خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 73
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      ببینین مدت زمان تحصیل رشته پزشکی طولانی هست
      7 سال تحصیلش هست که حدود 4 سال از این هفت سال رو شما تو بیمارستان داری کاراموزی میکنی یعنی اینجورنیست کهع بری سر کلاس بیای خونه نصف روز میری بیمارستان (برای مثال) بعضا شنیدم که اون مدت کاراموزی اینجور نیست که از مهر باشه تا وسط تیر تابستون هم برای اونی که ازش شنیدم کاراموزی بوده (حالا نمیدونم همه جا اینجوره یا ن نه)
      اگر دانشگاه دولتی برین 2 سال بعد از این هفت سال شما طرح باید بری و ممکنه حتی بیافتی مناطقی که خیلی با شهر خودتون فاصله داره پس حواستون به این باشه که خانواده بعدا نگن اجازه نمیدیم و این ها
      پزشک عمومی حقیقتا تو شهرای اصلی اشباعه و تو سه حالت عمومی به دردت میخوره (نظر منه تخصص ندارم تو این زمینه) یکی اینکه انقدر تو دانشگاه برجسته بوده باشین که بهتون کار بدن یکی اینکه پشتوانه داشته باشین یا اینکه برین مناطق محروم چون اون جا واقعا کمبود پزشک هست وحقوق به نسبت خوبی هم میدن
      ولی اگر بخواین تخصص برین جدا از طاقت فرسا بودن قبولیش 3 سال درس که بازهم کاراموزی داره و یه جورایی عمدش کاراموزیه فکر کنم حدود 3 سال هم طرح داره

شما درباره ازدواج پرسیدین حالا تصور کن بخوای ازدواج کنی اگر دوران دانشگاه ازدواج کنی عملا خیلی تایم ها خونه نیستی خصضوصا کهع پزشکی اینجور نیست بگی صبح میرم سشب میام ممکنه کشیک شبانه بهت بخوره. ممکنه یه استاد باهات حال نکنه تو دوران تحصیل هی جریمت کنه کشیک بده و ...
      اگر هم بگیم بعد تحصیل ازدواج کنین و 18 سالگی رفتی دانشگاه 27 سالگی عمکومی گرفتی بخوای ازدواج کنی یا 33 سالگی تخصص گرفتی بخوای ازدواج کنی که واقعا دیره (نظر شخصیمه نظر بقیه هم محترمه)
      به نظرم ازدواج برای داشنجوی پزشکی در حالتی خوبه که همسرت هم پزشک باشه و تو شرایط یکسان باشین اینجوری درک بالا میره و مشکلات کمتر میشه

ولی در کل جدا از سختی درس اگر ازدواج برات مهمه باید بدونی پیه این موارد رو هم باید به تنت بمالی

به نظر من این بزرگ ترین عیب هاش بود ولی اگر پاش بایستین واقعا بعد دوران تخصص تو اکثر موارد (نمیگم همیشه) بعد تخصص دوران درو محسوب میشه 0میدونم کار کردن پزشک طاقت فرساس ولی در مقایه با اون 15 سالی که یه پزشک پشت سر میذاره یه جورایی دوران ارامش محسوب میشه)

باز هم میگم من تخصص تو این زمینه ندارم این ها حرف هایی بود که شنیدم و برداشت های شخصمیه پس ممکنه اشتباه بینشون باشه

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من یه مورد رو درمورد طول تحصیل و بحث مطالعه حتی پی از دوران تحصیل بگم :
      طول تحصیل خب شش و نیم و تقریبا هفت سال هست که دوسال هم طرح داره معادل با دو سال سربازی. توی این مورد تقریبا هیچ فرقی با بقیه رشته ها نداره و بقیه هم چهارسال میخونن تا لیسانی و سه سال هم فوق. حالا یه سریا توی این مدت هفت سال واسه ی خودشون کار میکنن و یه سرمایه دست و پا میکنن و یه سری هم توی این مدت هفت سال و حتی فراتر از اون هم میشینن میزنن تو سر خودشون که ای وای کار نداریم و نیست و... . پس توی این قضیه همش درک شما از رشتتون و نهایت استفاده از اون هفت سال مطرحه و فرقی با بقیه رشته ها نداره.
      و اما درمورد مطالعه ی پس از دوران تحصیل:
      شما اگه یه برنامه نویس هم باشی باید تمام دوران تحصیل و کارت مشغول مطالعه باشی چون داری یک علم بروز رو یاد میگیری. شما اگه کارآفرین و اصطلاحا بیزینس من هم باشی تمام طول دوران کارت رو درحال سرچ و گشتن دنبال موقعیت های جدیدی, شما اگه یه معلم کنکور هم باشی تمام دوران کارت رو مشغول پیدا کردن مطالب و روش های جدید و نوین تدریس خواهی بود. کلید موفقیت هر شغلی تلاش پیوسته در دوران تحصیل و یادگیری و پس از اونه, پس لطفا درمورد پزشکی این عیب رو روی این رشته نزارید چون نه تنها عیب نیست بلکه موهبته که میتونید از یه چارت تحقیقاتی مشخص خودتون رو بروز کنید.
      باز هم سخن تمام میلیاردر ها , اسطوره ها، الگو و... این هست که زندگیتون رو وقف چیزی کنید که به اون علاقه دارید چون قطعا توی اون بیشترین استعداد و توانایی رو هم دارید. زندگی خیلی کوتاه تر از چیزیه که بخوای بخاطر بقیه زندگیش کنی و این یه حرفه کلیشه ایه غیرواقعی نیست بلکه حرف بزرگان این دنیاست, حرف میلیاردر هاست, حرف مبارز هاست و... .
      امیدوارم درست و هوشمندانه انتخاب کنید و اگه هم نکردید مشکلی نیست, اشتباه بخشی از طبیعت انسانه.

3. Top | #33
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      به نظرم باید ذهنیت بسته اتو اول همه باز کنی
      واسه یه دختر با واسه یه پسر چه فرقی هست واقعا
      جز اینکه با یه نگاه جنسیت زده بگیم واای دختر قبل ۳۰ باید بره خونه شوهر و این داستانا
      وگرنه بقیش که بشه سختی و هلاکت و اینا ک خب یکسانه!
      یا مثلا استرسش واسه دخترا فلانه بیساره
      نمیدونم یعنی پسری نیس ک بیشتر از دخترا استرس بگیرتش یا ترسو باشه یا هر چی؟؟دختر پسر نداره اینا
      حقیقتا سختیش اینه که ۷۰ درصد راه رو ک بری (عمومی)۳۰ درصد درامد اصلی رو داری
      و ۳۰ درصد راهو که بری(تخصص)۱۳۰ درصد درامدشو
      تخصصشم کار هر کسی نیست!
      مخصوصا اگه متاهل بشی چه پسر چه دختر
      مسئولیت زندگی و این جور چیزا
      خب یا باید علمو انتخاب کنی یا زود ازدواج کردنو
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

4. Top | #34
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      جمله ی "من پزشک هستم"
      حقیقتا تو جمع های سطح پایین و معمولی شاید اعتبارتونو ببره بالا
      ولی وقتی وارد یه جمع ادم حسابی تر از درجه های اجتماعی بالاتر میشین اینا خیلیم ب چشم نمیاد!
      جملات"من فلان کتاب رو نوشتم" یا "من فلان برج رو ساختم" یا "من فلان مدال رو گرفتم" شاید بیشتر به کارتون بیاد
      پس دهان خودتونو در لحظه واسه جملات این چنینی سرویس کنین بلکه فرجی بشه و "اعتبار" و "احترام" کسب کنین
      +
      لباس رفتگری هم به همه میاد !
      میرید رفتگر شین؟
      تازه نارنجیم هست!
      +
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

5. Top | #35
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      جمله ی "من پزشک هستم"
      حقیقتا تو جمع های سطح پایین و معمولی شاید اعتبارتونو ببره بالا
      ولی وقتی وارد یه جمع ادم حسابی تر از درجه های اجتماعی بالاتر میشین اینا خیلیم ب چشم نمیاد!
      جملات"من فلان کتاب رو نوشتم" یا "من فلان برج رو ساختم" یا "من فلان مدال رو گرفتم" شاید بیشتر به کارتون بیاد
      پس دهان خودتونو در لحظه واسه جملات این چنینی سرویس کنین بلکه فرجی بشه و "اعتبار" و "احترام" کسب کنین
      +
      لباس رفتگری هم به همه میاد !
      میرید رفتگر شین؟
      تازه نارنجیم هست!
      +
      شاید جمله" من پزشک هستم"
      به اندازه جمله" من برج ساختم"
      کسی رو متعجب نکنه
      ولی دقت کنید که خیلی از پزشکا علاوه بر پزشکی
      برج میسازن
      کتاب و مقاله علمی مینویسن
      و مدال های مختلف کسب میکنن و کنگره های علمی زیادی شرکت میکنن
      تو ایران با پزشک شدن
      خیلی از بعد های دیگه رو هم میشه بدست آورد...!

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فارغ از بحث تبعیض جنسی و ...

اول اینکه خیلی از ماها شست و شوی مغزی داده شدیم به خصوص از طرف والدین و اطرافیان یا حتی همین انجمن
      و خب خیلیامون علاقه خاصی به پزشکی داریم بدون هیچگونه اطلاعاتی راجبش.

پزشکی از نظر من توی ایران بیشتر یک نوع لایف استایل و طرز تفکر هست تا "رشته" و "شغل"

به هر حال;
      معایب: مدت زیاد تحصیل که وقتی میتونیم عیب محسوبش کنیم که بدون آگاهی و علاقه وارد این رشته بشیم.

مزایا:

تو بحث جنسیت هم خب یکم دیدگاه سنتی میاد وسط. ولی خب چیزیه که هست توی جامعه ما و نمیشه نادیدش گرفت.
      خب برای خانم ها به نظرم رشته مناسب تری هست نسبت به آقایون(تا حدودی) چون هم نیاز نیست سربازی برن. هم اینکه قرار نیست نون آور خانواده(دیدگاه سنتی)! باشن و خب اصولا اگر تحصیلات زیاد هم طول بکشه مشکلی براشون پیش نمیاد

پ.ن.:چقد حرف زدم
      Success is what you make it

Take it how it come

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شاید از خون بدت بیاد خخخخخ
      من پسرم ولی از خون بدم میاد
      همونطوری که بقیه هم گفتن نزدیک 10 12 سال باید تحصیل کنی
      داروسازی هم خوبه ها(چون خودم به داروسازی علاقه دارم میگم)

8. Top | #38
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parham7983 نمایش پست ها
      شاید جمله" من پزشک هستم"
      به اندازه جمله" من برج ساختم"
      کسی رو متعجب نکنه
      ولی دقت کنید که خیلی از پزشکا علاوه بر پزشکی
      برج میسازن
      کتاب و مقاله علمی مینویسن
      و مدال های مختلف کسب میکنن و کنگره های علمی زیادی شرکت میکنن
      تو ایران با پزشک شدن
      خیلی از بعد های دیگه رو هم میشه بدست آورد...!
      بحث مسخره ایه!
      منظورم رو درست نگرفتی !!!
      میگم اگه واسه جمله "من پزشک هستم" بخوای این مسیرو شروع کنی تا اخر زندگیت باید برای جمله هایی که بتونی باهاش شو آف کنی باید زندگی کنی!!
      :/
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

9. Top | #39
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      داروسازی چی؟

10. Top | #40
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مهسایی نمایش پست ها
      درسته حرف شما.ولی الان ما فامیل داریم بعد چهار سال فیزیوتراپی درامدش ماهی 15 میله.ولی برا پزشکی باید حتما اون 7 سالو بخونی که مینیمم در امد داشته باشی.
      بعد از 4 سال کار یا 4 سال درس خوندن؟؟؟ سرمایه کلینیک رو داشتن؟ کارشون سخته؟

11. Top | #41
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Lara27 نمایش پست ها
      بعد از 4 سال کار یا 4 سال درس خوندن؟؟؟ سرمایه کلینیک رو داشتن؟ کارشون سخته؟
      دوست من با کاردرمانی درست بعد از فارغی بدون اینکه سربازی بره ( طبیعتا کلینیک هم مال خودش نیس و تو کلینیک دیگران کار میکنه) هشت تومن درامد داره! خودشم نقد! چو ن با بیمه قرارداد ندارن.
      پ.ن: هنوز زنده ای؟

12. Top | #42
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      یکی از پزشکای متخصص میگفت به علت پذیرش بالای دانشگاه ها الان دیگه بازار این کار خراب شده و حالت رقابتی شده و وقتی طرف علاقه داشته باشه توی این رقابت پیروز میشه در غیر این صورت نه .
      حالا الان اوضاع خیلی خراب نیس تصور کنید تا 7سال دیگه و بعضا 10 سال دیگه چقد فارغ التحصیل از این رشته خواهیم داشت :/

13. Top | #43
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DOCTOR SARA79 نمایش پست ها
      سلام وقت تون بخیر کاربران انجمنمیخواستم سوالی از حضور دوستان بپرسم،بنده از بچگی خیلی به پزشکی علاقه داشتم الانم همینطورم ،میخوام راهنماییم کنید مزایا و معایب پزشکی برای یک دختر خانم چیه؟

بعضی وقتا اهدافمو گم میکنم

اغلب چیزایی که اینجا گفتن نادرسته!
      ولی در کل همه چی به خودت بستگی داره اینکه بتونی شرایط و زندگیتو کنترل کنی یا نه. و الا زن و مرد نداره هر کی نتونه زندگیشو به کنترل خودش دربیاره همه چیش به هم میریزه.

14. Top | #44
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      ببین من میگم که میگم

معایب از نظر معیشتی (شاید برا بعضی ها مهم نباشه)

- افزایش سن ازدواج یا بیخیال شدن شما از ازدواج
      - عدم تمایل به داشتن فرزند در صورت ازدواج به خاطر مشغله زیاد کاری (در نهایت افسردگی بلند مدت برای خانواده / سرد شدن روابط)
      - در صورت تولد فرزند ، کم توجهی و کم وفت گذاشتن به کودک ( به خاطر شیفت ها و...)

معایب از نظر سلامتی جسمی ( در صورت کار مداوم)
      - افسردگی
      - روماتیسم مفصلی
      - درد گردن
      - گرفتگی عضلات
      - واریس
      - ضعف چشم و اعصاب

معایب ایمنی
      - احتمال عفونت
      - احتمال اماده باش در هر لحظه
      - احتمال تهدید از طرف اقوام بیمار متوفی
      قبل از منفی دادن به این پست من . کمی منطقی باشیم / پزشکی آرزوی من و شما است . و طبیعتا دوست نداریم جز خوبی از این رشته بشنویم
      اما خواهش میکنم کمی هم در مورد این شغل از اونایی که لاقل تخصص گرفتن و تو جو قبولی دانشگاه و پز دادن موقعیتشون نیستن بپرسید
      اکثر ما در مورد این رشته یا از مشاوری که قصد خالی کردن پول / یا از معلمی که تو کف درآمد پزشکاس / و یا از دانشجوی پزشکی قبل رزیدنتی میپرسیم
      و جز خوبی از این رشته چیزی بهمون نمیگن .
      لطف کنید منطقی باشیم . من به هیچ وجه منظوری و قصد تخریب انگیزه ندارم .
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

15. Top | #45
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      به نظرم باید ذهنیت بسته اتو اول همه باز کنی
      واسه یه دختر با واسه یه پسر چه فرقی هست واقعا
      جز اینکه با یه نگاه جنسیت زده بگیم واای دختر قبل ۳۰ باید بره خونه شوهر و این داستانا
      وگرنه بقیش که بشه سختی و هلاکت و اینا ک خب یکسانه!
      یا مثلا استرسش واسه دخترا فلانه بیساره
      نمیدونم یعنی پسری نیس ک بیشتر از دخترا استرس بگیرتش یا ترسو باشه یا هر چی؟؟دختر پسر نداره اینا
      حقیقتا سختیش اینه که ۷۰ درصد راه رو ک بری (عمومی)۳۰ درصد درامد اصلی رو داری
      و ۳۰ درصد راهو که بری(تخصص)۱۳۰ درصد درامدشو
      تخصصشم کار هر کسی نیست!
      مخصوصا اگه متاهل بشی چه پسر چه دختر
      مسئولیت زندگی و این جور چیزا
      خب یا باید علمو انتخاب کنی یا زود ازدواج کردنو

من معذرت میخوام

اما استرسی که برا یه دختر عادت هاش رو نامنظم میکنه خطرناک نیس؟ از خلق و خو بگیر تا افسردگی سرطان تخمدان تا کیست / یایسسگی زود و.....
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن