خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 22 از 22
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa20 نمایش پست ها
      مسئله حل میکنم ولی درست نمیشه..
      ـو مسئله کنکور توقع نداشته باشید که یه روزه نتیجه بگیرید
      طرف اومده میگه من ریاضی نتیجه نمیگیرم چی کار کنم
      میگم خو از کتاب درسی و مسائلش شروع کن....
      میگه میترسم....خوشم نمیاد....حال نمیکنم.....
      خو آخه این شد حرف
      پس اگه اینجوریه:
      پزشکی دانشگاه تهران
      معماری دانشگاهه شهید بهشتی
      یا...
      با تو حال نمیکنند....
      بهتره به جای این حرفا از یه منبع استفاده کنی...با استمرار..نشد:کلاس برو.....
      ولی بیکار نشین.....

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Adviser نمایش پست ها
      ـو مسئله کنکور توقع نداشته باشید که یه روزه نتیجه بگیرید
      طرف اومده میگه من ریاضی نتیجه نمیگیرم چی کار کنم
      میگم خو از کتاب درسی و مسائلش شروع کن....
      میگه میترسم....خوشم نمیاد....حال نمیکنم.....
      خو آخه این شد حرف
      پس اگه اینجوریه:
      پزشکی دانشگاه تهران
      معماری دانشگاهه شهید بهشتی
      یا...
      با تو حال نمیکنند....
      بهتره به جای این حرفا از یه منبع استفاده کنی...با استمرار..نشد:کلاس برو.....
      ولی بیکار نشین.....
      فیزیک رو از تابستون شروع کردم..
      ریاضیم خوبه ولی فیزیک..
      پس میشینم از کتاب شروع میکنم..

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa20 نمایش پست ها
      فیزیک رو از تابستون شروع کردم..
      ریاضیم خوبه ولی فیزیک..
      پس میشینم از کتاب شروع میکنم..
      گفته ی دوستان رو من یکم شرح بدم:
      ببینین کلا دروس محاسباتی نیاز به تمرین و ممارست دارن
      تو تاپیک " نکاتی برای موفقیت در کنکور " چیزایی رو گفتم که اینجا هم کپی میکنم:

روش تست زدن و رفع اشکال کردن

بینید از روز اول تست زدن دروسی مثل ریاضی , فیزیک,شیمی و ژنتیک زیست شناسی خودکار به دست باشید چون هرگز با دیدن پاسخ سوال شما چیزی یاد نمیگیرید پس از روز اول خودتون سوال ها رو حل کنید
      همونطور که تو کنکور قرار نیست همه ی سوال ها رو بلد باشید و حل کنید تو کتاب تست ها هم همینطوره پس طبیعیه نتونید بعضی تست ها رو حل کنید; این موضوع بستگی به سطح علمی شما تو اون درس داره مثلا ممکنه شما تو دینامیک ممکنه شما از 40 تست اول 20 تاشو حل نکنید و 20تای دیگه رو به زور! و یا بعضی رو شانسی حل کنید! ممکنه طبیعی باشه
      اون چیزی که خیلی اهمیت داره اینه که باید پیشرفت کنید و از این وضع در بیاید; پس:

الف: بعد از اینکه مطمئن شدین که درسنامه ها رو خوب خوندین و بلدین برین سراغ تست زدن
      ب: سوال رو بفهمید و سعی کنید درک کنید سوال چه چیزی ازتون میخواد
      پ: سعی کنید خودتون سوال رو حل کنید و هرچیزی به ذهنتون اومد بنویسید و سوال رو حل کنید حتی شده نصفه نیمه چون باعث میشه فکر کردن و حل کردن مسائل جدید رو یادبگیرید و 100 البته تجربه کنید و از سوال های بعدی رو راحت تر حل کنید و ذهنتون راه بیوفته.
      ت: ببینید ما در حل تست با 3 نوع تست روبرو هستیم:

1.تست هایی که حل نمیکنیم ( به هر دلیلی مثل سخت بودن و یا بی دقتی و رو تست فکر نکردن)
      2.تست هایی که به سختی حل میکنیم (به دلیل داشتن نکته ی خاص و یا جدید بودن تست )
      3.تست هایی که حل میکنیم (شانسی و یا با اطلاع کامل)

خوب برای اینکه فردا روزی بفهمید تو چه تست هایی مشکل دارید به این صورت عمل کنید:

1. دور تست هایی که حل نکردید خط بکشید (همیشه در برخورد با این تست ها از همون علامتی که همیشه استفاده کردید بکنید ترجیحا تو تمام درسا یک علامت)
      2. دور تست هایی که به سختی حل کردید ویا حاوی نکات خاصی بودن تیک بزنید و یا * به هر صورت یه نو علامت دیگه به غیر از علامت که برای سوال های نوع اول استفاده می کنید

با این کار به 2 نتیجه مهم میرسید :
      1.زمانی که میخواین دوره کنید متوجه میشین که کدوم تست ها رو قبلا نتونستین حل کنین و حالا میتونید حل کنید یعنی رفع اشکال شد
      2.تست های جدید و یا سخت هم که قبلا حل کردید مشخص میشه که میتونید برای تسلط دوباره حل کنید
      اما تست های نوع اول یعنی تست هایی رو که حل نکردین در اولویت قرار میدین.
      پس دقت کنید که این 2 نوع تست باید با علامت متفاوتی از هم تفکیک بشن

دقت کنین سوالات رو خودتون حل کنین

یا علی
      این روز ها " ایران " رنج میبرد, از مردمی که فقر در بینشان بیداد میکند , فقر در انسانیت!
      م. امیرزاد
      ویرایش توسط mosen : 28 آبان 1392 در ساعت 03:10

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mosen نمایش پست ها
      گفته ی دوستان رو من یکم شرح بدم:
      ببینین کلا دروس محاسباتی نیاز به تمرین و ممارست دارن
      تو تاپیک " نکاتی برای موفقیت در کنکور " چیزایی رو گفتم که اینجا هم کپی میکنم:

روش تست زدن و رفع اشکال کردن

بینید از روز اول تست زدن دروسی مثل ریاضی , فیزیک,شیمی و ژنتیک زیست شناسی خودکار به دست باشید چون هرگز با دیدن پاسخ سوال شما چیزی یاد نمیگیرید پس از روز اول خودتون سوال ها رو حل کنید
      همونطور که تو کنکور قرار نیست همه ی سوال ها رو بلد باشید و حل کنید تو کتاب تست ها هم همینطوره پس طبیعیه نتونید بعضی تست ها رو حل کنید; این موضوع بستگی به سطح علمی شما تو اون درس داره مثلا ممکنه شما تو دینامیک ممکنه شما از 40 تست اول 20 تاشو حل نکنید و 20تای دیگه رو به زور! و یا بعضی رو شانسی حل کنید! ممکنه طبیعی باشه
      اون چیزی که خیلی اهمیت داره اینه که باید پیشرفت کنید و از این وضع در بیاید; پس:

الف: بعد از اینکه مطمئن شدین که درسنامه ها رو خوب خوندین و بلدین برین سراغ تست زدن
      ب: سوال رو بفهمید و سعی کنید درک کنید سوال چه چیزی ازتون میخواد
      پ: سعی کنید خودتون سوال رو حل کنید و هرچیزی به ذهنتون اومد بنویسید و سوال رو حل کنید حتی شده نصفه نیمه چون باعث میشه فکر کردن و حل کردن مسائل جدید رو یادبگیرید و 100 البته تجربه کنید و از سوال های بعدی رو راحت تر حل کنید و ذهنتون راه بیوفته.
      ت: ببینید ما در حل تست با 3 نوع تست روبرو هستیم:

1.تست هایی که حل نمیکنیم ( به هر دلیلی مثل سخت بودن و یا بی دقتی و رو تست فکر نکردن)
      2.تست هایی که به سختی حل میکنیم (به دلیل داشتن نکته ی خاص و یا جدید بودن تست )
      3.تست هایی که حل میکنیم (شانسی و یا با اطلاع کامل)

خوب برای اینکه فردا روزی بفهمید تو چه تست هایی مشکل دارید به این صورت عمل کنید:

1. دور تست هایی که حل نکردید خط بکشید (همیشه در برخورد با این تست ها از همون علامتی که همیشه استفاده کردید بکنید ترجیحا تو تمام درسا یک علامت)
      2. دور تست هایی که به سختی حل کردید ویا حاوی نکات خاصی بودن تیک بزنید و یا * به هر صورت یه نو علامت دیگه به غیر از علامت که برای سوال های نوع اول استفاده می کنید

با این کار به 2 نتیجه مهم میرسید :
      1.زمانی که میخواین دوره کنید متوجه میشین که کدوم تست ها رو قبلا نتونستین حل کنین و حالا میتونید حل کنید یعنی رفع اشکال شد
      2.تست های جدید و یا سخت هم که قبلا حل کردید مشخص میشه که میتونید برای تسلط دوباره حل کنید
      اما تست های نوع اول یعنی تست هایی رو که حل نکردین در اولویت قرار میدین.
      پس دقت کنید که این 2 نوع تست باید با علامت متفاوتی از هم تفکیک بشن

دقت کنین سوالات رو خودتون حل کنین

یا علی
      خیلی مفید بود ممنون

5. Top | #20
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام به دوستان میخواستم بدونم تا حالا کسی چکیده فیزیک تخته سیاه رو استفاده کرده؟چطوره؟
      اگر میدونید خواهشا سریع جواب دهید با کمال تشکر

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ضعیفم که باشی فقط تمرین کن تا حل دستت بیاد ! بیشتر سوالا روش حلشون مثل همه ! وقتی چندتا سوال مختلف حل کردی (با دقت بالا ) و فهمیدیشون بقیه رو راحت میتونی حل کنی
      آینده ای بسازم که گذشتم جلوش زانو بزنهツ
      -------------------------------------------------------
      ایسان : تا حالا عاشق کسی شدی؟
      ایزل : یه بار خواستم البته سال ها پیش ... ولی نشد ...
      آیسان : پس چی شد؟
      ایزل : ترکم کرد...
      آیسان : چیکارش کردین که دختره ترکتون کرد و رفت؟
      ایزل : کاری که در مورد هیچکس تکرارش نکردم
      آیسان: چه کاری؟
      ایزل : اعــتمــاد ....

....."دیالوگ ایزل و آیسان".....

تغییر کردن سخته، اما اینی که خودتو عین بقیه نشون بدی خیلی سخت تره »»» " ایزل "

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Seyyed نمایش پست ها
      سلام به دوستان میخواستم بدونم تا حالا کسی چکیده فیزیک تخته سیاه رو استفاده کرده؟چطوره؟
      اگر میدونید خواهشا سریع جواب دهید با کمال تشکر
      توی تایپیکبهترین کتاب برای فیزیک - صفحه 4
      هم این پستتو گفتی
      تکرار نکن دوست عزیز

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن