خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 76
    1. Top | #31
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها
      البته 99 درصد مردم روی زمین این حسو ندارن چون نظام آموزشی در کشورهای پیشرفته تر تغییر کرده و بچه به مرور با علایقش آشنا میشه و در سردرگمی نیست و از سن 18 سالگی استقلالو تجربه میکنه و وارد زندگی میشه و دولت حمایتش میکنه برعکس ایران.

ولی بحث هایی مثل هدف زندگی و چگونگی به وجود اومدن انسان و سوالهایی شبیه این فکر هر کسیو مشغول کرده و میکنه.
      و با اون قسمت حرفت که ادیان به همین صورت شکل گرفتن موافق هستم و فقط یک ایدئولوژی هستن که با پشتوانه سخن خدا ارائه شدن تا طرفدار پیدا کنن و بزرگترین کلاهی بوده که سر انسان رفته و بیشترین ضربه رو در سالیان دراز به تفکر بشری زده و هر نوع اندیشه پیشرفته تر و مخالف خودشو با زور و بهانه مخالفت با سخن خدا خفه کرده.

در مورد قسمت اول صحبت هاتون موافق نیستم : ) این سردرگمی رو افراد خیلی زیادی در جهان دارن تجربه می کنن .. کافیه عبارتی مثل i'am 18 and i dont know what to do with my life رو تو گوگل سرچ کنید ..
      با حجم عظیمی از سایت ها و فروم های پرسش و پاسخ روبه رو میشید که افراد مختلف سوال های مشابهی پرسیدن.. معرف ترین این سایت ها quora هستش.. :
      https://www.quora.com/Im-18-years-ol...-wrong-with-me
      به فهرست سوال های مرتبط در سمت راست سایت دقت کنید ..
      و این تازه فقط یک سایت و این سوال ها هم سوال افرادی هستش که وقتی 18 ساله بودن این سوال رو پرسید.... این عدد رو شما اگه تغییر بدین به 19 ، 20 ، 30 ، 40 ... بازهم با همین نتایج رو به رو میشید...
      ضمن اینکه توی همون کشورهای پیشرفته ای که عنوان کردین آمار خودکشی خیلی بالاست .. که این حس سردرگمی قطعا در این مسئله دخیله... ژاپن که الان مالک بهترین سیستم آموزشی دنیاست ، 30 امین کشور جهان از نظر تعداد بالای خودکشی هستش...
      سوئد در جایگاه 32 ، آمریکا 34 ، فرانسه 48 و فنلاند که بازهم به سیستم فوق العاده آموزشیش معروفه در جایگاه 51 قرار داره.. که بین 183 کشور جهان جایگاه کمی نیست.

در مورد قسمت دوم صحبت هاتون.. من کاملا درک میکنم : ) و متوجه منظورتون هستم.. اما کاملا موافق نیستم..
      شخصا به هیچ دین ، مذهب و فرقه ای اعتقاد ندارم... همونطور که از صحبت هام معلومه..
      اما صحبت شماهم در این مورد خیلی کلی و مطلق و بدون طبقه بندیه..
      نظر شخص من اینه که بسیاری از اصلاحات بزرگ ، پیشرفت های بزرگ تمدن بشری ، بسیاری از آثار برجسته ی هنری ( به خصوص در دوره رنسانس ) در سایه دین انجام شده .. و صد البته بزرگ ترین کشتارها و حکومت های دیکتاتوری تاریخ ( مثلا در قرون وسطی ) با تکیه به دین شکل گرفت .. با مراجعه به تاریخ می شه کارکردهای دین رو به ابزاری برای توسعه ذهنی بشر، روشی برای تثبیت اخلاق، شیوه‌ای برای تعالی روح انسان، ابزاری برای نزدیکی به جامعه ایده آل انسانی و همینطور ابزاری قدرتمند برای ایجاد دیکتاتوری و خفقان و فساد تقسیم بندی کرد.. البته سهم هرکدوم از این موارد باید مورد مطالعه قرار بگیره ..
      در کل میخوام بگم به قول شاعر کلی گویی آفت کلام است ..
      تعصب هم چیز خوبی نیست آنچنان

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      البته 99 درصد مردم روی زمین این حسو ندارن چون نظام آموزشی در کشورهای پیشرفته تر تغییر کرده و بچه به مرور با علایقش آشنا میشه و در سردرگمی نیست و از سن 18 سالگی استقلالو تجربه میکنه و وارد زندگی میشه و دولت حمایتش میکنه برعکس ایران.

ولی بحث هایی مثل هدف زندگی و چگونگی به وجود اومدن انسان و سوالهایی شبیه این فکر هر کسیو مشغول کرده و میکنه.
      و با اون قسمت حرفت که ادیان به همین صورت شکل گرفتن موافق هستم و فقط یک ایدئولوژی هستن که با پشتوانه سخن خدا ارائه شدن تا طرفدار پیدا کنن و بزرگترین کلاهی بوده که سر انسان رفته و بیشترین ضربه رو در سالیان دراز به تفکر بشری زده و هر نوع اندیشه پیشرفته تر و مخالف خودشو با زور و بهانه مخالفت با سخن خدا خفه کرده.

سلام همیشه این مسئله بوده که هیچ چیزی در طول تاریخ به اندازه ی دین مردمو به کشت نداده ( بخاطر تعصب کورکورانه) ولی این دو مقوله رسالت فردی و اینکه سخن خدا جلوگیری کرده از سخنان پیشرفته تر یا خیر ، کاملا از هم جداست. ببینین... من نمیدونم برچه اساسی این حرفو میزنین ولی اینو بدونین بخاطر ویران کردن یه موضوع و دوری ازش نباید اصلشو مخرب نشون بدیم و تا جایی که من بدونم تاکید شما بیشتر رو بی دینی بود ولی هرچیو می پسندین به عنوان قاعده و اصول درنیارین من چندین برابرشما منابع و افراد پیدا کردم ولی بعدش فهمیدم این راه و یا راه هارو رو من نباید ادامه بدم و درسته ادم اوایل و حتی مدت ها بعدش احساس بی قیدی و ازادی میکنه حتی کاذبش هم ولی در نهایت اون بی قیدی با حس پوچی همراه میشه و من تنها این حسو درک نکردم افرادی رو که تو این راه میرن واسشون پیش میاد دین یعنی اعتقاد یعنی برنامه ای برای زندگی یعنی یه مسیر، انسان همیشه میخواد به چیزی یا کسی یا گروهی و... تعلق داشته باشه . نباید یه مکتبی چیزیو به انحراف کشیدن یا افراط توش راه دادن از اون چیز به کلی کینه و نفرت داشت باید عمق اون مسئله رو پیدا ودرست درک کرد... و هیچ وقت خدا مانع و محدودیتی برای خودشناسی و رسالت فردی قرار نده بلکه تاکید زیاد هم شده ولی چارچوب قرار داده برای رسالت و اهداف اون چارچوب قوانینیه که نباید بخاطر اهداف خودمون به دیگران آسیب برسونیم یا بخاطر اهداف کوتاه مدت به زندگیمون لطمه وارد کنیم مثلا شما نمی تونین بزرگترین باند موادمخدر خاورمیانه رو تشکیل بدین یا برین عضو دارک وب بشین و تو اتاق رد روم بخاطر ارتقا و اعتماد بهتون سر ببرین و ادعا کنین آزاد هستین و کسی هم نمیتونه جلوتونو بگیره.
      پ.ن: همون حرفی که به یوزر قبلی هم گفتم اینجا هم میگم هر اعتقادی دارین اختیار خودتونه فقط تئوری کلی ندین این بحثا نیازمنده تخصص تو اون رشته هاست و من هم هیچ حدی در رابطه با اظهار نظر همه جانبه و نسخه پیچوندن و درست کردن قواعد ندارم فقط بدونین هرکدام از ما تو یه واقعیتی هست مثل یه جاده و اون حقیقت کل هیچکس قادر به درکش نیست رو نمیتونین با واقعیت خودتون ترکیب کنین و تحویل مردم بدین هرحرفی میزنین بگین این نظر خودتونه و حرفاتون مبانی نیست( اگه هست یه سرچ چن ثانیه ای بزنین ببینین چقدددد زیاد مدارک دکترا تو رشته های دین و تعلیم و تربیت و الهیات و عرفان داریم از تمامی کشو را( دوباره تاکید میکنم کاری به فقه شیعه و سنی و حنفی و شافعی و ... وحقوق و اندیشه و... ندارم .فقط خدا رو میگم نه شاخه های متنوع اسلام که هرکس چیزیو به اختیار انتخاب میکنه و حتی بعضیاش بخاطر ساختگی و انحراف متضاد هستن.) دیگه موضوع ادیان داره کش دار میشه تمومش کنیم بهتره .موفق باشید.
      ما نبینیم کسی را که نبیند ما را
      مرده دانیم کسی را که نبیند ما را
      ویرایش توسط be_quick : 02 تیر 1399 در ساعت 14:05

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بحث ادیان دیگه داره پیچیده میشه و ربطی نداره به این تایپک تا اینجا بسه و دیگه ادامه ندیم بهتره...

4. Top | #34
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیلی نمیخوام وارد بحث بشم چون اولا کنکور 2 ماه دیگه هست.
      دوما اگه وارد بحث بشیم و حقایق هم گفته بشه فردا پاک میشه و تلف کردن وقت هست.
      فقط چند نکته رو بگم
      شما تعداد محصلینو ببین و تعداد سوالات اینچنینیو در این کشورها ببین ضمن اینکه تمام این مدرسه ها مشاور و روانشناس دارن و در سالهای مختلف بهشون مشاوره میدن.
      کشور ما خیلی مونده از لحاظ نحوه آموزش به این کشورها برسه.
      مسئله خودکشی به خیلی مسائل ربط داره از جمله امکانات رفاهی و ایجاد شادی در اون جامعه که ما در جفتشون داریم به سمت سقوط میریم.
      سوئد هم به مسائل آب و هواییش مربوط هست که باعث افسردگی میشه.
      امار خودکشی یا هر آمار دیگه ای در کشورهای خودکامه قابل استناد نیست چون کاملا این آمار مخفی میشه.
      آمار اقدام به خودکشی یا تجاوز به کودک در ایران بسیار بالاست ولی آمار درستی داده نمیشه یا اصلا پیگیری یا طرح شکایت نمیشه.
      یک کشور میتونه در خیلی از مسائل جلو باشه ولی همیشه راه برای اصلاح و بهتر شدن باز هست ولی نه با تکیه بر دین بلکه با تکیه بر تفکرات پیشرفته تر و بهتر.
      در دین از مسائل اخلاقی استفاده شده برای موجه جلوه دادنش که این سخن خداست.مسائل اخلاقی همیشه بوده و دربارش صحبت شده و همیشه قابل پیشرفت هست و نیاز به به اینکه سخن خدا باشه نداره.

برای اینکه مشخص بشه دین سخن خداست اول باید مشخص بشه اون پیامبری که آوردتش پیامبر خداست که تضادهای زیادی در این زمینه هست.
      به خود کتابها هم از لحاظ مختلف ایرادهای زیادی از جمله علمی و اخلاقی وارد هست یکم تحقیق کنین پیدا میکنین.

ایران هم همه مسلمان نیستن و اکثر مردم مسلمان نما هستن و فقط ادای مذهبی بودنو در میارن بدون درک درستی از مذهب.
      اسلام حقیقیو همون داعشی اجرا میکنه که سعی میکنه اسلامو مو به مو اجرا کنه.

درمورد تک تک این مسائل حرفهای بسیاری هست ولی هم وقت کم هست و هم فایده ای نداره چون اگه اثبات هم بکنی باز طرف مقابل انکار میکنه.
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان
      ویرایش توسط sina_u : 23 خرداد 1399 در ساعت 16:24

5. Top | #35
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط KARIMASADI نمایش پست ها
      بچه ها من گم شدم تو خودم نمیدونم علاقم چیه چیه که راضیم کنه پزشکی اینا که اصلا علاقه ندارم موندم چی میخوام رشته ها دیگه ام فکر میکنم دلمو میزنن باید پیشه کی برم بفهمه علاقم چیه مشاور یا روانشناس یا مشاور تحصیلی؟ لطفا بگید دارم دیوونه میشم الان دوازدهمم میخوام همین الان علاقمو پیدا کنمن 10 سال بعد پشیمون نشم خواهشا جواب بدید
      اگه همونطور که گفتی موضوع رضایت باشه که فردا یا یک سال بعد از انتخابت پشبمون نشی مشاور وروانشناسو ول کن با خودت فک کن ببین علاقه ات چیه؟
      اینطوری به خودت بگو اگه من دغدغه مالی نداشته باشم( البته مثلا!) اگه کسی در انتخابم بهم فشار نیاره اگه کاری روکه دوس دارم بکنم و نتیجهی دلخواه بگیرم اون چیه؟ اصلا میخوای چی کار کنی فرض کن اومدی تو دنیا دست من وتو ام نیست حالا از چی خوشت میاد؟ من مثلا یه بنده خدایی میگفت میخوام برم میکرو بیولوژی بخونم تعجب نکردم بهش خندیدم! ولی بعد با خودم گفتم تو که اون نیستی. یا یکی دیگه کلاس نهم بود درس رو ول کرده رفته سراغ کار هرچی باهاش صحبت کردم دیدم دیوونه نشده بود که درس رو ول کرد بلکه انتخابی با فکر و اراده داشته.
      خلاصه علاقه به چی داری اول پیداش کن بعد بیا به این فکر کن که چه جوری با تحصیل در این رشته کسب درآمد کنم؟ یا مثلا بقیه چیز ها فکر کن بعد که به نتیجه رسیدی برو با یه نفر که در اون باره میدونه وتوانایی مشورت دادن داره در میون بذار باید بدونی مشاور خوب نظرشو بهت تحمیل نمیکنه بلکه دید تورو نسبت به موضوع باز میکنه ونه تنها معایب بلکه مزایاش رو هم بهت میگه.

6. Top | #36
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      فقط چند نکته رو بگم
      شما تعداد محصلینو ببین و تعداد سوالات اینچنینیو در این کشورها ببین ضمن اینکه تمام این مدرسه ها مشاور و روانشناس دارن و در سالهای مختلف بهشون مشاوره میدن.
      مسئله خودکشی به خیلی مسائل ربط داره از جمله امکانات رفاهی و ایجاد شادی در اون جامعه که ما در جفتشون داریم به سمت سقوط میریم.
      امار خودکشی یا هر آمار دیگه ای در کشورهای خودکامه قابل استناد نیست چون کاملا این آمار مخفی میشه.
      آمار اقدام به خودکشی یا تجاوز به کودک در ایران بسیار بالاست ولی آمار درستی داده نمیشه یا اصلا پیگیری یا طرح شکایت نمیشه.
      یک کشور میتونه در خیلی از مسائل جلو باشه ولی همیشه راه برای اصلاح و بهتر شدن باز هست ولی نه با تکیه بر دین بلکه با تکیه بر تفکرات پیشرفته تر و بهتر.
      در دین از مسائل اخلاقی استفاده شده برای موجه جلوه دادنش که این سخن خداست.مسائل اخلاقی همیشه بوده و دربارش صحبت شده و همیشه قابل پیشرفت هست و نیاز به به اینکه سخن خدا باشه نداره.

برای اینکه مشخص بشه دین سخن خداست اول باید مشخص بشه اون پیامبری که آوردتش پیامبر خداست که تضادهای زیادی در این زمینه هست.
      به خود کتابها هم از لحاظ مختلف ایرادهای زیادی از جمله علمی و اخلاقی وارد هست یکم تحقیق کنین پیدا میکنین.

ایران هم همه مسلمان نیستن و اکثر مردم مسلمان نما هستن و فقط ادای مذهبی بودنو در میارن بدون درک درستی از مذهب.

درمورد تک تک این مسائل حرفهای بسیاری هست ولی هم وقت کم هست و هم فایده ای نداره چون اگه اثبات هم بکنی باز طرف مقابل انکار میکنه.
      برو پی کارت علاقه به رشته تحصیلی به این حرفای تو ربطش چی چی بود؟ داعش مو به مو دیگه چیه اینو ول کن علاقه چه ربطی به سیستم آموزشی بقیه کشور ها داره؟؟؟؟؟
      بهت پیشنهاد میدم یکم یکم آره فقط یهههههههه کم فکر کنی چون از بس فکر کردن مهمه وارزش اندیشه بالاست که فرمودن یک ساعت تفکر بهتر از70 سال عبادت است اونم عبادت داعشی مثل تو.

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط neutrino نمایش پست ها
      برو پی کارت علاقه به رشته تحصیلی به این حرفای تو ربطش چی چی بود؟ داعش مو به مو دیگه چیه اینو ول کن علاقه چه ربطی به سیستم آموزشی بقیه کشور ها داره؟؟؟؟؟
      بهت پیشنهاد میدم یکم یکم آره فقط یهههههههه کم فکر کنی چون از بس فکر کردن مهمه وارزش اندیشه بالاست که فرمودن یک ساعت تفکر بهتر از70 سال عبادت است اونم عبادت داعشی مثل تو.
      پیشنهادتو برای خودت نگه دار.
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

8. Top | #38
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      امان از جهل..
      ثانیه به ثانیه بودن توی این انجمن حالم رو خراب تر میکنه...

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      فقط چند نکته رو بگم

تو کل تاریخ بشریت امثال شما زیاد بوده
      در واقع خدا خودش گفته بذارید تو حال خودشون باشن
      اینم یه نمونه(واسه اونایی که قبول دارن)
      20200612_165916.jpg
      ♡Be your Own HERO

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط the.lusifer نمایش پست ها
      امان از جهل..
      ثانیه به ثانیه بودن توی این انجمن حالم رو خراب تر میکنه...
      امان از ادمای ادعا دار روشنفکرنما حرفای قشنگ فقط در حد حرف بمونه جاش تو کتابه ... همه تو جهالت به سر میبرن فقط شما دانایین .... اصلا همینکه به عقاید بقیه بگین جهل خودش جهل محسوب میشه ( میدونی یکی از گروه ها که خیلی از هوش استفاده کردن برای بنیانش ولی خب خیلی مخربه چه افکاریو پیش گرفته؟ هرکی با هر عقایدی میره تو اون گروه دو نفر ظاهرا باهم تضاده عقایدشون ولی اون گروه درکل با این همه عقاید تضاد نیس انگار همه چیزه و انگار هیچ چیز نیست!!! و به کسانی که بقیه رو جاهل فرض میکنن و هییی بحث میکنن هر هر میخندن و کاری بهشون ندارن و فقط از این افرادا جمع میکنن... پس بیخیال شین والا میگین تعصبی ندارین ولی خیلی پیگیرین...) . راستی شما که میگفتین این انجمن کم میاین و اگه بیاین خیلی مهم میشه امتیاز و آرا موافق و ... و از درس عقب میمونین و میگفتین معمولا جواب نمیدین به هیچ پستی ...چرا میاین ؟ و انقد بقیه رو تا حد تصورات خودتون پاییین میارین و تحقیر میکنین و ادعای روشنفکری میکنین والا ما و بقیه هم هم در حد چن سمینار چن ساعته حرفای به ظاهر روشنفکرانه بلدیم بگیم ولی تحقیر نمی کنیم یا حداقل اندازه شما... . تمومش کنید این فضای تهوع آورو.
      پ.ن: کاری ندارم منظورتون کی بوده هرکی بوده حق این توهیناتو ندارین و همون حرف خودتون که گفتین انجمن سمیه بهش عمل کنین و دیگه بیشتر از این سمیش نکنین نکنه میخواین سم پاشی کنین با تحقیرا و حرفای به ظاهر روشنفکرانتون...این آخرین بحثم و پستم با شما بود
      ویرایش توسط be_quick : 23 خرداد 1399 در ساعت 18:08

11. Top | #41
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط حاضر.فقط.قبول نمایش پست ها
      امان از ادمای ادعا دار روشنفکرنما حرفای قشنگ فقط در حد حرف بمونه جاش تو کتابه ... همه تو جهالت به سر میبرن فقط شما دانایین .... اصلا همینکه به عقاید بقیه بگین جهل خودش جهل محسوب میشه ( میدونی یکی از گروه ها که خیلی از هوش استفاده کردن برای بنیانش ولی خب خیلی مخربه چه افکاریو پیش گرفته؟ هرکی با هر عقایدی میره تو اون گروه دو نفر ظاهرا باهم تضاده عقایدشون ولی اون گروه درکل با این همه عقاید تضاد نیس انگار همه چیزه و انگار هیچ چیز نیست!!! و به کسانی که بقیه رو جاهل فرض میکنن و هییی بحث میکنن هر هر میخندن و کاری بهشون ندارن و فقط از این افرادا جمع میکنن... پس بیخیال شین والا میگین تعصبی ندارین ولی خیلی پیگیرین...) . راستی شما که میگفتین این انجمن کم میاین و اگه بیاین خیلی مهم میشه امتیاز و آرا موافق و ... و از درس عقب میمونین و میگفتین معمولا جواب نمیدین به هیچ پستی ...چرا میاین ؟ و انقد بقیه رو تا حد تصورات خودتون پاییین میارین و تحقیر میکنین و ادعای روشنفکری میکنین والا ما و بقیه هم هم در حد چن سمینار چن ساعته حرفای به ظاهر روشنفکرانه بلدیم بگیم ولی تحقیر نمی کنیم یا حداقل اندازه شما... . تمومش کنید این فضای تهوع آورو.
      پ.ن: کاری ندارم منظورتون کی بوده هرکی بوده حق این توهیناتو ندارین و همون حرف خودتون که گفتین انجمن سمیه بهش عمل کنین و دیگه بیشتر از این سمیش نکنین نکنه میخواین سم پاشی کنین با تحقیرا و حرفای به ظاهر روشنفکرانتون...این آخرین بحثم و پستم با شما بود

: ))))
      چی بگم اخه من به شما ؟ : )
      من نمیدونم مشکلت چیه با من شما : ) شما حتی اون پست اول من زیر این تاپیک رو هم زحمت نکشیدی یک دور با دقت مطالعه کنی .. و بعد حمله کنی واسه نقل قول گرفتن و نقد کردن و جبهه گرفتن ...
      نقل گرفتی گفتی :
      خب دوست عزیز اون تست های تو متن ( همون که منظرتونه نتیجه نگرفتین )ظاهرا به چندتا سوال انگشت شمار جواب میدین ولی بعدا یه عالمه ایده میاد ذهنتون به همون چندتا اکتفا کردین واسه همینه جواب زیادی نگرفتین و اینو بگم عصاره متنتون ضمیمه کتاب اثر مرکب بود...

آخه من کجای صحبتم گفتم از تست نتیجه نگرفتم ؟؟! : ))) حتی مشابه این جمله رو هم من به کار نبردم توی متنم.. که بخوام بگم : اُکی .. شما احتمالا منظور من رو از این جمله اشتباه متوجه شدین...
      وقتی انقدر سطحی و گذری و بدون ذره ای توجه و تمرکز متن بقیه رو می خونید و واسه جبهه گرفتن و حمله کردن به بقیه ( فارغ از اینکه چی گفتن و چه هدفی داشتن از اون گفته ) حتی لحظه ای نمیتونی صبر کنی
      انتظار نداشته باش بقیه هم ذره ای برای صحبت های شما احترام قائل باشن..
      از وقتی این تاپیک زده شده مدام در حال حمله کردنی به بقیه .. ! واقعا زشته !! خیلی زشته !
      همه دارن در کمال صلح و آرامش نظراتشون رو با دیدگاه های متفاوت بیان می کنن .. این وسط اتفاقا تنها کسی که ادعای روشنفکری داره و سعی داره نظرش رو به بقیه تحمیل کنه شمایی !!
      از 30 تا پست زیر این تایپک 15 تاش مال شماست !! اون وقت من زیاد میام ؟؟ من دارم برای کنکور 1400 میخونم.. ولی شما همونی هستی که یه نفر گفت :" تو این انجمن تاحالا هیچکس هیچی نشده " برداشتی اینو نوشتی رو کاغذ ، عکس گرفتی ازش آپلودش کردی ، فرستادی واسه اون شخص... فقط و فقط برای اینکه بگی : بعد اعلام نتایج ثابت میکنم که اشتباه میکنی ؟؟!
      از دیروز نشد یه نفر زیر این تاپیک پست بزاره و بهش حمله نکنی !
      طرف اومده گفته فلان سوال رو از خودت بپرس.. نقل گرفتی گفتی : خب منم که همینو گفتم !! یعنی حتی به ایشونم رحم نکردی ! چیو میخوای ثابت کنی ؟؟!
      جمع کن دیگه خودتو !! اه..

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      قرار بود به استاتر کمک کنیم که چه طوری علاقه شو پیدا کنه اما دیدین به کجا رسیدیم ؟ شاید الان درکش راحت تر باشه خودشناسی چیزی نیست که بشه با چند تا سایت و کتاب چند جلسه مشاوره بهش رسید فیزیک نیست که با چند تا فرمول به جواب مشخص رسید، توی مسیر عقاید مختلفی وجود داره درست یا غلط معلوم نیست برا همین گفتم استارتر هرچه قدر سمتش بره ممکنه بیشتر گیج بشه وگرنه به قشر خاصی توهین نکردم .لطفا همینجا بحث رو تموم کنین و دیگه ادامه ندین

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi0 نمایش پست ها
      خدا خودش گفته؟ چه جوری میتونی ثابت کنی حرف های این کتاب رو خدا گفته؟ چه جوری میتونی مطمئن باشی این کتاب طی این ۱۴۰۰ سال تغییر نکرده؟ چه جوری میتونی مطمئن باشی شخصی به اسم محمد واقعا وجود داشته؟البته حق داری! اگه تو یه خانواده ی مسیحی یا یهودی به دنیا اومده بودی با همین اطمینان! درباره ی حق بودن انجیل و تورات حرف میزدی.
      بله قطعا همینکارو میکردم درست عین اسکاول شین
      اصول کلی هر دین انسانیته و ایمان به خدا چه مسیحی چه یهودی
      حالا اگه من یه مسیجی بودم و میگفتم حضرت مسیح اینو فرموندند باز میگفتی کو رفرنس؟ اصلا انجیل که چندین نسخه اس کدومو میگی؟
      اونایی که بخوان میفهمن شرط میبندم یه کلمه ام از این کتابای مقدسو نخوندی فقط همونجا که نوشته آنها نخواهند فهمید
      تامام
      ♡Be your Own HERO
      ویرایش توسط Mysterious : 23 خرداد 1399 در ساعت 19:43

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      استارتربهتره در کنار شناخت خودش و پیدا کردن علاقه اش سعی کنه کشورشم بیشتر بشناسه یکی از همکلاسیای دبیرستانم عشق ریاضی فیزیک بود انقدر پافشاری کرد که سه نفر تکمیل ظرفیت برداشتن تا کلاس با ۵ دانش آموز تشکیل بشه تو کنکور هوافضا صنعتی شریف آورد اما بعد دو سال انصراف داد تا کنکور تجربی بده وقتی از خودش پرسیدم با وجود این همه علاقه و پافشاری که قبلا داشته چرا انصراف داده گفت که تو دانشگاه متوجه شده بازار کار خوبی تو این رشته برا دخترا وجود نداره حتی به خاطر تحریما نمیتونه تو این رشته اپلای کنه و خواسته کنکور تجربی بده برا سه رشته تاپ ! خودم هم تو دبیرستان میدیدم که به زیست علاقه داره حتی بهتر از ما تجربیا بلده آخرش به این نتیجه رسیده بره سراغ علاقه ای که به دردش میخوره هرچند که شدت علاقه اش به اندازه ی ریاضی نبوده پ.ن:من از بازار کار هوافضا خبر ندارم و فقط از زبون اون همکلاسی شنیدم خوب نیست

15. Top | #45
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      قشنگ توی این تاپیک میشه فهمید که افراد مذهبی و غیز مذهبی به خاطر اعتقاد سرسختی که دارن نمیتونن باهم صحبت کنن و سریع اماده حمله کردن میشن یه مشکلی ک ما ایرانیا داریم اینه که نمیتونم تشخیص بدیم کجا یه بحثو تموم کنیم و دیگ اهمیتی ندیم اولین جنبه خودشناسی اینه که ببینی میخای تو جهان کجا وایسی یه ادم معمولی یا یه ادم مضخرف؟این سوال ک جواب دادی تو همون حیطه برو تحقیق کن موفقاش چطورین اینطوری راحت تر الگو برداری میکنید و مسیر براتون مشخص تر میشه لطفا هم این موضوعات علمی که پرسیده میشه رو با بحث دین قاطی نکنید ممنون

صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن