خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

Exclamation چه تست هایی برای فیزیک مناسب هست ؟ ( نظام قدیم )

سلام دوستان وقتتون بخیر

من نظام قدیم هستم و ی کم مشکل دارم توی فیزیک جوری که اول با کتاب سختم هس یادبگیرم و چیزی ازش نمیفهمم زیاد

الان با دی وی دی آموزشی نیما نوروزی رهپویان دارم می خونم مثلا فیزیک 1 توضیحاتشو میفهمم و بعد ب کتاب مراجعه میکنم مطالب رو میفهمم

واسه من که پایم ضعیف هست و برای رشته ای که میخام نیاز به 50 60 درصد فیزیک دارم

آیا لازم هس تست های تالیفی کار کنم ؟ یا تمامی تست های سراسری رو بزنم کافیه ؟

کتابم تا سال 95 تست های سراسری رو داره حل کردن اونا کافیه یا فیزیک هم اخیرا مثل زیست سخت و پیچیده تر شده ؟

و اینکه واسه درصد حدود 60 چه مباحثی توصیه میکنین بخونم که هم زودتر تموم کنم جمع بندی کنمم

همم سوال خیز و مناسب باشن

چون پایه فیزیک قویی ندارم

ممنون دوستان

2. Top | #2
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sami7 نمایش پست ها
      سلام دوستان وقتتون بخیر

من نظام قدیم هستم و ی کم مشکل دارم توی فیزیک جوری که اول با کتاب سختم هس یادبگیرم و چیزی ازش نمیفهمم زیاد

الان با دی وی دی آموزشی نیما نوروزی رهپویان دارم می خونم مثلا فیزیک 1 توضیحاتشو میفهمم و بعد ب کتاب مراجعه میکنم مطالب رو میفهمم

کتابم تا سال 95 تست های سراسری رو داره حل کردن اونا کافیه یا فیزیک هم اخیرا مثل زیست سخت و پیچیده تر شده ؟

و اینکه واسه درصد حدود 60 چه مباحثی توصیه میکنین بخونم که هم زودتر تموم کنم جمع بندی کنمم

ممنون دوستان
      سلام متاسفانه روند فیزیک کنکور فرق داره و باید تست های تالیفی کافی کار بشه به جای سراسری...! با خوندن مفاهیم یا خود کتاب نهایتا میتونید ۲ تست بزنید نه بیشتر!!!
      در مورد دی وی دی
      شما دقیقا باید فیلم اموزشی ببینید بعد برید سراغ مباحث تستی تالیفی توی کتاب و اونارو بزنید تا به تسلط برسید وگرنه دی وی دی تنها کمکی نمیکنه متاسفانه نهایتا سه تیپ تست کار بشه از هر مبحث که کمه!!! شما فیزیک رو هرچه مفهومی تر و عمیق تر یاد بگیرید مغز شما واسه حل سوالات سخت و چالشی فعالتر میشه
      شما اگه ۶۰ درصد مطالب رو به صورت عالییی تست بزنید امکان داره ۴۰ درصد توی کنکور بزنید چون سوالات چالشی فیزیک کم نیستن!!!

موفق باشید

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rafolin403 نمایش پست ها
      سلام متاسفانه روند فیزیک کنکور فرق داره و باید تست های تالیفی کافی کار بشه به جای سراسری...! با خوندن مفاهیم یا خود کتاب نهایتا میتونید ۲ تست بزنید نه بیشتر!!!
      در مورد دی وی دی
      شما دقیقا باید فیلم اموزشی ببینید بعد برید سراغ مباحث تستی تالیفی توی کتاب و اونارو بزنید تا به تسلط برسید وگرنه دی وی دی تنها کمکی نمیکنه متاسفانه نهایتا سه تیپ تست کار بشه از هر مبحث که کمه!!! شما فیزیک رو هرچه مفهومی تر و عمیق تر یاد بگیرید مغز شما واسه حل سوالات سخت و چالشی فعالتر میشه
      شما اگه ۶۰ درصد مطالب رو به صورت عالییی تست بزنید امکان داره ۴۰ درصد توی کنکور بزنید چون سوالات چالشی فیزیک کم نیستن!!!

موفق باشید
      دروود
      منظورم از کتاب ؛ کتاب مدرسه ای نیستن
      گاج نقره ای یا خط ویژه ؛ کتابی که کنکوری کار کرده باشه
      پس تست های سراسری مناسب تمرین نیستن؟

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوستان وقتتون بخیر

ممنون دوستان
      اولویتت با تستهای سراسری باشه بعد سنجش و بعد تالیفی.نوع کتاب هم مهم نیست برای تست بلکه برای درسنامه و پاسخنامه ش مهمه شما تا میتونی تست بزن
      برای اون درصدی هم که شما میخای بیشتر رو مباحث مشترک با نظام جدید تمرکز کن مثلا فیزیک1(بعضی قسمتهاش) و خازن از سال سوم و قسمتهایی از پیش دو(فصلهاشو یادم نیست دقیق خودت پیدا کن ببین کدوما مشترک نبود) رو آخر بخون چون امسال سوالات زیادی ازشون نیومد و کم بود و به نظرم وقت گذاشتن رو بقیه بهتره
      با توجه به شرایط نظام جدید و قدیم و اعتراضهایی که به خاطر نظام قدیم شد پیشنهاد میشه مباحث غیرمشترکو کمتر بخونی اما بخونی چون ممکنه شرایط عوض بشه
      به نظرم هیچ مبحثی رو حذف نکن چون ممکن نیست بتونی هرچی رو که میخونی جواب بدی
      گاها فصلهایی رو حذف میکنی که ازشون سوال میاد و بعدا پشیمون میشی اونم الان که کنکور از همیشه غیر قابل پیش بینی تر شده
      LEFT
      4/19/2021

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوستان وقتتون بخیر

ممنون دوستان
      سلام،27 سوال امسال مشترک بود،مباحثی که در کتاب های نظام جدید حذف شده اغلب مباحث سخت وپیچیده هست میتونی فقط قسمت های مشترک رو که ساده تر هستن بخونی...
      اگر تست های 95 رو داره یعنی برای کنکور 96 بوده،بعد از اون کتاب های نظام قدیم تغییر خاصی نداشتن خیالت راحت

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      سلام،27 سوال امسال مشترک بود،مباحثی که در کتاب های نظام جدید حذف شده اغلب مباحث سخت وپیچیده هست میتونی فقط قسمت های مشترک رو که ساده تر هستن بخونی...
      اگر تست های 95 رو داره یعنی برای کنکور 96 بوده،بعد از اون کتاب های نظام قدیم تغییر خاصی نداشتن خیالت راحت
      سلام داداش
      اقا میشه ی راهنمایی کنی کدومد حذف شدن که کمتر وقت بزارم

7. Top | #7
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      دروود
      منظورم از کتاب ؛ کتاب مدرسه ای نیستن
      گاج نقره ای یا خط ویژه ؛ کتابی که کنکوری کار کرده باشه
      پس تست های سراسری مناسب تمرین نیستن؟
      توی ریاضی اولویت با تست های سراسریه
      ولی واسه فیزیک تستهای سراسری چندانم پاسخگوی درصدای بالا نیست مخصوصا شما که قصدتون ۶۰ درصده
      گاج نقره ای یه سری تستای ستاره دار داره
      تستای ستاره دارو دوتا درمیون بزنید!یعنی یکی رو تست بزنید دوتارو جا بزارید تو مرور بعدی باز یا ردیف تست بزنید باز مرور بعدی بازم یه ردیف تست!

سوالات ریاضی به جز امسال معمولا اگه تستای سراسری رو به اندازه ی کافی کار میکردی تا یه درصد خوبی میرسیدی
      ولی فیزیک همیشه نیاز به تمرین زیاد داره
      موفق باشید

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اولا اشتباه میکنی نظام قدیم امتحان میدی فیزیک نظام جدید نصف نظام قدیمه و تمام مباحث سخت و نچسب حذف شده
      د.ما همین تست های کتابای کمک اموزشی مخصوصا میکرو وخیلی سبز و ازمونای گزینه 2

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      فیزیک نظام جدید نور و شکست نور ندارن /فیزیک پیش فیزیک اتمی و هسته ای ندارن / کل امواج و نوسان صوت و امواج الکترومغناطیس خلاصه شده توی یه فصل و خیلی از مباحث گفته نشده / دینامیک کل مسائل سطح شیب دار که سخترین مطالب دینامیک هست حذف شده سینماتیک هم بعضی مطالب حذف شده / مدار کمی راحتر بیان شده

اینم از تفاوت فیزیک نظام جدید و قدیم

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      گاج بهترینه
      نمیخوای زیاد بزنی فقط ستاره داراشو بزن
      درمورد مباحث غیر مشترک تو بعضی مباحث نخونشون مثلا مدارای چند حلقه ک حذف شده یا حتی سطح شیب دار دینامیک چون اگه طراح از این فصلا بخواد سوال بده از مشترکا سوال میده
      ولی مثلا حرکت دو بعدی و سقوط آزاد بخون به صورت سطحی
      اگه بیاد هم آسون میاد ک راحت میشه زدشون

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز تو اصل رو بزار روی کامل خوندن کنکور ثابت کرده با امار و ارقام ها کار نداره و داره هر دفعه یک سوپرایزی واسه داوطلبا کنار میزاره بهتره همه مباحث رو تا جایی که میتونی بخونی تهشم نتیجه هر چی شد تو تمام تلاشت رو کردی من خودم واسه فیزیک خیلی سبز جامع میخونم و میزنم و راضیم

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      خوشبختانه الان که چک می کردم دی وی دی نوروزی رو

علاوه بر تست های سراسری تست های قلم چی و سنجشم لا به لای سوال ها حل میکرد

هر چند تست هایی که توی دی وی دی حل میشن کافی نیستن اما همین تنوع منبعی خودش قوت قلب هست

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)