خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 21

موضوع: تو کیستی؟؟

1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

تو کیستی؟؟

قبل از همه چیز از پشت همین تریبون غیر رسمی ی عرض ادب و خسته نباشید به همه دوستای قدیم، جدیدی، کنکوریا نظام جدیدا ،نظام قدیما داشته باشم
      و ی خداقوت بگم به دست اندر کار انجمن ناظرا ، مدیران و و و و

این از بدیهیات قبل یک صبحت بود که تو روزی یومیه هم داریم !!! منم گفتم بگم بد نی!!

دوستان عرضم به حضور منورتون ،ی چند وقتی هست ذهنم درگیر ی سری مسایل شده ، خواستم از صاحب نظران و سر رشته داران این عرصه هم کمکی بگیرم ، به همین خاطر برآن شدم یک تایپیک برای این موضوع بزنم .

موضوع رو خیلی ساده و بی آلایش میگم و زیاد توی اصل موضوع توضیحش نمیدم ولی براش پی نوشت زیاد میگم تا موضوع به نحوه احسن فیلتر بشه و یک جواب واحدی بگیریم..

عنوان : رسالت انسان در این دنیا چی هست ؟؟؟

1- رسالت با هدف فرق میکند ، اینکه بیای بگی به فعلا هدف برسم این با رسالت فرق میکنه ، هدف غایی و معنای زندگیمون چی هست ، این همه دستو پا میزنیم که چی بشه و چه چیزی باید برسیم !!

مثال بهتری بزنم که درک درستی از سوال داشته باشی: ببین مثلا نردبان هدف اصلیش اینه که از ی ارتفاع بالا پایین بری و لی هدف جانبیش اینه که بعنوان برانکارد هم استفاده کنی، یا زود پز هدف اصلی غذا درست کردنه ولی هدف جانبی مثلا پولی چیزی تووش قایم میکنی، ما هممون داریم هدف جانبی انجام میدیم ، هدف اصلی و رسالت انسان در این دنیا چی هست..
      ممنون میشم نقطه نظراتتون رو بشنوم ..

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      هدف اصلی و رسالت انسان تقرب به خداست اول و اخر همه ی ما انسان ها مرگه و این همه دست و پا زدن توی این دنیای بیخود تهش مرگه و همه چی توی اون دنیاس که خدا بارها وعدشو توی قران داده.هر کسی اندکی تدبر و تفکر کنه و یکبار به طور کامل و دقیق حتی شده ترجمه ی قرانو بخونه میفهمه که این دنیا سرابی بیش نیست و نباید بهش وابسته شد و دل بست ادم باید تا توی این دنیا هست توشه ای واسه اخرت خودش فراهم کنه خوشبحال اونایی که اعتقادات و درک دینی قوی دارن متاسفانه جامعه خراب شده هر طرفو نگاه میکنی همش شده چشم و هم چشمی و حسادت و کلاهبرداری و دروغ و فریب و ....هر کس به یه طریقی میخاد مردمو سر کیسه کنه خیلیا دیگه به خدا اون اعتقادی که باید داشته باشنو ندارن بنظرم قران بخونید تا بفهمید رسالت انسان چیه همه چی توی قران اورده شده البته واقعا ادم بعضی وقتا به همه چی شک میکنه خدا گفته هیچ کار من بی حکمت نیس ولی نمیفهمم فرق اون کسی که مثلا کر و کور و لاله با اونی که همه جور نعمتی تو این دنیا براش فراهمه چی بوده!چرا خدا یکیو بدبخت و یکیو خوشبخت کرده میگن سرنوشت و قسمت طرف اینجوری بوده خب نمیشه مگه اون بیچاره ادم نبوده اگه این ظلم از طرف خدا نیست پس از طرف کیه مثلا طرف تو شکم مادرش بدون هیچ دلیلی معلول به دنیا میاد خب این بشر چه گناهی کرده ؟!یا خدا یکیو میکنه بچه ی کریس رونالدو مثلا یکیم تو دورافتاده ترین روستای سیستان و بلوچستان که اب خوردنم ندارن!فرق اینا چیه چرا یکی تو ناز نعمت و یکی تو اوج بدبختی قرار میگیره!خدا کجاست کیه اصلا چرا بعد 1400 سال هنوز قیامت نشده این چرخه ی بیخود دنیا تا کی میخاد ادامه پیدا کنه تا ادم نمیره نمیتونه یه سری حقایقا رو درک کنه ولی از جنبه ی معنوی بخای نگاه کنی رسالت انسان عمل کردن به کلام خدا و اماما و معصومین هست هر چند بعضی وقتا ادم یه چیزایی میبینه که دیگه از همه چی زده میشه ولی در کل انا لله و انا الیه راجعون ما از خداییم و به سوی خدا برمیگردیم
      ویرایش توسط Cristiano : 25 آبان 1398 در ساعت 00:29

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Cristiano نمایش پست ها
      هدف اصلی و رسالت انسان تقرب به خداست اول و اخر همه ی ما انسان ها مرگه و این همه دست و پا زدن توی این دنیای بیخود تهش مرگه و همه چی توی اون دنیاس که خدا بارها وعدشو توی قران داده.هر کسی اندکی تدبر و تفکر کنه و یکبار به طور کامل و دقیق حتی شده ترجمه ی قرانو بخونه میفهمه که این دنیا سرابی بیش نیست و نباید بهش وابسته شد و دل بست ادم باید تا توی این دنیا هست توشه ای واسه اخرت خودش فراهم کنه خوشبحال اونایی که اعتقادات و درک دینی قوی دارن متاسفانه جامعه خراب شده هر طرفو نگاه میکنی همش شده چشم و هم چشمی و حسادت و کلاهبرداری و دروغ و فریب و ....هر کس به یه طریقی میخاد مردمو سر کیسه کنه خیلیا دیگه به خدا اون اعتقادی که باید داشته باشنو ندارن بنظرم قران بخونید تا بفهمید رسالت انسان چیه همه چی توی قران اورده شده البته واقعا ادم بعضی وقتا به همه چی شک میکنه خدا گفته هیچ کار من بی حکمت نیس ولی نمیفهمم فرق اون کسی که مثلا کر و کور و لاله با اونی که همه جور نعمتی تو این دنیا براش فراهمه چی بوده!چرا خدا یکیو بدبخت و یکیو خوشبخت کرده میگن سرنوشت و قسمت طرف اینجوری بوده خب نمیشه مگه اون بیچاره ادم نبوده اگه این ظلم از طرف خدا نیست پس از طرف کیه مثلا طرف تو شکم مادرش بدون هیچ دلیلی معلول به دنیا میاد خب این بشر چه گناهی کرده ؟!یا خدا یکیو میکنه بچه ی کریس رونالدو مثلا یکیم تو دورافتاده ترین روستای سیستان و بلوچستان که اب خوردنم ندارن!فرق اینا چیه چرا یکی تو ناز نعمت و یکی تو اوج بدبختی قرار میگیره!خدا کجاست کیه اصلا چرا بعد 1400 سال هنوز قیامت نشده این چرخه ی بیخود دنیا تا کی میخاد ادامه پیدا کنه تا ادم نمیره نمیتونه یه سری حقایقا رو درک کنه ولی از جنبه ی معنوی بخای نگاه کنی رسالت انسان عمل کردن به کلام خدا و اماما و معصومین هست هر چند بعضی وقتا ادم یه چیزایی میبینه که دیگه از همه چی زده میشه ولی در کل انا لله و انا الیه راجعون ما از خداییم و به سوی خدا برمیگردیم
      خوب شما بگو خدا کیست که ما اطاعت کنیم از کلامش تقرب کنیم گفتن تقرب به خدا راحته واسه سی که 18 سال تو محیط مذهبی زندگی کرده باشه خیلی منطقیه ولی واسه من پوچه واسه شاید4 5میلیارد نفر انسان هم پوچ تر
      میدونی من مخالف چیم؟ مخالف یه فکرم! یه فکر که این حقو میده تحمیلش بکنی بهم.

تو طول روز عرض شب من به دنبال سه بخشم
      که ( آ ) اولش کلاهی رو سرش نباشه
      ( را ) دومش منو وصل کنه به بخش سومش (مش)
      من زنده میشم حتی با حضور ناقصش
      تو یه لکه نور نشونم بده
      تا من دنیایی بسازم با انفجارو تابشش

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سوالت سوال خوبی هست ولی کسی نتونسته بهش پاسخ بده فعلا.
      تو اکثر کشورها اغلب از بچگی به این سوال پاسخ مذهبی داده میشه و بعدا هم شخص با همون تفکرات زندگی میکنه.
      خیلی نمیشه دنبال این سوالاتو در جامعه مذهبی گرفت مخصوصا اسلامی چون یا باید قرانو کاملا باور کنی و یا اگه به چالش بکشی کافر شناخته میشی و میتونی کشته بشی. و این مختص ایران نیست تو اکثر کشورهای اسلامی همینطور هست.
      مذهبهای دیگه هم همینطور بوده ولی از زمانی که دین و سیاست در کشورهای پیشرفته جدا شد راه برای انتقاد و چالش باز شد و تفکرات جدیدتر راهشونو پیدا کردن.
      جواب سوالات خودتو باید خودت پیدا کنی. چون اغلب مردم جوامع مذهبی علاقه ای به بحث در این مورد ندارن و ترجیح میدن باورهاشون دست نخورده باقی بمونه.
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بر این دلیل مکرر به عنوان گفته شده میشم ، که دوستان ظاهرا متوجه تیتر مطرح شده نشدن

ما در پستوی خیالمون خدارو قبول میکنیم و میگیم خدایی هست و کاری به این موضوع نداریم ، میگم رسالت انسان چی هست اینجا!!
      زبان از بیان درست این موضوع عاجز هست ،ولی تمام سعی مو میکنم احساسمو به کلمه تبدیل کنم و بگم منظورم چی هست..
      با مثال میرم جلو..
      مثلا درس میخونی پزشک بشی، اینکه پزشک شدی ،میخوای خدمت کنی ، و پول در بیاری و کمک کنی به اینور اونور بری ، از کارت لذت میبری، من میگم اینا هدف غایی نیست ، اینا اگه بخوای براشون ی افاقه ای کرده باشیم اینارو میشه بعنوان کانل رسیدن به هدف غایی ازشون استفاده کرده ولی نمیشه ازشون بعنوان هدف غایی ازشون یاد کرد...
      جسارت به دوستان نشه جهت توضیح بیشتر سوالم !، عذر به خوده بنده میگیرم که نتونستم درست بیان کنم.
      پس هدف و رسالت اصلی و هدف واحد ما چیست ، با چه امیدی شنا کنیم ،اون امید چی هست ، چ چیزی میخوایم برسیم ف مسلما یک چیز مادی نیست ،یک چیزه معنوی هست!
      ویرایش توسط eskalis : 25 آبان 1398 در ساعت 01:07

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      از قرن ها پیش از فیلسوفایه غربو شرق دنبالش بود از زمان سقراط گرفته تا همین الان خیلیاشونم مردن مثل سقراط هیچکی هم به جواب نرسیده هرچی بیشتر هم فکر کنی بیشتر گرفتارش میشی بیشتر اذیت میشی ساده ترین چیز واسه انسان واسه جواب اینچیزا خداو تقربو اون دنیاس قبل از اسلام مسیح و یهود هم خدایان اسکاندیناوی بودنو خدایانیونان و مصر و... بعد یهود مسیح اسلام اومدن همشون خدارو وعده دادن ولی خدایی که نمیتونی ببینیو درکش کنی راحت تره خیلی راحت تر میتونی از خداییه خودمون تعریف کنی پیرو جمع کنی تا خدایه یه هندی که گاو از اونطرفم اگه دنیایی بعد از مرگی نباشه خیلی بی نظمی میشه ببخشید به شما وعده جزا و پاداش اون دنیارو ندن پسفردا ادم میکشی میگی اون دنییای که نیست خود به خود دین نیازه جامعس دین نباشه خیلی از انسانیت دور میشه انسان ولی دین هم اغازی داره و پایانی الان تقریبا دینی نیست که ازش سواستفاده نشده باشه و تحریف نداشته باشه درمورد چیزی که تو پایین تر از سوالتون توضیح دادین خوب اصلا من بعضی وقتها به این فکر میکنم انسان چرا باید اصلا کار کنه چرا چیزی به نام پول وجود داره چه زندگی مزخرفیه که بدنیا میای که یه گوشه ای از اموراته جهانو بگیریو یه نقشی داشته باشی تو جامعت بعد که پیر شدی هم یکی دیگه میاد جاتو میگیره و اون کارو انجام میده تو هم میمیری کلا هدفی وجود نداره واسه خوده من لذت بردن از زندگیم ملاکه که خوب واسه این مورد مجبورم مثل کلی ادمیزاد دیگه درس بخونم کار کنم پول دربیارمو تفریح کنم ولی واقعا اون تفریح هایی مادی هم ارزششو داره ببین کلا به پوچی میخوری هرچقدر ادامه بدی بقیه رو نمیونم ولی ترجیح میدم از یجایی به بعد تو زندگیم یه ماشین یا موتوری وردارم برم دوردنیارو بگردم فارغ از باقیه چیزا ولی خوب این فکر الانم شاید سال دیگه بی ارزش باشه کلا زندگی واس راحت تره اگه ساده بگیری و این چیزارو فکر نکنی مثل اغلب جامعه کار کنی و یه گوشه ای اموراتو بگیری اخر هفته بری پولی که دراوردی رو خرج کنی دوباره بیفتی تو چرخه کار هر روز بلندشیو از این چیزا اگه بهش فکر نکنی که چقدر زندگی پوچو تکراری رو درپیش گرفتم زندگی به مراتب شاد ترو بهتری داشته باشی

تو یه لکه نور نشونم بده
      ویرایش توسط Pa__r__sa : 25 آبان 1398 در ساعت 01:12

7. Top | #7
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eskalis نمایش پست ها
      بر این دلیل مکرر به عنوان گفته شده میشم ، که دوستان ظاهرا متوجه تیتر مطرح شده نشدن

ما در پستوی خیالمون خدارو قبول میکنیم و میگیم خدایی هست و کاری به این موضوع نداریم ، میگم رسالت انسان چی هست اینجا!!
      زبان از بیان درست این موضوع عاجز هست ،ولی تمام سعی مو میکنم احساسمو به کلمه تبدیل کنم و بگم منظورم چی هست..
      با مثال میرم جلو..
      مثلا درس میخونی پزشک بشی، اینکه پزشک شدی ،میخوای خدمت کنی ، و پول در بیاری و کمک کنی به اینور اونور بری ، از کارت لذت میبری، من میگم اینا هدف غایی نیست ، اینا اگه بخوای براشون ی افاقه ای کرده باشیم اینارو میشه بعنوان کانل رسیدن به هدف غایی ازشون استفاده کرده ولی نمیشه ازشون بعنوان هدف غایی ازشون یاد کرد...
      جسارت به دوستان نشه جهت توضیح بیشتر سوالم !، عذر به خوده بنده میگیرم که نتونستم درست بیان کنم.
      مگه چند سال میخوای عمر کنی بیخیال بابا . تو پزشک شو عشق و حالتو بکن بعد من بیام بگم بهت هدف غایی داش اینا نیس میگی گمشو باو دارم زندگی می کنم واقعیت اینه داش این فکرا از تنهایی و بیکاری به سراغ ادم میاد مثل اینه که بری به داوود هزینه بگی داش هدف غاییت چیه؟

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_of_war نمایش پست ها
      مگه چند سال میخوای عمر کنی بیخیال بابا . تو پزشک شو عشق و حالتو بکن بعد من بیام بگم بهت هدف غایی داش اینا نیس میگی گمشو باو دارم زندگی می کنم واقعیت اینه داش این فکرا از تنهایی و بیکاری به سراغ ادم میاد مثل اینه که بری به داوود هزینه بگی داش هدف غاییت چیه؟
      باشه

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eskalis نمایش پست ها
      بنیاد تفکر آدم رو همون شناخت خداست. بقیه مسیر زندگی که مد نظرت هست روی همون تفکر شکل میگیره.
      خدایی که در اسلام هست با مسیحیت با یهودیت با بودایی و ... فرق داره. چون روشهای زندگی که در اونها معرفی شده هر چند شباهتهایی داره تفاوتهای قابل توجهی هم داره.
      تا نتونی به سوال اول جواب بدی به بقیه سوالها هم نمیتونی جواب بدی.
      مثلا تو فرض میگیری که خدا مهربان هست عادل هست .... هست ولی در دنیای واقعی تضادهای زیادی میبینی که اصل تفکرت زیر سوال میره.
      برای همین وقتی میپرسی هدف از اینکه حالا درس بخونی به جایگاهی برسی یا ... چی هست قابل جواب دادن نیست چون تو هیچ کدوم از این دینها و ... حتی پیدایش جهان و بشر به درستی توضیح داده نشده یا در سطح بچه ابتدایی این دوران توضیح داده، چه برسه بخوای ازش انتظار داشته باشی برات بگه جهان به کدوم سمت میره و هدف از کارهایی که در زندگی انجام میدیم در انتها چی هست.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pa__r__sa نمایش پست ها
      از قرن ها پیش از فیلسوفایه غربو شرق دنبالش بود از زمان سقراط گرفته تا همین الان خیلیاشونم مردن مثل سقراط هیچکی هم به جواب نرسیده هرچی بیشتر هم فکر کنی بیشتر گرفتارش میشی بیشتر اذیت میشی ساده ترین چیز واسه انسان واسه جواب اینچیزا خداو تقربو اون دنیاس قبل از اسلام مسیح و یهود هم خدایان اسکاندیناوی بودنو خدایانیونان و مصر و... بعد یهود مسیح اسلام اومدن همشون خدارو وعده دادن ولی خدایی که نمیتونی ببینیو درکش کنی راحت تره خیلی راحت تر میتونی از خداییه خودمون تعریف کنی پیرو جمع کنی تا خدایه یه هندی که گاو از اونطرفم اگه دنیایی بعد از مرگی نباشه خیلی بی نظمی میشه ببخشید به شما وعده جزا و پاداش اون دنیارو ندن پسفردا ادم میکشی میگی اون دنییای که نیست خود به خود دین نیازه جامعس دین نباشه خیلی از انسانیت دور میشه انسان ولی دین هم اغازی داره و پایانی الان تقریبا دینی نیست که ازش سواستفاده نشده باشه و تحریف نداشته باشه درمورد چیزی که تو پایین تر از سوالتون توضیح دادین خوب اصلا من بعضی وقتها به این فکر میکنم انسان چرا باید اصلا کار کنه چرا چیزی به نام پول وجود داره چه زندگی مزخرفیه که بدنیا میای که یه گوشه ای از اموراته جهانو بگیریو یه نقشی داشته باشی تو جامعت بعد که پیر شدی هم یکی دیگه میاد جاتو میگیره و اون کارو انجام میده تو هم میمیری کلا هدفی وجود نداره واسه خوده من لذت بردن از زندگیم ملاکه که خوب واسه این مورد مجبورم مثل کلی ادمیزاد دیگه درس بخونم کار کنم پول دربیارمو تفریح کنم ولی واقعا اون تفریح هایی مادی هم ارزششو داره ببین کلا به پوچی میخوری هرچقدر ادامه بدی بقیه رو نمیونم ولی ترجیح میدم از یجایی به بعد تو زندگیم یه ماشین یا موتوری وردارم برم دوردنیارو بگردم فارغ از باقیه چیزا ولی خوب این فکر الانم شاید سال دیگه بی ارزش باشه کلا زندگی واس راحت تره اگه ساده بگیری و این چیزارو فکر نکنی مثل اغلب جامعه کار کنی و یه گوشه ای اموراتو بگیری اخر هفته بری پولی که دراوردی رو خرج کنی دوباره بیفتی تو چرخه کار هر روز بلندشیو از این چیزا اگه بهش فکر نکنی که چقدر زندگی پوچو تکراری رو درپیش گرفتم زندگی به مراتب شاد ترو بهتری داشته باشی
      در وهله اول بسیار ممنونم بابت شرکت توی این تایپیک
      در مورد بعصی از قسمتهای صحبتتون نقطه مقابلش عرض کنم که از خودمون شروع میکنیم میریم بالا ، وقتی ی وسیله رو خلق میکنیم واسه اینکه نیازی رو از ما براورده کن واسه تسهیل امورات زندگی ، وقتی خدا مارو افریده یعنی به ما نیاز داشته و مارو افریده ،از طرفی هم میگن که خدا غنی و همچنین بی نقص هست و نیاز به چیزی ندارد، از طرفی مارو برای یک هدفی خلق کرده یعنی ما قرار هست به چیزی برسیم خو هدفش چی بوده که بخواد همچین تصمیمی بگیره ، از طرفی هم بی نقص هست !!
      اگه انسان قرار است توی این زندگی رنج بکشه میگم که زیستن به رنج نمی ارزد ،
      اینکه پول در بیاریم و تفریح کنیم و از زندگی لذت ببریم ، و محبت کنیم و امید به اینو اون بدیم ، و با زندگی روی دور تند هر روز ساییده بشیم قراره به چی برسیم..

همیشه اینو به خودم میگم
      ذهن شاگرد خنگ فاجعه است
      خنگ شاگرد در مراجعه است
      شاید ذهن ما توی این موضوع خنگ هست و نمیتونیم مافوق تصورات ی موضوعی که هیچ اطلاعی ازش نداریم تصور کنیم . پس همیشه در مراجعه هست

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها
      بنیاد تفکر آدم رو همون شناخت خداست. بقیه مسیر زندگی که مد نظرت هست روی همون تفکر شکل میگیره.
      خدایی که در اسلام هست با مسیحیت با یهودیت با بودایی و ... فرق داره. چون روشهای زندگی که در اونها معرفی شده هر چند شباهتهایی داره تفاوتهای قابل توجهی هم داره.
      تا نتونی به سوال اول جواب بدی به بقیه سوالها هم نمیتونی جواب بدی.
      مثلا تو فرض میگیری که خدا مهربان هست عادل هست .... هست ولی در دنیای واقعی تضادهای زیادی میبینی که اصل تفکرت زیر سوال میره.
      برای همین وقتی میپرسی هدف از اینکه حالا درس بخونی به جایگاهی برسی یا ... چی هست قابل جواب دادن نیست چون تو هیچ کدوم از این دینها و ... حتی پیدایش جهان و بشر به درستی توضیح داده نشده یا در سطح بچه ابتدایی این دوران توضیح داده، چه برسه بخوای ازش انتظار داشته باشی برات بگه جهان به کدوم سمت میره و هدف از کارهایی که در زندگی انجام میدیم در انتها چی هست.
      حالا اینکه بگیم واسه چی درس بخونیمم ننویسی بهتره پسفردا میگن بچه ها تو انجمن از فرار درس به فلسفه رو اوردن ولی بایشو قبول دارم

تو یه لکه نور نشونم بده

12. Top | #12
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات

حالا اینکه بگیم واسه چی درس بخونیمم ننویسی بهتره پسفردا میگن بچه ها تو انجمن از فرار درس به فلسفه رو اوردن ولی بایشو قبول دارم
      یکی از مرگ مغزیترین فلسفه باف رو تو اینترنت پیدا کردم میگفت چرا به جای هیچ چیزی وجود دارد ینی من کلا مخم سوت کشید ینی یه لحظه فک کن اصلا چرا به جای هیچی چیزی وجود داره اینو هیچ دینی نمیتونه توضیح بده

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

اونی که دنبال بهانه باشه یه بهانه ای گیر میاره تا موقع کنکور
      خوبه که آدم به این مطالب فکر کنه. اما لزومی نداره بقیه زندگیشو ول کنه.
      برای درک بهتر زندگی تا جایی که امکانش هست، بهترین روش بالا بردن سطح آگاهی هست. که تحصیلات هم میتونه قسمتی از اون باشه.

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

خوب شما بگو خدا کیست که ما اطاعت کنیم از کلامش تقرب کنیم گفتن تقرب به خدا راحته واسه سی که 18 سال تو محیط مذهبی زندگی کرده باشه خیلی منطقیه ولی واسه من پوچه واسه شاید4 5میلیارد نفر انسان هم پوچ تر
      گفتم که برو قران بخون من خودم نه ادم مذهبیم نه چیزی ولی قران بخون نمیگم عربیها رو بخون سختت بشه بشین ترجمه ی ایه ها رو بخون 6236 ایه کم نیست واسه اثبات خدا اونم ایه هایی که 1400 سال پیش نازل شده و تا الانش هم بنظرم داره حرفای منطقی میزنه و به ادما گوشزد میکنه که این دنیا فانیه و سرای اخرت سرای ابدیه.شاید حرفام جنبه ی شعاری داشته باشه ولی تو بشین ترجمه ی ایه های قرانو بخون مطمئنم خیلیا تو عمرشون نکردن یه بار قرانو حداقل ترجمشو بخونن من خودمم تا حالا کامل نخوندم ولی تا جایی که میخونی حرف از عدل و خوبی و این چیزاست و چیز بدی رو نمیگه.این که میگی خدا از نظر تو پوچه یعنی همه چی از نظر تو پوچه خدا خودش گفته ای انسان نگاه کن به خلقت نخستین انسان این همه سلول و عقل و مغز و چشم و جک و جونور و درخت و گیاه و حییوون و اسمان و زمین و برف و بارون و رعد و برق و... بالاخره همینجوری رو هوا که افریده نشده باید یکی خلقشون کرده باشه شما برو ببین یه بچه که به دنیا میاد تو شکم مادرش چه فرایند پیچیده ایه اگه اینا کار خدا نیس پس کار کیه به هر حال بنظرم این دیگه خیلی پوچ و مسخرس که ادم بمیره و بعدش کلا نابود شه و هیچ چیزی نباشه اونور که بخاد این همه ظلم و جوری که همه جوره به مردم میشه رو حسابرسی کنه پس منطقی بخای به قضیه نگاه کنی صد در صد جهانی هست که باید بر پایه ی قسط و عدل باشه همونطور که خدا گفته هر کس به اندازه ی ذره ای خوبی یا بدی کنه نتیجشو توی اون دنیا میبینه.منم تو محیط مذهبی بزرگ نشدم ولی پیشنهادم به شما اینه بری توی تشییع جنازه ها شرکت کنی یا بری سر مزار کسایی که دیگه نیستن شما اگه خدایی نکرده یکی از نزدیکاتو از دست بدی و با دستای خودت خاکشون کنی بیشتر به حرفایی که خدا زده پی میبری و متوجه میشی که کلا این دنیا تهش هیچی نیس حالا اصلا کل دنیا رو هم فتح کردی بازم میگم اخرش مرگه و اعمال انسان ها توی دنیا در جهان دیگه مشخص میکنه که جایگاهشون چیه

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Cristiano نمایش پست ها
      گفتم که برو قران بخون من خودم نه ادم مذهبیم نه چیزی ولی قران بخون نمیگم عربیها رو بخون سختت بشه بشین ترجمه ی ایه ها رو بخون 6236 ایه کم نیست واسه اثبات خدا اونم ایه هایی که 1400 سال پیش نازل شده و تا الانش هم بنظرم داره حرفای منطقی میزنه و به ادما گوشزد میکنه که این دنیا فانیه و سرای اخرت سرای ابدیه.شاید حرفام جنبه ی شعاری داشته باشه ولی تو بشین ترجمه ی ایه های قرانو بخون مطمئنم خیلیا تو عمرشون نکردن یه بار قرانو حداقل ترجمشو بخونن من خودمم تا حالا کامل نخوندم ولی تا جایی که میخونی حرف از عدل و خوبی و این چیزاست و چیز بدی رو نمیگه.این که میگی خدا از نظر تو پوچه یعنی همه چی از نظر تو پوچه خدا خودش گفته ای انسان نگاه کن به خلقت نخستین انسان این همه سلول و عقل و مغز و چشم و جک و جونور و درخت و گیاه و حییوون و اسمان و زمین و برف و بارون و رعد و برق و... بالاخره همینجوری رو هوا که افریده نشده باید یکی خلقشون کرده باشه شما برو ببین یه بچه که به دنیا میاد تو شکم مادرش چه فرایند پیچیده ایه اگه اینا کار خدا نیس پس کار کیه به هر حال بنظرم این دیگه خیلی پوچ و مسخرس که ادم بمیره و بعدش کلا نابود شه و هیچ چیزی نباشه اونور که بخاد این همه ظلم و جوری که همه جوره به مردم میشه رو حسابرسی کنه پس منطقی بخای به قضیه نگاه کنی صد در صد جهانی هست که باید بر پایه ی قسط و عدل باشه همونطور که خدا گفته هر کس به اندازه ی ذره ای خوبی یا بدی کنه نتیجشو توی اون دنیا میبینه.منم تو محیط مذهبی بزرگ نشدم ولی پیشنهادم به شما اینه بری توی تشییع جنازه ها شرکت کنی یا بری سر مزار کسایی که دیگه نیستن شما اگه خدایی نکرده یکی از نزدیکاتو از دست بدی و با دستای خودت خاکشون کنی بیشتر به حرفایی که خدا زده پی میبری و متوجه میشی که کلا این دنیا تهش هیچی نیس حالا اصلا کل دنیا رو هم فتح کردی بازم میگم اخرش مرگه و اعمال انسان ها توی دنیا در جهان دیگه مشخص میکنه که جایگاهشون چیه
      به این سادگی نیست.
      باید رفت مطالعه کرد این مطالب جدید هست یا قبل تر هم وجود داشته.
      همینطور اشکالات زیادی به اثبات هایی که برای مسائل مذهبی میارن وارد میشه.
      البته نمیخوام وارد این بحث ها بشم و کلی وقت صرف کنم. ولی یه مثال میزنم
      گفته میشه پیامبر سواد درستی نداشت و سوادش سواد الهی هست و این یکی از دلایلی هست که بهش استناد میکنن که قران سخن خداست.
      حالا این اشکال وارد هست سلمان فارسی اونجا چیکاره هست.
      فرض کن تو یک آدم بی سواد باشی و یک مسئله سنگین ریاضیو مطرح کنی و بگی خدا گفته و اینکه من بیسوادم دلیلش هست که حرف من نیست.
      اگه بعدا معلوم بشه رفیقت یک ریاضیدان بوده آیا این حرفت باز قابل پذیرش هست.
      سلمان کسی بود که کاملا با ادیان دیگه آشنایی داشت و با مسائل دینی بزرگ شد.این خودش یکی از اشکالاتی هست که دلیل اینکه چون پیامبر سواد درستی نداشته پس نمیتونسته چنین مطالبیو بنویسه رد میکنه.

بازم میگم نمیخوام وارد این بحث ها بشم فقط اشاره ای کردم که بدونی قبول یک دیدگاه با رفتن و خوندن قران و انجیل و ... نیست و باید تحقیق همه جانبه انجام بشه.

ویرایش توسط sina_u : 25 آبان 1398 در ساعت 02:42

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)