خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 101
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

حرف های یک فارغ‌التحصیل ۳۰ ساله، گوش من ضرر نمی کنی

سلام
      امروز آخرین روز کنکور امساله و با توجه به اطرافیانم و اینکه خودم قبلا از این سایت استفاده می‌کردم تصمیم گرفتم چند کلمه ای باهاتون حرف بزنم
      این حرف رو زیاد شنیدین که میگن کنکور همه چیز نیست، من خودم تو سن کنکور بودم تصورم این بود که کنکور اتفاقا همه چیز هست. جاییه که آینده من مشخص میشه. قراره خودم رو توی روپوش یک پزشک ببینم.
      نزدیک ۱۳ سال از کنکورم می‌گذره، خیلی از دوستان من پزشک شدن، دندانپزشک شدن، دارو ساز شدن، مهندس شدن
      ولی توی خیلی هاشون تصوراتشون با اونچیزی که واردش شدن متفاوت شد، من دوست پزشکی دارم که داره طراحی وب انجام میده و در آمدش بسیار بالاست و کلا پزشکی رو رها کرده
      من مهندس عمرانی رو می شناسم که باریستا شده و بسیار هم راضیه
      دوستی رو‌ دارم که رشته ادبیات زبان انگلیسی دانشگاه آزاد، رشته ای که با پاسخنامه سفید هم میشد قبولش شد درس خوند ولی در نهایت وارد تشریفات عروسی شد و تو جمع ما درآمدش از دوست دندان پزشکم هم بیشتره!
      اینا رو نگفتم که بگم اونایی که درس خوندن موفق نبودن نه! اتفاقا کسایی که تو رشته های خودشون هم هستن وضعیت بدی ندارن
      صحبتم اینه شما لزوما با وارد دانشگاه شدن به درآمد آنچنانی ممکنه نرسید، از نظر در آمد یک نجار، یک آشپز، یک طراح سایت و .... می تونه خیلی بیشتر از یک مهندس یا پزشک در آمد داشته باشن
      عریزان این زندگی شماست، شما قراره یک عمر با رشته تحصیلی و کاریتون زندگی کنید
      پدر و مادر شما، اطرافیان شما صرفا با گفتن دکتر مهندس دنبال رفع نیاز خودشون هستن این شما هستین که باید انتخاب کنید چون زندگی شماست و شما خودتون تصمیم گیر آینده و زندگیتون هستین
      اهدافتون رو یک دور مرور کنید، برای خودتون یک راه دوم همیشه داشته باشید
      اگر قراره درس بخونید و نسبت به راهتون مطمئن هستین، تردید نکنین این قدر پی گیر باشین تا رشته مورد علاقتون قبول شین در فقط با چشم باز برید سمتش
      داشته ها و پتانسیل هاتون رو بشناسید!
      دوستی دارم که مهندسی متالورژی رو زد و خانواده اش باغدار بودن، در نهایت هم برگشت سراغ همون کار باغداری، آیا این فرد اگر مهندس کشاورزی بود موفق تر نبود؟

دغدغه های هر کس برای خودش بزرگه، روزی می رسه که با خودتون میگین چه قدر بیخود حرص و جوش داشتم ؛)
      شاد باشید و از زندگیتون لذت ببرید
      حرف ها قطعا تکراری بود ولی دوست داشتم به سهم خودم باری رو از ذوی دوشتون بردارم
      یادتون باشه کنکور همه چیز نیست

