خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا از محتوای این تاپیک رضایت دارید؟

رأی دهندگان
    93. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله

80 86.02%
    • خیر

13 13.98%
    صفحه 2 از 60 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 896
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      آقا دمت گرم .... چقدر زیست تون تغییر کرده....من با دانش زیست نظام قدیمم مینویسم ببینیم چی میشه!!!!
      1)شما به پلاسما میگید خوناب؟؟؟! حالا منظورت از نوعی بیگانه خوار که باعث نشت بیشتر خوناب به خارج رگ میشه همون ماستوسیت های آسیب دیده است دیگه؟؟!!(آخه ما تو کتابمون نوشته سلول های آسیب دیده ولی کتاب شما میگه ماستوسیت آسیب دیده!! تازه من به خدا هیچ جای کتابمون ندیدم که بگه ماستوسیت ها فاگوسیتوز یا به قول شما ذره خواری میکنند!!! بگذریم.....) حالا ماستوسیت ها هم در پاسخ التهابی و هم حساسیت نقش دارن!!! پس این جمله درسته راستی من توی ویکی پدیا زدم ذره خوار ها توی لیستش ماستوسیت هم بود و این گونه بود تا فهمیدم ماستوسیت ها هم بعله!!! پس ص
      2)خدا شاهده ما فقط تو کتابمون خوندیم اینترفورون باعث مقاومت سایر سلول ها در برابر ویروس میشه ولی گویا منظورتون اینترفرون نوع 2 بوده که من چند سال پیش از کمپل خوندم! که از لنفوسیت های T و nk cells ترشح میشه! حالا این که لنفوسیت T منشا شون از مغز استخوانه (یا همون لنفوئیدی) شکی ندارم و سلول های NK هم که از بافت لنفوئیدی هستند ولی این که میگی هر نوع گلبول سفید با مشا لنفوئیدی جمله رو به گند میکشه چون لنفوسیت B این کاره نیست!!! پس غ
      3)والا تو کتابای ما بیچاره ها گلبول های سفیدی که به حساسیت پاسخ میدادن ائوزینوفیل ها بودن و بازوفیل های خونی بودن و ماستوسیت ها .... حالا یه نکته ای که هست اینه مثلاً بازوفیلی که هیستامین میده به خون باعث ایجاد علائم آلرژی میشه مثل قرمزی و گرمی و خارش و این چیزا اما این کل ماجرا نیست و اینا خیلی خفیف هستند اگه یکی خیلی آلرژی ش زیاد باشه یه حالتی ایجاد میشه که بهش میگن شوک آنافیلاکسی(همون چیزی که باعث شد عمه من بر اثر یه سوزن پنی سیلین وقتی من 3 سالم بود عمرشو بده به شما!!!) اتفاق میوفته و در طی این شوک ما گرفتگی شدید عضلات رو داریم و نیاز به مصرف کلسیم و ATP میره بالا!!! پس ص
      4)توی کتاب ما که نیروی واکنش سریع نگفته به نوتروفیل ها ولی توی کتاب شما ظاهراً به این اصطلاح ارادت خاصی داشته جناب نویسنده!!!! حالا این که نوتروفیل ها در عفونت زیاد میشن درسته ولی توی عفونت های انگلی کتاب ما گفته فقط ائوزینوفیل ها نقش دارن پس غ
      5)یه چیز بگم!!! اصلاً از کجا که حتماً توی یه التهاب ما افزایش دمای بدن داشته باشیم؟؟؟!!! کتاب ما گفته یکی از علائم التهاب افزایش دماست!! پس این جمله غلطه!!! اما اگه بخوایم از یه زاویه دیگه نگاه کنیم! در تب هیپوتالاموسه که بعضی ترشحات میکروب ها(کتاب شما گفته بعضی نه همه!) اونو مجبور میکنند باعث افزایش دمای بدن بشه !! پس بازم غ
      آفرین
      لطفا این عبارت ها رو از نظر علمی و درجه سختی هم بررسی کنید (چون تالیفی خودم است)

من طبق نظر رضا امیر هنگام مطالعه کتاب درسی عبارات ص غ هم طراحی می کنم . مشابه همین عبارات ولی نمیدونم کارم خوبه یا نه؟
      ویرایش توسط dr.Genius : 16 بهمن 1397 در ساعت 16:02

2. Top | #17
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dr.Genius نمایش پست ها
      ص - زیرا ماستوسیت ها در هر دو نقش دارند.
      غ - از لنفوسیت b ترشح نمی شود.
      ص- بدلیل ترشح هپارین (ماده ضد انعقاد خون ) از بازوفیل ها
      غ- تعداد ایوزینوفیل ها افزایش می یابد نه تعداد نوتروفیل(نیروی واکنش سریع)
      غ- ترشحات میکروب ها
      اوه شت همه رو درست گفتم
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dr.Genius نمایش پست ها
      آفرین
      لطفا این عبارت ها رو از نظر علمی و درجه سختی هم بررسی کنید (چون تالیفی خودم است)

من طبق نظر رضا امیر هنگام مطالعه کتاب درسی عبارات ص غ هم طراحی می کنم . مشابه همین عبارات ولی نمیدونم کارم خوبه یا نه؟
      کارت درسته .... به خدا ارزش این کارت برابر 200 تا تست آی کیو هست!!!
      در مورد درجه بندی هم فک میکنم به ترتیب از سخت به آسون عبارت 3 بعد 2 بعد 1 بعد 5 بعد 4 هست!
      امیدوارم ص و غ هایی که طرح میکنیم در روز کنکور به کمکمون بیاد
      مرسی دکتر جان
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کارت درسته .... به خدا ارزش این کارت برابر 200 تا تست آی کیو هست!!!
      در مورد درجه بندی هم فک میکنم به ترتیب از سخت به آسون عبارت 3 بعد 2 بعد 1 بعد 5 بعد 4 هست!
      امیدوارم ص و غ هایی که طرح میکنیم در روز کنکور به کمکمون بیاد
      مرسی دکتر جان
      ممنون
      ویرایش توسط dr.Genius : 08 اسفند 1397 در ساعت 19:40

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببخشید نمیشه جواب سوالات رو زیر همون گزینه بذارید؟؟
      اینکه گزینه هارو تو دوتا پست باهم تطبیق بدیم سخته...اون پست که جوابارو زیر سوالا گذاشته بودین خ راحتتر خونده میشه
      اگه میشه یه مقدار با فاصله ولی زیر هر سوال جوابارو بذارید
      ممنون

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MeGa-Mind نمایش پست ها
      ببخشید نمیشه جواب سوالات رو زیر همون گزینه بذارید؟؟
      اینکه گزینه هارو تو دوتا پست باهم تطبیق بدیم سخته...اون پست که جوابارو زیر سوالا گذاشته بودین خ راحتتر خونده میشه
      اگه میشه یه مقدار با فاصله ولی زیر هر سوال جوابارو بذارید
      ممنون
      دوست گلم به خدا یکی ازدوستامون گفت جوابا رو جدا بنویسم تا خودشو بتونه بسنجه.....نمیدونم چیکار کنم گیج شدم به خدا
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوست گلم به خدا یکی ازدوستامون گفت جوابا رو جدا بنویسم تا خودشو بتونه بسنجه.....نمیدونم چیکار کنم گیج شدم به خدا
      اوکی
      هرطور خودتون راحتین
      همون جدا بنویسین

8. Top | #23
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      ص و غ های امروز من(4)(نظام قدیم)(فصل 11 سوم)(امروز فصل 11 رو واستون میترکونم!!)
      1)نمی توان گفت همه سلول های درگیر در تولید مثل جانوران برای این فرایند تخصص یافته اند.
      2)همه موجودات زنده و برخی موجودات غیر زنده تولید مثل دارند.
      3)در هر نوع تولید مثل جنسی در یوکاریوت ها میوز دیده می شود.
      4)هر نوع تولید مثل با دخالت بیش از یک والد تولید مثل جنسی می باشد.
      5)می توان گفت هر آغازی که تولید مثل جنسی دارد تولید مثل غیر جنسی نیز دارد.
      6)نمی توان گفت هر قارچی که تولید مثل جنسی دارد تولید مثل غیر جنسی نیز دارد.
      7)نمی توان گفت هر گیاهی که تولید مثل جنسی دارد تولید مثل غیر جنسی نیز دارد.
      8)هر جانور دارای لقاح خارجی دارای لوله تخم بر است.
      9)جانور دارای لقاحی که در طی آن تعداد زیادی تخمک وارد آب می شود قطعاً فاقد اندامهای تخصص یافته برای تولید مثل است.
      10)در نوعی از لقاح که آمادگی تخمک مهمتر از اسپرم در طی آن می باشد همزمانی رها سازی گامت ها قطعاً تابع دخالت گیرنده های دمایی و هیپوتالاموس می باشد.
      11)اخلال نوعی هورمون که نقش آن در انسان هنوز دقیقاً معلوم نیست میتواند در انجام لقاح موثر در بسیاری از بی مهرگان آبزی همانند بسیاری از دوزیسستان نقش داشته باشد.
      12)دانشمندان میتوانند با توجه به میزان اسکلت هسته ای موجود در تخمک یک گیاه دانه دار وتخمک یک پستاندار این دو تخمک را در آزمایشگاه از هم تشخیص دهند(این جمله ام خیلی خوب شد)
      13)میتوان گفت بیضه ها در یک انسان بالغ پایین ترین غدد بدنی محسوب میشوند.
      14)می توان گفت هیپوتالاموس می تواند بدون دخالت در تولید هورمون های جنسی نیز بر تولید اسپرم تاثیر گذار می باشد.
      15)هر سلول موجود در لوله های اسپرم ساز قطعاً تحت تاثیر FSH و تستوسترون میوز انجام می دهند.
      تمام...
      بچه ها حتماً روی این جملات تمرکز کنید و یه جواب واسه هر کدوم پیدا کنید تا من جواب رو بذارم ممنونم
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 18 بهمن 1397 در ساعت 13:27

9. Top | #24
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      و اما جواب ص و غ های امروز:
      1)ص مثلاً در تولید مثل غیر جنسی در هیدر که یه نوع جانوره که سلول تخصص یافته واسه تولید مثل نداریم که تولید مثل این بنده خدا غیر جنسیه.
      2)ص یکی از ویژگی های موجودات زنده تولید مثله! جالبه بدونید که برخی ویروس ها هم تولید مثل دارن در حالیکه اصلاً غیر زنده محسوب میشن!!
      3)غ عه پس زنبور عسل نر بدبخت رو چی میگید؟؟!! اون بیچاره با میتوز گامت میده دیگه!
      4)ص بدون شرح!!!
      5)ص نکته:برخی آغازیان تولید مثل غیرجنسی دارن ولی بقیه همگی هم جنسی هم غیرجنسی دارن!!
      6)ص آقا برخی قارچ ها فقط تولید مثل غیر جنسی دارن برخی هم فقط جنسی و بسیاری هم جنسی دارن هم غیرجنسی
      7)ص برخی گیاهان فقط تولید مثل غیرجنسی دارن!
      8)ص هر جانوری که میخواد تخمک رو بندازه بیرون و لقاح خارجی کنه خوب به لوله تخم بر هم احتیاج داره دیگه!!
      9)غ منظور سوال جانوران دارای لقاح خارجی هست بابا به حق 5 تن اینا همشون دارای اندام های تخصص یافته واسه تولید مثل هستند ولی فاقد اندام های تخصص یافته واسه لقاح اند!!!! لقاح رو با تولید مثل اشتباه نگیری!!!
      10)غ این جمله رو خیلی خوب طرح کردم!!! اولا منظور لقاح خارجیه! که تخمک مهمتره البته همیشه اولویت با خانوماست!!! و اینجا هم بله!!حالا هم زمانی رها سازی گامت ها تابع 3 چیز هست: 1)گیرنده های نور(چرا؟ چون کتاب میگه در برخی از گونه ها طول روز باعث میشه نر و ماده در یک زمان گامت بریزن تو آب!!!!) 2)گیرنده های دمایی(چون کتاب میگه دمای محیط در رهاسازی موثر هست!!!) 3)غده هیپوتالاموس من توی متن سوال فقط مورد 2 و 3 رو آوردم درحالیکه مورد 1 هم نقش داره دیگه!
      11)ص منظورم ملاتونین هست که در کتاب خوندیم در تنظیم ریتم های شبانه روزی نقش داره! پس میتونه از عوامل موثر در همزمانی آزادسازی گامت در لقاح خارجی باشه!!
      12)ص آقا مگه نمی دونی که تخمک گیاهان پر سلولیه؟؟!!! و تخمک جانوران تک سلولی خوب پس با توجه به تعداد هسته ی بیشتری که تخمک گیاهان دارن پس میزان اسکلت هسته ای شون هم بیشتره پس دانشمند بیچاره میتونه با توجه به میزان اسکلت هسته این دو تا تخمک رو از هم جدا کنه!! حال کردی یا چی؟؟
      13)غ بیضه ها پایین ترین غدد درون ریز هستند نه پایین ترین غدد بدن!!! مگه وقتی پات رو میکنی تو کفش و با دوستات میری پیاده روی بعدش که میای ندیدی چقدر عرق کرده پاهات!!! خوب به خاطر غدد عرق ساز کف پات هست دیگه !!! حالا هی بگو بیضه ها پایین ترن!!!
      14)ص اوه اوه اینم از اون جملاتی هست که خیلی قشنگه!!! عمو جان مگه کتاب نمیگه بهترین دما واسه بلوغ اسپرم جان(!) 37 درجه هست خوب حالا هیپوتالاموس جان یکی از نقشایی که داشت چی بود؟ تنظیم دمای بدن!!
      15)غ منظور از سلول های موجود در لوله اسپرم ساز ایناست خوب حفظشون کن!!!!: اسپرماتوگونی + سلول های لایه خارجی لوله اسپرم بر که 2n تشریف دارن! +اسپرماتوسیت اولیه (2n) +اسپرماتوسیت ثانویه(هاپلوئید)+اسپرماتید + اسپرم تمایز یافته حالا منظور از سوال فقط برخی از سلول های اسپرماتوگونی هست نه همه این سلول هایی که من گفتم!!!
      تمام
      موفق و پیروز باشید
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 17 بهمن 1397 در ساعت 14:56

10. Top | #25
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      چند ص و غ چالشی؟
      1)همه پیک های شیمیایی دستگاه درون ریز در محل ساخت خود وارد جریان خون می شوند.
      2)تمام هورمون ها قبل از اثرگذاری بر سلول هدف خود ابتدا وارد جریان خون می شوند.
      3)گاهی خودتنظیمی منفی باعث افزایش مقدار هورمون میشود.
      4)همه هورمون های برای رسیدن به گیرنده خود باید از غشای سلول عبور کنند.

جواب بدید پلیییز؟؟؟!
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      جواب ص و غ های بالا:
      1)غ هورمون اکسی توسین و ضد ادراری در هیپوتالاموس ساخته میشوند ولی در هیپوفیزپسین وارد جریان خون می شوند!
      2)غ کتاب گفته معمولاً
      3)ص مثلاً افزایش قند خون ما باعث میشه که مقدار انسولین در خون زیاد بشه!!!!
      4)غ یکسری نیازی به رد شدن از غشا ندارن مثل انسولین!
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

12. Top | #27
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به قول ما CS player ها N1

اگه صفحات رو هم مشخص میکردید دیگه عالی میشد
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

13. Top | #28
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط v_buqs نمایش پست ها
      به قول ما cs player ها n1

اگه صفحات رو هم مشخص میکردید دیگه عالی میشد

بازم به شما به خدا این تاپیک فقط داره خاک میخوره
      بچه ها فقط دنبال حاشیه های انجمن هستند!
      یکی تاپیک میزنه "آیا میتوانم شروع کنم" صد نفر دعواشون میشه 200 نفر در حال مشاهده ان!
      یکی تاپیک میزنه"بچه ها دیگه نخونید نمیشه" 400 تا جوابشو میدن....1000 تا تشکر میزنن!
      یکی تاپیک میزنه"کارنامه ی عجیب غریب" 500 نفر در حال مواخذه طرف هستند که چجوری با درصداش رفته دانشگاه!
      ولی یه نفر که تاپیک درسی میزنه تو انجمن مثلاً کنکوری هیشکی نگاه هم نمیکنه!
      بیخیال
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

14. Top | #29
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بازم به شما به خدا این تاپیک فقط داره خاک میخوره
      بچه ها فقط دنبال حاشیه های انجمن هستند!
      یکی تاپیک میزنه "آیا میتوانم شروع کنم" صد نفر دعواشون میشه 200 نفر در حال مشاهده ان!
      یکی تاپیک میزنه"بچه ها دیگه نخونید نمیشه" 400 تا جوابشو میدن....1000 تا تشکر میزنن!
      یکی تاپیک میزنه"کارنامه ی عجیب غریب" 500 نفر در حال مواخذه طرف هستند که چجوری با درصداش رفته دانشگاه!
      ولی یه نفر که تاپیک درسی میزنه تو انجمن مثلاً کنکوری هیشکی نگاه هم نمیکنه!
      بیخیال[/size]
      داغ دلمو تازه کردی
      میدونی مشکل از کجاس
      بچه ها میان اینجا استراحت میخان از درس دور باشن واس همین فقط میرن تاپیکا حاشیه
      ولی در صورتی که انجمن در اصل برای یاد دادن و یاد گرفتن ساخته شده بود
      کشیده شد به حاشیه ها

==============ویرایش==========
      من اگه جا ادمین اصلی بودم کلا سفت و سخت جلو حاشیه و میشه نمیشه رو میگرفتم یا واس خودشون یه بخش جدید درست میکردم
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

15. Top | #30
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط V_buqs نمایش پست ها
      داغ دلمو تازه کردی
      میدونی مشکل از کجاس
      بچه ها میان اینجا استراحت میخان از درس دور باشن واس همین فقط میرن تاپیکا حاشیه
      ولی در صورتی که انجمن در اصل برای یاد دادن و یاد گرفتن ساخته شده بود
      کشیده شد به حاشیه ها

==============ویرایش==========
      من اگه جا ادمین اصلی بودم کلا سفت و سخت جلو حاشیه و میشه نمیشه رو میگرفتم یا واس خودشون یه بخش جدید درست میکردم
      دقیقاً....البته همین حاشیه ست که باعث بدبختی بچه هاست.... اگه کسی 10 ساعت خوب درس بخونه ولی بیاد انجمن این چیزا رو بخونه فک کنم فرداش حداقل اثری که روش داشته باشه کم تر شدن انگیزه باشه...
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

صفحه 2 از 60 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن