خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 41
    1. Top | #1
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات

راهنمایی برای درس زبان کنکور

سلام کسی میدونه چرا به هر کی میگی زبانم ضعیفه میگه لغت حفظ کن?
      تا میگی زبان میگه لغت حفظ کن حتی خودشم حفظ نکرده باشه یه چی شنیده از این و اون به همه میگه
      من زبانم داغونه اصلا هیچی نات اندراستند حتی همه لغتا رو هم بلد باشم نمیتونم معنی کنم و خیلی چیزای ابتدایی گرامر رو بلد نیستم
      چه غلطی کنم کتاب شهاب اناری رو هم دارم ولی هیچی نفهمیدم دی وی دیه شهاب اناری رو ندا رم.
      ویرایش توسط God_of_war : 11 مهر 1397 در ساعت 22:09

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      لغت حفظ کن
      ولی خب بیشتر در قالب جمله و متن لغت حفظ کن
      در واقع معنی مختلف هر لغت رو تو جمله و متن یاد بگیر
      با مرور و تکرار میره تو مخت

گرامر هم خیلی مطلب نداره
      با همون رویه که دنبال حفظ و یادگیری لغت تو متن و جمله هستی گرامر هم یاد میگیری
      حال یه نیم نگاهی هم به درسنامه های گرامر داشته بدک نیست
      ولی بازهمون میبینی که ممکنه گفته بشه که با یادگیری معنی لغت میشه گرامرو بهتر فهمید

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      راجع به گرامر کنکور اینکه قلق داره و حتی میتونی حفظ شون کنی استاد ما میگفت اپل به گزینه ها نگاه کنید ببینید درباره چه گرامری هستش مثلا زمان افعال بگردید دنبال نشونه مثل since یا مثلا قبل جا خالی رو نگاه کنید آگه for بود بعدش با ING میاد و.....
      درباره لغات هم به ما تو جمله یاد داد و با تست زدن اینکه اولش ی صفحه از کتاب تست و باز کن فقط گزینه هارو بخون و ببین سطح معنی واژگان ات در چه حده مثلا توی ی تست ممکنه معنی 3 تا گزینه رو بدونی خب جمله رو میخونی و ترجمه میکنی و کلمات رو داخلش میزاری که کدوم بهش میخوره
      و تمرین کن چشمات انگلیسی ببینن و تو ذهنت فارسی ترجمه بشه
      اینا راهکار های دبیر من بود
      اسمش و میگم ولی به منزله تبلیغ نیست (مجتبی محمودی مدرس حرف آخر)

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      شما وقتی انگلیسی یاد میگیری که انگلیسی فکر کنی !!!
      ینی اینطوری که وقتی توی یخچال به یه سیب نگاه کردی ، توی ذهنت بهش نگی سیب ، بگی عه اپل داریم
      وقتی بابات بابات میزنه تو سرت ، نگی بابام تنبیه ام کرد ، تو ذهنت تجسم کنی ، فادر پانیشد می
      خلاصه انگلیسی فکر کنی ، همینطور ک فارسی فکر میکنی !! تو قطعا وقتی به میز نگاه میکنی ، مغزت قبل از اینکه با زبونت بگی میز ، کلمه ی میز و اسم میز رو میاره جلوی چشمت ، خیلیا هستن که میتوانن انگلیسی صحبت کنن ولی سواد نوشتنش رو ندارن ، پس قطعا اینا کلمه حفظ نکردن ، از قدرت شنیداری و دیداری استفاده کردن
      مثلا شما وقتی توی خیابون یه ماشین میبینی ، که قرمز هست ، پیش خودت تکرار کن ، عه ، رد کار (ماشین قرمز) (عه فارسی بود خخخ)
      فیلم های انگلیسی با زیرنویس انگلیسی هم خوبن ، لازم نیست جمله رو کامل بفهمی ، مثلا یک جمله ی چند خطی میگه بازیگر ، شما فقط دو کلمه اش رو میفهمی از توی زیرنویس ، همین دو کلمه ، ده بار توی کل فیلم تکرار میشه و باعث میشه توی ذهنت بمونه ، کبمات تکراری زیاد هست ، مثلا کلمه ی تراست می (Trust Me ) به من اعتماد کن ، اکثرا استفاده میشه ، این فیلم ها هم کمک میکنن
      تو نباید تک تک کبمات رو بفهمی ، باید بتوانی منظور کل جمله رو بفهمی
      حتی توی فارسی هم ما تمام کلمات رو نمیفهمیم ، یک نامه ی دادگاهی بذارن جلت ، نمیتوانی کل جمله هاشو بفهمی (چون کلمات اجق وجق زیاد داره خخخ) پس لازم نیس دیکشنری حفظ کنی ، همین ک یه سری کلمات کلیدی رو بفهمی کافیه
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

5. Top | #5
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AceTaminoPhen نمایش پست ها
      شما وقتی انگلیسی یاد میگیری که انگلیسی فکر کنی !!!
      ینی اینطوری که وقتی توی یخچال به یه سیب نگاه کردی ، توی ذهنت بهش نگی سیب ، بگی عه اپل داریم
      وقتی بابات بابات میزنه تو سرت ، نگی بابام تنبیه ام کرد ، تو ذهنت تجسم کنی ، فادر پانیشد می
      خلاصه انگلیسی فکر کنی ، همینطور ک فارسی فکر میکنی !! تو قطعا وقتی به میز نگاه میکنی ، مغزت قبل از اینکه با زبونت بگی میز ، کلمه ی میز و اسم میز رو میاره جلوی چشمت ، خیلیا هستن که میتوانن انگلیسی صحبت کنن ولی سواد نوشتنش رو ندارن ، پس قطعا اینا کلمه حفظ نکردن ، از قدرت شنیداری و دیداری استفاده کردن
      مثلا شما وقتی توی خیابون یه ماشین میبینی ، که قرمز هست ، پیش خودت تکرار کن ، عه ، رد کار (ماشین قرمز) (عه فارسی بود خخخ)
      فیلم های انگلیسی با زیرنویس انگلیسی هم خوبن ، لازم نیست جمله رو کامل بفهمی ، مثلا یک جمله ی چند خطی میگه بازیگر ، شما فقط دو کلمه اش رو میفهمی از توی زیرنویس ، همین دو کلمه ، ده بار توی کل فیلم تکرار میشه و باعث میشه توی ذهنت بمونه ، کبمات تکراری زیاد هست ، مثلا کلمه ی تراست می (Trust Me ) به من اعتماد کن ، اکثرا استفاده میشه ، این فیلم ها هم کمک میکنن
      تو نباید تک تک کبمات رو بفهمی ، باید بتوانی منظور کل جمله رو بفهمی
      حتی توی فارسی هم ما تمام کلمات رو نمیفهمیم ، یک نامه ی دادگاهی بذارن جلت ، نمیتوانی کل جمله هاشو بفهمی (چون کلمات اجق وجق زیاد داره خخخ) پس لازم نیس دیکشنری حفظ کنی ، همین ک یه سری کلمات کلیدی رو بفهمی کافیه
      فیلم زیاد دیدم فقط فش هاشونو بلدم تنکس مِن فُر کامنت

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_of_war نمایش پست ها
      فیلم زیاد دیدم فقط فش هاشونو بلدم تنکس مِن فُر کامنت
      اونا از چشم ما فحش هستن عزیزم ، خیلیاشون کلمات عامیانه کوچه بازاریشون هست ، کلا زبان بی فرهنگی دارن انگلیسی ها ، از چشم ایرانیا با فرهنگ میان ، وقتی درونشون میری خیلی بی فرهنگن خخخخ
      |

7. Top | #7
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      اونا از چشم ما فحش هستن عزیزم ، خیلیاشون کلمات عامیانه کوچه بازاریشون هست ، کلا زبان بی فرهنگی دارن انگلیسی ها ، از چشم ایرانیا با فرهنگ میان ، وقتی درونشون میری خیلی بی فرهنگن خخخخ
      داش دیگه انقدرام ... نیستیم فرق فش رو می دونیم منم میدونم لزوما هر جمله ای که توش فا* است فش غلیظ نیس بستگی به ترکیب جملس

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Game of Thrones هم خیلی نکات آموزشی زیاد واسه یادگیری زبان و ادب و فرهنگ داره

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      Game of Thrones هم خیلی نکات آموزشی زیاد واسه یادگیری زبان و ادب و فرهنگ داره
      نه چنین سریال هایی بدرد یاد گرفتن نمیخوره اخه سریال تاریخی هست ، ممکنه خیلی کلمات و جمله بندیش ، عامیانه نباشه و تاریخی باشه
      |

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نه چنین سریال هایی بدرد یاد گرفتن نمیخوره اخه سریال تاریخی هست ، ممکنه خیلی کلمات و جمله بندیش ، عامیانه نباشه و تاریخی باشه
      بستگی به سطح کلاس یادگیریت داره
      واسه ما که خیلی آموزنده بوده

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      تا میگی زبان میگه لغت حفظ کن حتی خودشم حفظ نکرده باشه یه چی شنیده از این و اون به همه میگه
      من زبانم داغونه اصلا هیچی نات اندراستند حتی همه لغتا رو هم بلد باشم نمیتونم معنی کنم و خیلی چیزای ابتدایی گرامر رو بلد نیستم
      چه غلطی کنم کتاب شهاب اناری رو هم دارم ولی هیچی نفهمیدم دی وی دیه شهاب اناری رو ندا رم.
      شما در درجه اول تا کلمه یادنگرفتی نمیتونی زبان یادبگیری اینو باید قبول کنی
      دقت کن نگفتم کلمه حفظ کن گفت کلمه رو یادبگیر
      مثلا وقتی میخوای یادبگیری نگو book میشه کتاب
      بگو book بعد یه کتابو تصور کن
      مثلا وقتی میگن focus نگو تمرکز کردن یادت بیاد از فوکوس تو عکاسی
      کلا سعی من کلمه رو معنیشو بفهمی نه اینکه حفظ کنی+تصویرسازی ذهنی جوابه خیلی زیاد
      خودم ثلا هرچی سعی میکردم معنی concentrate یادم نمیموند تا اینکه خودمو وقت درس خوندن در نظر گرفتم ینی اونجا concentrate کردم

ولی باید هم از روش بنویسی هم تلفظاشو دقیق یادبگیری بشه ملکه ذهنت
      گرامر هم والا من یادم نیست خودم گرامر خونده باشم انقدر تو جمله دیدم یادگرفتمشون
      اگر عجله نداری بشین سریال friends رو ببین یکبار زیر نویس فارسی سعی کن کفهومی حرفاشونو تو ذهنت نگهداری دوبار یا بار هم بلافاصله با زیرنویس انگلیسی ببین
      ویرایش توسط Seyed Chester : 13 مهر 1397 در ساعت 04:54

12. Top | #12
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Darkbeats نمایش پست ها
      شما در درجه اول تا کلمه یادنگرفتی نمیتونی زبان یادبگیری اینو باید قبول کنی
      دقت کن نگفتم کلمه حفظ کن گفت کلمه رو یادبگیر
      مثلا وقتی میخوای یادبگیری نگو book میشه کتاب
      بگو book بعد یه کتابو تصور کن
      مثلا وقتی میگن focus نگو تمرکز کردن یادت بیاد از فوکوس تو عکاسی
      کلا سعی من کلمه رو معنیشو بفهمی نه اینکه حفظ کنی+تصویرسازی ذهنی جوابه خیلی زیاد
      خودم ثلا هرچی سعی میکردم معنی concentrate یادم نمیموند تا اینکه خودمو وقت درس خوندن در نظر گرفتم ینی اونجا concentrate کردم

ولی باید هم از روش بنویسی هم تلفظاشو دقیق یادبگیری بشه ملکه ذهنت
      گرامر هم والا من یادم نیست خودم گرامر خونده باشم انقدر تو جمله دیدم یادگرفتمشون
      اگر عجله نداری بشین سریال friends رو ببین یکبار زیر نویس فارسی سعی کن کفهومی حرفاشونو تو ذهنت نگهداری دوبار یا بار هم بلافاصله با زیرنویس انگلیسی ببین
      زیبا بود

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      زیبا بود
      نحوه ی یادگیری زبان بستگی به هدف شما از زبان آموختن داره...یه موقع شما میخوای بری ایلتس تافل بگیری مصاحبه ای چیزی داری تمرکزت باید رو صحبت کردن باشه بهت توصیه میشه که تا میتونی ویس گوش کنی و فیلم ببینی و تکنیکهای مربوط به هرمهارت رو اجرا کنی و و واقعا هم سر یکی دوماه رو غلتک میافتی و اگه مداوم ادامه بدی که دیگه کلا اون زبان رو تا حد حرفه ای یاد میگیری...اما یه موقع هست که شما میخوای ازمونهایی مثل کنکور یا ازمون های استخدامی رو شرکت کنی که اون موقع این تکنیکهایی که تو اون مورد قبلی سفارش میشه اینجا به اون صورت کمک کننده نیست چون اینجا هدف از زبان اموزی چیز دیگه ای بوده ...تو ازمونهاییی مثل کنکور اشنایی داوطلب با گرامر لغت و درک مطلب مهمه پس فیلم دیدن تو سالی که پشت کنکوری هستین و وقت براتون مهمه به اون صورت کمکی نمیکنه...شما تا میتونی باید متن بخونی انقدرررر بخونی و متنهارو حلاجی کنی تا با متنهای کنکور مشکلی نداشته باشی...تو انتخاب متنهاباید دقت کنی چیزی باشه که بدرد کنکورت بخوره...تو متن هم کلمه رو یاد میگیری هم کاربردش در متن رو میبینی هم بیشتر تو ذهنت میمونن هم ذهن ناخوداگاهت گرامر زبان رو جذب میکنه...روزی دو تا متن بخون..کلماتش رو دربیار..بنویس رو جی برگ هر روز مرور کن بیافت یاد اون جمله ای که اونجا به کار رفته بود یا تو جی برگت اون جمله رو هم بنویس..گرامرهایی که رو که یاد میگیری دقت کن ببین توی متنهایی که میخونی چطور به کار رفتن...البته اینها همه تو بخش تحلیل متن انجام میشه ...وقتی که خوندی و تحلیل کردی دیگه موقع های استراحتت واسه تفریح از روی اون متن بخون تا ذهنت با لحن متون انگلیسی اشنا بشه و عادت کنی ...نمیدونم تونستم منظورم رو خوب برسونم یا نه..ولی امیدوارم بتونی اجرا کنی و ان شاالله نتیجه بگیری...راستی دیگه خودت میدونی مثل درسای دیگه تا میتونی تست کار کن کلمات کنکورهای چند سال قبل و سوالات گرامرش رو بارها مرور کن
      ویرایش توسط MeGa-Mind : 13 مهر 1397 در ساعت 12:45

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تو dvd زبان جامع محمودی رو بگیر بخون خیلی فرق میکنه برات
      B.sc: Civil Engineering - Tabriz University

M.sc: Marine Structures Engineering - Tehran University

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من میخوام یه فایل برای ایشون اپلود کنم چون تازه عضو شدم بلد نیستم کسی میتونه راهنمایی کنه؟
      http://forum.konkur.in/signaturepics/sigpic51091_1.gifیا بدستش بیار
      یا
      بشین و ببین بقیه چطور بدستش میارن.

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)