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط miladsa68 نمایش پست ها
      سلام
      امروز آخرین روز کنکور امساله و با توجه به اطرافیانم و اینکه خودم قبلا از این سایت استفاده می‌کردم تصمیم گرفتم چند کلمه ای باهاتون حرف بزنم
      این حرف رو زیاد شنیدین که میگن کنکور همه چیز نیست، من خودم تو سن کنکور بودم تصورم این بود که کنکور اتفاقا همه چیز هست. جاییه که آینده من مشخص میشه. قراره خودم رو توی روپوش یک پزشک ببینم.
      نزدیک ۱۳ سال از کنکورم می‌گذره، خیلی از دوستان من پزشک شدن، دندانپزشک شدن، دارو ساز شدن، مهندس شدن
      ولی توی خیلی هاشون تصوراتشون با اونچیزی که واردش شدن متفاوت شد، من دوست پزشکی دارم که داره طراحی وب انجام میده و در آمدش بسیار بالاست و کلا پزشکی رو رها کرده
      من مهندس عمرانی رو می شناسم که باریستا شده و بسیار هم راضیه
      دوستی رو‌ دارم که رشته ادبیات زبان انگلیسی دانشگاه آزاد، رشته ای که با پاسخنامه سفید هم میشد قبولش شد درس خوند ولی در نهایت وارد تشریفات عروسی شد و تو جمع ما درآمدش از دوست دندان پزشکم هم بیشتره!
      اینا رو نگفتم که بگم اونایی که درس خوندن موفق نبودن نه! اتفاقا کسایی که تو رشته های خودشون هم هستن وضعیت بدی ندارن
      صحبتم اینه شما لزوما با وارد دانشگاه شدن به درآمد آنچنانی ممکنه نرسید، از نظر در آمد یک نجار، یک آشپز، یک طراح سایت و .... می تونه خیلی بیشتر از یک مهندس یا پزشک در آمد داشته باشن
      عریزان این زندگی شماست، شما قراره یک عمر با رشته تحصیلی و کاریتون زندگی کنید
      پدر و مادر شما، اطرافیان شما صرفا با گفتن دکتر مهندس دنبال رفع نیاز خودشون هستن این شما هستین که باید انتخاب کنید چون زندگی شماست و شما خودتون تصمیم گیر آینده و زندگیتون هستین
      اهدافتون رو یک دور مرور کنید، برای خودتون یک راه دوم همیشه داشته باشید
      اگر قراره درس بخونید و نسبت به راهتون مطمئن هستین، تردید نکنین این قدر پی گیر باشین تا رشته مورد علاقتون قبول شین در فقط با چشم باز برید سمتش
      داشته ها و پتانسیل هاتون رو بشناسید!
      دوستی دارم که مهندسی متالورژی رو زد و خانواده اش باغدار بودن، در نهایت هم برگشت سراغ همون کار باغداری، آیا این فرد اگر مهندس کشاورزی بود موفق تر نبود؟

دغدغه های هر کس برای خودش بزرگه، روزی می رسه که با خودتون میگین چه قدر بیخود حرص و جوش داشتم ؛)
      شاد باشید و از زندگیتون لذت ببرید
      حرف ها قطعا تکراری بود ولی دوست داشتم به سهم خودم باری رو از ذوی دوشتون بردارم
      یادتون باشه کنکور همه چیز نیست
      باز هم حرف های کلیشه ای که بزرگتر ها بهع کوچکتر ها میکنن شروع شد / نسخه پیچی مشروع با چاشنی دوستان و مدرک سن بیشتر و در نتیجه تجربه بهتر
      چقدر از این حرفها بدم میاد من چقدر بدم میاد یعنی
      کنکور همه چیز نیست و همه چیز هم نمیتونه باشه ولی تعیین کننده خیلی چیزا میتونه باشه اگر با شناخت درست در مسیر کنکور قدم برداشته بشه
      این چیزایی که شما گفتید که تناقضات بود همش اولا دلیلی نمیشه در مورد همه صدق کنه دوما این تناقضات سیستم و دانشگاه رو زیر سوال نمیبره بلکه شناخت غلط و انتخاب غلط افراد رو گوشزد میکنه نه غلط بودن سیستم سوما اینکه بحث درامد و پول رو با دانشگاه مقایسه کنید یه کار احمقانه ای شما میتونی حتی درس نخونی بری کارگری و پول دربیاری میتوی بری سیگار بفروشی پول دربیاری اتفاقا درامد خوبی هم داره تحصیلات چه ربطی به پول داره؟؟تو سر در دانشگاه ننوشتن بیاییید و شغل اینده داشته باشید پولدار بشید . نوشتن بیایید علم آموزش کنید / داشتن در آمد از علم یک مهارت هستش که اون رو شما باید خودتون به دست بیارید / دانشگاه به شما ابزار رو میده ( علم) نه پول / هی این پول و درامد رو میکوبید سر دانشجو و کنکوری و ... بابا بکشید بیرون از جون این کنکوریها بزارید یکم روحشون در ارامش باشه برید هر کاری خودتون میخوایید بکنید از این انجمن برید بابا / یه لحظه فکر کن کسی بیاد با این حرفهای شما درس رو بزاره کنار و بره دنبال کار آزاد بعدش ببینه برای اون کار ساخته نشده و باید درس میخوند ولی دیگه کار از کار گذشته / هر کسی توانایی اصلاح اشتباهاتش رو نداره و اولین اشتباه آخرین اشتباهه را با این حرفهاتون باعث و بانی اشتباه در افراد میشید . این حرفها شده شیرازه صحبتهای همه عوام سر سفره و مجلس و ویژه این انجمن هم نیست همه جا سر درس بحث پول رو میکشن وسط و شروع میکنن شر و ور گفتن بابا به خدا تو خود امریکا این حرفها رو بزنی بهت میخندن. ما نه درس رو شناختیم نه مدرسه و نه شغ لو پول در آوردن رو و مدام سر این شناخت اشتباه مقایسه اشتباه و قضاوت اشتباه میکنیم.
      چقدر از این حرفها واقعا بدم میاد در ضمن هیچ سند و مدرکی هم نداره که ببنیم حرفشون درسته یا غلط
      یه نکته ای هم هست که اونم اینه خیلی ها که دانشجو هستن کار هم میکنن و خوب این تو همه کشورها هست مخارج بالاست و ما هم در حال رفتن به سوی سرمایه داری پس باید تلاش کرد . خوب داتشجوی پزشکی داره مسافر کشی میکنه چه اشکالی داره؟؟
      داره خرجش رو در میاره به من و شما چه ربطی داره؟؟ اینکه بیاییم بگیم پزشکی بده و ... و مثالش هم اون دانشجوباشه حرف درستیه؟؟ پرفسور علی ملک حسینی پدر پیوند کبد ایران تو سخنرانیش میگفت تو دوران دانشجویی کار میکردم و وام میگرفتم تا بتونم پوا دوران تحصیلم رو بدم الان ببینید به کجا رسیده / شما فکر میکنید باید اول پول باشه تا حرکت کرد / همه چیتون شده پول / انسانیت رو با پول میسنجید ارزش اجتماعی رو با پول میسنجید / عشق رو با پول میسنجید/ معیار ارزش یه رشته رو با پول میسنجید / تفکرتون پول زده شده و با پول شسته شده
      اینکه یه باغدار از یه پزشک درآمدش بیشتر باشه بیاییم بگیم پس باغداری خوبه حرف درستیه؟؟چند تا باغدار داریم در آمدشون از پزشک بیشتره؟؟؟ ارزش اجتماعی باغدار با ارزش اجتماعی یه پزشک برابره؟؟ ذهنیت مردم چی؟؟ ارامش خود شخص چی؟؟
      برای بعضی ها فقط و فقط یه راه وجود داره و لاغیر /
      هر کی باباش پولداره به کنار
      هر کی تخصص و صنعتی چیزی بلده به کنار
      هر کی آشنا داره و یا کار باباش خوبه و میتونه بره پیش اونا به کنار
      کسی که هیچی نداره و صفه و باید از صفر بسازه و هیچ ساره آماده ای نیست ازش استفاده کنه راهی نداره و ممکنه با درس خوندن به شغل رویاییش دست پیدا کنه
      این تفکر زنگ زده ی همه باید درس بخونن و بر عکسش تفکر زنگ زده همه نباید درس بخونن رو بریزید دور
      همه باید با شناخت خود و توانایی هاشون و شناخت اینکه چه جایگاهی میخوان داشته باشن و چز میخوان از زندگی مسیرشون رو مشخص کنند نه حرف دیگران و ...

شناخت مقدمه ی انتخاب هستش
      " دردا که بپختیم در این سوز نهان
      وان را خبر از آتش ما نیست که خامست "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 07 مهر 1401 در ساعت 23:10

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      باز هم حرف های کلیشه ای که بزرگتر ها بهع کوچکتر ها میکنن شروع شد / نسخه پیچی مشروع با چاشنی دوستان و مدرک سن بیشتر و در نتیجه تجربه بهتر
      چقدر از این حرفها بدم میاد من چقدر بدم میاد یعنی
      کنکور همه چیز نیست و همه چیز هم نمیتونه باشه ولی تعیین کننده خیلی چیزا میتونه باشه اگر با شناخت درست در مسیر کنکور قدم برداشته بشه
      این چیزایی که شما گفتید که تناقضات بود همش اولا دلیلی نمیشه در مورد همه صدق کنه دوما این تناقضات سیستم و دانشگاه رو زیر سوال نمیبره بلکه شناخت غلط و انتخاب غلط افراد رو گوشزد میکنه نه غلط بودن سیستم سوما اینکه بحث درامد و پول رو با دانشگاه مقایسه کنید یه کار احمقانه ای شما میتونی حتی درس نخونی بری کارگری و پول دربیاری میتوی بری سیگار بفروشی پول دربیاری اتفاقا درامد خوبی هم داره تحصیلات چه ربطی به پول داره؟؟تو سر در دانشگاه ننوشتن بیاییید و شغل اینده داشته باشید پولدار بشید . نوشتن بیایید علم آموزش کنید / داشتن در آمد از علم یک مهارت هستش که اون رو شما باید خودتون به دست بیارید / دانشگاه به شما ابزار رو میده ( علم) نه پول / هی این پول و درامد رو میکوبید سر دانشجو و کنکوری و ... بابا بکشید بیرون از جون این کنکوریها بزارید یکم روحشون در ارامش باشه برید هر کاری خودتون میخوایید بکنید از این انجمن برید بابا / یه لحظه فکر کن کسی بیاد با این حرفهای شما درس رو بزاره کنار و بره دنبال کار آزاد بعدش ببینه برای اون کار ساخته نشده و باید درس میخوند ولی دیگه کار از کار گذشته / هر کسی توانایی اصلاح اشتباهاتش رو نداره و اولین اشتباه آخرین اشتباهه را با این حرفهاتون باعث و بانی اشتباه در افراد میشید . این حرفها شده شیرازه صحبتهای همه عوام سر سفره و مجلس و ویژه این انجمن هم نیست همه جا سر درس بحث پول رو میکشن وسط و شروع میکنن شر و ور گفتن بابا به خدا تو خود امریکا این حرفها رو بزنی بهت میخندن. ما نه درس رو شناختیم نه مدرسه و نه شغ لو پول در آوردن رو و مدام سر این شناخت اشتباه مقایسه اشتباه و قضاوت اشتباه میکنیم.
      چقدر از این حرفها واقعا بدم میاد در ضمن هیچ سند و مدرکی هم نداره که ببنیم حرفشون درسته یا غلط
      یه نکته ای هم هست که اونم اینه خیلی ها که دانشجو هستن کار هم میکنن و خوب این تو همه کشورها هست مخارج بالاست و ما هم در حال رفتن به سوی سرمایه داری پس باید تلاش کرد . خوب داتشجوی پزشکی داره مسافر کشی میکنه چه اشکالی داره؟؟
      داره خرجش رو در میاره به من و شما چه ربطی داره؟؟ اینکه بیاییم بگیم پزشکی بده و ... و مثالش هم اون دانشجوباشه حرف درستیه؟؟ حسین ملک مطیعی پدر پیوند کبد ایران تو سخنرانیش میگفت تو دوران دانشجویی کار میکردم و وام میگرفتم تا بتونم پوا دوران تحصیلم رو بدم الان ببینید به کجا رسیده / شما فکر میکنید باید اول پول باشه تا حرکت کرد / همه چیتون شده پول / انسانیت رو با پول میسنجید ارزش اجتماعی رو با پول میسنجید / عشق رو با پول میسنجید/ معیار ارزش یه رشته رو با پول میسنجید / تفکرتون پول زده شده و با پول شسته شده
      اینکه یه باغدار از یه پزشک درآمدش بیشتر باشه بیاییم بگیم پس باغداری خوبه حرف درستیه؟؟چند تا باغدار داریم در آمدشون از پزشک بیشتره؟؟؟ ارزش اجتماعی باغدار با ارزش اجتماعی یه پزشک برابره؟؟ ذهنیت مردم چی؟؟ ارامش خود شخص چی؟؟
      برای بعضی ها فقط و فقط یه راه وجود داره و لاغیر /
      هر کی باباش پولداره به کنار
      هر کی تخصص و صنعتی چیزی بلده به کنار
      هر کی آشنا داره و یا کار باباش خوبه و میتونه بره پیش اونا به کنار
      کسی که هیچی نداره و صفه و باید از صفر بسازه و هیچ ساره آماده ای نیست ازش استفاده کنه راهی نداره و ممکنه با درس خوندن به شغل رویاییش دست پیدا کنه
      این تفکر زنگ زده ی همه باید درس بخونن و بر عکسش تفکر زنگ زده همه نباید درس بخونن رو بریزید دور
      همه باید با شناخت خود و توانایی هاشون و شناخت اینکه چه جایگاهی میخوان داشته باشن و چز میخوان از زندگی مسیرشون رو مشخص کنند نه حرف دیگران و ...

شناخت مقدمه ی انتخاب هستش
      مطمئن شدم کامل نخوندین!
      دوست عزیز اولا من نگفتم درس خوندن بده! ننوشتم درس نخونید برین آشپزشین!
      گفتم آینده شما ، شغل شما، شادی شما بستگی به خودتون داره
      رشته یکی از عوامل موفقیت می تونه باشه ولی شما اکثریت جامعه رو باید ببینی
      اول باید به این سوال جواب بدی چرا فلان رشته؟ من می‌خوام پزشک شم، اوکی چرا پزشک شم؟
      اولویتم چیه؟ آیا این اون چیزیه که من واقعا میخوام؟ آیا شناختم درسته
      بله پزشکی رشته خوبیه، ولی شما بخواهی بپرسی پزشکی خوبه یا بد، بخواهی بشناسیش نباید از پروفسور سمیعی و ملک‌مطیعی بپرسی از اینترن سال آخر و رزیدنت ها بپرس برات شرح بدن!
      اسم آقای دکتر و اسم آقای مهندس اتفاقا پدر این بچه ها رو در آورده، طرف همینجوری میره یک رشته می زنه می بینه نه آدم این کاره نه تصوراتش نزدیکه!
      من سر کارم دارم میبینم، طرف رشته ژنتیک یا بیوتکنولوژی خونده، اوکی طرف هیچ شغل تعریف شده ای نداره، تهش رو میگیری مشاورش گفته نهه خیلی آینده داره
      من صحبتم اینه راهتون از هر مسیری که میگذره! چه درس خوندن، چه کار کردن چه هر چیز دیگه
      ۱. هدفتون رو مشخص کنید
      ۲. واقعیت رو بررسی کنید
      ۳.در نهایت خودتون انتخاب کنید که تو آینده قراره چی باشین!
      تمام

4. Top | #4
      sea
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      همیشه از روز کنکور تا انتخاب رشته کل صفحات مجازی و مجالس و خونه ها پر این حرفای کلیشه ای میشه

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      مطمئن شدم کامل نخوندین!
      دوست عزیز اولا من نگفتم درس خوندن بده! ننوشتم درس نخونید برین آشپزشین!
      گفتم آینده شما ، شغل شما، شادی شما بستگی به خودتون داره
      رشته یکی از عوامل موفقیت می تونه باشه ولی شما اکثریت جامعه رو باید ببینی
      اول باید به این سوال جواب بدی چرا فلان رشته؟ من می‌خوام پزشک شم، اوکی چرا پزشک شم؟
      اولویتم چیه؟ آیا این اون چیزیه که من واقعا میخوام؟ آیا شناختم درسته
      بله پزشکی رشته خوبیه، ولی شما بخواهی بپرسی پزشکی خوبه یا بد، بخواهی بشناسیش نباید از پروفسور سمیعی و ملک‌مطیعی بپرسی از اینترن سال آخر و رزیدنت ها بپرس برات شرح بدن!
      اسم آقای دکتر و اسم آقای مهندس اتفاقا پدر این بچه ها رو در آورده، طرف همینجوری میره یک رشته می زنه می بینه نه آدم این کاره نه تصوراتش نزدیکه!
      من سر کارم دارم میبینم، طرف رشته ژنتیک یا بیوتکنولوژی خونده، اوکی طرف هیچ شغل تعریف شده ای نداره، تهش رو میگیری مشاورش گفته نهه خیلی آینده داره ������
      من صحبتم اینه راهتون از هر مسیری که میگذره! چه درس خوندن، چه کار کردن چه هر چیز دیگه
      ۱. هدفتون رو مشخص کنید
      ۲. واقعیت رو بررسی کنید
      ۳.در نهایت خودتون انتخاب کنید که تو آینده قراره چی باشین!
      تمام
      اتفاقا من اینترن و رزیدنت ها رو خوب نظرشون رو شنیدم و خودم رشته ریاضی بودم تغییر رشته دادم به تجربی به هدف پزشکی
      متن شما رو هم دقیق خوندم
      و اخر حرف هام رو هم گفتم شناخت دقیق باید صورت بگیره از منظر جایگاه رشته و دانشگاه و پول و درامد / اینکه بیای بگی فلان کس مکانیک خونده و کافی شاپ زده که حرف نیست دوست عزیز / تو دیگر کشورها هم از اینجور افراد زیادن شما نمیتونی بگی اونیکه رفته مکانیک خونده و کافی شاپ داره کار اشتباهی کرده رفته مکانیک خونده اصلا چنین قضاوتی از اصل اشتباهه/ تصور شما از اینکه باید هر انتخابی از اول صحیح باشه و همه برن سمت علاقه و و...کلا اشتباهه و پیشفرض اشتباهی از اینده و شغل و علاقه دارید .
      به نظرم این شما هستید که درست متن مرا نخواندید
      ولی متن شما مناسب این دوره و زمان نیست و بیشتر نجوای ذهنی برای تسکین ذهن خودتونه نه دیگران
      ویرایش توسط _Joseph_ : 12 تیر 1400 در ساعت 12:15

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      احسنت
      کاملا درسته

و کنکوریا همچنان به کنکور های بعدی می اندیشند*

افسوس ^.^

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.k.h نمایش پست ها

قشنگ مشخصه با یک شاکله و پیش فرض قبلی اومدی و متن این کاربر رو خوندی و چشمت رو روی اون قسمت هایی که درباره ی درس خواندن گفته بود، بستی ...
      چیزی که من از بحث های آقامیلاد برداشت کردم اینه که نباید بگذاریم زندگی و جامعه ما رو به سمت هدفی سوق بده ...
      اونم به زور ...
      اصلا بحث مالی مطرح نبود به نظرم ...
      مثلا یه دانشجوی مکانیک که «هیچ» علاقه ای به پزشکی نداره نباید بگذاره جامعه اون رو به سمت پزشکی سوق بده ...
      و اگر به طور مثال کارگرزاده هستیم و هیچ بارقه ای از تحصیلات در اطرافمون هم نیست نباید بگذاریم زندگی ما رو به خارج از دانشگاه سوق بده ...
      در ضمن به صِرف نشستن یک نفر توی یک اتاق با عنوان و پسوند پزشک یا وکیل یا مهندس قرار نیست بهش برچسب موفقیت هم چسبانده بشه ...
      از شما که مثل من سالهاست از نوجوانی فاصله گرفتی، بعید بود چنین دیدگاه رادیکالی ای ...
      من جواب شما رو نمیدم چون پیامی از شما دریافت کردم که اوج بی شعوری شما رو نشون میداد

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      امروز آخرین روز کنکور امساله و با توجه به اطرافیانم و اینکه خودم قبلا از این سایت استفاده می‌کردم تصمیم گرفتم چند کلمه ای باهاتون حرف بزنم...یست

واو عضویت 92 مهر، دم شما گرم که وقت گذاشتی عالی بود

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      البته هسند کسایی مثل من که درس رو ول میکنن میرن دنبال کار و شغل . به پول و درامد خوب هم می رسن

اما الان عمیقا احساس خلا میکنم احساس می کنم ی چیزی کمه و همه چیز پول نبوده ! . من ب شدت مادی گرا بودم و هستم

ب خاطر همینه الان احساس خوشبختی نمی کنم

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات

لطفا پیامی که بهش اشاره میکنی رو در همین پست به اشتراک بگذار که همه متوجه مرز های بی شعوری بنده ومرزهای جنبه و ظرفیت شما بشن ...
      اگر این کار انجام نشه، بنده بنا به حق خودم برای دفاع از شخصیتم، پیام رو منتشر میکنم ...
      پیام از طرف منه بنابراین رضایت کامل از انتشارش دارم
      همین که شما از طرف مقابل انتظار ظرفیت دارید همین بی شعوری شما رو ثابت میکنه

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      توی مجلس بزرگان جای ما نیست، اما به هر حال؛ دیدم چند نفر به خوشبختی اشاره کردن.

خوشبختی یه اتفاق نیست. یه انتخابه. اینکه انتخاب کنی خوشبخت باشی یا نه کاملا بستگی به خودت، تعریفت از خوشبختی، و انتخابت داره.
      پول خوشبختی نمیاره. اما بدبختی هم نمیاره! میدونین، میخوام این دو تا رو جدا از هم ببینین. پول شاید سختیها رو از بین ببره، اما نمیتونه شما رو خوشبخت کنه. این شمایین که از الان، میتونین خوشبختی رو انتخاب کنین

شاید شما از رشته ی تحصیلیت راضی نباشی. شاید وضعیت مالیت رو دوست نداشته باشی. شاید شغلت رو دوست نداشته باشی. اما میتونی خوشبخت باشی! هرچند این، دلیل نمیشه که برای بهتر شدن تلاش نکنین

و در باب شغل و درآمد.
      والا هیچکس نمیتونه نظر قطعی بده که این راه برای همه خوبه یا این راه برای همه بده.
      شمایی که میگی فردی که درآمدش از یه پزشک بیشتره موفق تره، نظر خودت رو گفتی.
      شمایی هم که میگی جایگاه و منزلت پزشک ارزش بیشتری نسبت به درآمد داره، باز هم نظر خودت رو گفتی!

شما حق داری نظر خودت رو داشته باشی. اما خواهشا. خواهشا. وقتی یکی ازتون نصیحت میخواد و شما هم میخواین بهش نصیحت بدین، هیچوقت فقط نظر خودتون رو نگین. این راه رو بگین. راههای دیگه رو هم بگین. در آخر هم بگین به نظر من این راه درست تره. راه رو براش ترسیم کنین. یه بعدی یا حتی دو بعدی فکر نکنین. چند بعدی فکر کنین. به راه اشاره کنین، و بذارین خودش تصمیم بگیره.
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      [صحبتم اینه شما لزوما با وارد دانشگاه شدن به درآمد آنچنانی ممکنه نرسید، از نظر در آمد یک نجار، یک آشپز، یک طراح سایت و .... می تونه خیلی بیشتر از یک مهندس یا پزشک در آمد داشته باشن ]
      سلام ببینید من منظور شمارو فهمیدم میگید نباید به هر قیمتی به هر شغلی تن داد اما درامد یه نجار و طراح سایت از مهندس یا پزشک بیشتره؟ شاید مورد خاص شما دیده باشید طرف ازین شغل ها به درامد خوبی رسیده باشه اما در مورد طراحی سایت و برنامه نویسی که من خودم توش سابقه کار دارم بگم متوسط درامد آنچنان بالا نیست. چون برای هرکسی مقدور نیست خودش شرکت بزنه و بازار یابی کنه و این کارا سرمایه و رابطه میخواد گاهی و مجبوری بری برای بقیه کار کنی و اکثر کسایی که من میشناسم اندازه پرستار هم نمیگیرن چه برسه به پزشک . من توی شهر کوچکی هم نیستم مشهد هستم که جزو شهر های بزرگ هم محسوب میشه.
      همیشه در مقایسه خواهشا میانگین درامد اون قشر رو به حساب بیارید میانگین درامد پزشک رو مقایسه کنید با میانگین درامد طراحان سایت و یا آشپز ها اونوقت به نتایج منطقی میرسید.
      و ضمن اینکه اگر کسی علاقه نداره و زمینه کاری دیگه ای داره موافقم باید بره از راه مناسبش به درامد برسه و مجبور نیست سختی پزشکی رو به جون بخره.
      اما خیلی از بچه هایی که عشق پزشکی هستن از روی شکم سیری عاشق نشدن برادر من ما ها نه رابطه داریم نه پدر پولدار نه زمینی داریم که بریم کشاورزی بخونیم توش چیز میز بکاریم به پزشکی علاقه داریم اما انگیزه مضاعف ما اینه که این رشته درامد حداقلی رو برای ما فراهم میکنه که مثل بعضی رشته های دیگه ترس از بیکاری و به ...... رفتن رو دیگه نداره. سخته درسته! اما سختیش رو به جون میخریم چون چیزایی که ما توی زندگی کشیدیم باعث میشه سختی این رشته به چش نیاد میخواد حالا درساش با 4 ساعت خوندن پاس بشه یا 10 ساعت از ماها برمیاد این حجم درس خوندن

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD-B نمایش پست ها
      [صحبتم اینه شما لزوما با وارد دانشگاه شدن به درآمد آنچنانی ممکنه نرسید، از نظر در آمد یک نجار، یک آشپز، یک طراح سایت و .... می تونه خیلی بیشتر از یک مهندس یا پزشک در آمد داشته باشن ]
      سلام ببینید من منظور شمارو فهمیدم میگید نباید به هر قیمتی به هر شغلی تن داد اما درامد یه نجار و طراح سایت از مهندس یا پزشک بیشتره؟ شاید مورد خاص شما دیده باشید طرف ازین شغل ها به درامد خوبی رسیده باشه اما در مورد طراحی سایت و برنامه نویسی که من خودم توش سابقه کار دارم بگم متوسط درامد آنچنان بالا نیست. چون برای هرکسی مقدور نیست خودش شرکت بزنه و بازار یابی کنه و این کارا سرمایه و رابطه میخواد گاهی و مجبوری بری برای بقیه کار کنی و اکثر کسایی که من میشناسم اندازه پرستار هم نمیگیرن چه برسه به پزشک . من توی شهر کوچکی هم نیستم مشهد هستم که جزو شهر های بزرگ هم محسوب میشه.
      همیشه در مقایسه خواهشا میانگین درامد اون قشر رو به حساب بیارید میانگین درامد پزشک رو مقایسه کنید با میانگین درامد طراحان سایت و یا آشپز ها اونوقت به نتایج منطقی میرسید.
      و ضمن اینکه اگر کسی علاقه نداره و زمینه کاری دیگه ای داره موافقم باید بره از راه مناسبش به درامد برسه و مجبور نیست سختی پزشکی رو به جون بخره.
      اما خیلی از بچه هایی که عشق پزشکی هستن از روی شکم سیری عاشق نشدن برادر من ما ها نه رابطه داریم نه پدر پولدار نه زمینی داریم که بریم کشاورزی بخونیم توش چیز میز بکاریم به پزشکی علاقه داریم اما انگیزه مضاعف ما اینه که این رشته درامد حداقلی رو برای ما فراهم میکنه که مثل بعضی رشته های دیگه ترس از بیکاری و به ...... رفتن رو دیگه نداره. سخته درسته! اما سختیش رو به جون میخریم چون چیزایی که ما توی زندگی کشیدیم باعث میشه سختی این رشته به چش نیاد میخواد حالا درساش با 4 ساعت خوندن پاس بشه یا 10 ساعت از ماها برمیاد این حجم درس خوندن
      در واقع کنکور الان کم ریسک ترین راهه

ایشون میگن طرف با مترجمی زبان دانشگاه آزاد رفته طراح مجالس عروسی شده
      در واقع داره **ز رو به شقیقه ربط میده خب من الان دانشگاه نمیرم میرم تو همین تالارا دیگه. چه کاریه برگه سفید بذارم برم مترجمی زبان آزاد
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط liia نمایش پست ها
      من یه چندروزی هست که بعد از مدت ها اومدم انجمن تا یک سری اطلاعات برای شروع مسیرم کسب کنم . توی اکثر تاپیک هایی که بررسی کردم متاسفانه پستی هم از شما با این ادبیات و لحنِ طلبکار مآبانه و عاصی دیدم... از چی انقدر عصبانی هستید ؟ از کجا نشات میگیره این حجم از خشم ؟ چی باعث میشه که نتونید با احترام به نظر دیگران ، نظر خودتون رو ابراز کنید ؟
      واقعا رقت انگیزه..
      بله همینقدر عصبانی هستم
      شما میتونید هر جا اسم من رو دیدیت پیامم رو نخونید و از کنارش رد بشید.و واکنشی هم نشون ندید .یا حتی منفی بدید و ...
      من خودم هستم و حرف خودم رو میزنم و نیازی نمیبینم برای اینکه چند نفر ازم خوششون بیاد یا چند نفر از من بدشون نیاد بیام دروغ بگم و به به چه چه کنم / من از دروغ نفرت دارم
      ویرایش توسط _Joseph_ : 12 تیر 1400 در ساعت 18:26

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات

با عرض پوزش از صاحب استارتر؛ مجبورم پاسخ این عزیز رو اینجا بدم (درستش این بود که پیام خصوصی بشه اما روند رو من شروع نکردم)
      بی شعوری واضح تر اینه که به جای اینکه ناراحتیت از پیام من رو به صورت خصوصی ابراز کنی، بزاری یه جای عمومی و در یک بحث نامربوط و اون هم به صورت مبهم ابراز کنی که فرصت پاسخ یا شاید هم عذرخواهی رو از طرف مقابل سلب کنی ...
      این هم پیام صبح من به کاربر Josef که موجب عقده گشایی ایشون در جای نامناسب شد ...
      فایل پیوست 98073
      ادیت: بی زحمت*
      نظر خودم درباره ی این پیام: یک امتیاز مثبت با یک پیام انتقادی شخصی درباره ی موضوع ساده ای مثل آواتار که به صورت خصوصی به ایشون ابراز شده ...
      اگر هم دلخوری ای از سمت ایشون بوده میشد در پیام های خصوصی به راحتی با یک عذرخواهی از سمت من رفع بشه اما دیگه عذرخواهی در چنین شرایطی جایز نیست ...
      در ضمن به دنبال قضاوت مثبت یا منفی نیستم و فقط خواستم قضیه روشن بشه ...
      بازم شرمنده از استارتر عزیز و بزودی این پیام ها رو پاک میکنم ...
      خلاصه بگم مفید بگم
      شما اشتباه میکنید پیام خصوصی میفرستید و توقع ظرفیت هم دارید /
      اگه چنین چیز رقت انگیز و اظهار نظر شخصی بی ارزشتون رو بفرستید و توقع ظرفیت هم داشته باشید یعنی بی شعورید.
      باز اگر در عموم میفرمودید قابل تامل تر بود وقتی شخصی میفرستید یعنی از رقت انگیز بودن کار خودتون خبر دارید. یعنی حتی سر شوخی ندارید و کاملا جدی میفرمایید.
      توجیح بی شعورانه ای هم برای کار خودتون اوردید و به مغالطه پرداختید . لطفا مکنظور اصلی خودتان را با مغالطه عوض و کم رنگ نکنید که به شدت بی شعوریتان افزونتر میشه با این کارتون
      یعنی چی عکست رو مخه؟؟ بی شعورررر/ ثواب داره؟؟؟ یعنی چی ؟ بی شعورر
      لطفلا ریپلای نکنید .
      ویرایش توسط _Joseph_ : 12 تیر 1400 در ساعت 18:52

صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 41 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 41 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن