خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مدیریت دولتی یا مدیریت بازرگانی؟

سلام دوستان

من یک رفیقی دارم که 2 تا رشته تو ازمون سراسری قبول شده

یکی مدیریت بازرگانی مشهد دانشگاه بین المللی امام رضا (غیر انتفاعی) و یکی هم مدیریت دولتی دانشگاه آزاد مشهد

به نظرتون من کدومو بهش توصیه کنم که بره؟

مرسی ار توجه تون

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mariz
      نمایش مشخصات
      بدون شک مدیریت بازرگانی دانشگاه امام رضا بهتره.هم رشته بهتره و هم دانشگاهش خیلی خوبه.دانشگاه امام رضا با وجود اینکه غیرانتفاعی هست اما از خیلی دانشگاه های دولتی بهتره,چه برسه به دانشگاه آزاد.

جای دیگه خوندم :
      در بین رشتة‌ها مدیریت رشته‌ی پر طرفدار و پر كاربرد تر مدیریت بازرگانی است كه هم بازار كار بهتری دارد و هم در صورت ادامه تحصیل راهش بازتر است.
      مثلا اگر شما بعد از لیسانس بخواهی ادامه تحصیل دهی اگر بروی بازرگانی بین‌المللی بخوانی كه نونت در روغن است و یا مثلا ال سی كار كنی كه خیلی خوب است.

و یا:
      رشته مدیریت بازرگانی
      یه رشته ای كه همه ازش خوششون میاد چرا كه در مورد تجارته
      بازار كارشم كه بی نظیره
      ببین
      مدیریت سه تا رشته داره
      مدیریت دولتی
      مدیریت صنعتی
      مدیریت بازرگانی
      فرض كنیم تو یه سازمان یا ارگان دولتی بخوان استخدام كنن اونوقت تعداد مورد نیاز تو هر رشته اینجوریه
      مدیریت دولتی 5 نفر
      مدیریت صنعتی 3 نفر
      مدیریت بازرگانی 20 نفر
      تفاوتشون اینقدره
      تو شركت های خصوصی هم كه دیگه معلومه كه به شخصی كه از تجارت و درآمد زایی و بازار یابی میدونه چقدر احتیاج دارن.

باید انداختش دور...همین.

قلب آهنی

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بله منم موافقم

از 2 جنبه
      1- دانشگاه 2- رشته

همونطور که دوشتمون اشاره کردن بازرگانی استخدامش بیشتره

دانشگاه هم , آزاد که زبون زده تو شهریه به هربهونه ای از دانشجوها پول میگیره

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بله منم همین نظرو دارم که بازرگانی به مراتب بهتر از دولتیه.

اما دانشگاه امام رضا تک جنسیتی هست الان ایشون پسرن باید برن تو دانشگاهی که که همشون پسرن!

اما ازاد اینطوری نیست, به نظرتون دانشگاهی که تفکیک جنسیتی داره خوب هست بچه هاشون شررر نیستن ؟ چون مثلا 4 تا خانوم هم کنار پسر ها بشینن پسرا مراعات خانوما رو هم میکنن اینطوری از درجه شرارت کم میشه.

نظرتون چیه؟

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sir.Galaxy نمایش پست ها
      بله منم همین نظرو دارم که بازرگانی به مراتب بهتر از دولتیه.

اما دانشگاه امام رضا تک جنسیتی هست الان ایشون پسرن باید برن تو دانشگاهی که که همشون پسرن!

اما ازاد اینطوری نیست, به نظرتون دانشگاهی که تفکیک جنسیتی داره خوب هست بچه هاشون شررر نیستن ؟ چون مثلا 4 تا خانوم هم کنار پسر ها بشینن پسرا مراعات خانوما رو هم میکنن اینطوری از درجه شرارت کم میشه.

نظرتون چیه؟

من زیاد نمیپسندم ... یه دوست داشتم صدرالمتهلین تهران میرفت ! فقط پسرا بودن اونجا ام / خیلی ام دانشگاه خوبو با اسمو رسمیه

خودش میگفت نه این که بچه هاش بد باشنا ... ولی جو دانشگاهی نداره ...... عینه مدرسست /// حتی میگفت یه سال کنکور داد که بره ازاد ولی نشد
      4 سال قراره تو دانشگاه زندگی کنیم دیگه ....تا آماده ی زندگی تو اجتماع بشیم

بزار یه چیز بگم کاملا متوجه شی

یه بچه دبیرستانیو مقایسه کن با یه دانشجو ترم اولی هر چند درس نخون ولی تو دانشگاه ازاد مثلا
      این دو تا رو بزار کنار هم ..... کاملا میتونی تفاوت احساس کنی دلیلشم اینه که او دانشجوعه تو اجتماع واقعی ایران خودمون قرار گرفته ولی این یکی ...

ولی اگه هدفت فقط و فقط و فقط درس خوندن باشه و بس ! احتمالا گزینه خوبی میتونه باشه

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mariz
      نمایش مشخصات
      من فک نمیکنم مساله تک جنسیتی بودن یک دانشگاه اونقد مهم باشه که کسی بخواد آینده شغلی و مالی خودشو بخطر بندازه که چون دانشگاهش دختر نداره!!!!
      حالا اگه هر دو دانشگاه رشته مدیت بازرگانی بود میشد بیخیال کیفیت دانشگاهش شد اما رشته ها هم فرق میکنن.
      البته این نظر شخصی منه.شاید اشتباه میکنم.
      باید انداختش دور...همین.

قلب آهنی

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AّmIr.:.ــــــ نمایش پست ها
      من فک نمیکنم مساله تک جنسیتی بودن یک دانشگاه اونقد مهم باشه که کسی بخواد آینده شغلی و مالی خودشو بخطر بندازه که چون دانشگاهش دختر نداره!!!!
      حالا اگه هر دو دانشگاه رشته مدیت بازرگانی بود میشد بیخیال کیفیت دانشگاهش شد اما رشته ها هم فرق میکنن.
      البته این نظر شخصی منه.شاید اشتباه میکنم.
      حق با ایشونه، کسی بعدا تو مدرکتون نمینویسه دانشگاه تک جنسیتی فلان!
      نگاه میکنن ببینن رشته ات چیه، مال کدوم دانشگاهه؟
      آینده اینه، نه این که با نشستن کنار چندتا دختر برای آینده آماده بشی!

در حال حاضر هم تو دانشگاه عمومی ها تفکیک جنسیتی شدن، کلاس های اختصاصی هم دخترا یه سمت میشینن، پسرا هم یه سمت!
      ترم دوم هم رد کنی برات طبیعی میشه، همش هم با پسرا میچرخی و دیگه به دخترا کاری نداری... من ۶ ترم اینجوری گذروندم.

Sent from my iPhone using Tapatalk
      Math & Physics are fun

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من نگفتم چون دانشگاش دختر نداره نمیتونی درساتو پاس کنی !!!!!!

فقط گفتم این یه حقیقته
      واسه رشته هایی که اجتماعی تر هستن باید خواه یا ناخواه تو اجتماع قرار بگیری

مثلا رشته ای مثله صنایع

شما که گفتی شیش ترمو اینجوری گذروندی .... شما در اصل یاد گرفتی بعد 6 ترم چه جوری بگذرونی

نمیدونم هر کسی یه نظری داره ! ولی ب نطر من حدقل تو این زمینه یه دانشگاه مختلط از دانشگاه تفکیک جنسیتی ایده ال تره

نه به خاطر دختر یا پسر داشتنش.... فقط به دلیل واقعی تر بودنش

یه دانشجو کارش فقط فکر نکنم درس خوندن باشه

این دلیلیه که حتی تو بهترین و بزرگترین مجموعه های آموزشی دنیا آموزش مجازی علی رقم امکان برگزاریش ایجاد نشده و نخواهد شد از جمله دانشگاه هاروارد بوستون ...

دانشگاه محیطیه که باید تو زمینه های مختلف بتونیم توش به بلوغ فکری برسیم

شما هم نگاه به پدر یا فلان شخص موفق دهه ی 40 یا 50 یا حتی 60 اطرافتون نکن

برو / بگرد / ببین / بپرس / از هم دهه یی های خودت .... ببین چی میگن بهت از ایران امروز

امروزو میگما.... نه دیروز...........................خیلی چیزا عوض شده

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aliara88 نمایش پست ها
      من نگفتم چون دانشگاش دختر نداره نمیتونی درساتو پاس کنی !!!!!!

فقط گفتم این یه حقیقته
      واسه رشته هایی که اجتماعی تر هستن باید خواه یا ناخواه تو اجتماع قرار بگیری

مثلا رشته ای مثله صنایع

شما که گفتی شیش ترمو اینجوری گذروندی .... شما در اصل یاد گرفتی بعد 6 ترم چه جوری بگذرونی

نمیدونم هر کسی یه نظری داره ! ولی ب نطر من حدقل تو این زمینه یه دانشگاه مختلط از دانشگاه تفکیک جنسیتی ایده ال تره

نه به خاطر دختر یا پسر داشتنش.... فقط به دلیل واقعی تر بودنش

یه دانشجو کارش فقط فکر نکنم درس خوندن باشه

این دلیلیه که حتی تو بهترین و بزرگترین مجموعه های آموزشی دنیا آموزش مجازی علی رقم امکان برگزاریش ایجاد نشده و نخواهد شد از جمله دانشگاه هاروارد بوستون ...

دانشگاه محیطیه که باید تو زمینه های مختلف بتونیم توش به بلوغ فکری برسیم

شما هم نگاه به پدر یا فلان شخص موفق دهه ی 40 یا 50 یا حتی 60 اطرافتون نکن

برو / بگرد / ببین / بپرس / از هم دهه یی های خودت .... ببین چی میگن بهت از ایران امروز

امروزو میگما.... نه دیروز...........................خیلی چیزا عوض شده
      از هم دهه ای های خودم؟ بابا من متولد 71 هستما! خیلی هم دور نیست.

ببین من هم همین فکرها رو میکردم، ترم 1 هم شدیدا به مشکل برخوردم، دانشگاه اگر درس نخونی پدرت در میاد. بگذریم.
      ترم اول و دوم آدم وارد یک فضای جدید شده و یه عالمه دختر هم میبینه و....... اما اگر دانشگاه خوبی باشه و محیط علمی داشته باشه، خیلی نمیشه پی دختربازی رفت، هم دختر هم پسر دنبال درس هستند و اگر درس نخونن مشروط میشن.
      فعالیت های جانبی هم تو دانشگاه هست، محفل ادبی، سیاسیون سرشناس میان، همایش های جور واجور، اما اگر با درس و کلاس تداخل داشته باشه کسی شرکت نمیکنه. (ما حتی پینت بال بین تیم دخترها و پسرها هم داشتیم )

مسلما اگر تفکیک جنسیتی صورت نگیره و با دانشگاه مثل دبیرستان برخورد نشه خیلی خوبه، من هم منکرش نیستم، اما باید اعتبار دانشگاه، سطح علمی دانشگاه و رشته هم در نظر گرفت و دید کفه ترازو به کدوم سمت سنگینی میکنه. من مهندسی مواد و شیمی شریف هم قبول میشدم، اما به خاطر این که رشته عمران میخواستم رفتم دانشگاه درجه 2 تهران!

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط strider نمایش پست ها
      از هم دهه ای های خودم؟ بابا من متولد 71 هستما! خیلی هم دور نیست.

ببین من هم همین فکرها رو میکردم، ترم 1 هم شدیدا به مشکل برخوردم، دانشگاه اگر درس نخونی پدرت در میاد. بگذریم.
      ترم اول و دوم آدم وارد یک فضای جدید شده و یه عالمه دختر هم میبینه و....... اما اگر دانشگاه خوبی باشه و محیط علمی داشته باشه، خیلی نمیشه پی دختربازی رفت، هم دختر هم پسر دنبال درس هستند و اگر درس نخونن مشروط میشن.
      فعالیت های جانبی هم تو دانشگاه هست، محفل ادبی، سیاسیون سرشناس میان، همایش های جور واجور، اما اگر با درس و کلاس تداخل داشته باشه کسی شرکت نمیکنه. (ما حتی پینت بال بین تیم دخترها و پسرها هم داشتیم )

مسلما اگر تفکیک جنسیتی صورت نگیره و با دانشگاه مثل دبیرستان برخورد نشه خیلی خوبه، من هم منکرش نیستم، اما باید اعتبار دانشگاه، سطح علمی دانشگاه و رشته هم در نظر گرفت و دید کفه ترازو به کدوم سمت سنگینی میکنه. من مهندسی مواد و شیمی شریف هم قبول میشدم، اما به خاطر این که رشته عمران میخواستم رفتم دانشگاه درجه 2 تهران!
      خب اون که صد در صد
      من مگه میگم مختلط باشه تا با دخترا دوست شیو بری سراغه ...

من میگم اینجوری باشه تا تو تو یه محیط واقعی بتونی خودتو اثبات کنی ....

همین

خب اون که صد در صد اگه سطح علمیش واقعا بالاتر باشه ... ولی بازم بستگی داره ... به رشته و طرف

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)