خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 25 از 25
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahragh79 نمایش پست ها
      سلام سلام

خب بستگی به درسا داره ! من معمولا خودم هفته اول بیشتر درسا رو تموم میکنم با تستای زوج یا فرد کتابی که دارم ...هفته دوم بقیه تستا رو میزنم تا چهارشنبه...پنج شنبه هم صرف غیر حضوری میشه و مرور عمومیا و اون مطالبی ک میدونم یادم میره ....البته این در مواقعی جواب میده رو مباحث مسلط باشی گاها پیش میاد مثلا یه درس ریاضی یا فیزیکم کامل میمونه هفته دوم !
      تحلیل ازمونم ک بعد قلمچی تقریبا 3-4 ساعت وقت میبره...خب تحلیل ازمون به تعداد غلط و نزده های هر فرد متناسبه زمانی ک میبره ! گاهی برا یکی دو ساعت گاهی برا یک یروز کامل !
      سوال جزئی تر داشتی در خدمتم ...موفق باشی
      خیلی ممنون
      توی برنامه اول دوازدهم رو قرار میدید یا پایه رو ؟

2. Top | #17
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من آزمون میدم ترازمم خوبه اما کنکوری نیستم! احتمالا نتونم تو برنامه ریزی کمکت کنم اما خب اگه سوالی داشتی تا جایی که در توانم باشه... چشم!

3. Top | #18
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sara.abo نمایش پست ها
      من آزمون میدم ترازمم خوبه اما کنکوری نیستم! احتمالا نتونم تو برنامه ریزی کمکت کنم اما خب اگه سوالی داشتی تا جایی که در توانم باشه... چشم!
      اگه امکانش هست همون سوالایی که ابتدای تاپیک پرسیدم رو جواب بدید

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      راستش برنامه کلی من این جوریه که چون دوازدهما رو دارم برای اولین بار می خونم شنبه تا سه شنبه هر دو هفته رو کامل به دوازدهم اختصاص میدم. از اونجایی هم که پایه رو کامل تابستون خوندم سه روز آخر هفته واسه درسای اختصاصی پایه ام کافیه(البته چهارشنبه مدرسه ما تعطیل خودسرانه کرده )
      عمومیا هم هر جوری شد می خونم متاسفانه برنامه آن چنان منظمی ندارم
      البته ترازم خوبه و دو رقمی منطقه سه میارم توی اختصاصیا و تا حالا نشده برنامه مو توی اختصاصیا خیلی تغییر بدم، همین جور پیش رفتم.

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط adaf$ نمایش پست ها
      راستش برنامه کلی من این جوریه که چون دوازدهما رو دارم برای اولین بار می خونم شنبه تا سه شنبه هر دو هفته رو کامل به دوازدهم اختصاص میدم. از اونجایی هم که پایه رو کامل تابستون خوندم سه روز آخر هفته واسه درسای اختصاصی پایه ام کافیه(البته چهارشنبه مدرسه ما تعطیل خودسرانه کرده )
      عمومیا هم هر جوری شد می خونم متاسفانه برنامه آن چنان منظمی ندارم
      البته ترازم خوبه و دو رقمی منطقه سه میارم توی اختصاصیا و تا حالا نشده برنامه مو توی اختصاصیا خیلی تغییر بدم، همین جور پیش رفتم.
      عالیییییی
      ممنون
      ایشالا مصاحبه تون رو سال آینده اینجا بخونم
      فقط برای پایه که سه روز آخر میخونید
      فقط تستهای نشاندار منابعی که قبلا کار کردید رو میزنید ؟
      اگه امکانش هست اسم منابع تون رو بگید ؟

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.t.n نمایش پست ها
      خیلی ممنون
      توی برنامه اول دوازدهم رو قرار میدید یا پایه رو ؟

چون دوازدهم مسلط ترم و سریع تموم میشه زودتر دوازدهم تموم میکنم بعد با خیال راحت میرم سر پایه !البته دوازدهم پیشرویش نسبت به پایه خیلی کمتره و زودتر تموم میشه
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      به تمام گره هایی که تصور دارم
      همگی کور شدند...!

7. Top | #22
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اگه امکانش هست همون سوالایی که ابتدای تاپیک پرسیدم رو جواب بدید
      خب ببین بستگی داره اما معمولا سعی میکنم تا روز دوشنبه درسا رو تموم کنم. روز سه شنبه از خودم ازمون میگیرم(مثلا سوالای سنجش و گاج و قلمچی پارسال)رو حل میکنم تا ببینم کجا ها مشکل دارم الان مثلا من دیروز که ازمون گرفتم دیدم نیاز دارم زیستو دینی یه بخشایی رو مرور کنم و امروزو اختصاص دادم به اونا! فردا هم صبح احتمالا عربی و زبان واژه ها ادبیات تاریخ و لغت و املا و اکه وقت شد حفظیات شیمی. بعد از ظهرم باید زمین بخونم(زمینو مجبورم برای تراز بخونم واسه همین فقط پنجشنبها میخونمش)و فیزیک کتابو مرور کنم(فرمولا و قسمتای حفظیش چون این ازمون یازدهم کانون از مغناطیس هم هست و قسمتای حفظی داره) برنامه هفتگیم هم بستگی به ازمون داره مثلا ازمون قبلی ما فیزیکش مدارها بود و نیاز بود وقت بیشتری براش بزارم. ولی هر روز زیستو تو برنامم دارم معمولا 1:30 و اخر شبا هم حتما ساعت ادبیاتو دارم. امیدوارم مفید باشه. سوالی بود در خدمتم!

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من هفته اول درس ها رو تموم میکنم
      هفته دوم فقط تست مسزنم

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      عالیییییی
      ممنون
      ایشالا مصاحبه تون رو سال آینده اینجا بخونم
      فقط برای پایه که سه روز آخر میخونید
      فقط تستهای نشاندار منابعی که قبلا کار کردید رو میزنید ؟
      اگه امکانش هست اسم منابع تون رو بگید ؟
      ممنونم امیدوارم شما هم موفق باشین
      منبع هایی که امسال استفاده میکنم اینان
      پایه:
      فارسی جامع خیلی سبز، مبتکران جامع زبان، عربی میکروطلایی و خیلی سبز پایه، دینی خیلی سبز
      زیست میکرو،(دوسال گذشته خیلی سبز می خوندم، میکرو ایراد داره ولی به نظرم جمله بندی هاش نسبت به خ س منطقی تره)/ ریاضی پایه خیلی سبز / شیمی خیلی سبز / فیزیک خیلی سبز( البته بخش مدار های این آزمون رو به صورت اختصاصی نشرالگو کار کردم آخه این مبحث رو خیلی دوس دارم نشرالگو که پارسال خوندمش خیلی عالی بود تصمیم گرفتم امسال هم همونو بخونم)
      دوازدهم: عربی همون میکروطلایی !/ زبان هم همون مبتکران/ فارسی هیچی!!/ دینی میکرو /زیست مهروماه / شیمی خیلی سبز(اول میکرو میخوندم ولی مُخم پوکید سر pH !!) / فیزیک میکرو

یه چیزی هم که هست اینه که من هر کتاب تست رو چند بار سعی می کنم بخونم، مثلا فیزیک و ریاضی خیلی سبز پایه رو تا حالا دوبار خوندم، اگه به فصلی نرسم حتما ستاره دارامو دوباره کار میکنم، هیچ وقت نمی رم کتابمو عوض کنم چون اصلا اعتقاد به پونصد کتاب خوندن ندارم، مگر مبحثی، موضوعی چیزی که یه کتاب دیگه بهتر باشه واقعا. این بستگی به سرعت خودت داره، رتبه های برتر که میرسن کل کتابای بازار رو بخونن، به جز درس خوندن کار دیگه ای نمیکنن، نمی گم بده ولی هرکسی تا جایی می کشه، من خودم ترجیح میدم یه کتابُ چند دور بخونم تااینکه کل کتابای شهر رو زیر و رو کنم
      راستش دونستن منبع های من خیلی کمکی نمی کنه ، فقط خوبه بدونی یکی هم هست این کتابُ خونده باشه

به تلاشت ادامه بده..........

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      چیدن برنامه برای آزمون باید خیلی سلیقه ای باشه و مطابق شکلی باشه که شما دلتون میخواد و دوستش دارید.
      ولی خب هدف شما بهتره که کوتاه مدت و تو همین بازه ی کوتاه مدتِ قلمچی باشه.
      شما باید فکر کنید که آزمونی که دو هفته دیگه قراره بدید آزمون کنکورتونه و به تبع باید باهاش کنکوری برخورد کنید . حالا این یعنی چی؟
      یعنی هم باید تو این بازه به اندازه کافی بخونید و کاملِ کامل یاد بگیرید . کامل تست بزنید و با آمادگی کامل برید سر جلسه آزمون قلمچی.
      خیلی خیلی کم به فکر جبران تو آزمون های بعد باشید . سعی کنید تو اون دو هفته زمانی که دارید یجوری بخونید و مباحثو جمع کنید که نیازی به جبران برای بعد نباشه.
      خب در مورد این دو هفته شما هم باید تست آموزشی بزنید و هم زمان دار و آزمونی. تست های زمان دار و آزمونی که میشن تست های جمع بندی شما باید 3 روز آخر انجام بشن.
      در مورد 11 روز دیگه بهترین کار اینه که از مباحثی که بنظرتون دشواره باید شروع کنید و به مباحث آسون تر برسید.
      مثلا تو این آزمون اگه اشتباه نکنم زیست گیاهی و از شیمی هم اسید و باز ( البته برای نظام قدیم ) باید باشه. خب اینا جز سخت ترین مباحث کنکورن. بهتره تو روزای اول تمرکزتون روی این درسا باشه . در وهله های بعدی برید سراغ ریاضی و فیزیک ( اینارم از همون روز اول بخونید اما کمتر ) .عمومی ها هم روزای اول از کم شروع کنید و هر چقدر میرید جلوتر زیادش کنید بطوری که مثلا پنج شنبه قبل از آزمون بیشتر وقتتون رو صرف خوندن لغات و تاریخ ادبیات و کل دینی آزمون و لغات زبان انگلیسی کنید.
      اما در کل همونطور که عرض کردم خیلی سلیقه ای برنامتون رو بچینید و هر جور که راحت ترین عمل کنید تا بهتون سخت نگذره.
      یه نکته هم بگم. برنامه ی طولانی مدت یک هفته ای نریزید! سعی کنید هر روز صبح که از خواب بیدار میشید برای اون روز تا شبش برنامه داشته باشید و دوباره فردا برنامه جدید. چون اینجوری هر چی کم و کسری از روز قبل باشه رو به فردا موکول میکنید و کمتر نا امید میشید.
      در مورد ساعات مطالعه درساتون هم سعی کنید طبق ضریب دروس عمل کنید. مثلا زیست ضریبش 12 و شیمی ضریبش 9 هست . این دو درس معادل نصف ضرایب کل دروسن. پس باید نصف وقتتون روی این رو دو درس باشه. پس حتما باید هر روز خونده بشن دیگه . ریاضی فیزیک هم بهتره یه روز درمیون خونده باشن.یعنی یه روز فیزیک و روز بعدش ریاضی.
      و همچنین عمومی ها هم به همین ترتیب ضرایبشون.
      ویرایش توسط Nima_lovee : 08 اسفند 1398 در ساعت 13:23

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن