خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 13 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 194
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

Post شروع از منفی 33 درصد کنکور 99 و رتبه زیر 5000 Artur

سلام دوستان
      از اسم تاپیک مشخصه،
      این تاپیک جهت شروع از صفر نیست! فقط دوستانی مطالعه اش کنن که منفی 33 درصد هستن و هیچ تکرار می کنم هیچ مطالعه ای برای کنکور 99 نداشتند!
      داخل این 32 روز، قراره 2 سری 14 روزه رشد عالی داشته باشید،

دوستانی که قبلا شروع نداشتند و یا شروع شون جدی نبوده یا به هر دلیلی فکر میکنن الان میتونن حداقل 30 روز برای 99 با
      قاطعیت شروع به خوندن کنن پس بسم الله،

این برنامه شامل 4 فاز هست، به این ترتیب:
      فاز اول : 14 روز نخست مطالعه مباحث پایه سوم
      فاز دوم : برگزاری آزمون جامع اول (آزمون توسط استارتر ارائه میشه)
      فاز سوم: 14 روز دوم مطالعه مباحث پایه دوم + بخشی از مباحث مهم تر و آسان تر پیش
      فاز چهارم: برگزاری آزمون جامع دوم

14 روز اول:
      در طی 14 روز اول قرار هست
      زیست سوم کااااامل مطالعه بشه + تست
      ادبیات پایه سوم کامل مطالعه بشه (لغات و قرابت معنایی) ،
      + در زمان های استراحت تون 16 پست تاپیک تاریخ ادبیات به آدرسhttp://forum.konkur.in/thread73266-2.html#post1612040 کاااامل مطالعه بشه (روزی یک پست کافیه)
      زبان فارسی فقط برای علاقه مندان و به شدت سخت کوشایی که میخوان بترکونن کامل مطالعه بشه
      فیزیک 3 کامل مطالعه بشه + تست
      احتمال و تابع و حد و مشتق از ریاضی کامل مطالعه بشه + تست
      شیمی و دینی و عربی و زبان سوم کامل مطالعه بشه (اگر زبان تون قویه بجای زبان 3 حتما زبان پیش رو بخونید)
      جبرانی هم که داخل برنامه گذاشته شده تا اگر خدای نکرده درسی باقی موند جبران کنید.

untitled.png
      فایل پی دی اف فاز اول برنامه: tajrobi14days.pdf - یو آپلود

تذکرات مهم:
      1. در صورت هر گونه خود شیرینی دوستانی که به قصد مسخره کردن میان و بقیه رو آزار میدن ، برخورد می کنیم.
      2. این برنامه برای مطالعه 30 روز تا کنکوره نه 300 روز پس بچه ها طبیعتا این 30 روز باید شدید ترین فشار رو بیارید تا اجراش کنید(فقط دوستایی اجرا کنن که میتونن و میخوان)
      3. حداقل تایم مطالعاتی که باید قرار بدید روزی 16 الی 18 ساعته، 30 روز باید بخونید پس خستگی رو کنار بگذارید و فقط به فکر نتیجه گرفتن باشید.
      4. برنامه ویژه دینی رو جدای از این برنامه باید هر روز اجرا کنید تا یه نتیجه عااااالی بگیرید ، دینی سوم داخل این 14 روز هستش ، پس دینی دوم وپیش داخل برنامه ویژه دینی برای 100 زدن این درس قرار داده شده.
      5. ارائه گزارش کار هم اختیاریه، میتونید این 30 روز هر شب بیاید گزارش هم بدید همین جا، مطمئنم نتیجه میگیرید.

فوق برنامه دینی جهت 100 زدن دینی در مدت کوتاه: (شروع از فردا 28 تیرماه)

1. 28 تیر: درس 1 و 2 دینی2
      2. 29 تیر: درس 3 دینی2
      3. 30 تیر: مرور+تست درس 1 تا 3
      4. 31 تیر: درس 5 دینی 2
      5. 1 مرداد: درس 1 دینی 4
      6. 2 مرداد: درس 2 و 3 دینی4
      7. 3 مرداد: مرور+تست درس 1 و 2 دینی 4 + درس 5 دینی 2
      8. 4 مرداد: درس 6 دینی 2
      9. 5 مرداد: مرور درس 1 تا 6 دینی 2
      10. 6 مرداد: درس 7 دینی 2
      11. 7 مرداد: درس 9 دینی 2
      12. 8 مرداد: مرور + تست درس 7 و 9 دینی 2 (ترکیب برزخ و قیامت)
      13. 9 مرداد: درس 10 و 11 دینی 2
      14. 10 مرداد: درس 4 دینی 4
      15. 11 مرداد: مرور + تست درس 4 دینی 4 + درس 10 و 11 دینی 2
      16. 12 مرداد: درس 13 و 14 دینی 2 (درس 13 فقط متن کتاب مطالعه شود)
      17. 13مرداد: درس 15 و 16 دینی 2
      18. 14مرداد: مرور + تست درس 13 تا 16 دینی 2
      19. 15 و 16 و 17 مرداد: جمع بندی و مرور کامل سریع متن کتاب دینی 2 و درس 1 تا 4 دینی پیش
      20. 18 مرداد: درس 5 دینی 4
      21. 19 مرداد: درس 6 دینی 4
      22. 20 مرداد: مرور+تست درس 5 و 6 دینی 4
      23. 21 مرداد: درس 7 دینی 4
      24. 22 مرداد: درس 8 دینی 4
      25. 23 مرداد: مرور+تست درس 7 و 8 دینی 4
      26. 24 مرداد: درس 9 و 10 دینی 4
      27. 25 و 26 و 27 مرداد: مرور و جمع بندی کامل سریع متن کتاب درسی دینی 4 درس 5 تا 10

منابع دینی: میتونید از هر منبعی استفاده کنید، جزوات بنده هست که لینکشون پایین قرار گرفته، 500 تست برتر هم هست، البته کتاب های بازاری مثل آیکیو و خط ویژه هم خوبن، مهم برنامه هست مگرنه هیچ منبعی بدون برنامه نتیجه نمیده هرچقدر هم که خوب باشه.
      این تاپیک ها هم برای منابع و تست زنی شاید بدردتون بخوره.

برای مطالعه زیست هم داخل برنامه به این دلیل پایه سوم در ابتدا قرار گرفت که پیش فرض من این بود که لااقل 3 فصل اول دوم که فصول پایه ای هستند رو بچه ها مطالعه داشتند قبلا و الان کار سخت تر یعنی مطالعه پایه سوم که هم سوالات زیادی مشترک با نظام جدید داره و هم بودجه بندی سنگین تری نسبت به پایه دوم داره رو اول مطالعه کنید (سال گذشته اکثر سوالات مشترک با نظام جدید از پایه سوم بود و من مطمئنم اشکال اصلی بچه ها هم روی فصول خاصی از زیست سوم مثل فصل 11 و فصل 8 و فصل 4 و شایدم 3 باشه) ،

اما اگر نیاز به یک برنامه با ماهیت ترکیبی تر و مبحثی محور دارید میتونید این برنامه رو اختصاصی پیش ببرید ولی بازم پیشنهادم برنامه اصلی تاپیک هست،
      به این ترتیب: (قسمت های مشترک با ن.جدید داخل پرانتز)
      زنجیره بافت شناسی و فیزیولوژی پایه: (8 تا 10 تست 99 معادل 16 الی 20 درصد)

1. 4 دوم گوارش (تاکید بر معده و روده باریک و جذب مواد و گاو)
      2. 3 دوم بافت شناسی (فقط روخوانی کتاب بافت های گیاهی و جانوری)
      3. 6 دوم گردش مواد (تاکید بر رگ ها و چرخه و ساختار قلب و تعریق و تعرق گیاهی)
      4. 1 سوم ایمنی (تاکید بر ایمنی اختصاصی و آلرژی)
      5. 4 سوم هورمون شناسی (تاکید بر هورمون های هیپوفیز پیشین و غده فوق کلیه و پانکراس)

زنجیره فیزیولوژی تنفس، دفع و حرکت: (6 تا 8 تست 99 معادل 12 الی 16 درصد)

1. 8 پیش تنفس واقعی (تاکید بر مراحل نوری فتونستز + گیاهان کم و سی 4 ، کل تنفس سلولی)
      2. 5 دوم تنفس (تاکید بر منحنی اسپیرومتری و فرایند تکلم و سرفه و عطسه در ترکیب با استفراغ)
      3. 7 دوم دفع مواد زائد (تاکید بر ترشح بازجذب و تراوش مواد کلیه + شکل صفحه 105 (جایگاه رگ ها و بخش مرکزی و قشری کلیه و ...) + فعالیت کلیه مصنوعی کتاب)
      4. 8 دوم حرکت (تاکید بر روند انقباض ماهیچه + بافت استخوانی + ساختار مفصل شکل صفحه 121 کتاب + حرکات گیاهی)
      5. (اختیاری جهت محکم کاری) چرخه جنسی زنان و مراحل اسپرم زایی مردان (2 یا 3 تست 99)

زنجیره پروتئین سازی و حفظی های ژنتیک جمعیت (7 الی 9 تست 99 معادل 14 الی 18 درصد)

1. 5 سوم DNA (روخوانی ساختار دنا از روی کتاب + مراحل همانند سازی)
      2. 1 پیش پروتئین سازی (تاکید بر مراحل رونویسی و ترجمه و به ویژه جهش ها)
      3. 2 پیش مهندسی ژنتیک (تاکید بر مراحل مهندسی ژنتیک + ژن درمانی + کلون کردن از سلول تخصصی (دالی))
      4. 5 پیش فقط مباحث حفظی فقط از متن کتاب درسی (شامل عوامل تغییر دهنده ساختار ژنی جمعیت (جهش، شارش، آمیزش غ تصادفی، رانش و انتخاب طبیعی) + اثر انتخاب طبیعی بر صفات پیوسته (جهت دار، پایدار کننده و گسلنده) + عوامل موثر بر جدایی خزانه ها (جدایی رفتاری، زیستگاهی، زمانی، مکانیکی، گامتی و نازیستایی ها) + خیلی مهم 1 تست حتمی 99 = گونه زایی هم میهنی و دگرمیهنی)

در بدترین حالت 42 درصد و در بهترین حالت 54 درصد کنکور از همین 3 زنجیره است، (یعنی 13 مبحث)

استوکیومتری نیاز به یه تسلط جزئی به فصل 5 شیمی دوم داره به این معنی که جهت تسلط ؛ دوستان باید ساختار های شیمی رو کامل مسلط باشند (در اصل ساختار های شیمی مبحثی هست که پیش نیاز همه مباحث شیمیه و اتفاقا مبحثی هم هست که باید خارج از برنامه توسط دانش آموز در این مدت 28 روزه مداوم مطالعه بشه تا نتیجه بده چون واقعا مبحثی هست که اگر کسی 300 روز هم مطالعه اش کرده باشه ولی 30 روز آخر مرورش نکنه سر جلسه محاله مشکل پیدا نکنه)
      برای مطالعه پیش نیاز همه فصل های شیمی یعنی ساختار های شیمی از این جزوه استفاده کنید:

برای عربی هم منظور ازعربی سوم مطالعه قواعد عربی 3 هست، مطالعه مهارت های ترجمه که کار خیلی آسون تری بوده و تست های درصد بیاری هم داخل کنکور داره موکول شده به 14 روز دوم، قرارمون این بود که کار سخت تر اول انجام بشه تا خیالمون راحت بشه.

[ نکته مهم ] 3 روز یک بار کلا ماجرای جدای از این تاپیک و موضوعش داره،
      ولی چون مخاطبین این تاپیک دانش آموزان با سطح مختلفی هستند این دسته بندی میتونه مفید باشه:
      1) دوستانی که صفر صفر بودن 3 روز یک بار یا 2 روز یک بار جامع زدن رو نمیتونن اجرا کنن، بیان آخر هر دوره 14 روزه یک آزمون جامع هم برای خودشون قرار بدن و یک روز هم برای تحلیل در این صورت 4 روز از 32 روز که کم کنیم 28 روز هم برای اجرای این برنامه فرصت باقیست،
      2) دوستانی که صفر نیستند و قبلا مطالعه داشتند یکسری از درس ها رو ، بیان این برنامه رو یکم زود تر تمام کنن و آزمون های جامع بیشتری بزنن و تحلیل کنن
      3) دوستانی که مطالعه شون متوسط بوده و قوی تر از دسته دوم هستن بیان 3 روز یک بار رو اجرا کنند و این برنامه که به روزی حدودا 8 الی 9 ساعت مطالعه نیاز داره رو پخش کنند داخل 3 روز یک بارشون ، یعنی تحلیل آزمون رو سریع تر انجام بدن و برسن به این برنامه و مرور و جمع بندی شون رو تکمیل کنند(اگر دقت کنید مباحث سخت تر که مطمئن بودم 80 درصد دانش آموزان مشکل دارن رو هم داخل برنامه قرار دادم این به نوعی رفع اشکال و تکمیل مطالعات قبلی هم محسوب میشه)
      4) دسته چهارم و آخرین دسته ، دانش آموزان قوی یا فوق قوی هستن که داخل یک یا دو درس ضعف دارن این دسته باید بیان 2 روز یک بار 1 جامع بزنن و تحلیل کنن و درس هایی که مشکل داشتند رو از این برنامه داخل 2 روز یک بارشون پخش کنند تا نتیجه بگیرند.

[ نکته مهم پلاس ] چون فرصت کوتاهه بهترین و کوتاه ترین درسنامه های بازار مثل کتاب های خط ویژه و زیپ اندیشه فائق و ... منابع مناسب مطالعاتی محسوب میشن در کنار این منابع بهترین تست ها هم تست های کنکور های 5 6 سال اخیر هستند، برای دروس اختصاصی تست های کنکور و تست های منتخب آزمون های آزمایشی و برای دروس عمومی تست های کنکور کفایت میکنه.
      [برنامه پیشنهادی] شبانه جهت تقویت مباحث پراکنده دروس عمومی:
      [این برنامه پیشنهادی شاید 1 ساعت برای اجرا زمان نیاز داشته باشه اما برگ برنده شما دراین مدت باقی میتونه باشه]
      87.png

هر روزی که بیهوده گذشت به اندازه 7 روز زمان از دست رفته، پس حتی1 ثانیه از این روز ها رو از دست ندید چه برسه به 1 روز
      من مطمئن نیستم ، یقین دارم همگی موفق میشید
      ............

**آپدیت بعدی 14 روز دیگه**
      موفق باشین بچه ها
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 31 تیر 1399 در ساعت 17:13

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      داداش من هستم تا اخر 14 روز دومم میزاری؟فقط یچیزی با این برنامه زیست میشه چند زد؟

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      راستی داداش میشه زمین هم خودمون جدا از برنامه بخونیم و به پزشکی پردیس و داروسازی ملی امید داشته باشیم؟من مطمعنم بخدا قسم میخونم وهرشب میام گزارش میدم اینجا

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reyhanesarjaz نمایش پست ها
      داداش من هستم تا اخر 14 روز دومم میزاری؟فقط یچیزی با این برنامه زیست میشه چند زد؟
      خیلیم عالی،
      زیست پایه کامل بسته میشه ، پس حدود 50 تا 60 درصد ،
      بله ادامه برنامه هم 2 هفته دیگه قرار میگیره و پست اول آپدیت میشه.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      راستی داداش میشه زمین هم خودمون جدا از برنامه بخونیم و به پزشکی پردیس و داروسازی ملی امید داشته باشیم؟من مطمعنم بخدا قسم میخونم وهرشب میام گزارش میدم اینجا
      زمین سوم رو بخونید ولی قبلش حتما تایم مطالعاتی تون رو در نظر داشته باشید، زمین نباید به تایم بقیه دروس آسیبی بزنه.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مرسی از راهنماییت من این برنامه رو میخونم یه چیزایی هم اضافه تر میخونم امیدوارم به این درصدا برسم خیلی امید دارم ادبیات 72 عربی 76 دینی 80 زبان 68 ریاضی 66 زیست 68 شیمی 70 فیزیک 52 ...راستی دینی باید کل آیه رو حفط باشیم دیگه؟

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      برا ما نظام جدیدا هم میشه؟

8. Top | #8
      Fky
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa26 نمایش پست ها
      سلام منم هر شب گزارش کار میدم ولی برنامه ام یه مدل دیگه اس دارم سه روز یه بار انجام میدم. اشکال نداره??

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      مرسی از راهنماییت من این برنامه رو میخونم یه چیزایی هم اضافه تر میخونم امیدوارم به این درصدا برسم خیلی امید دارم ادبیات 72 عربی 76 دینی 80 زبان 68 ریاضی 66 زیست 68 شیمی 70 فیزیک 52 ...راستی دینی باید کل آیه رو حفط باشیم دیگه؟
      خیلی هم عالی
      انشالله بهترین نتیجه رو بگیرید
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa26 نمایش پست ها
      سلام
      اگر دقت کنید مباحث فیزیک و ریاضی که مشترکه، زیست یازدهم و شیمی یازدهم و کل عمومی های پایه یازدهم رو میتونید بجای عمومی ها و اختصاصی های سال سوم در نظر بگیرید
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fky نمایش پست ها
      سلام منم هر شب گزارش کار میدم ولی برنامه ام یه مدل دیگه اس دارم سه روز یه بار انجام میدم. اشکال نداره??
      گزارش بدید، این تاپیک برای شروع صفر نیست هر دانش آموزی که جدی و مصمم بخواد بخونه این 30 روز رو میتونه گزارش بده.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من هستم سعی میکنم گزارش کار بدم هرشب
      تمام تلاشمومیکنم

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام من صفر نیستم ولی خوبم نخوندم
      دوست دارم توی این طرحتون بابرنامه خودم شرکت کنم

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون ولی دوست عزیز فکر نمیکنید حتی با روزی ۱۸ ساعت هم نمیشه خوند؟؟واقعا وقت کم میارن ببینید من مسخره نمیکنم واقع بینانه دارم میگم ولی اخه کل فیزیک سوم واقعا نمیشه وقت کم میاد حداقل میگفتی فیزیک پیش ۲

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام من پایم چون واقعا عاصی شدم از این همه نخوندنا...ولی خب منطقیه 18ساعت در روز؟ شدنیه؟ برای یک روز میشه ولی برای 32روز پشت سرهم 18ساعت؟؟ یعنی روزی در بهترین حالت 5ساعت خواب!

صفحه 1 از 13 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)