خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 31
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

راز موفقیت __ عامل شکست..... (سرنوشت ساز !)

...

ویرایش توسط Zero_Horizon : 24 خرداد 1402 در ساعت 18:49

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      بنظرم مشکل ماها, فقط نداشتن تمرکز و بیخیالی نسبت به خیلی چیزاها و حرفاهست

شما باید فقط تمرکز کنی و یه ذهن خالی برا خودت درست کنی.یه ذهن با فضایی خالی. خالی یعنی خالی خالی و تهی...
      شبیه یه هارد کامپیوتر باید ذهنت رو کلا فرمت کنی و هیچی هیچی هیچی توش نباشه
      اگر تونستی تو یجای اروم و ساکت چشماتو ببندی و 5 دیقه به هیچی فکر نکنی, و تازه بهمون هیچی, هیچی فکر نکنی, یعنی یه ذهن و فکر خالی شبیه تاریکی مطلق.
      اینجوری ازت میخام....یه ذهن خالی تاریک تهی و پاک شده

اگه تونستی ذهنی آروم, بی دقدقه, رها و مثبت نگر درست کنی که فقط درس و مطالعه توش باشه و درگیر چیزی نشه,

اونوقت هر مطلبی رو بدون استرس و فشار زیاد اوردن به خودت میتونی داخلش کنی و حتی فراموشی رو هم به حداقل برسونی.

فقط یه ذهن و فکر اروم و بی دقدقه درست کن, بعدش ببین نه به دوره ای انگیزشی پولی که مثل مُسکن هستن نیازی داری,
      نه دارو نه قهوه و نه شب بیداری و....

سعی کنید شبیه یه ادم معمولی و نرمال بشید.
      یعنی صب ساعت 6 7 یا 8 استارت مطالعه
      12 ناهار و 1 ساعت استراحت

2 یا 3 استارت تا 8
      8شام
      یساعت اسراحت
      9 تا 10 یا 11 شب مطالعه دروس کمتر چالشی

بعدا با یه خستگی دلپذیر و خوش آیندی, برو برا خواب
      قرآن نماز دعا ذکر هم واقعا برا آرامش ادم معجزه میکنه.
      دنبال پیج و دوره و همایش و ادم انگیزشی نباشید, هیچ اثری ندارن ک فقط وقت و هزینه تونو هدر دادید.
      اگه دوست دارید, در حد تنوع پست و پیجها رو بخونید و ریالی خرج این صحبتا نکنید
      به خودتون اتکا کنید و به خواب و آرامش و تغذیه خودتون اهمیت بدید
      خیلی چیزها و حرفارو تو زندگی با خط زد و نادیده گرفت.
      اگر این سه مورد رو درست کنید,انشالله با برنامه ریزی و تلاش معقول و مناسب پیروزید

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط omid2s نمایش پست ها
      بنظرم مشکل ماها, فقط نداشتن تمرکز و بیخیالی نسبت به خیلی چیزاها و حرفاهست

شما باید فقط تمرکز کنی و یه ذهن خالی برا خودت درست کنی.یه ذهن با فضایی خالی. خالی یعنی خالی خالی و تهی...
      شبیه یه هارد کامپیوتر باید ذهنت رو کلا فرمت کنی و هیچی هیچی هیچی توش نباشه
      اگر تونستی تو یجای اروم و ساکت چشماتو ببندی و 5 دیقه به هیچی فکر نکنی, و تازه بهمون هیچی, هیچی فکر نکنی, یعنی یه ذهن و فکر خالی شبیه تاریکی مطلق.
      اینجوری ازت میخام....یه ذهن خالی تاریک تهی و پاک شده

اگه تونستی ذهنی آروم, بی دقدقه, رها و مثبت نگر درست کنی که فقط درس و مطالعه توش باشه و درگیر چیزی نشه,

اونوقت هر مطلبی رو بدون استرس و فشار زیاد اوردن به خودت میتونی داخلش کنی و حتی فراموشی رو هم به حداقل برسونی.

فقط یه ذهن و فکر اروم و بی دقدقه درست کن, بعدش ببین نه به دوره ای انگیزشی پولی که مثل مُسکن هستن نیازی داری,
      نه دارو نه قهوه و نه شب بیداری و....

سعی کنید شبیه یه ادم معمولی و نرمال بشید.
      یعنی صب ساعت 6 7 یا 8 استارت مطالعه
      12 ناهار و 1 ساعت استراحت

2 یا 3 استارت تا 8
      8شام
      یساعت اسراحت
      9 تا 10 یا 11 شب مطالعه دروس کمتر چالشی

بعدا با یه خستگی دلپذیر و خوش آیندی, برو برا خواب
      قرآن نماز دعا ذکر هم واقعا برا آرامش ادم معجزه میکنه.
      دنبال پیج و دوره و همایش و ادم انگیزشی نباشید, هیچ اثری ندارن ک فقط وقت و هزینه تونو هدر دادید.
      اگه دوست دارید, در حد تنوع پست و پیجها رو بخونید و ریالی خرج این صحبتا نکنید
      به خودتون اتکا کنید و به خواب و آرامش و تغذیه خودتون اهمیت بدید
      خیلی چیزها و حرفارو تو زندگی با خط زد و نادیده گرفت.
      اگر این سه مورد رو درست کنید,انشالله با برنامه ریزی و تلاش معقول و مناسب پیروزید
      حرفاتون درسته ... خیلی هامون باور داریم خیلی کارها هستن که بهتره انجام بدیم و یا خیلی کارا رو انجام ندیم
      ولی موضوع اینجاست که چطور میشه این رفتارهایی که خودتون هم لیست کردید تبدیل به عادت کرد، تبدیلشون کرد به یک اعتیاده رفتاری ، یا چطور میشه یک سری اعتیاد های رفتاریه مخرب رو کمرنگ و از زندگی خارج کرد
      این موضوع و چالش اصلیه ماجراست = چگونگیه ایجاده تغییره مثبته پایدار و با دَووم

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها

( ادامه ی تاپیک بزودی قرار خواهد گرفت )
      تکمیل شدن تاپیک بعداز کنکور 1400 و مخصوص داوطلبایی که قصد پشت کنکور موندن یا درکل شرکت توی کنکور 1401 رو دارن ، انجام خواهد شد.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چه نکات مفیدی گفتین ,به عنوان یه تجره به نظرم 50 درصد شکست و تنبلی اعتیاد به فضای مجازی و موبایله ,همش دوست داریم دوستان و بقیه رو چک کنیم و از وضعیت اونا باخبر بشیم و ایضا اگه دیدیم اونام تنبلی میکنن مثه یه قاعده کلی در میاد که اره اونم که درس نمیخونه منم به خودم زحمت نمیدم پس تهش یه چیزی میشه یا فرصت جبران هست.یه علت دیگه م که خودم باهاش مواجه شدم پایه ضعیف درسیه مثلا همه توصیه میکنن کلاس کنکور نرو فیلم نبین درسنامه بخون راه میفتی ولی وقتی طبق روش بقیه عمل میکنی و چندین ساعت سر کلنجار رفتن با مطلبی که نمیفهمی هدر میدی خسته میشی و اون درس واست تبدیل به یه غول میشه که دیگه رغبت نمیکنی سمتش بری مثه درسای ریاضی و فیزیک بین تجربیا در واقع منظورم اینه هرکسی باید روش درست خودش پیدا کنه و از امکاناتی که هست استفاده کنه.نمیدونم درسته یا نه ولی چندروزیه خط موبایلمو عوض کردم ,گوشی مم به یه گوشی ساده تنزل دادم و میخوام به طور کامل از همه بیخبر باشم ,هرچند خانواده معتقدن شاید نشانه افسردگیه ولی من واقعا دلم میخواد امسال روی خودم کار کنم . به نظرم تنها راهش فاصله گرفتن از همه ادمای دور و برمه.فقط یه سوال میمونه آقای زیرو من آدم منظمی نیستم و از همین تیپ تنبل محسوب میشم به نظرتون داشتن مشاور لازمه برای افرادی چون من؟هدفم کنکورسال بعده

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط miss_shadow نمایش پست ها
      .فقط یه سوال میمونه آقای زیرو من آدم منظمی نیستم و از همین تیپ تنبل محسوب میشم به نظرتون داشتن مشاور لازمه برای افرادی چون من؟هدفم کنکورسال بعده
      داستان Self-discipline یا همون نظم شخصی یخورده پیچیدگی های خودش رو داره ( میشه گفت یه تاپیک جدا رو میطلبه )
      یه نظم بیرونی داریم و یه نظم درونی(شخصی)

همه‌ی ما نظم بیرونی را تا حدی رعایت می‌کنیم.
      نظم بیرونی، با مشوق‌ها و مجازات‌های بیرونی تقویت و مستقر میشه.
      اما نظم شخصی یا نظم درونی احترام به قواعد و مقررات و هدف‌ها و تصمیم‌هایی است که در درون خود اتخاذ کردیم.
      بنابراین نظم شخصی عموماً در صورتی عملی می‌شود که ما بتونیم بر انگیزه‌های احساسی مقطعی خودمون چیره بشیم و کنترل زندگی و تصمیم‌ها و انتخاب‌های خودمون رو به تحلیل منطقی واگذار کنیم؛ حتی اگه این کار به این معنا باشه که کسب لذت و رضایتِ کوتاه‌مدت را به زمانِ دورتری موکول کنیم.

مثال از تحلیل منطقی در برابر انتخاب احساسی و انگیزش مقطعی :

از امروز، شکلات نمی‌خورم
      فرض کنیم مشکل اضافه وزن دارید و عاشق شکلات هم هستید.
      حتی می‌توانیم فرض کنیم بخش قابل توجهی از وزن امروز شما، انواع شکلات‌هایی است که در بدن خودتان انبار کرده‌اید.
      پس از مدتی پرس‌و‌جو و مطالعه و بررسی، به نتیجه می‌رسید که اگر شکلات را از رژیم غذایی خود حذف کنید، بدون هر نوع تغییر سخت‌گیرانه‌ی دیگری، وضع‌تان – و البته وزن‌تان -بسیار بهتر خواهد شد.
      حالا فرض کنید به جلسه‌ای رفته‌اید و طرف مقابل به شما شکلات تعارف می‌کند.
      تحلیل منطقی به شما می‌گوید: لذتِ کوتاه‌مدت خوردن شکلات، ارزش ندارد که تصمیم‌ِ حذفِ شکلات را خدشه‌دار کنی. یا شکلات را برندار؛ یا بردار و در پیش‌دستی بگذار و نخور.
      انگیزاننده‌های احساسی و هیجانی می‌گویند: خودت که نخریدی؛ قراری که با خودت گذاشتی چیز دیگری بود. این را بخور. دوباره هم بعد از این شکلات نمی‌خوری. اصلاً نمی‌خَری که بتوانی بخوری. این‌ها هم تعارف کرده‌اند و بهترین بهانه برای خوردن شکلات، پذیرش تعارف دیگران است.

نظم شخصی یک مفهوم مستقل است ، بهتره اون رو به اراده در هدف‌گذاری و پیگیری عملی اهداف و تصمیم‌ها نزدیک بدونیم تا مباحثی مانند مرتب بودن و دقیق بودن.
      نظم شحصی یا نظم درونی ، دریک لحظه ی مشخص و با یک تصمیم ناگهانی شکل نمی گیره . نظم درونی نیازمند یک سبک زندگی ست که برمبنای یک مدل ذهنی مشخص شکل میگیره . ما میتونیم به تدریج با انتخاب ها ورفتارها و تصمیم های خودمون ، به سبک زندگی برپایه ی نظم درونی نزدیک بشیم.

خلاصه اینکه
      اینکه مشاور یا پشتیبانی باشه که پیگیری بکنه ، میتونه اوایل یکم باعث بشه کارات رو بهتر و منظم تر به انجام برسونی ولی تا وقتی که اون عادت های رفتاری و خط فکریه درون خودت شکل نگیره تاثیر پی گیری های مشاور هم به سرعت ازبین میره..... با پی گیری مخالف نیستم بستگی به شخصیت هرفرد داره ، اگه فکر میکنی با توجه به شخصیتت میتونه برات مفید باشه از طریق ادمای مناسبش و واقعا پی گیره اصولی انجامش بده ولی خیلی از پشتیبان ها آنچنان پی گیریه اصولی ای انجام نمیدن بلکه فقط هرازگاهی بهت غر میزنن و ولت میکنن به حال خودت...

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سپاس از پاسخگویی ,دقیقا همین طوره من چند روزی واقعا گوش میدم ولی بعد مدتی وضع به حالت اول برمیگرده!کتابای روانشناسی کمکی میکنن در زمینه اصلاح و ایجاد نظم درونی؟یا هر راه حل دیگه ای ؟

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها

بنابراین نظم شخصی عموماً در صورتی عملی می‌شود که ما بتونیم بر انگیزه‌های احساسی مقطعی خودمون چیره بشیم و کنترل زندگی و تصمیم‌ها و انتخاب‌های خودمون رو به تحلیل منطقی واگذار کنیم؛ حتی اگه این کار به این معنا باشه که کسب لذت و رضایتِ کوتاه‌مدت را به زمانِ دورتری موکول کنیم.

این بهترین جوابی بود که میشد به سوالی که هر روز از خودم میپرسم داد.ممنونم بدون اینکه سوال بپرسیم جواب میدی
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

کاش مستی داشت هر حرامی چون شراب
      آن زمان معلوم میشد در جهان هوشیار کیست

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سپاس از پاسخگویی ,دقیقا همین طوره من چند روزی واقعا گوش میدم ولی بعد مدتی وضع به حالت اول برمیگرده!کتابای روانشناسی کمکی میکنن در زمینه اصلاح و ایجاد نظم درونی؟یا هر راه حل دیگه ای ؟
      منبع رفتارای ما سه چیزه بطور کلی ؛ 1.انگیزه 2.اراده 3.عادت
      انگیزه و اراده میتونن کم بشن کافیه سرما بخوری حس و حال هیچ کاری رو نداری ولی چیزی که ثابته عادت های ماست و جالب اینه که طبق امارهای موجود بیشتر از 60 درصد کارهای ما کارای عادتی هستن و حتی وقتی اراده و انگیزه نداری به سمت عادتت برمیگردی
      شما باید عادت مطالعه رو بسازی که باید بصورت ثابت و کار عمیق (نه کار خاکستری) یمدت بخونید و از روش ریز عادت استفاده کنید تا عادت مطالعه رو بسازید
      یه تاپیک زدم در این مورد که میتونید ببینید
      http://forum.konkur.in/thread75997.html
      و اما در مورد نظم یکی از بهترین روش های موجود GTD از دیوید آلن هست
      و من براتون کتابشونو آپلود میکنم حتما بخونید عالیه
      https://s18.picofile.com/file/843733...D9%86.PDF.html

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      موضوع بحث تاپیک هم دقیقا همین قضیس که چطور میشه عادت مخربی رو کنار گذاشت یا یک عادت مفید رو باثبات و بلند مدت کرد
      ایشالا چندروز دیگه تاپیک رو کامل میکنم و موضوعات مهم تر رو اضافه میکنم

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      خب

ازاونجایی که تنبلی چیره گشته و از اون طرف شاهد فشاره امتحانات دانشگاه میباشم

برای تکیل این تاپیکصرفا به یک ویدئو در رابطه با چرا ترک عادت ها سخت است بسنده میکنم امیدوارم کامل ببینید و توی زندگی خودتون اجراییش کنید و ازش برای کنکور یا درکل هرهدف دیگه ای در زندگی استفاده کنید

https://www.aparat.com/v/xmVOl?playlist=257844

موفق و موید باشید

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یه تاپیک دیگه از سری تاپیک های درس زندگی
      چطو انقد حق میگی زیرو

13. Top | #13
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      معرکه ای
      نه مرا حسرت به رگ ها می دوانید آرزویی خوش/نه خیال رفته ها میداد آزارم ...

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      مخاطب پیام شخص دیگه ای بود درفضایی دگر ولی گفتم بدنیست داخل این تاپیک هم قرارش بدم

قبل از صحبت درمورد چیزای دیگه

اول لازمه که درمورد پشت موندن اخطارهایی رو بدم هرچند قبلا هم گفتمشون، ولی این بار رک و مستقیم تر و جدی تر

اگه پشت بمونی و استمرار نداشته باشی توی درس خوندنت و نوسانی بخونی اون موقع نتیجه ی سال بعدت قطعا بدتر خواهد شد

اگه پشت بمونی و استمرار هم داشته باشی ولی تغییری توی شخصیت کنکوری خودت ایجاد نکنی ، سال بعد بازم همین حدود رتبه رو میاری بدون تغییره خاصی

پس
      فرمول کلی ای که باعث میشه پشت کنکور موندن رو به نتیجه ی خوبی برسونی = استمرار + ایجاد و حفظ تغییرات مثبت

شوخی هم ندارم پس جدی میگم که الان یاد اون روزایی بیوفت که پارسال (منظور کنکورقبل) خسته بودی و حوصله درس رو نداشتی و شل میکردی و هی خواسته ناخواسته دلت به درس نمیرفت ، حالا اون حال رو ضربدر 10 کن میشه چیزی که قراره توی سال پشت کنکور تجربه اش کنی

جوگیری ممنوع !
      یهو هایپ شدن یهو خالی شدن ممنوع!
      باید عین یه جنگجو از اول تا تهش رو هم با نوسان مبارزه کنی هم با شخصیت پارسالت

اصلا کار راحتی نیست که خودت رو توی مسیر حفظ کنی
      باید خودت تصمیم بگیری باید خودت محکم پای تصمیمت وایسی هرچی هم شد هرفکر و هر ناامیدی و هر حسی هم که طی مسیر اومد سراغت هرررررچی ، نباید کنار بکشی نباید متوقف بشی ، حتی اگه جونت هم بالا اومد باید بازم ادامه بدی

به این میگن داستان پشت کنکور موندن برای پیشرفت نه برای گندزدن

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      up

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن