خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 32
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

ادبیات کنکور- کلاس آنلاین عبدالمحمدی یا شاهین زاد ؟! کدوم کلاس انلاین کدوم کتاب؟

سلام دوستان کنکوری ۱۴۰۱ هستم و همه چیم اوکیه میحوام مشکل ادبیات رو از الان ریشه ای حل کنم چون مشکل اساسیه و تنها نقطه ضعفمه.احساسی حل کردن و تمرین کردن و .. اینا همش جای خود کن دنبال بهترین آموزش مدیا هستم ینی بهترین کلاس آنلاین. این موضوع رو یه بار جدی بیاید موشکافی کنیم.البته لطفا نگید ادبیات دیگه چیه کلاس ببینی یا ...
      فرض کنید یکی همه چیش اوکیه فقط ادبیات و دوس داره یه درس رو با رسانه یاد بگیره و فقط اگر تجربه بیش از ۵ جلسه کلاس آنلاین مطالعه کنکوری مداوم با شاهین زاد یا عبدالمحمدی یا حتی یکتا رو دارید بگید نظرتون رو...
      کدوم کلاس،کدوم کتاب و چطور؟؟؟

من خودم بین شاهین زاد و عبدالمحمدی موندم
      عبدالمحمدی رو برای کتاباش دوس دارم - شاهین زاد رو برای شسته رفته و منسجم بودن تدریسش
      تنها مشکل عبدالمحمدی به نظرم عدم انسجام در کلاس هاش هست.
      کتاب هاشم میگن پاشخ تشریحیش ضعیفه ولی خدایی باید قلق مفهوم در قرابت با « لغت و آرایه های معنوی و ... » بیاد دستت دو سه کلمه کنی مفهومو نه خودتو وابسته به تشریح هر بیت کنی! باید ذهنت مفهومو بکشه بیرون نه به پاسخنامه تشریحی و معنی مدرسه ای شرطی بشه؛
      البته برای منبع اول اگر سطح زیر ۵۰ باشه کتاب قرابتش ممکنه اذیت کنه

نظرتون رو بگید دوستان لطفا مخصوصا برای کلاس ها در بلند مدت و اثرگذاری کنکوریش و آزمون ها
      تشکر نموده
      ویرایش توسط hooty.bugatti : 03 بهمن 1399 در ساعت 02:13 دلیل: اشتباه تایپی

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فیلم : شاهین زاد

کتاب : پنج بحث نشرالگو

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام،برای کلاس آقای شاهین زاد خوب،من با کلاس و کلا با نحوه تدریس عبدالمحمدی ارتباط نمیگیرم بنظرم زیادی نکته ای درس میده...کار شاهین زاد حساب و کتاب شده تر هست
      اما،تو که الان یازدهم هستی و از لحاظ زمان مشکلی نداری،پیشنهادم میکنم کتاب تناسب مفهمومی نشر دریافت رو بگیری و امسال مطالعش کنی تا از پایه ادبیاتت ساخته بشه و بیاد بالا

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      به نظرتون کسی که قرابت نخونه کلا قرابت نزنه و درکی نداشته باشه میتونه ارایه بزنه؟

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام ممنون خودمم نظرم همینه.کتابای عبدالمحمدی خیلی خوبه جامع و مانعه(نه کم گویی کرده نه زیاده گویی)ولی خب ، سر کلاسش جسته گریخته س. شاهین زاد واقعیت ادبیات تدریس میکنه ولی حس میکنم عبدالمحمدی با روش تدریسش تو کلاساش با اغراق تلقین میکنه بهت که ادبیات درس پر از نکته و سختیه.مخصوصا که چون جزوه و کتابش درسنامه قابل قبولی نداره برای شروع، اصلا منسجم نمیشه یادگیری و مرور آموزشش.شاهین زاد جالب تر بوده برای من،منسجم و منطبق با کتاب درسی، دقیقا کنکوری خوندن ادبیات تو کتاب درسی رو یادت میده.جزوه و کتاب کاری هم که میده همه چیزش آماده س فقط پر میکنی.یاد میگیری و میری سراغ تست.اما عبدالمحمدی خیلی مته به خشخاش میذاره

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      سلام،برای کلاس آقای شاهین زاد خوب،من با کلاس و کلا با نحوه تدریس عبدالمحمدی ارتباط نمیگیرم بنظرم زیادی نکته ای درس میده...کار شاهین زاد حساب و کتاب شده تر هست
      اما،تو که الان یازدهم هستی و از لحاظ زمان مشکلی نداری،پیشنهادم میکنم کتاب تناسب مفهمومی نشر دریافت رو بگیری و امسال مطالعش کنی تا از پایه ادبیاتت ساخته بشه و بیاد بالا
      سلام عزیز در مورد قرابت ممنونم بابت توصیه ت. در مورد عبدالمحمدی خیلی کتاباش رو قبول دارم بابت سطح تست و تطابق با کنکور، ولی کلاسش رو دیدم.اصن منسجم نیس کارش.نکاتی که میگه رو جزوه میکرد خیلی بهتر بود.تو کتابش هم ،... نمیشه چنتا کتابو بذاری جلو دستت هی...
      اونم طبق آزمونای دوازدهم پیش میره بعد تابستونش (مثل شاهین زاد)
      ولی شاهین زاد دقیقا میاد اون چیزی که میشه از کتاب ادبیات کشید بیرون رو بهت میگه بعد میفرستدت تو تست...
      بنظرم اینکه درسی مثل ادبیات رو منسجم نشون میده(نه آسون) و برعکس عبدالمحمدی ، بهت تلقین نمیکنه ادبیات یه اقیانوس هست و پر از نکات پراکنده... خودش یه فن علاقه مند کردن و اعتماد به تدریسه...
      عبدالمحمدی آدم با سوادیه ولی متاسفانه تا این دوره فقط تو کتاب نوشتن تونسته منسجم عمل کنه...حرف خودت سرکلاس خیلی نکته میگه و پراکنده م میگه آدم خیلی غرق میشه و سردرگم
      بماند که یهو یه ضرب المثلی بیتی شوخی ای چیزی میگه و میگه من دارم تدریس میکنم باید بفهمی الان قرابت گفتم و ...
      در مورد کتاب قرابت هم ،در کل درک ادبیم خوبه و دیدم اون کتاب نشر دریافت رو هم، بیشتر ترجیح میدم به جای فرمول های خوانِش، وزن های خوندن رو با تمرین و تست یاد بگیرم ( البته بعد از تسلط بر مفاهیم قرابت توی کتاب درسی،که همون مفهوم مجاز برای اومدن در صورت سوال کنکوره(گزینه ها که خارج کتابه و نتیجه تمرین) چون تجربه یادگیری زبان های مختلف بهم ثابت کرده تکلم جملات خیلی بهتر از خوندن فرمول هاست...
      مثلا رُستم و رَستم رو تو بیت باید من تو حل تست که ذهنم کنجکاو شده یاد بگیرم و هایلایت و نکته کنم ...
      مثل فرق خوندن فرهنگ لغت زبان که حفظت نمیشه ولی وقتی با سوال و جواب یاد میگیری تا همیشه اون لغت رو درک میکنی...
      ببخشید خیلی طولانی شد

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.اصن اصولیش اینه اول آرایه ها مخصوصا معنوی ها رو یاد بگیری بعد بری سراغ قرابت.اینطوری سریعتر مجاز ها و کنایات و .. رو که در فهمیدن مفهوم اثر گذاره یاد میگیری.ولی ببین چیزی که من فهمیدم، اینه که وقتی مفاهیم کنایی و مجاز ها و ... داخل کتاب درسی رو بلد باشی همونا تو درک قرابت کمکت میکنه... ینی طراح موظفه حتی لغات خارج کتاب هم آورد معناش رو بده...اول لغات و آرایه و اگر تونستی دستور ...بعد قرابت... دبیرای خفن هم همین چینش رو توصیه میکنن.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_help_me نمایش پست ها
      به نظرتون کسی که قرابت نخونه کلا قرابت نزنه و درکی نداشته باشه میتونه ارایه بزنه؟
      سلام.اصن اصولیش اینه اول آرایه ها مخصوصا معنوی ها رو یاد بگیری بعد بری سراغ قرابت.اینطوری سریعتر مجاز ها و کنایات و .. رو که در فهمیدن مفهوم اثر گذاره یاد میگیری.ولی ببین چیزی که من فهمیدم، اینه که وقتی مفاهیم کنایی و مجاز ها و ... داخل کتاب درسی رو بلد باشی همونا تو درک قرابت کمکت میکنه... ینی طراح موظفه حتی لغات خارج کتاب هم آورد معناش رو بده...اول لغات و آرایه و اگر تونستی دستور ...بعد قرابت... دبیرای خفن هم همین چینش رو توصیه میکنن.

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hooty.bugatti نمایش پست ها
      من به عبدالخیار پی ام دادم تو تلگرام گفتم میشه ارایه خوند و قرابت نخوند گفت برا پاسخ برخی تستای ارایه باید قرابت بلد باشی بعدم بلوکم کرد این شد کلا دیدم بد شد به ادبیات چون ارایه رو چند تا ارایه یاد گرفتم تستشو کار میکردم بعد اینکه اینو گفت بیخیال شدم فقط لغت میخونم اونم لغات اخر کتاب درسی رو چون حوصله میخواد لغات خود کتابو بخونی و کلی وقت میبره همون یه صفحه لغتش یه ساعت وقت میبره . ممنون عزیز بابت راهنمایی

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_help_me نمایش پست ها
      من به عبدالخیار پی ام دادم تو تلگرام گفتم میشه ارایه خوند و قرابت نخوند گفت برا پاسخ برخی تستای ارایه باید قرابت بلد باشی بعدم بلوکم کرد این شد کلا دیدم بد شد به ادبیات چون ارایه رو چند تا ارایه یاد گرفتم تستشو کار میکردم بعد اینکه اینو گفت بیخیال شدم فقط لغت میخونم اونم لغات اخر کتاب درسی رو چون حوصله میخواد لغات خود کتابو بخونی و کلی وقت میبره همون یه صفحه لغتش یه ساعت وقت میبره . ممنون عزیز بابت راهنمایی
      خواهش میکنم ولی ببین این آینده خودته اگر از کنکور رد میشه به حواشی بی توجه باش. در ضمن ببین خیلیا الکی میان یه چیزی میگن اینجا ولی این حرف من حاصل تجربه فراوانه و در عمل تست کردم خیلی آزمایش و خطا کردم(زمان عضویتم در انجمن رو ببین متوجه میشی چی میگم) و دیدم واقعا ادبیات همه چیزش به هم وابسته س و برا مدرسه خوندنش آسونه.کنکوری خوندنش هم در هم آمیخته س ولی در کل اگه بخوای یه ترتیب موضوعی قائل بشی : اولا دونستن لغات و کنایات و عبارات عربی ... باعث میشه وقتی یه تست میبینی اب یخ نریزه رو سرت.مورد بعدی، اینکه شاعر با کمک آرایه ها میاد میپیچونه مفهوم رو و باعث تعلل خواننده و نهایتا زیبایی با تعلل در یافتن میشه.طبیعیه که تو با دونستن مفاهیم کتاب درسی، راحت تر بفهمی مثلا این بیت آرایه تلمیح داره به فلان داستان...
      ولی خب اصولا مطمئن باش با یه اقیانوس هم طرف نیستی ...
      چند لایه س
      لایه اول لغات- دوم آرایه و حال داشتی دستور-چهارم قرابت

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه چند تا تاپیک up میکنم جوابت توشون هست.

12. Top | #12
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      از کلاس ها و دی وی دی ها و شاید کتاب های
      عبدال دوری بجوئید .

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب دوستان توضیح دادند من فقط یک توصیه دارم . شما هر روز حافظ بخونید. کمک میکنه .

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hooty.bugatti نمایش پست ها
      سلام دوستان کنکوری ۱۴۰۱ هستم و همه چیم اوکیه میحوام مشکل ادبیات رو از الان ریشه ای حل کنم چون مشکل اساسیه و تنها نقطه ضعفمه.احساسی حل کردن و تمرین کردن و .. اینا همش جای خود کن دنبال بهترین آموزش مدیا هستم ینی بهترین کلاس آنلاین. این موضوع رو یه بار جدی بیاید موشکافی کنیم.البته لطفا نگید ادبیات دیگه چیه کلاس ببینی یا ...
      فرض کنید یکی همه چیش اوکیه فقط ادبیات و دوس داره یه درس رو با رسانه یاد بگیره و فقط اگر تجربه بیش از ۵ جلسه کلاس آنلاین مطالعه کنکوری مداوم با شاهین زاد یا عبدالمحمدی یا حتی یکتا رو دارید بگید نظرتون رو...
      کدوم کلاس،کدوم کتاب و چطور؟؟؟

من خودم بین شاهین زاد و عبدالمحمدی موندم
      عبدالمحمدی رو برای کتاباش دوس دارم - شاهین زاد رو برای شسته رفته و منسجم بودن تدریسش
      تنها مشکل عبدالمحمدی به نظرم عدم انسجام در کلاس هاش هست.
      کتاب هاشم میگن پاشخ تشریحیش ضعیفه ولی خدایی باید قلق مفهوم در قرابت با « لغت و آرایه های معنوی و ... » بیاد دستت دو سه کلمه کنی مفهومو نه خودتو وابسته به تشریح هر بیت کنی! باید ذهنت مفهومو بکشه بیرون نه به پاسخنامه تشریحی و معنی مدرسه ای شرطی بشه!

نظرتون رو بگید دوستان لطفا مخصوصا برای کلاس ها در بلند مدت و اثرگذاری کنکوریش و آزمون ها
      تشکر نموده

حالت خوبه؟؟

خودت سوال پرسیدی بعدش خودتم جواب دادی

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Darkness نمایش پست ها
      فیلم : شاهین زاد

کتاب : پنج بحث نشرالگو

به هیچ وجه سراغ الگو نرید هفت خوان خیلی سبز بهترن

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن