندازه مجبورش می کنه که بره کنکور بده.
      البته پیش میاد که صرفا برای چشم و هم چشمی هم بفرستندشون.
      در هر صورت جزو رقیب حساب نمیشن.واسه هیچ کس .

خب این همه آدم می خوان (یا مجبورن ) برن دانشگاه
      می تونن جیب مافیا رو پر کنن و میتونن نکنن.

و این هیچ ربطی به اصل کنکور دادن نداره
      .به میزان پول و عقل شخص بستگی داره.

یکی سه ماهه اخر تازه بیدار میشه میره 100 تومن پول همایش میده ، خریت خودشه
      یکی گول تبلیغات الکی و ... رو میخوره و 200 تومن پول میده ،خریت خودشه
      یکی مجبوره برای یاد گیری درست و پیشرفت 300 تومن پول بده؛ هیچ ایرادی نداره. هیچ ایرادی.

اینجا ایران است. شما چه شغل ازاد و چه کنکور و ... داری کل زندگیتو یک جا میسازی
      اره هستن کسانی که 10 تا رشته عوض کردن (دکتر حسابی) تا به رشته مورد نظرشون رسیدن.

ولی ایا واقعا ارزش زمان از پول کمتره؟

به قول یکی پول یه کاغذه که هر روز چاپ میشه و هر روز میشه بدست آوردش؛آیا شما میتونی زمان رو هم هر روز بهش اضافه کنی؟

گلم ،عزیزم تو قراره تو 120 سالگی بمیری ؛ خب یعنی اصلا برات مهمه که در عوض یک رشته خوب و 80 سال عشق و آرامش ( نمی گم راحتی ) یک سال 100 تومن خرج کنی؟
      اصلا اینطوری فکر کنین :
      شما توی یک درس مهم ضعیف هستید،حالا مجبورید برای تقویت اون درس پول خرج کنید.
      الف ) پول خرج میکنید ، دندان پزشکی چیزی میشید ، دو برابرشو بدست میارید
      ب ) پول خرج نمیکنید ، یه رشته دره پیت قبول میشید،چند برابر اون پولو باید خرج کنید تا بلکه به موفقیت و آرامش برسید

فهمیدید قضیه چیه ؛اصلا بحث مافیا و غول کنکور نیست،بحث خود شما هستید ولا غیر.
      بزارید اون به اصطلاح مافیا پول در بیاره،
      اگر پول در نیاره شما پولدار میشید؟

10 شال به عمرتون اضافه میشه؟

پس اصلا درآمد اونها به شما ربطی نداره بزار پول در بیاره، مادامی که به شما کمک کنه بزارید پول دربیاره

2. Top | #2
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اینجا هم گذاشتمش که زیر پست های اون تاپیک مدفون نکننش
      ای آنکه نتیجه چهار و هفتی.......وز هفت و چهار دائم اندر تفتی
      می خور که هزار بار بیشت گفتم.....باز آمدنت نیست،چو رفتی رفتی

3. Top | #3
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      تو کجای این کشور گندکاری و کثافت کاری نیست که تو بیزینس کنکور نباشه ؟تازه بازار کنکور بخاطر جو رقابتی بین موسسات کنکور هر سال کیفیت و خدماتش بالا میره مثل شرکت های فرغون سازی نیستن که هر روز پسرفت کنن و قیمتا هم نجومی بالا ببرن
      ویرایش توسط mohammad1397 : 05 شهریور 1400 در ساعت 22:06

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خخخخخخ

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اصلا مافیای کنکور یعنی چی؟؟کلاس خصوصی و معلم خصوصی در کشورهای دیگه هم وجود داره.اصلا راه دور چرا؟ تو کشور خودمون از دوره ی قاجار اصطلاحی به اسم معلم سرخونه داشتیم!چطور اون موقع کسی به معلم خصوصی نمیگفت مافیا؟؟؟وقتی یکی تو درس خاصی ضعف داره و خودش نمیتونه ضعفشو برطرف کنه انتظار داریم با همین پایه ی ضعیفش بره کلاسهای بالاتر و یا مثلا وارد دانشگاه بشه؟؟مثلا اگه یه لوله کش بابت تعمیر لوله ازمون پول بگیره باید بگیم مافیای لوله کشی دنبال کسب درامد هستن مثلا؟؟؟یاوقتی می ریم بقالی ازش جنس می خریم باید بگیم مافیای بقالی در کشورمون فعاله؟؟؟اینکه یه فرد دوست داره کنکور بده یا نده انتخاب خودشه.اینکه بخواد کلاس بره یا نره هم فقط تصمیم و انتخاب خودشه.منتهی وظیفه ی اموزش و پرورش باید نظارت رو کار موسسات باشه که حتما اگر دارن خدمتی ارائه میدن و بابتش پول دریافت میکنن؛کارشون کیفیت لازم رو داشته باشه!!تازه لزومی نداره وقتی خود فرد میتونه از پس دروسش بربیاد بره پول بده به موسسات.اینجا باید خود داوطلب هم باهوش باشه.وگول تبلیغات رو نخوره.وگرنه چون موسسات هستن دلیل نمیشه که کنکور نباشه یا مثلا به بقیه دستور بدیم نمونید پشت کنکور.اینو دارم درواقع در پاسخ اون دوستی میگم که تاپیک زده بود کسی نمونه پشت کنکور.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن