خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      ddd
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

Unhappy تعداد مرور هر درس

با سلام خدمت همه دوستان.یک سوال:
      شما هر درس رو چند بار و چجوری مرور میکنین؟

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      ۱_ ۱۰ دقیقه بعد از مطالعه

۲_ یک روز بعد از مطالعه

۳_ یک هفته بعد از مطالعه

۴_ یک ماه بعد از مطالعه

۵_ یک فصل (سه ماه) بعد از مطالعه

اصول مرور همین 5 مورده ...مورد ششم هم میشه جمع بندی آخر!

3. Top | #3
      ddd
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      همین نموداره ابینگهاوس دیگه؟بعد برای همه درس ها؟

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ddd نمایش پست ها
      همین نموداره ابینگهاوس دیگه؟بعد برای همه درس ها؟
      بله
      مسلما هرچی تعداد مرور بالا باشه خب بهتر تو ذهنت میمونه و فراموشی به صفر میل میکنه ...
      مثال ساده :اهنگ هایی که در طول روز گوش میدید ... هرچی بیشتر گوش بدی و همخونی کنی تا ابد یادت میمونه

5. Top | #5
      ddd
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط FaezehArvin نمایش پست ها
      بله
      مسلما هرچی تعداد مرور بالا باشه خب بهتر تو ذهنت میمونه و فراموشی به صفر میل میکنه ...
      مثال ساده :اهنگ هایی که در طول روز گوش میدید ... هرچی بیشتر گوش بدی و همخونی کنی تا ابد یادت میمونه
      این مثال خیلی خوب جا افتاد
      در ضمن خیلی ممنون بابت راهنمایی

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ۱_ ۱۰ دقیقه بعد از مطالعه

۲_ یک روز بعد از مطالعه

۳_ یک هفته بعد از مطالعه

۴_ یک ماه بعد از مطالعه

۵_ یک فصل (سه ماه) بعد از مطالعه

اصول مرور همین 5 مورده ...مورد ششم هم میشه جمع بندی آخر!
      این روش فک نکنم جواب بده ناموسا کی میتونه انقد دقیق برنامه داشته باشه واسه مرور ؟

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط morteza.ka نمایش پست ها
      این روش فک نکنم جواب بده ناموسا کی میتونه انقد دقیق برنامه داشته باشه واسه مرور ؟
      چون فکر میکنی باید برای مرور از اول کتابو برداری و واو ب واو بخونی مثل دفعه اول! نه اینطور نیست!
      برای مرور باید بازیابی کرد ..به چه صورت؟ اینکه مثلا از مبحث مورد نظر چند تا تست بزنی یا تستای نشان دارو مجدد حل کنی و مروری داشته باشی رو خلاصه نکات و تورق سریع

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چون فکر میکنی باید برای مرور از اول کتابو برداری و واو ب واو بخونی مثل دفعه اول! نه اینطور نیست!
      برای مرور باید بازیابی کرد ..به چه صورت؟ اینکه مثلا از مبحث مورد نظر چند تا تست بزنی یا تستای نشان دارو مجدد حل کنی و مروری داشته باشی رو خلاصه نکات و تورق سریع
      درسته ولی بازم نمیتونم برنامه ای که گفتینو عملی کنم راه دیگه ای نداره ؟

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      درسته ولی بازم نمیتونم برنامه ای که گفتینو عملی کنم راه دیگه ای نداره ؟
      والا اون راهی بود که مرسومه و اشاره کردم هرچی مرور بیشتر ..تسلط بالاتر ..
      شما همین که درسو مسلط شی و مدام از خودت ازمون بگیری .حله
      برای درسایی که ضعیفید باید بیشتر وقت مرور بزارید ..درسای قویتر به نسبت وقت کمتر..

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      والا اون راهی بود که مرسومه و اشاره کردم هرچی مرور بیشتر ..تسلط بالاتر ..
      شما همین که درسو مسلط شی و مدام از خودت ازمون بگیری .حله
      برای درسایی که ضعیفید باید بیشتر وقت مرور بزارید ..درسای قویتر به نسبت وقت کمتر..
      یه فصلو بخونیم ببندیم تا ماه آخر نخونیم مشکلی پیش میاد ؟ چن ماه دیگه کنکوره دیگه

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      یه فصلو بخونیم ببندیم تا ماه آخر نخونیم مشکلی پیش میاد ؟ چن ماه دیگه کنکوره دیگه
      بستگی به حافظتون داره
      با صرف مدت کوتاهی میتونید بیاد بیارید ..ولو به حل 10تا تست ناقابل

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یه راه اینه مثل جعبه لایتنر باشه.که خب طبیعتا این حرکت ماله یه درسه نه ماله کنکوری که ۸ تا درس داره هر کدوم سه تا کتاب!
      یا مثلا راه های دگ زیاد هست.مثلا من خودم موقع امتحان ها وقتی دارم یه جزوه میخونم سوال های کوتاه جواب طرح میکنم و بعد جزوه اونارو سریع حل میکنم.(اینو پیشنهاد میکنم انجام بدید البته بدون وسواس)
      در کل میگم راه زیاده ولی تجربه ثابت کرده اینجور برنامه های بلند در کنکور تباهه
      عاقلانه ترین اینه که مثلا شما توی دوهفته ی ازمونتون این تعداد خوندن رو دارید:مثلا کتاب درسی رو میخونید.بعد تست میزنید.بعد دوباره کتاب درسی(این بار دیدتون طراح محور تره) بعدم مرور علامت دارها و اگر خیلی خفن بود برنامت اون اخرا نزدیک ازمون دوباره کتابو میخونی.یعنی بین دو الی سه بار هر ازمون خونده میشه.یا مثلا لغات و تاریخ ادبیات هفته اول یه بار میخونید هفته ی دوم سریع مرور میکنید یکی دوباره. خب طبیعتا هر چقدر وقت بیشتر مرور هم بیشتر دگ.
      اینو بهتر میتونی هندل کنی تا برنامه های بلند مدتی که فقط روی کاغذ قشنگن
      موفق باشید
      سوالی داشتید یا منشن کنید یا خصوصی بفرستید
      وگرنه امکان دیدنش نیست دیگه

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط matrooke نمایش پست ها
      یه راه اینه مثل جعبه لایتنر باشه.که خب طبیعتا این حرکت ماله یه درسه نه ماله کنکوری که ۸ تا درس داره هر کدوم سه تا کتاب!
      یا مثلا راه های دگ زیاد هست.مثلا من خودم موقع امتحان ها وقتی دارم یه جزوه میخونم سوال های کوتاه جواب طرح میکنم و بعد جزوه اونارو سریع حل میکنم.(اینو پیشنهاد میکنم انجام بدید البته بدون وسواس)
      در کل میگم راه زیاده ولی تجربه ثابت کرده اینجور برنامه های بلند در کنکور تباهه
      عاقلانه ترین اینه که مثلا شما توی دوهفته ی ازمونتون این تعداد خوندن رو دارید:مثلا کتاب درسی رو میخونید.بعد تست میزنید.بعد دوباره کتاب درسی(این بار دیدتون طراح محور تره) بعدم مرور علامت دارها و اگر خیلی خفن بود برنامت اون اخرا نزدیک ازمون دوباره کتابو میخونی.یعنی بین دو الی سه بار هر ازمون خونده میشه.یا مثلا لغات و تاریخ ادبیات هفته اول یه بار میخونید هفته ی دوم سریع مرور میکنید یکی دوباره. خب طبیعتا هر چقدر وقت بیشتر مرور هم بیشتر دگ.
      اینو بهتر میتونی هندل کنی تا برنامه های بلند مدتی که فقط روی کاغذ قشنگن
      موفق باشید
      اتفاقا من یه سری نکته های به شدت حفظیو یسری لغت و اینطور چیزا رو دارم با لایتنر میخونم . منتها همه ی برگه هام تو یه جعبس ینی یه برگه برمیدارم لغت زبانه بعدی رنگ فلان ماده تو شیمی به نظرت همینجوری قاطی پاتی بخونم اکیه یا جداشون کنم ؟

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      منحنی فراموشی و مطالب مرور ابینگهاووس رو ببین
      Lɪғᴇ ɪs ʟɪᴋᴇ Mᴀᴛʜ .. ɪғ ɪᴛ ɢᴏᴇs ᴛᴏ ᴇᴀsʏ .. sᴏᴍᴇᴛʜɪɴɢ ɪs ᴡʀᴏɴɢ <₃

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اتفاقا من یه سری نکته های به شدت حفظیو یسری لغت و اینطور چیزا رو دارم با لایتنر میخونم . منتها همه ی برگه هام تو یه جعبس ینی یه برگه برمیدارم لغت زبانه بعدی رنگ فلان ماده تو شیمی به نظرت همینجوری قاطی پاتی بخونم اکیه یا جداشون کنم ؟
      خب برای لغت و اینجور مطالب ریز لایتنر خوبه ولی مشکلش تایم نوشتن کارت هاست.اگه نوشتی که این مشکلو نداری.
      اما قبلا خوندم ک لایتنر هارو قاطی نکنید.یعنی مثلا یدونه زبان بعدش یدونه ادبیات بعدش زبان و...
      سوالی داشتید یا منشن کنید یا خصوصی بفرستید
      وگرنه امکان دیدنش نیست دیگه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن