خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 12 از 13 نخستنخست ... 2111213 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 166 به 180 از 181
    1. Top | #166
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1376 نمایش پست ها

ببین تست زماندار زدن یک قاعده ی مشخص نداره که من بخوام بگم برای هر درس چندتا تست رو توی چه زمانی بزنی
      چیزی که خیلی مهمه سطح علمی دانش اموزه
      50 تا سوال زیست توی 30 دقیقه از زمان کنکور هم کمتره کنکور 36 دقیقه است...حالا بماند که خیلی ها وقت زمین رو هم به زیست میدن
      وقتی میگن تست زماندار بزنید الزاما نباید زمان کنکور رو لحاظ کنید
      ممکنه دانش اموز ضعیف باشه یا تازه شروع کرده باشه که در این صورت زمانی بیشتر از کنکور اختصاص میده و این زمان رو به مرور با افزایش تسلط کمتر میکنه
      ممکن هم هست تست ها تکراری باشه و در این صورت زمان کمتر از کنکور هم اختصاص بدیم بهشون

برای اینکه سرعتتون بیشتر بشه تست تکراری بیشتر بزنید
      مثلا شما یک بسته 50 تایی زیست رو توی 40 دقیقه میزنید
      چند روز بعد مجددا همون بسته 50 تایی رو توی 30 دقیقه بزنید...هم مطلب مرور میشه و هم سرعت عملتون بیشتر میشه...قرار نیست از همون اول 50 تا تست جدید رو بتونید توی زمان کم بزنید از تست های تکراری شروع کنید به مرور که سرعتتون بیشتر شد میتونید روی تست جدید هم اون زمان رو پیاده کنید
      تست تکراری زدن هم برای تسلط و مرور و هم برای افزایش سرعت عمل معجزه میکنه
      ممنونم کامل و جامع بود

2. Top | #167
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      up

3. Top | #168
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سلام وقت بخیر
      خوشحال میشم در بهبود برنامه درسیم بهم کمک کنید
      صبح
      ریاضی یک ساعت و نیم
      شیمی یک ساعت و نیم
      باکس عمومی نیم ساعت
      .....
      ظهر
      فیزیک یک ساعت
      زیست دو ساعت
      باکس عمومی نیم ساعت
      (روز بعد جای فیزیک و ریاضی عوض میشه)
      "دردی که انسان را ب سکوت وا میدارد
      بسیار سنگین تر از دردیست
      ک انسان را ب فریاد وا می‌دارد!
      و انسان ها فقط به فریاد هم میرسند
      نه به سکوت هم.."

فروغ فرخزاد

4. Top | #169
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      UP

5. Top | #170
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      UP
      سلام
      زیرو بی زحمت یه نگا به برنامه منم بنداز ببین چطوره ؟
      camscanner-11-02-2021-10.29_1-2-.jpg
      camscanner-11-02-2021-10.29_2-2-.jpg
      9/9/2022

6. Top | #171
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Meti81 نمایش پست ها
      سلام
      زیرو بی زحمت یه نگا به برنامه منم بنداز ببین چطوره ؟
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: CamScanner 11-02-2021 10.29_1(2).jpg
مشاهده: 228
حجم: 130.7 کیلو بایت
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: CamScanner 11-02-2021 10.29_2(2).jpg
مشاهده: 228
حجم: 127.8 کیلو بایت

سلام

_چرا ادبیات رو فقط بصورت درس به درس داخل برنامه قرار دادی؟ موضوعی کار نمیکنی ؟

_چرا از عمومی ها فقط ادبیات و دینی داخل برنامه هستن ؟ اگه با دینی مشکل خاصی نداری و برات اوکیه ، میتونی دینی رو یک روز درمیونش کنی و یه عمومی دیگه روهم وارد برنامه ات کنی ، ادبیات و عربی رو سعی کن موضوعی محور تر پیش ببری

_داخل برنامه ات ، مثلا برای شیمی ، کلا هرروز فقط شیمی دهم هست ، شیمی دوازدهم چی پس ؟

_برای فیزیک هرروز دوساعت و نیم مشخص کردی ، این دوساعت و نیم فیزیک رو یک نفس پشت سرهم میخونی ؟ بازدهی مناسبی داره برات هرروز 150 دقیقه فیزیک یک نفس خوندن ؟

7. Top | #172
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سلام

_چرا ادبیات رو فقط بصورت درس به درس داخل برنامه قرار دادی؟ موضوعی کار نمیکنی ؟

_چرا از عمومی ها فقط ادبیات و دینی داخل برنامه هستن ؟ اگه با دینی مشکل خاصی نداری و برات اوکیه ، میتونی دینی رو یک روز درمیونش کنی و یه عمومی دیگه روهم وارد برنامه ات کنی ، ادبیات و عربی رو سعی کن موضوعی محور تر پیش ببری

_داخل برنامه ات ، مثلا برای شیمی ، کلا هرروز فقط شیمی دهم هست ، شیمی دوازدهم چی پس ؟

_برای فیزیک هرروز دوساعت و نیم مشخص کردی ، این دوساعت و نیم فیزیک رو یک نفس پشت سرهم میخونی ؟ بازدهی مناسبی داره برات هرروز 150 دقیقه فیزیک یک نفس خوندن ؟

موضوعی اصلا نمیتونم بخونم
      عربی جزو نقاط قوت کن محسوب میشه و پنجشنبه قبل آزمون فقط جزوه قواعد خودم رو یه مرور میکنم
      ادبیات واقعا موضوعی خوندن برام سخته ینی نمیدونم چجوری بخونم
      تو دینی مغزم مثه ماهی میمونه یه روز بخونم روز بعد نخونم انگار هیچی نخوندم
      از اونجایی که شیمی دوازدهم رو تو آزمون قبلی فصل ۱ رو تموم کردم و تو دهم ضعف بیشتری دارم ، بیشتر تایم رو اختصاص میدم به دهم و از دوشنبه هفته ای که منتهی میشه به آزمون ۲۱ آبان ، تست جامع از فصل ۱ شیمی دوازدهم به صورت زمان دار میزنم ( کلا دروس دوازدهم رو خیلی بهتر از دهم یازدهم بلدم )
      فیزیک من تو این مدت زمان ۱۵۰ دقیقه ای تقریبا ۴۰‌ تا تست کار میکنم که در اکثر اوقات به ۱۵۰ دقیقه کشیده نمیشه و تقریبا میشه گفت ۱۲۰ دقیقه براش کافیه ( بستگی به سطح تسلط من به اون مبحث داره مثلا حرکت شناسی مبحث سرعت ثابت رو خوب خوندم ممکنه تو یک ساعت و نیم هم شده همین مقدار تست و زدم و پروندشو بستم ولی یه مبحثی مثه فشار که صفر مطلق بودم توش همین دو ساعت و نیم براش کافیه الان مبحث شتاب ثابت که دارم میخونم یکم مشکل دارم ؛ هر روز که مشکلاتم تو این مبحث کمتر میشه سرعت تست زنی افزایش و زمان مطالعه هم کمتر میشه )
      9/9/2022

8. Top | #173
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Meti81 نمایش پست ها
      موضوعی اصلا نمیتونم بخونم
      عربی جزو نقاط قوت کن محسوب میشه و پنجشنبه قبل آزمون فقط جزوه قواعد خودم رو یه مرور میکنم
      ادبیات واقعا موضوعی خوندن برام سخته ینی نمیدونم چجوری بخونم
      تو دینی مغزم مثه ماهی میمونه یه روز بخونم روز بعد نخونم انگار هیچی نخوندم
      از اونجایی که شیمی دوازدهم رو تو آزمون قبلی فصل ۱ رو تموم کردم و تو دهم ضعف بیشتری دارم ، بیشتر تایم رو اختصاص میدم به دهم و از دوشنبه هفته ای که منتهی میشه به آزمون ۲۱ آبان ، تست جامع از فصل ۱ شیمی دوازدهم به صورت زمان دار میزنم ( کلا دروس دوازدهم رو خیلی بهتر از دهم یازدهم بلدم )
      فیزیک من تو این مدت زمان ۱۵۰ دقیقه ای تقریبا ۴۰‌ تا تست کار میکنم که در اکثر اوقات به ۱۵۰ دقیقه کشیده نمیشه و تقریبا میشه گفت ۱۲۰ دقیقه براش کافیه ( بستگی به سطح تسلط من به اون مبحث داره مثلا حرکت شناسی مبحث سرعت ثابت رو خوب خوندم ممکنه تو یک ساعت و نیم هم شده همین مقدار تست و زدم و پروندشو بستم ولی یه مبحثی مثه فشار که صفر مطلق بودم توش همین دو ساعت و نیم براش کافیه الان مبحث شتاب ثابت که دارم میخونم یکم مشکل دارم ؛ هر روز که مشکلاتم تو این مبحث کمتر میشه سرعت تست زنی افزایش و زمان مطالعه هم کمتر میشه )
      آخه درس به درس خوندن که نافورم تر و سخت تره ، نمیدونم ولی اگه ادبیاتت پیشرفتی نکرد نباید به درس به درس خوندن ادامه بدی
      موضوعی خوندن چیز خاصی نداره
      مثلا میای قرابت معنایی رو بصورت مستقل براش تایم میذاری تست هاش رو مستمر کار میکنی و فهم ادبی و خوانش شعرهارو تمرین میکنی
      برای آرایه هم یکی از بچه ها پرسیده بود اینجا کاری که خودم کردم رو گفتم = http://forum.konkur.in/thread77000-3.html#post1755031
      لغت املاهم که جداگونه طبق بودجه بندی آزمون جلو میبری (آرایه و قرابت هم میتونی از درس هایی که قراره توی آزمون بیاد نگاه به قلمروها بندازی و متمرکز تر مباحث رو انتخاب کنی)

البته اصرار قطعی روی موضوعی خوندن ندارم ، اما درکل بعدا که به آزمونای جامع تر برسی عملا نمیتونی درس به درس جمعش کنی

اینکه میگی عربی نقطه قوتت هست
      کارنامه آزمون قبلی رو نگاه کردم عربیت خوبه اما نه درحد نقطه قوت ، بنظرم بیشتر براش زمان بذار حالا نمیخواد هرروز باشه اما نه دیگه ورداری فقط روز قبل آزمون بخونی ، هیچ درسی رو برای آزمون شب امتحانی نخون حتی اگه نقطه قوتت هست سعی کن درست حسابی مرور و تست زنی کنی تا تثبیت بمونه اینجوری بگذره برسی به ماه های آخر یهو میبینی نقطه قوتت هات افت زیادی کردن

9. Top | #174
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آخه درس به درس خوندن که نافورم تر و سخت تره ، نمیدونم ولی اگه ادبیاتت پیشرفتی نکرد نباید به درس به درس خوندن ادامه بدی
      موضوعی خوندن چیز خاصی نداره
      مثلا میای قرابت معنایی رو بصورت مستقل براش تایم میذاری تست هاش رو مستمر کار میکنی و فهم ادبی و خوانش شعرهارو تمرین میکنی
      برای آرایه هم یکی از بچه ها پرسیده بود اینجا کاری که خودم کردم رو گفتم = http://forum.konkur.in/thread77000-3.html#post1755031
      لغت املاهم که جداگونه طبق بودجه بندی آزمون جلو میبری (آرایه و قرابت هم میتونی از درس هایی که قراره توی آزمون بیاد نگاه به قلمروها بندازی و متمرکز تر مباحث رو انتخاب کنی)

البته اصرار قطعی روی موضوعی خوندن ندارم ، اما درکل بعدا که به آزمونای جامع تر برسی عملا نمیتونی درس به درس جمعش کنی

اینکه میگی عربی نقطه قوتت هست
      کارنامه آزمون قبلی رو نگاه کردم عربیت خوبه اما نه درحد نقطه قوت ، بنظرم بیشتر براش زمان بذار حالا نمیخواد هرروز باشه اما نه دیگه ورداری فقط روز قبل آزمون بخونی ، هیچ درسی رو برای آزمون شب امتحانی نخون حتی اگه نقطه قوتت هست سعی کن درست حسابی مرور و تست زنی کنی تا تثبیت بمونه اینجوری بگذره برسی به ماه های آخر یهو میبینی نقطه قوتت هات افت زیادی کردن
      خیلی خیلی ممنون بابت تمام راهنمایی های که میکنید

چشم عربی رو تو هفته دوم میزارم ولی یه درمیون
      ادبیات رو هم تا همین آزمون درس به درس کار میکنم اگه نتیجه ای حاصل نشد تغییرش میدم به موضوعی
      اتفاقا منم همین روشی که شما برا آرایه ها داشتید رو دارم واسه دستور زبان اجرا میکنم
      9/9/2022
      ویرایش توسط Meti81 : 11 آبان 1400 در ساعت 19:07

10. Top | #175
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      چون خیلی مفید بود پ

up

11. Top | #176
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این تاپیک خاصیت اینو داره که تا ابد up بمونه

12. Top | #177
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خودم اگه بخوام یه برنامه از اونچیزی که برای کنکور99 داشتم قرار بدم
      میانگین برنامه هام همچین چیزی بود ( میگم میانگین چون توی بازه های زمانی مختلف از سال یسری تغییرات کم وزیاد توی برنامه ایجاد میکردم)

فایل پیوست 96430
      چه جالب و سیستمیکال
      با اجازتون منم یه برنامه شبیه این واسه خودم بریزم ، فقط یه سوال اگر برفرض الان کنکوری بودین به حای عمومی ها تو برنامه چیکار میکردین؟

13. Top | #178
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      up

الان که فقط تخصصی ها هست چطوری تقسیم میکنید ساعت دروس رو؟
      همینطوری بی نظم میخونم ساعت مشخصی ندارم . چطوری تقسیم کنم ؟( در حالت کلی البته)

14. Top | #179
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ha.hg نمایش پست ها
      up

الان که فقط تخصصی ها هست چطوری تقسیم میکنید ساعت دروس رو؟
      همینطوری بی نظم میخونم ساعت مشخصی ندارم . چطوری تقسیم کنم ؟( در حالت کلی البته)
      فکر می کنم هیچ پاسخ صحیحی وجود نداره،اونقدر تفاوت بین آدم ها و شیوه مطالعه شون هست که نمیشه جواب واحدی داد.
      چیزی که پیشنهاد می کنم اینه که همه چیز رو یادداشت کنید،ریز به ریز ساعت مطالعه روزانه تون.روند پیشروی و پیشرفت خودتون ارزیابی کنید،پایان هر روز،هفته و بعد از آزمون ها
      این که یه روز کامل یه درس فقط خونده بشه،پیشنهاد نمیشه.چون امکان خستگی و اتلاف وقت زیاده
      حالا که عمومی ها نیست خیلی هم فرقی نمی کنه به نظرم.همون سه درس تخصصی یا چهار تاش خوب به نظر میاد.البته این نظر منه : )
      ساعت مطالعه کل روزتون رو تا جای ممکن سعی کنید متعادل نگه دارید با انحراف معیار کم
      اما در مورد زمان هر درس فرق می کنه،ممکنه سه روز پشت سرهم روزی ۳ ساعت شیمی بخونید اما روز چهارم فکر کنید نیازه زمان بیشتر یا کمتری براش بگذارید تا به برنامه تون برسید(با توجه به پیشروی توی شیمی و بقیه دروس)
      این که میگید بی نظم می خونید،مهم اینه که حس خودتون نسبت بهش چیه؟برنامه هاتون درست پیش میره،از عملکردتون نسبت به تلاشتون راضی هستید؟

15. Top | #180
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Wonderland نمایش پست ها

فکر می کنم هیچ پاسخ صحیحی وجود نداره،اونقدر تفاوت بین آدم ها و شیوه مطالعه شون هست که نمیشه جواب واحدی داد.
      چیزی که پیشنهاد می کنم اینه که همه چیز رو یادداشت کنید،ریز به ریز ساعت مطالعه روزانه تون.روند پیشروی و پیشرفت خودتون ارزیابی کنید،پایان هر روز،هفته و بعد از آزمون ها
      این که یه روز کامل یه درس فقط خونده بشه،پیشنهاد نمیشه.چون امکان خستگی و اتلاف وقت زیاده
      حالا که عمومی ها نیست خیلی هم فرقی نمی کنه به نظرم.همون سه درس تخصصی یا چهار تاش خوب به نظر میاد.البته این نظر منه : )
      ساعت مطالعه کل روزتون رو تا جای ممکن سعی کنید متعادل نگه دارید با انحراف معیار کم
      اما در مورد زمان هر درس فرق می کنه،ممکنه سه روز پشت سرهم روزی ۳ ساعت شیمی بخونید اما روز چهارم فکر کنید نیازه زمان بیشتر یا کمتری براش بگذارید تا به برنامه تون برسید(با توجه به پیشروی توی شیمی و بقیه دروس)
      این که میگید بی نظم می خونید،مهم اینه که حس خودتون نسبت بهش چیه؟برنامه هاتون درست پیش میره،از عملکردتون نسبت به تلاشتون راضی هستید؟
      ممنونم ازتون.
      راستش نه مثلا ممکنه تایم زیادی واسه یه درس بذارم و از طرفی درسی دیگه تایم کم .

صفحه 12 از 13 نخستنخست ... 2111213 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن