خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

میدونین عاقبت این کارها چیه؟ (هشدار)

سلام به همگی.
      داشتم توی فروم میگشتم. به یک سری تاپیک هایی برخوردم که واقعا عجیب بود برام. حس کردم بهتره یه چیزایی رو بیام بگم بهتون. من قصدم بی احترامی و یا ناراحت کردن کسی نیست اصلا. اگر حرفی میزنم، صرفا به این دلیله که خودم این مسیرو تونستم به خوبی به سرانجام برسونم. ولی میبینم یه سریا خیلی زیاد درگیر حاشیه شدن و این خوب نیست.
      من موافقم که توی موقعیت فعلی، نمیشه گوشی رو به طور کامل کنار گذاشت. حتی رتبه‌های تک رقمی هم گفتن که ما یه سری استفاده‌هایی داشتیم. (البته چند نفر از دوستانم که دو رقمی شدن، اصلا گوشی نداشتن و از گوشی خانواده استفاده میکردن). ولی حرف من اینه: چه استفاده‌ای داریم ازش میکنیم؟
      ببینین! شما وقتی انتخاب میکنید که وارد مسیر کنکور بشید، خودتون خواستید که وارد یک سری چالش‌ها بشید. یقینا بدون پذیرفتن این چالش‌ها، نمیشه به نتیجه‌ی مطلوب رسید.
      حالا ابن چالش‌ها چی هستن؟
      مهم ترینش، نظم داشتنه. خیلی از چیزایی که باید رعایت کنین، میشه زیرمجموعه‌ی همین نظم داشتن. یعنی اولویت دادن به کارهاتون.
      اگر شما کنکوری‌ای هستید که هنوز اولویت اولتون درس نیست، اگر هنوز فکر میکنین وقت زیاده و حالا میتونین بی حساب و کتاب تفریح کنین، سخت در اشتباهین.
      یه باتلاق وجود داره که عده‌ای از دانش آموزای دوازدهمی و عده‌ی خیلی کثیری از فارغ التحصیلها توش دست و پا میزنن. اون هم همین حاشیه هاست.
      الان از بین تاپیک‌هایی که امروز آپ شدن، درصد بالاییش همین حاشیه‌ها هستن.
      یه سری افراد به جای اینکه تمرکز کنن روی موفقیت خودشون، نشستن تا زمین خوردن بقیه رو تماشا کنن و این اصلا قشنگ نیست.
      حرفام رو خلاصه میکنم. اگر از حواشی دور شدین، اگر این وبگردی‌ها و تلگرام گردی و اینستا گردی رو تعطیل کردین، اگر با برنامه چ درست درس خوندین، سال دیگه این موقع، خوشحال ترین موجود عالمین.
      اما اگه به این حرفای بیهوده اهمیت دادین، اگر دنبال کسی بچدین که تو دو ماه موفق شده و امثالهم، چندین سال پشت کنکور میمونید و گریزی هم ازش نیست.
      من خیلی وقته توی فروم هستم. البته توی سال کنکورم فعالیتی نداشتم. اما هیچ وقت جو اینجا نقدر مسموم نبوده. واقعا نمیدونم چرا با آینده‌ی خودتون اینطوری میکنین؟

توی اینستاگرام و فروم و ...، جای مشاوره گرفتن نیست. جای روش مطالعه پیدا کردن نیست. دو دستی به کتاب‌هاتون بچسبید که تا چشم به هم بزنین تیر ۱۴۰۱ رسیده و دیگه همه چی تمومه. وقت و انرژی و اعصابتونو اینجا هدر ندین.
      امیدوارم همگی موفق باشید

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      پارسال از همون پاییز تا اواخر زمستون چندتا از بچه هایی که میدونستم توان آوردن رتبه های عالی ای رو دارن ، هزاران بار به روش های مختلف زورم رو زدم که با تلنگر یا دوستانه یا تند یا هرروش دیگه ای مجابشون کنم توی فضاهایی مثل انجمن نچرخن و تایم آزادشون رو اینجا نیان ولی هرچه زدیم به در بسته خورد آخرسرم کاری رو که دوست داشتن کردن ، منم از زمستون به بعد این تلنگر زدنا رو بی خیال شدم و خلاصه همون بچه هایی که پتانسیل رتبه های عالی ای رو داشتن الان رتبه هاشون لبه مرزی شده.

واقعا نصیحت کردن و زیاد گفتن این حرفا فایده نداره ، چه بسا باعث به لج اوفتادن یسری هاهم بشه

_تایم های استراحت مهم ترین و سرنوشت سازترین
      این موضوع مخصوصا برای پشت کنکوری ها بسیار تعیین کننده ست.
      اینکه قراره توی تایم های بین درسی و استراحت ، به چه کاری بپردازی هم توی ریکاوری انرژی و هم توی بازیابی و حفظ مدیریت توجه بشدت تاثیر گذاره و اثرش رو درحین مطالعه میذاره و دربلند مدت میتونه باعث پیشرفت یا پسرفت چه توی کیفیت و چه توی کمیت مطالعه بشه.
      بهتره یه برنامه ی حدودی برای این بخش های روزمون داشته باشیم ، ممکنه توی یک بخش از روز معمولا احساس خستگی زیادی داشته باشیم ، پس توی اون بازه ی بین درسی میشه یه حالت استراحت نیمه هشیار درحد 20 تا 30 دقیقه قرار داد .
      یا برای یه تایم دیگه ، ورزش و نرمش سبک رو قرار بدیم که توی بلند مدت هم به استمرارمون کمک کنه هم از گردن درد و کمر درد جلوگیری کنه.
      تا حد امکان از انتخاب فعالیت هایی که باعث مختل شدن فکر و تمرکز میشن خودداری کنیم ، چک کردن فضای مجازی هم میتونه برای خیلی از کنکوری ها دراین دسته قرار بگیره ، بطوری که اگه این فعالیت بعنوان یه عضو ثابت از سرگرمی های بین درسی انتخاب بشه احتمالا بازدهی مطالعه رو پایین خواهد آورد.
      برای هرشخص ممکنه متفاوت باشه که چه کاری و چه سرگرمی ای رو بعنوان عضو ثابت توی تایم های استراحت و بین درسیش قرار بده اما یک سری فاکتورهایی هست که ثابت محسوب میشن:
      _باعث ایجاد کمترین دغدغه فکری شود
      _ تنظیم کننده انرژی و حال خوب رو باشد
      _کمترین وابستگی رو ایجاد کند و قابل کنترل باشد (در تایم خودش به پایان برسه و به تایم مطالعه کشیده نشه چه خودش چه فکروخیالش)

کارا و فعالیت هایی که شما برای تایم های استراحت و بین درسی انتخاب کردید چین؟ اثراتش چطور بوده؟

فایل پیوست 96927

فایل پیوست 96928
      فایل پیوست 96929

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      هشدار

اگه هدفت عالی نتیجه گرفتنه
      باید عالی تلاش کنی
      اگه میخوای عالی تلاش کنی
      نباید وابستگی هایی برای خودت شکل بدی که درطول روز صدها بار ذهن و تمرکزت رو منحرف کنه نذاره عمیق بشی تو رو تبدیل به یک تلاشگر سطحی و پوشالی کنه

اگه درطول روز خیلی زیاد ناخودآگاه وسط درس و بی موقع و... انجمن رو چک میکنی (یا هر فضای مجازی دیگه ای رو)
      اگه طوری خودت رو وابسته کردی که ذهنت اعتیاد پیدا کرده دیگه دست خودت نیست و هزاران بار درطول روز فکر و دغدغه های انجمن مثل همچین فکرهایی که الان به فلان پستم چقدر لایک دادن الان به بهمان پستم چه امتیازی دادن الان بهمان کاربر چه پستی گذاشت الان برم جواب بهمانی رو بدم و ... توی ذهنت شکل میگیره

داری سقوط آزاد میکنی
      داری به تلاش و زحمتت آفت میزنی
      سیم کشی ذهن و مغزت رو جوری پایه ریزی نکن که نتونه متمرکز بشه نتونه روی هدف و مسیرش عمیق بشه
      جوری سیم پیچی نکن مغزت رو که به چیزای بیخود عادت کنه معتاد بشه

همه اینا بها داره
      بهاش رو بسنج
      دو دو تا چهار تا کن ببین داری در ازای فدا کردن چه چیزایی چه چیزایی دریافت میکنی

روتین سازی سمی و باتلاقین در خودت ایجاد نکن

هشدار و تلنگر
      چه برای خودم
      چه برای هرکس دیگه ای که دچارش شده یا خواهد شد

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      استارتر محترم ( ببخشید اسمتون رو نمیدونم) و زیروی عزیز ، اصلاح عادت های مخرب ( مثل همین اعتیاد به فضای مجازی مخصوصا تلگرام) و عادت به ساعت مطالعه مطلوب ( بین 10 تا 12 ساعت) بطور کلی چطور شکل میگیره و چقدر شکل گرفتن اش زمان میبره ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
      تاپیک بسیار مفیدی بود

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirrezagh10 نمایش پست ها
      استارتر محترم ( ببخشید اسمتون رو نمیدونم) و زیروی عزیز ، اصلاح عادت های مخرب ( مثل همین اعتیاد به فضای مجازی مخصوصا تلگرام) و عادت به ساعت مطالعه مطلوب ( بین 10 تا 12 ساعت) بطور کلی چطور شکل میگیره و چقدر شکل گرفتن اش زمان میبره ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
      تاپیک بسیار مفیدی بود
      سلام
      درمورد سوالی که پرسیدی داخل این تاپیک ها پاسخ ها رو میتونی پیدا کنی :

ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ ✧✧موتور محرک تغییر✧✧ - ᕦ(ò_óˇ)ᕤ
      http://forum.konkur.in/thread78371.html

♟~ کارگاه خلق استمرار ~♛
      http://forum.konkur.in/thread78500.html

با ساعت مطالعه کم شروع کنید و به تدریج بالا ببرید (دروغ یا حقیقت ؟ )
      http://forum.konkur.in/thread74408.html

++من باب افزایش ساعت مطالعه ++
      http://forum.konkur.in/thread76778.html

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      هشدارهای بموقع مانع از اخطارهای بد موقع میشوند .
      درود .

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن