خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 41
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Lightbulb چی شد که رشته های دکترای حرفه ای قبول نشدیم ؟

بچه هایی که امسال یکه خوردن و پزشکی دارو و دندون قبول نشدن و اعتراض داشتند و حق هم دارند باید به این نکته توجه میکردند که ظرفیت های رشته های دکترای حرفه ای در هر واحد دانشگاهی حداقل 10 تا 30 کاهش داشتند حالا شما ببینید این همه دانشگاه علوم پزشکی هر کدوم میانگین 15 نفر کاهش داشتند چند نفر میشه و جالبه همه این ظرفیت ها به دانشگاه بین المللی منتقل شده یعنی هر کی بابا پولدار داره بره دکتر بشه !!!!!! برای همین است که بچه هایی که با نرم افزار گزینه دو سازمان سنجش یا یادگار ماندگار قلم چی و ...... انتخاب رشته کردند و براشون 20 تا 30 تا رشته دکترا تخمین زده بود امسال جایی قبول نشدند یا لب مرز قبول شدن و با توجه به اینکه ما سه منطقه در سهمیه ثبت نامی داریم با کاهش همین تعداد اندک شانس شما برای قبولی در هر دانشگاهی کاهش پیدا میکنه و همه هم که داوطلب رشته های دکترا هستند و دیگه نوبت به بچه هایی که رتبه های بالا تری آوردن نمی رسه و قبول نمی شن .
      البته برای بعضی بچه های شهرهای منطقه 3 بد شند و یک کار خوب کرده بودن این بود که فقط سهیمه بومی اون استان رو پذیرش می کردند و ازشون تعهد خدمتی میگرفتن که بعد از اتمام تحصیل در همون شهر به طبابت بپردازه که این سیاسته خوبیه چون الان هر کی پزشکی قبول میشه میخواد بیاد تهران و شهرهای بزرگ مطب بزنه و اون شهر درجه سه با اینکه دانشگاه علوم پزشکی داره باید شهرونداش برای پیدا کردن یک دکتر متخصص به تهران بیان .
      مقصر سازمان سنجش است یا وزارت بهداشت ؟ مقصر اصلی وزارت بهداشت است اونم معاونت آموزش و بهداشت وزارت بهداشت که میان سهمیه دانشگاه ها را کم میکنن یا باید گفت موافقت میکنند البته دانشگاه ها هم کم کقصر نیستند اونا برای اینکه بتونن هزینه های جانبی دانشگاه را در بیارن باید واحد بین الملل راه بندازن و از این وسط یک سری ها هم به نوایی برسن و جالبه که سرمایه گذار این دانشگاه های بین الملل اکثرا عضو هیئت علمی اون دانشگاه ها هستند و به شورای گسترش وزارت خانه میگن ما میخوایم دانشگاه بزنیم و افزایش ظرفیت بدیم و اونا هم قبول میکنن و کی از پول بدش میاد هم این ور به نوایی میرسن هم اون ور ترجیح میدم بیشتر از این موشکافانه قضیه را بررسی نکنم .
      امیدوارم که سال بعد شاهد دوباره کاری و کاهش ظرفیت نباشیم و خبر افزایش ظرفیت در رشته های روزانه را بشنویم نه اینکه بیان خبر بدن افزایش ظرفیت داشتیم یا همه به دانشگاه می روند و این حرفه های کلیشه ای اگه واقعا حرف میزنن دانشگاه ها روزانه را افزایش ظرفیت بدن نه اینکه دانشگاه غیر انتفاعی پیام نور شبانه علمی کاربردی پردیس بین الملل و......
      ارزوی موفقیت برای تمام کنکور ی های ناب کشورم ایران
      دستانی که به سوی آسمان بلند میشوند هیچ گاه خالی بر نمی گردند.برای هر گونه مشاوره و برنامه ریزی رایگان ، معرفی بهترین منابع آموزشی کتب و سیدی های آموزشی با شماره 09381645169 تماس بگیرید.
      www.piruzanpub.ir
      ویرایش توسط biology : 22 شهریور 1392 در ساعت 00:59

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      منم متوجه اين موضوع شده بودم. ميدونين بدبختي كجاست ؟ دانشگها هايي مثل علوم پزشكي اردبيل كه اصلا قسمت بين المللشون وجود خارجي نداره برداشته بودن 60-70 نفر از پزشكي و دندونپزشكي رو به بين الملل اختصاص داده بودن ! البته اونطور كه من سرانگشتي حساب كرده بودم بالاي 2400 نفر پزشكي + دندون +‌داروسازي بين الملل داشتيم كه در نهايت كلا حدود 900 نفر در رشته هاي بين الملل و مجازي گروه تجربي پذيرفته شدن. اين يعني حداقل يه 2000 نفري از ظرفيت پزشكي و داروسازي و دندون خالي مونده. ( دندون كه بعيده البته زياد خالي مونده باشه ) ولي به هر حال همونطور كه دوست عزيزمون اشاره كردن هركي باباي پولدار داره و با رتبه 95 هزار تجربي مجاز به انتخاب رشته روزانه نشده بود قراره بره مثلا علوم پزشكي بين الملل يه دانشگاه خوب دندونپزشكي سراسري درس بخونه ولي كسي كه رتبه 1900 منطقه دو آورده مجبور بشه بره زاهدان كنار برادران ريگي و ...

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات
      آقا محسن برادران ریگی رو خوب اومدید کلی خندیدیم.... به هر حال قسمت این بوده دیگه.... چه میشه کرد... هم توپ و هم میدون دسته اوناست.

من بیشتر دلم برا اون دختر بیچاره میسوزه که با رتبه 87 منطقه دو غیر پزشکی تهران جایی را نزده بود و مردود اعلام شد...

جالبه دانشگاه تهران انگار فقط 30 نفر در مجموع گرفته!!! پسر منطقه دو رتبه زیرگروه یک 33 !! دانشگاه تهران در نیومده بود و الویت دومش یعنی شهید بهشتی در اوومد!!

چی میشه گفت... امیدوارم همه موفق بشن
      بدترین شرایط تو آرزوی یکی دیگه است، برای همه آرزوی معجزه میکنم...

اوساکار پادو نمیشه...! کسی خوشبختی رو به تو کادو نمیده...! بجنگ برا چیزی که میخوای...! بجنگ برا چیزی که میخوای

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir_t نمایش پست ها
      آقا محسن برادران ریگی رو خوب اومدید کلی خندیدیم.... به هر حال قسمت این بوده دیگه.... چه میشه کرد... هم توپ و هم میدون دسته اوناست.

من بیشتر دلم برا اون دختر بیچاره میسوزه که با رتبه 87 منطقه دو غیر پزشکی تهران جایی را نزده بود و مردود اعلام شد...

جالبه دانشگاه تهران انگار فقط 30 نفر در مجموع گرفته!!! پسر منطقه دو رتبه زیرگروه یک 33 !! دانشگاه تهران در نیومده بود و الویت دومش یعنی شهید بهشتی در اوومد!!

چی میشه گفت... امیدوارم همه موفق بشن
      خدایـــــــــــــــــــــ ـــــا..واقعا؟؟
      الان ماها باید چیکار کنیم؟؟
      خدا میدونه سال دیگه چه خبر میشه...
      یعنی واسه دانشگاه تهران باید تک رقمی شیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen K نمایش پست ها
      ولي كسي كه رتبه 1900 منطقه دو آورده مجبور بشه بره زاهدان كنار برادران ريگي و ...

آقا محسن برادران ریگی رو خوب اومدید

تصورتون راجع به زاهدان خیلی بده
      بد نیست ی سر بیایید ببینید

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات
      کنکور یه چیز خیلی بزرگ یادمون داد امسال

اینکه هرگز چیزی را پیش بینی نکنید.... معلوم نیست چی بشه... فقط باید تا اونجا که میتونید درس بخونید... هیچ چیز را پیش بینی نکنید... یادتون هست؟؟ زیست امسال هم خیلی ها یه جور دیگه پیش بینی کرده بودن!! چی فکر میکردن و چی شد...

هیچ چیزی در کنکور ایران قابل پیش بینی نیست..... فقط بجنگید

اوساکار پادو نمیشه...! کسی خوشبختی رو به تو کادو نمیده...! بجنگ برا چیزی که میخوای...! بجنگ برا چیزی که میخوای

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات
      خدا شاهده اگه من قصد تمسخر داشتم... من فقط به گفته یه کس دیگه خندیدم... همین.. چون خیلی خیلی مسخره گفته بود و خیلی شوخی بود ... وگرنه من که خودم دیگه میدونم رتبه بندی دانشگاه ها را...

دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جزو دانشگاه های علوم پزشکی تیپ یک کشور هست یعنی در گروه و صف دانشگاه های تهران و شهید بهشتی و .. هست.

به این لینک برید تا رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور را بر اساس آخرین آمار یعنی تیر 92 ببینید...

ساحل علم - معرفی هر سه تیپ دانشگاههای علوم پزشکی کشور

8. Top | #8

نمایش مشخصات
      درمورد تهران همونجوره که شما میگید.......

ولی برا من جالبه یکی از آشناهامون با 763 زیرگروه یک (منطقه 3)پزشکی کرمان قبول شد.....

یکی دیگه هم با 414 زیرگروه یک (منطقه سه)دندون کرمان!!

که قبولی هاشون مث سالای قبل بود!! ینی فقط تهران ظرفیتش کم شده؟؟؟؟

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      یعنی از هر دانشگاهی اینقدر کم کردن؟ پس اینا که میگن ظرفیت روزانه ثابت مونده که..یعنی با رتبه بین 2000 تا 2400 منطقه دو عملا نمیشه پزشکی آورد دیگه.نه؟
      یه اتاق تاریک...یه سیگار و یه سردرد قد تموم دردهای دنیا

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من 1247 منطقه 3 آوردم زیر گروه یکم 1478 شد و پزشکی جیرفت قبول نشدم ولی پارسال حتی 3500 هم پزشکی جیرفت قبول شدن . یعنی شانس در حد تک سلولی

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina نمایش پست ها
      درمورد تهران همونجوره که شما میگید.......

ولی برا من جالبه یکی از آشناهامون با 763 زیرگروه یک (منطقه 3)پزشکی کرمان قبول شد.....

یکی دیگه هم با 414 زیرگروه یک (منطقه سه)دندون کرمان!!

که قبولی هاشون مث سالای قبل بود!! ینی فقط تهران ظرفیتش کم شده؟؟؟؟
      نه نه فقط برا تهران نیست ظرفیت پزشکی امسال خیلی خیلی اوردن پایین تمام شهرا .یه سر به سایت کانون بزن.بالاش سمته چپ اون بخشی که نوشته بچه های تجربی چی قبول شدید. اونجا کامنت های بچه ها را بخون

اون دوستتون هم سهمیه خاصی داشته مثه مناطق محروم یا بومی منطقه خودش بوده

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mhapour نمایش پست ها
      من 1247 منطقه 3 آوردم زیر گروه یکم 1478 شد و پزشکی جیرفت قبول نشدم ولی پارسال حتی 3500 هم پزشکی جیرفت قبول شدن . یعنی شانس در حد تک سلولی
      خیلی خیلی متاسفم واقعا درکتون میکنم... میدونم چقدر زور داره..... ولی چی میشه گفت... فقط میتونم بگم واقعا متاسفم...امیدوارم تو بقیه مراحل زندگیتون موفق باشید....

فقط شاید تنها چیزی که میشه آرومتون کنه این باشه که دختر منطقه دو رتبه 87 فقط پزشکی تهران را زده {{ چون اون بیچاره هم فکر میکرده 100 در100 قبوله}} و بیچاره کاملا مردود شده

من از طرف سنجشیا و ... از همتون عذر میخوام حقتون خورده شد... اما حق گرفتنی هست. ایشالله سال دیگه جوابشون رو با تک رقمی شدن میدید

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی خیلی متاسفم واقعا درکتون میکنم... میدونم چقدر زور داره..... ولی چی میشه گفت... فقط میتونم بگم واقعا متاسفم...امیدوارم تو بقیه مراحل زندگیتون موفق باشید....فقط شاید تنها چیزی که میشه آرومتون کنه این باشه که دختر منطقه دو رتبه 87 فقط پزشکی تهران را زده {{ چون اون بیچاره هم فکر میکرده 100 در100 قبوله}} و بیچاره کاملا مردود شدهمن از طرف سنجشیا و ... از همتون عذر میخوام حقتون خورده شد... اما حق گرفتنی هست. ایشالله سال دیگه جوابشون رو با تک رقمی شدن میدید
      البته من پروتز شهید بهشتی میرم (فکر کنم تهران هم قبول میشدم ولی اول شهید بهشتی زدم) می دونی فرق من با پارسالیه چی بود ؟ پارسال 30 نفر از جنوب استان می گرفتن ولی امسال 10 نفر از کل استان کرمان و 10 نفر از بقیه ی کشورمی دونید تقصیر کیه که پزشکی ظرفیتش کم شده؟ تقصیر وزیر بهداشت سابق آقای طریقت منفرد هست که در روز های آخر کارش به یه سری دانشگاه ها بخشنامه های جدید ابلاغ می کنه که امسال اینجوری دانشجو بپذیرید و تقصیر سازمان سنجش نیست چون سازمان سنجش بر طبق نیاز دانشگاه ها دانشجو می گیرن و دانشگاه ها هم زیر نظر وزارت بهداشت

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      خیلی بد شده که.شما رو نمی دونم ولی من اگه بخوام شرکت کنم تو کنکور 93 باید از برق انصراف بدم اینور ونمی تونم دوباره برگردم بهش..ریسکش بالاست..حالا هم که ظرفیت ها رو کم کردن..اه
      یه اتاق تاریک...یه سیگار و یه سردرد قد تموم دردهای دنیا

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      امسالم بارتبه ی 2400 منطقه 2 پزشکی قبولی داشتیم!

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن