خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

کمک نیاز دارم اونایی ک کنکور دادن خواشا بیاید راجب شیوه درس خوندت

با سلام عرض ادب . من امسال یازدهمم و ی سوال خیلی مهم داشتم .خدایی خیلی درگیر این موضو هستم خدایی ممنون میشم اگ کمکم کنید.
      (شیوه درس خوندن)
      ۱_میگم برای کنکور مثلا شیوه خوندم اینجور باشه_فیزیک شیمی ریاضی از طریق فیلم سایت الا ببینم و نکته برداری کنم_و درسی مثل زیست با کمک درسی -و بقیه حفظی ها خود کتاب با دقت
      ۲_یا اینکه
      اون درسایی مثل فیزیک شیمی ریاضی معلم خصوصی برم و بقیه موارد حفظی خودم بخونم
      ۳-یا اینکه مثلا کتاب جامعه اینا بخرم
      ۴یا کلا همشون از طریق فیلم
      و چه زمانی شروع کنم برای کنکوری خوندن؟؟؟؟
      خدایی مشاورم ندارم در راه خدا کمکم کنید خیلی دو دلم .تشکر

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ویدیو های گاجینو بهتره یا الا؟؟؟؟
      صادقانه بگین

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      ترکیب 1 و 3 میتونه خوب باشه
      کتاب بخونید اون مبحثی که واقعا نمیفهمید و از کتاب هم چیزی یاد نگرفتید فیلم ببینید. فیلم دیدن خیلی خیلی انرژی زیاد از ادم میگیره تا میتونید با کتاب بخونید موفق باشید

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ha.hg نمایش پست ها
      سلام
      ترکیب 1 و 3 میتونه خوب باشه
      کتاب بخونید اون مبحثی که واقعا نمیفهمید و از کتاب هم چیزی یاد نگرفتید فیلم ببینید. فیلم دیدن خیلی خیلی انرژی زیاد از ادم میگیره تا میتونید با کتاب بخونید موفق باشید
      تشکر بابت نظرتون .خودمم میگم کتاب بهتره ولی خب واقعا اون درسایی ک گفتم مثلا از روی کمک اموزشی اینا یاد نمیگیریم

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      تو این جملاتی ک انتخاب کردی هیچ ردی از انگیزه نیست. درس خودن کشش و اشتیاق میخاد. هفته اولی ک این دو تا رو داشتی هم میدونی چطور بخونی، هم میدونی کی شروع کنی "کنکوری خوندن".

گفتی کتاب بهتره. کدوم کتاب؟ کتاب درسی ایا؟ بات موافقم. تمرکز بر کتاب درسی هم نیازه و لازمه. در اصطلاح ریاضی "کتاب درسی ی شرط لازمه ولی شرط کافی نیست" کتاب درسی رو ک زیاد بخون. ولی کنکور بیشتر ی ازمون سرعت عمل تا ازمون استدلال و منطق. شما باید هم کتاب درسی رو عمیق بخونی هم مهارت چارگزینه ای زدن داشته باشی. اصل مد شده واسه ی کنکوری مهارت چارگزینه ای زدن مهمتر از یادگیری خود درسه. هر کتاب درسی، حالا کمتر با بیشتر، 100 تا پرسش یا نمونه حل شده داره. ب نظر تو 100 تا اندازس واسه کنکور؟ پس باید ی کتاب غیر درسی هم داشته باشی ک مثلا حدود 1000 تا چارگزینه ای از اون کتاب درسی باشه.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها
      تو این جملاتی ک انتخاب کردی هیچ ردی از انگیزه نیست. درس خودن کشش و اشتیاق میخاد. هفته اولی ک این دو تا رو داشتی هم میدونی چطور بخونی، هم میدونی کی شروع کنی "کنکوری خوندن".

گفتی کتاب بهتره. کدوم کتاب؟ کتاب درسی ایا؟ بات موافقم. تمرکز بر کتاب درسی هم نیازه و لازمه. در اصطلاح ریاضی "کتاب درسی ی شرط لازمه ولی شرط کافی نیست" کتاب درسی رو ک زیاد بخون. ولی کنکور بیشتر ی ازمون سرعت عمل تا ازمون استدلال و منطق. شما باید هم کتاب درسی رو عمیق بخونی هم مهارت چارگزینه ای زدن داشته باشی. اصل مد شده واسه ی کنکوری مهارت چارگزینه ای زدن مهمتر از یادگیری خود درسه. هر کتاب درسی، حالا کمتر با بیشتر، 100 تا پرسش یا نمونه حل شده داره. ب نظر تو 100 تا اندازس واسه کنکور؟ پس باید ی کتاب غیر درسی هم داشته باشی ک مثلا حدود 1000 تا چارگزینه ای از اون کتاب درسی باشه.
      من هنوز شروع نکردم برای کنکوری خوندن الان فقط به صورت عادی دارم میخونم ک کم کم عادت کنم به کتاب و بتونم مثلا تابستان ک بخوام شروع کنم بتونم کم کم تایم درس خوندن ببرم بالا__
      خیلیا میگن کتاب با کمک درسی بخونی و تست بزنی . مشکل من اینجاس مثلا حقیقتا درسایی مثل فیزیک شیمی ریاضی مثلا میرم بزنم همش اشتباه میزنم و میبینم خیلی سواله فرق داره سخته.
      من الان برای دسای فیزیک شیمی ریاضی دارم از الا نگاه میکنم و بقیه طبق کتاب و زیست خود کتاب با کمک درسی. چون کمک اموزشی برای ریاضی لینا حقیقاا یاد نمیگیرم .ممنون میشم کمک کنید چون توی شهریم ک واقعا ن مشاوره خوبی پیدا میشه ن چیزی

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_mi_i نمایش پست ها
      با سلام عرض ادب . من امسال یازدهمم و ی سوال خیلی مهم داشتم .خدایی خیلی درگیر این موضو هستم خدایی ممنون میشم اگ کمکم کنید.
      (شیوه درس خوندن)
      ۱_میگم برای کنکور مثلا شیوه خوندم اینجور باشه_فیزیک شیمی ریاضی از طریق فیلم سایت الا ببینم و نکته برداری کنم_و درسی مثل زیست با کمک درسی -و بقیه حفظی ها خود کتاب با دقت
      ۲_یا اینکه
      خب روش درس خوندن هرکس منحصر به خودشه بنابراین با آزمون و خطا و خوندن شیوه های مطالعاتی مختلف کاملا دستتون میاد چجوری بخونید ... انتظار نداشته باشید حتما همون هفته ی اول متوجه بشید چه شیوه ای براتون بهتره ؛ باید صبور باشید و مداوم بخونید و مدام روش های درس خوندنتون رو ارزیابی کنید
      نکته ی دوم اینه که اگر درسی رو خیلی ضعیف هستید و توانایی مالیش رو دارید حتما کلاس برید ، درسهای ضعیف به سادگی و با خوندن فقط خودتون خیلی بالا نمیان ، معمولا اگر یک دبیر و استاد "خوب" تاکید میکنم استاد خوب نه هر کسی براتون توضیح بده میتونید پیشرفت داشته باشید
      نکته ی سوم : اگر توی همه ی درس ها متوسط هستید پس اول کتاب رو مطالعه کنید ، درسنامه ی کتاباتون رو بخونید و اگر حس کردید جایی رو متوجه نشدید میتونید برید از ویدئوهای آموزشی استفاده کنید . اگر باز هم متوجه نشدید اون قسمت رو کنار بذارید و ادامه بدید . آخر هر ماه یا هر چند ماه یک بار برید پیش یک دبیر خوب تا اونجاهایی که مشکل داشتید براتون توضیح بده و رفع اشکال کنه .
      از همین الان شروع کنید تا زودتر قلقِ کار دستتون بیاد .
      مصاحبه های چند تا از رتبه برتر ها رو بخونید تا یه دید کلی از روش های درست مطالعه داشته باشید
      نکته ی آخر : ثبات داشته باشید و نا امید نشید
      stars can't shine without darkness

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_mi_i نمایش پست ها
      (شیوه درس خوندن)
      ۲_یا اینکه
      سلام،از همین امروز شروع کن منتظر فردا هم نمون.
      اول سعی کن خودت از روی کتاب کمک آموزشی بخونی،اگر خودت نتونستی بخونی اونوقت برو سراغ فیلم و کلاس.

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      چون توی شهریم ک واقعا ن مشاوره خوبی پیدا میشه ن چیزی
      شما کناب درسی رو داری، کمک درسی هم داری، فیلم هم داری، میگی معلمم میتونی بگیری بازم میگی چیزی نیست تو شهرمون؟
      چیزایی ک دنبالشون میگردی رو تو خودت پیدا کن. اونی ک کشش و اشتیاق درس خوندن داره مشاور نمیخاد. اول کتاب درسی، درسنامه ها و فیلم هاتو نگاه و مرور کن. از کتاب درسی دور نشو. هر فرمولی ک کمک درسی یا فلیم میگه رو باید بتونی از کتاب درسی نتیجه بگیری. بعدش برو سراق چارگرینه ای ها. اگه نمیتونی اونجوری ک میخای چارگرینه ای بزنی(بدون توجه ب زمان) کتاب درسی رو به همون اندازه دقیق و عمیق نخوندی.

بتونم کم کم تایم درس خوندن ببرم بالا__
      اگه مدرسه میری 4 ساعت و اگه نمیری دستکم 6 ساعت تو سال تحصیلی درس بخون. اگه هم تابستون شرو میکنی چ بهتره. نیازی نیست فراتر از 6 ساعت بری. میتونی برو... ولی بدون 6 ساعت بسه ب شرطی ک از اول تا آخر سال با همین سرعت بری.

نابستون و روزی 6 ساعت، برابره با بهار و و نابستون روزی 3 ساعت. پس منتظر فردا نباش. فردا همین امروزه اگه دیروز نبوده باشه.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

10. Top | #10
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      بهترین تایم رو داری به بهترین نحو استفاده کن
      وقت رو هدر نده
      دروس عمومی رو خودت بخون و تست بزن بعضی قسمتای عمومی ها واقعا تحلیلیه مثلا ادبیات رو عالی کار کن و تست بزن
      درس زیست کمک درسی بیشتر از یک استاد بهت کمک میکنه
      شیمی ریاضی فیزیک اول کتاب درسی بخون درسنامه بخون تست اموزشی بزن مرحله بعدی میشه فیلم
      فیلم هم جوری نباشه زیاد ازت وقت بگیره بالاخره مدرسه میری
      موفق باشی
      الهی ...
      این بنده چه داند که چه می‌باید جُست ؟
      داننده تویی ، هر آنچه دانی ، آن ده ...
      مشاور کنکور سراسری

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یه چیز بت بگم داداش
      این کار محض غلطه که بشینی ویدیو همه درسا ببینی غلطه
      فقط مبحثی که نفهمیدی اونم بعد خوندنت و تلاش فراوان

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ema نمایش پست ها

خب روش درس خوندن هرکس منحصر به خودشه بنابراین با آزمون و خطا و خوندن شیوه های مطالعاتی مختلف کاملا دستتون میاد چجوری بخونید ... انتظار نداشته باشید حتما همون هفته ی اول متوجه بشید چه شیوه ای براتون بهتره ؛ باید صبور باشید و مداوم بخونید و مدام روش های درس خوندنتون رو ارزیابی کنید
      نکته ی دوم اینه که اگر درسی رو خیلی ضعیف هستید و توانایی مالیش رو دارید حتما کلاس برید ، درسهای ضعیف به سادگی و با خوندن فقط خودتون خیلی بالا نمیان ، معمولا اگر یک دبیر و استاد "خوب" تاکید میکنم استاد خوب نه هر کسی براتون توضیح بده میتونید پیشرفت داشته باشید
      نکته ی سوم : اگر توی همه ی درس ها متوسط هستید پس اول کتاب رو مطالعه کنید ، درسنامه ی کتاباتون رو بخونید و اگر حس کردید جایی رو متوجه نشدید میتونید برید از ویدئوهای آموزشی استفاده کنید . اگر باز هم متوجه نشدید اون قسمت رو کنار بذارید و ادامه بدید . آخر هر ماه یا هر چند ماه یک بار برید پیش یک دبیر خوب تا اونجاهایی که مشکل داشتید براتون توضیح بده و رفع اشکال کنه .
      از همین الان شروع کنید تا زودتر قلقِ کار دستتون بیاد .
      مصاحبه های چند تا از رتبه برتر ها رو بخونید تا یه دید کلی از روش های درست مطالعه داشته باشید
      نکته ی آخر : ثبات داشته باشید و نا امید نشید
      با عرض تشکر از نظرتون.
      اره موافقم من درسم در حد متوسط
      و در درسای مثل فیزک شیمی ریاضی ضعیفم حقیقتا و کتلب درسی جوابگو نیست و کمک درسی ک میخونم یاد نمیگیرم برای همین از فیلم های سایت الا استفاده میکنم. بابت دبیر برای کلاس خصوصی باید بگم توی شهرمون حقیقتا دبیر ناب و خوبی نیست حقیقتا حتی سر کلاس مدرسه کسی نمیفهمه.
      من الان اون چند تا درس از فیلم میبینم بقیه درسا از روی خود کتاب.
      ممنون میشم نظرت بگی و بگی چکار کنم بهتره؟؟؟؟

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      سلام،از همین امروز شروع کن منتظر فردا هم نمون.
      اول سعی کن خودت از روی کتاب کمک آموزشی بخونی،اگر خودت نتونستی بخونی اونوقت برو سراغ فیلم و کلاس.
      من چون خیلی وقته درس نخوندم حقیقا برام سخته خودم میگم از تاسبتان شروع کنم برای کنکوری خوندن و الان کم کم درسای یازدهمم بخونم چون خیلی انباشته شده .
      بعد درسایی مثل فیزیک شیمی ریاضی من از روی کتاب و کمک درسی حقیقتا نمیفهمم برای همین برای این درسا از فیلم سایت الا استفاده میکنم و بقیه درسا از خود کتاب . و زیست خودش و کمک درسی . با تشکر از نظرت به نظرت این شیوه میخونم خوبه جواب میده ممنون میشم نظر بدی،*

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها
      شما کناب درسی رو داری، کمک درسی هم داری، فیلم هم داری، میگی معلمم میتونی بگیری بازم میگی چیزی نیست تو شهرمون؟
      چیزایی ک دنبالشون میگردی رو تو خودت پیدا کن. اونی ک کشش و اشتیاق درس خوندن داره مشاور نمیخاد. اول کتاب درسی، درسنامه ها و فیلم هاتو نگاه و مرور کن. از کتاب درسی دور نشو. هر فرمولی ک کمک درسی یا فلیم میگه رو باید بتونی از کتاب درسی نتیجه بگیری. بعدش برو سراق چارگرینه ای ها. اگه نمیتونی اونجوری ک میخای چارگرینه ای بزنی(بدون توجه ب زمان) کتاب درسی رو به همون اندازه دقیق و عمیق نخوندی.

اگه مدرسه میری 4 ساعت و اگه نمیری دستکم 6 ساعت تو سال تحصیلی درس بخون. اگه هم تابستون شرو میکنی چ بهتره. نیازی نیست فراتر از 6 ساعت بری. میتونی برو... ولی بدون 6 ساعت بسه ب شرطی ک از اول تا آخر سال با همین سرعت بری.

نابستون و روزی 6 ساعت، برابره با بهار و و نابستون روزی 3 ساعت. پس منتظر فردا نباش. فردا همین امروزه اگه دیروز نبوده باشه.
      با تشکر از نظرتون .من برای سه درس فیزیک شیمی ریاضی حقیقا ار روی کمک درسی هم درست نمیگیرم برای همین میرم سایت الا فیلم هارو میبینم بعد همنطور ک گفتم اینجا نه مشاور خوب حرفه ای است و نه معلم اینجوری اگه باشه یکی دوتا ک هزینه کلاسش خیلی بالاس .
      همین فیلم الا نگاه میکنم مثلا ۳۰ دقیقه میبینم حقیقتا خسته میشم و توان بالا تر ندارم اگه بالا تر بخونم بدون توجه
      .یا مثلا اگ بخوام تست بزنم خیلی وقتم میره و با وجود اینکه امسال سال دومم درسایی خودم دارم و عقب موندم نمیتونم بخونم و تست برنم چون خیلی وقتم میبره . ممنون کمک کنید

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)