خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 7 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 94
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ssalehi نمایش پست ها
      رشته ریاضیم.
      راستش من هم به همین نتیجه رسیدم که کلاس ها را کاهش بدم.قصدم این بود فقط حسابان و هندسه گسسته برم.اما معارفه فیزیک اقای نادری نژاد نویسنده گاج رو که دیدم حس کردم اونقدری که فکر می کردم روی فیزیک مسلط نیستم به خصوص دهم.حالا تصمیم گرفتم فیزیک و حسابان رو کلاس برم
      تکنیک اغلب دبیرها (نه هر دبیری) همینه دوست عزیز. سعی می‌کنن یه سری مطالب رو بیان کنن که دانش آموز اولین باره میشنوه. اینطوری به دانش‌آموز تلقین میشه که ضعیفه. اونم با خودش خیال می‌کنه که وای! من اوضاعم خوب نیست و این دبیر فوق العادست! بهتره با همین دبیر پیش برم و dvd هاشو بخرم، کلاس هاشو برم و ...

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NimaHdp نمایش پست ها
      بله خودم هم خیلی سبز ریاضی جامع نظام جدید رو کار کردم و کاملا حرف شما رو قبول دارم. متاسفانه تطابقی بین درسنامه و تست ها وجود نداره ولی شیمی خیلی سبز کاملا برخلاف ریاضیش هست. اکثر تست هاش تالیفی هستن و کاملا مطابق با درسنامه، به‌این صورت که اگر شما درسنامه ها رو خوب بفهمید، تقریبا همه تست هاش رو جواب میدین. بازم میگم که سطح متوسط اغلب تست ها و سازگاری کامل اونها با درسنامه ای که بسیار روان و ساده نوشته شده میتونه شما رو برای شروع کار راه بندازه. اگر به درصد های بهتر فکر می‌کنید باید دنبال یه منبع سطح بالاتر مثل نشر الگو و مبتکران باشید
      همون‌طور که گفتم میکرو نظام قدیم (همون گاج نقره ای) برای اغلب درس ها پیشنهاد میشد و خیلی با کیفیت بود ولی برای نظام جدید تقریبا هیچکدوم از کتاب های میکرو و میکرو طلایی خوب نیستن. اگر میخواین خودتون مطمئن بشید کافیه یه سر بزنید به کتاب فروشی ها و تست هاش رو بررسی کنید (تعداد بسیار زیادی تالیفی و فاقد ارزش هستن)
      کتاب های خیلی سبز عمدتا آموزش محور و کاب های نشر الگو عمدتا تست محور هستن. طبیعتا اگر درس‌نامه بهتری نیاز دارید باید خیلی سبز تهیه کنید ولی اگر دنبال یه منبع چالشی تر هستید نشر الگو رو کار کنید. هر دو کتاب نسبتا سطح یکسانی دارن و انتخاب یکی از این دو با تصمیم شماست. تنها چیزی که میتونم با قطعیت بگم اینه که مبتکران یه سر و گردن از باقی کتاب های شیمی بالاتره
      بله هست ولی نه در هر کتابی. یه مثال بزنم بهتر متوجه بشید. یادم هست اعتبارسنجی یکی از آزمون های قلمچی در شهر ما، یه سوال شیمی از عدد اتمی و عدد جرمی داده بود (فکر کنم آزمون 20 مهر 97 بود). نمونه اون سوال رو در هیچ کتابی (چه خیلی سبز، چه نشر الگو و ...) ندیده بودم و ندیدم تا اینکه هفته قبل چند نمونه از اون رو توی مبتکران حل کردم. یه مثال دیگه هم بزنم: یادم هست زمانی که فصل اول شیمی دوازدهم رو از روی خیلی سبز تموم کردم و رفتم سراغ نشر الگو، چند تا سوال از جدول مربوط به انحلال پذیری صابون و چند مسله هم از ثابت تعادل داده بود که فکرشو هم نمی‌کردم سوال اینطوری طرح بشه! در مقابل، نکات مربوط به مسائل ph در خیلی سبز کامل تر و قابل فهم تر بود. تا فعلا که هر نکته ای در سایر کتاب ها، آزمون های آزمایشی، فیلم ها و... دیدم توی مبتکران شیمی بوده و به نظرم سرامد هست
      میکرو فیزیک هم خوب نیست؟
      برای شیمی فیل بهتر از تست مبتکران نیست؟فیل شیمی کمبودی نداره؟
      ویرایش توسط SSalehi : 07 تیر 1398 در ساعت 18:04

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تکنیک اغلب دبیرها (نه هر دبیری) همینه دوست عزیز. سعی می‌کنن یه سری مطالب رو بیان کنن که دانش آموز اولین باره میشنوه. اینطوری به دانش‌آموز تلقین میشه که ضعیفه. اونم با خودش خیال می‌کنه که وای! من اوضاعم خوب نیست و این دبیر فوق العادست! بهتره با همین دبیر پیش برم و dvd هاشو بخرم، کلاس هاشو برم و ...
      اما کلا تعریفشو شنیدم.راستش خودم میترسم برای فیزیک ریسک کنم چون رشته ام ریاضی هست تاثیر زیادی دارد
      ویرایش توسط SSalehi : 07 تیر 1398 در ساعت 18:12

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SSalehi نمایش پست ها
      میکرو فیزیک هم خوب نیست؟
      برای شیمی فیل بهتر از تست مبتکران نیست؟فیل شیمی کمبودی نداره؟
      تنها کتاب هایی از میکرو نظام جدید که به نظرم بد نیستن درسنامه زیست پایه و فیزیک جامعش هست. درسنامه زیست پایه رو چون خیلی نکته محور و کامل بود (به ویژه فصل گردش مواد یا همون قلب و خون خودمون!) می‌پسندم و فیزیک جامعش رو به خاطر تست های شناسه دار خیلی زیادی که داره. به همین خاطر توی پست قبل از (تقریبا هیچکدوم) استفاده کردم!
      فیل شیمی ها فعلا به کارتون نمیاد. یه نقل قول کنم از خود فروشگاه مبتکران: (مجموعه کتاب‌های فیل شیمی در اصل با هدف چکیده و جمع‌بندی درس نوشته شده، ولی گول اندام ترکه‌ای و لاغر مردنی‌اش را نخورید! باور کنید مطالب لازم برای کنکور سراسری را به طور کامل پوشش می‌دهد.) همونطور که خود انتشارات تایید کرده، کتاب های فیل شیمی هدفشون آموزش کامل مطالب نیست و در واقع مخصوص دوران جمع بندی و مرور هستن، اگرچه کیفیت بالایی دارن و منم بخش دوم جملشون رو قبول دارم

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اما کلا تعریفشو شنیدم.راستش خودم میترسم برای فیزیک ریسک کنم چون رشته ام ریاضی هست تاثیر زیادی دارد
      تصمیم با خودتونه. کار از محکم کاری عیب نمی‌کنه ولی مواظب باشید کلاس رفتنتون افراطی نشه

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تصمیم با خودتونه. کار از محکم کاری عیب نمی‌کنه ولی مواظب باشید کلاس رفتنتون افراطی نشه
      بله حواسم هست.منبع کامل برای عربی می خواستم.من60%مجموع مطالب قواعد دهم و یازدهم رو بلدم و می خواهم در تابستان عربی پایه رو کامل کنم.چه کتابی پیشنهاد می کنید

7. Top | #22
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بله حواسم هست.منبع کامل برای عربی می خواستم.من60%مجموع مطالب قواعد دهم و یازدهم رو بلدم و می خواهم در تابستان عربی پایه رو کامل کنم.چه کتابی پیشنهاد می کنید
      خیلی سبز جامع (غزال موسوی) کافیه

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی سبز جامع (غزال موسوی) کافیه
      من نظام جدیدم فکر نمی کنم برای نظام جدید باشه.البته هست اما غیر از ایشان نویسندگان دیگری هم مشارکت داشتند.
      برای فیزیک تست های گاج خوب نیست؟
      در ضمن چون یک مقدار مخالف کلاس هستید یک نکته می خواهم بگم جالبه.نمی دانم اما احتمالا رتبه یک کنکور امسال یا یکی از تک رقمی ها از شهر ما هست.فامیلیش هم صخرایی هست.ایشان برای حسابان و گسسته کلاس میرن.
      ویرایش توسط SSalehi : 07 تیر 1398 در ساعت 19:08

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ssalehi نمایش پست ها
      من نظام جدیدم فکر نمی کنم برای نظام جدید باشه.البته هست اما غیر از ایشان نویسندگان دیگری هم مشارکت داشتند.
      برای فیزیک تست های گاج خوب نیست؟
      در ضمن چون یک مقدار مخالف کلاس هستید یک نکته می خواهم بگم جالبه.نمی دانم اما احتمالا رتبه یک کنکور امسال یا یکی از تک رقمی ها از شهر ما هست.فامیلیش هم صخرایی هست.ایشان برای حسابان و گسسته کلاس میرن.
      بله برای نظام جدید خیلی وقته که منتشر شده (در دو جلد پایه و دوازدهم)
      درسته این کتاب 4 مولف داره که یکش خانم غزال موسوی هست ولی جلد نظام قدیم عربی جامع خیلی سبز تنها یک مولف داشت (خود خانم غزال موسوی)
      چند پست قبل (بالاتر) توی همین تاپیک براتون فیزیک گاج رو توضیح دادم
      چطوری نتیجه گیری کردین من مخالف کلاسم؟! من فقط مخالف dvd هستم ولی در شرایط خاص هم باهاش مشکلی ندارم. هر دانش آموزی که مدرسه رفته، در کلاس هاش هم شرکت کرده و این اجتناب ناپذیر نیست. عده ای هم بسته به نیاز خودشون کلاس های خارج از مدرسه میرن (چه رتبه یک رقمی باشه و چه رتبه شش رقمی!). منم عرض کردم که اگر خودتون تشخیص میدین نیاز به کلاس خارج از مدرسه دارین، میتونید شرکت کنید

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بله برای نظام جدید خیلی وقته که منتشر شده (در دو جلد پایه و دوازدهم)
      درسته این کتاب 4 مولف داره که یکش خانم غزال موسوی هست ولی جلد نظام قدیم عربی جامع خیلی سبز تنها یک مولف داشت (خود خانم غزال موسوی)
      چند پست قبل (بالاتر) توی همین تاپیک براتون فیزیک گاج رو توضیح دادم
      چطوری نتیجه گیری کردین من مخالف کلاسم؟! من فقط مخالف dvd هستم ولی در شرایط خاص هم باهاش مشکلی ندارم. هر دانش آموزی که مدرسه رفته، در کلاس هاش هم شرکت کرده و این اجتناب ناپذیر نیست. عده ای هم بسته به نیاز خودشون کلاس های خارج از مدرسه میرن (چه رتبه یک رقمی باشه و چه رتبه شش رقمی!). منم عرض کردم که اگر خودتون تشخیص میدین نیاز به کلاس خارج از مدرسه دارین، میتونید شرکت کنید
      برای عربی پس همین که چهار مولف داره خوبه؟
      برای فیزیک هم شما درسنامه را گفتید خوبه تست ها را نگفتید؟

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      برای عربی پس همین که چهار مولف داره خوبه؟
      برای فیزیک هم شما درسنامه را گفتید خوبه تست ها را نگفتید؟
      مهم اینه که چه کسانی مولف هستن و چه جور کتابی و با چه کیفیتی نوشتن. کاری به تعداد مولف ها نداشته باشید

نقل قول از همون پستی که گفتم: ((( تنها کتاب هایی از میکرو نظام جدید که به نظرم بد نیستن درسنامه زیست پایه و فیزیک جامعش هست. درسنامه زیست پایه رو چون خیلی نکته محور و کامل بود (به ویژه فصل گردش مواد یا همون قلب و خون خودمون!) می‌پسندم و فیزیک جامعش رو به خاطر تست های شناسه دار خیلی زیادی که داره. به همین خاطر توی پست قبل از (تقریبا هیچکدوم) استفاده کردم! ))). البته اینو هم اضافه کنم که درسنامه های میکرو فیزیک، مختصر و مفید و برای تسلط نسبی و اولیه کافی هستن

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      می خواستم بدونم برای تابستان درسی را کلاس برم یا نه. دوازدهم خواهم رفت.بعضی از کلاس ها معارفه رفتم مدرسانی هم که خیلی طرفدار دارن اما من چیزی نفهمیدم. در کل میشه با کتاب تست به تنهایی درصد های بالا گرفت.مثلا من در شیمی مدرسه مشکلاتم قابل حل هستند اما وقتی به کلاس کنکور ها می رم اصلا چیزی که بلد بودم هم یادم می ره.با اینکه مدرس‌سعی داشت مفهومی درس بده اما سرعتش نسبت به من سرعت نور بود.
      من می خواهم که توی تابستان تخصصی های پایه را کامل کنم چون تا حالا تستی کار نکردم
      بله سرعتشون مثل نوره به دلیل اینکه باید سریع جمع کنن مطلبو و ذهن دانش اموز رو فعال تر کنن. سرعت توی مطالعه هم لازمه.

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezad_031 نمایش پست ها
      بله سرعتشون مثل نوره به دلیل اینکه باید سریع جمع کنن مطلبو و ذهن دانش اموز رو فعال تر کنن. سرعت توی مطالعه هم لازمه.
      کلا ناگهانی وارد سطح بالا میشه که برای من مناسب نبود.فکر میکنم آنجا که سرعت نور گفتم اشتباه کردم و مشکل همین سطح بالا بود

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مهم اینه که چه کسانی مولف هستن و چه جور کتابی و با چه کیفیتی نوشتن. کاری به تعداد مولف ها نداشته باشید

نقل قول از همون پستی که گفتم: ((( تنها کتاب هایی از میکرو نظام جدید که به نظرم بد نیستن درسنامه زیست پایه و فیزیک جامعش هست. درسنامه زیست پایه رو چون خیلی نکته محور و کامل بود (به ویژه فصل گردش مواد یا همون قلب و خون خودمون!) می‌پسندم و فیزیک جامعش رو به خاطر تست های شناسه دار خیلی زیادی که داره. به همین خاطر توی پست قبل از (تقریبا هیچکدوم چکدومفاده کردم! ))). البته اینو هم اضافه کنم که درسنامه های میکرو فیزیک، مختصر و مفید و برای تسلط نسبی و اولیه کافی هستن
      کاری به تعداد مولف ندارم.منظورم این بود که کتابی که شما گفتید همینه؟
      برای ادبیات موضوعی نشر الگو خوبه یا خیلی سبز یا گاج؟

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

نقل قول از همون پستی که گفتم: ((( تنها کتاب هایی از میکرو نظام جدید که به نظرم بد نیستن درسنامه زیست پایه و فیزیک جامعش هست. درسنامه زیست پایه رو چون خیلی نکته محور و کامل بود (به ویژه فصل گردش مواد یا همون قلب و خون خودمون!) می‌پسندم و فیزیک جامعش رو به خاطر تست های شناسه دار خیلی زیادی که داره. به همین خاطر توی پست قبل از (تقریبا هیچکدوم) استفاده کردم! ))). البته اینو هم اضافه کنم که درسنامه های میکرو فیزیک، مختصر و مفید و برای تسلط نسبی و اولیه کافی هستن
      داداش کتابای سال به سال زیست خیلی سبز رو هم کار میکنی؟حس میکنم زیادی حجیمن:/
      بعد اینکه آیکیو ریاضی کار کردی؟جامع مهروماه چطور؟
      بعد اینکه منابع و چکار میکنی آخه هنوز واسه ۹۹تجدید چاپ نشدن:/

صفحه 2 از 7 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن