خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

راهنمایی برای ارشد یا کنکور

سلام.من دیپلم فنی هنرستان.کامپیوتر دارم.فوق دیپلم و کارشناسی هم به صورت ناپیوسته کامپیوتر.امسال اولین بار رشته تجربی کنکور دادم.افتضاح بود فقط درس دینی ۴۰درصد زبان ۲۰ زیست هم ۲۰درصد.عربی ۱۳ درصدشیمی صفر ادبیات ۵/۴ ریاضی منفی ۳/۴ فیزیک ۳/۴ رتبه ام هم شد ۱۳۷هزار.اینو هم بگم درسی مثل زیست چند فصل رو حذف کردم و مرور نداشتم.شیمی فقط مال کلاس یازده رو خونده بودم اونم صفر درصد شد(ریاضی و فیزیک اصلا نخوندم)عربی خیلی کم.امتحان ارشد رشته خودمو هم شرکت کردم که قبول شدم.اما واقعا نمیدونم به کارم میاد یا نه(به اصرار خانواده)شرکت کردم.الان واقعانمیدونم که ارشد دیگه ثبت نام کنم یا دوباره کنکور تجربی بدم احتمال اینکه که سال دیگه توی تجربی خیلی کمه قبول بشم.از اونور و اگه ارشد بگیرم میدونم بی فایدست. لطفاً بگین اگه شما بودین چیکار میکردین؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sagad1369 نمایش پست ها
      سلام.من دیپلم فنی هنرستان.کامپیوتر دارم.فوق دیپلم و کارشناسی هم به صورت ناپیوسته کامپیوتر.امسال اولین بار رشته تجربی کنکور دادم.افتضاح بود فقط درس دینی ۴۰درصد زبان ۲۰ زیست هم ۲۰درصد.عربی ۱۳ درصدشیمی صفر ادبیات ۵/۴ ریاضی منفی ۳/۴ فیزیک ۳/۴ رتبه ام هم شد ۱۳۷هزار.اینو هم بگم درسی مثل زیست چند فصل رو حذف کردم و مرور نداشتم.شیمی فقط مال کلاس یازده رو خونده بودم اونم صفر درصد شد(ریاضی و فیزیک اصلا نخوندم)عربی خیلی کم.امتحان ارشد رشته خودمو هم شرکت کردم که قبول شدم.اما واقعا نمیدونم به کارم میاد یا نه(به اصرار خانواده)شرکت کردم.الان واقعانمیدونم که ارشد دیگه ثبت نام کنم یا دوباره کنکور تجربی بدم احتمال اینکه که سال دیگه توی تجربی خیلی کمه قبول بشم.از اونور و اگه ارشد بگیرم میدونم بی فایدست. لطفاً بگین اگه شما بودین چیکار میکردین؟
      ارشد کامپیوتر، سراسری روزانه قبول شدید؟
      چه گرایشی؟

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zealous نمایش پست ها
      ارشد کامپیوتر، سراسری روزانه قبول شدید؟
      چه گرایشی؟
      دوست عزیز.موسسه غیر انتفاعی رضایی.شهر کرمانشاه.ترمی حدود ۲۰۰۰تا ۲۵۰۰ رتبه هم شد ۱۵۰۰۰

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوست عزیز.موسسه غیر انتفاعی رضایی.شهر کرمانشاه.ترمی حدود ۲۰۰۰تا ۲۵۰۰ رتبه هم شد ۱۵۰۰۰
      اینکه دوباره کنکور تجربی بدید یا نه بستگی داره که چه رشته ای بخواید اونجوری میتونم به شما بگم بمونید یا نه مثلا کاردرمانی یا گفتار درمانی یا پرستاری یا علوم آز و.......
      اینطوری که من بررسی کردم شما گرایش نرم افزار قبول شدید که یکی از بهترین گرایشهای ارشد کامپیوتره و بازار کار بسیار متنوعی رو شامل میشه.خیلی ها در همین انجمن آرزو دارن جای شما باشن ضمنا شما 4 سال از بقیه جلوترید.اگر دنبال فاند نیستید و هزینه اش هم براتون مقدوره همین دانشگاه عالیه .به جای اینکه از صفر دوباره شروع کنید مسیرتون رو ادامه بدید در وقت آزادتون هم دنبال کسب مهارتهای برنامه نویسی مضاف بر دانشگاه باشید .
      البته شما نگفتید چرا میخواید دوباره کنکور بدید اگر دلیل روحی داره (تنفر از رشته کامپیوتر ) یا بازار کار و...بگید تا بشه اظهار نظر بهتری کرد.اگر دلیل محکمی برای برگشت ندارید ابدا دوباره کنکور تجربی ندید چون معلوم نیست سال بعد چه اتفاق جدیدی در قوانین! سنجش پیش بیاد (خود من که تازه رتبه ام خوب شده بود هرچند به هدف اصلیم نرسیدم اما ریسک نکردم و امسال دارم میرم دانشگاه یک رشته ی خوب دیگه)

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اینکه دوباره کنکور تجربی بدید یا نه بستگی داره که چه رشته ای بخواید اونجوری میتونم به شما بگم بمونید یا نه مثلا کاردرمانی یا گفتار درمانی یا پرستاری یا علوم آز و.......
      اینطوری که من بررسی کردم شما گرایش نرم افزار قبول شدید که یکی از بهترین گرایشهای ارشد کامپیوتره و بازار کار بسیار متنوعی رو شامل میشه.خیلی ها در همین انجمن آرزو دارن جای شما باشن ضمنا شما 4 سال از بقیه جلوترید.اگر دنبال فاند نیستید و هزینه اش هم براتون مقدوره همین دانشگاه عالیه .به جای اینکه از صفر دوباره شروع کنید مسیرتون رو ادامه بدید در وقت آزادتون هم دنبال کسب مهارتهای برنامه نویسی مضاف بر دانشگاه باشید .
      البته شما نگفتید چرا میخواید دوباره کنکور بدید اگر دلیل روحی داره (تنفر از رشته کامپیوتر ) یا بازار کار و...بگید تا بشه اظهار نظر بهتری کرد.اگر دلیل محکمی برای برگشت ندارید ابدا دوباره کنکور تجربی ندید چون معلوم نیست سال بعد چه اتفاق جدیدی در قوانین! سنجش پیش بیاد (خود من که تازه رتبه ام خوب شده بود هرچند به هدف اصلیم نرسیدم اما ریسک نکردم و امسال دارم میرم دانشگاه یک رشته ی خوب دیگه)
      سلام.حقیقتش از برنامه نویسی متنفرم.دروغ چرا بگم.من الان ۲۸سالمه.دلیل اینکه می‌خوام تجربی شرکت کنم اینه بازار کارش خوبه.نمیخوام شعار بدم اما هرچی از سه رشته تاپ تجربی بیاری زندگیت عوض میشه.من هدفم پیرا پزشکی هستش پرستاری یا هر رشته ای بیمارستان بخواد.واقعیت امر اینه رشته کامپیوتر برای کسی خوبه خلاق باشه نه برای مثال من فقط قالب درس ها رو یاد میگیره و فقط به پاس شدن فکر میکنه. من وقتی هنرستان رفته ام سال نمیدونم چرا رفتم.برادرم هنرستان می‌رفت.انگار یه جور واکنش زنجیره ای بود.هیچکی توی خانواده نگفت موضع میاد یا نه که داری میری این رشته.مشاوره هم که نداشتم.یعنی یه ماه داشتیم بعدش سکته کرد کلا اون موقع مدرسه نمیاد ما هم از خدا خواسته.از وقتی که یادم میاد توی خانه ما گفتی مدرکت رو بگیر استخدام ارگان دولتی چیزی بشی.یعنی ۱۲ سال با این هدف زندگی کردم.هروز به من گفتن درستو بخون.به بله اعضا خانواده مهم میگفتن.یه زمانی کامپیوتر خوب یعنی همه جا نیاز داشت اما الان بیرون توی شهر من با ۳۰ هزار تومان مدرک کامپیوتر icdl میدین.الان که ماشاالله بدون کنکور همه میان کامپیوتر.توی کامپیوتر فقط شبکه دوست داشتم که نتونستم توش کار پیدا کنم.الان وقتی میری جایی برای کار باید هم برنامه نویسی هم‌شبکه هم..... چیزهای دیگه بلد باشی.که منصفانه اصلا اینجور شخصی وجود نداره(اچار فرانسه) میخوان. الان هم خوشم نمیاد الکلی بگم عاشق تجربی هستم.فقط بازار کارش.پزشکی اینها رو فکر نکنم اصلا بهش فکر کنم میمونه پرستاری اینها و بقیه پیرا پزشکی.میدونم الان فکر میکنین که دیونه شدم اما به خدا دیگه عاص شدم از زندگی.اصلا زندگی نمیکنم (زندگی سگی) ویه سوال دیگه اگه من ارشد رو ثبت نام کنم مبتونم تجربی هم شرکت کنم فرض محال سال دیگه پرستاری قبول بشم میتونم اونه ثبت نام مکنم؟مشکلی وجود نداره؟و امکان داره هردو به صورت همزمان خواند؟ممنون که داری کمک می‌کنی.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اینم بگم که این رتبه ای که اوردم از بهمن خوندم.اول کار باور نداشتم یعنی میگفتم خودمو دارم میدارم سرکار اما از عید واقعا شروع کردم که اون درصد ها رو کسب کردم که بالا گفتم کسب کردم.خواهشن دوستان نظراتتون رو بگین.پیشاپش ممنونم

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اینم بگم که این رتبه ای که اوردم از بهمن خوندم.اول کار باور نداشتم یعنی میگفتم خودمو دارم میدارم سرکار اما از عید واقعا شروع کردم که اون درصد ها رو کسب کردم که بالا گفتم کسب کردم.خواهشن دوستان نظراتتون رو بگین.پیشاپش ممنونم
      شما دلیل واقعی برای برگشت دارید پس با این نفرتی که دارید دیگه فکر ارشد نباشید.(میتونید ارشد هم ثبتنام کنید مشکلی نداره چون سنجش فقط یک قانون راجع به فارغ التحصیل های ارشد داره و اون اینه که اگر دوباره کنکور سراسری بدن نمیتونن رایگان تحصیل کنند و باید هزینه ای نزدیک به پردیس پرداخت کنند که خب شما تا زمان فارغ التحصیل شدن، لیسانسه محسوب میشید اما وقتی تنفر دارید بهتره دیگه سراغ ثبتنام هم نرید تا فکرتون دوجا نباشه)
      اما بریم سر کارهای اصلی که برای کنکور 98 باید انجام بدید.با توجه به رتبتون شما ضعف علمی دارید یعنی پیش از کنکوری خوندن اول باید به صورت تشریحی(مثل دبیرستانیها) پایه رو قوی کنید .درصد دینی شما خدا روشکر نشون میده میتونید راحت ارتقا بدید اما سایر دروس نشون میده که شما از بهمن شروع کردید ولی با انگیزه نبوده والا حداقل ادب باید بالاتر میزدید ضمنا نشون میده شما شیوه ی خواندن تشریحی هم بلد نیستید چون دبیرستان تجربی نبودید که باید روش کار بشه(قصد ناراحت کردنتون رو ندارم فقط دارم قسمت تلخ ماجرا رو زودتر میگم تا مشکلات رو سریعتر از سر راه بر دارید)

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هیچ کدوم
      برید تهران توی شرکت کار متناسب با کامپیوتر انجام بدین چندسال سابقه کار و توانایی کسب کنید بعدش مهاجرت شغلی کنید
      رشته کامپیوتر جزو بهترین شغلهاست واسه مهاجرت البته باید توانمند باشید
      تجربی تنها اگه سهمیه دارید کنکور بدین درغیراین صورت با بهترین درصدها مثل من نهایتش بینایی سنجی میارید
      من عمومیهام ۸۰ بود زیست ۷۰بقیه هم ۴۰دیگه شما خودت حساب کن اوضاع از چه قراره

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منابع مناسب برای شما:
      فیزیک فیلمهای دکتر طلوعی(از سایت الا رایگان دانلود میشه)
      ریاضی خیلی سبز(لازم نیست همه ی بخشها رو بخونید مثلا هندسه اصلا نخونید اما مثلثات پایه ی خیلی از بخشهاست پس حتما بخونیدش چون اولش سخته ولی بعدش بسیار راحته .ضمنا خوبی این کتاب اینه که اول هر بخش نوشته چندتا سوال از هر بخش میاد)
      شیمی و زیست واقعا الان نمیدونم چی معرفی کنم چون منابع من سطحشون خیلی بالاست البته اول باید کتابها رو روخوانی کنید اما برای کتاب کمکی باید به تایپیکهای هر درس سر بزنید و حتما در انجمن سایت آلا هم عضو بشید وراجع به منابع از اونها هم بپرسیدچون جو درسی و کمک کردن آنجا خیلی بهتر از اینجاست.
      عربی: گاج میکرو کامل (نه گاج سفید)
      دینی: گاج میکرو خانم عارف
      زبان :من کتاب کیاسالار داشتم ولی شما بهتره فیلمهای آموزش زبان سایت آلا اثر استاد کیاوش فراهانی رو رایگان دانلود کنید همون برای گرامر کافیه. بعد یک کتاب لقمه ی واژگان زبان انگلیسی از انتشارات مهروماه برای لغات بخرید .
      ادبیات خود کتاب درسی باید عالی بخونید به خاطر تاریخ ادبیات و... اما کنارش کتاب لقمه ی لغت مهروماه لازم دارید و برای تست هم میتونید کتاب میکرو ادبیات گاج تهیه کنید.آرایه کافیه اصول هر آرایه رو از اینترنت در بیارید بعد تست کار کنید از همون میکرو گاج که گفتم.زبان فارسی لقمه ی مهروماه کافیه.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط asie67 نمایش پست ها
      هیچ کدوم
      برید تهران توی شرکت کار متناسب با کامپیوتر انجام بدین چندسال سابقه کار و توانایی کسب کنید بعدش مهاجرت شغلی کنید
      تجربی تنها اگه سهمیه دارید کنکور بدین درغیراین صورت با بهترین درصدها مثل من نهایتش بینایی سنجی میارید
      ایشون که گفتند از رشتشون بیزار هستند و ضمنا دنبال رشته های تاپ نیستند پس با تلاش میتونند موفق بشن.

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منابع مناسب برای شما:
      فیزیک فیلمهای دکتر طلوعی(از سایت الا رایگان دانلود میشه)
      ریاضی خیلی سبز(لازم نیست همه ی بخشها رو بخونید مثلا هندسه اصلا نخونید اما مثلثات پایه ی خیلی از بخشهاست پس حتما بخونیدش چون اولش سخته ولی بعدش بسیار راحته .ضمنا خوبی این کتاب اینه که اول هر بخش نوشته چندتا سوال از هر بخش میاد)
      شیمی و زیست واقعا الان نمیدونم چی معرفی کنم چون منابع من سطحشون خیلی بالاست البته اول باید کتابها رو روخوانی کنید اما برای کتاب کمکی باید به تایپیکهای هر درس سر بزنید و حتما در انجمن سایت آلا هم عضو بشید وراجع به منابع از اونها هم بپرسیدچون جو درسی و کمک کردن آنجا خیلی بهتر از اینجاست.
      عربی: گاج میکرو کامل (نه گاج سفید)
      دینی: گاج میکرو خانم عارف
      زبان :من کتاب کیاسالار داشتم ولی شما بهتره فیلمهای آموزش زبان سایت آلا اثر استاد کیاوش فراهانی رو رایگان دانلود کنید همون برای گرامر کافیه. بعد یک کتاب لقمه ی واژگان زبان انگلیسی از انتشارات مهروماه برای لغات بخرید .
      ادبیات خود کتاب درسی باید عالی بخونید به خاطر تاریخ ادبیات و... اما کنارش کتاب لقمه ی لغت مهروماه لازم دارید و برای تست هم میتونید کتاب میکرو ادبیات گاج تهیه کنید.آرایه کافیه اصول هر آرایه رو از اینترنت در بیارید بعد تست کار کنید از همون میکرو گاج که گفتم.زبان فارسی لقمه ی مهروماه کافیه.
      دوست عزیز برای شیمی از سایت الا کسی رو معرفی نکردید.لینک صفحه رو دارین اینجا قرار بدین.بعدش اونی که برای فیزیک گفتی هر سه سال رو پوشش میده یعنی یازده دوازده و پیش؟؟؟فصل ها مشخصه؟؟؟؟ممنون که جواب دادین.اینجا یه چیز دیگه هم بگم من فیزیک ابری یحیوی رو گیر اوردم.اما دو سه قسمت نگاه کردم منفجر شدم.گیجم کرد.واقیعت امر اینه من پایه ام خیلی ضعیفه.ین فیزیکی خودتو معرفی کردین برای از پایه پایه میگه؟خواهشن انتخابی کنید.برای شیمی و ریاضی هم بگو.

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط asie67 نمایش پست ها
      هیچ کدوم
      دوست عزیز کسی رو تهران ندارم.اما بازار کار همه جا به همین شکله.از ادم هزارتا چیز میخوان.هیچکس کامل نیست اما اینها میخوان طرف همه چیز دان باشه وجود نداره.کامیوتر دنیاش بزرگه و ادم میتونه یه قسمتشو دنبال کنه نه همشو چون هیچ وقت انتهایی برای کامپیوتر وجود نداره.قبول دارم تهران موقعیت کارش بیشتره اما باید به فکر جا و مکان بود.دوره زمونه خوبی هم نیست هیچکی به کسی دیگه ای کمک نمیکنه.من سابقه کار دارم اما نه زیاد.من که دیگه بریدم.
      ویرایش توسط sagad1369 : 24 شهریور 1397 در ساعت 16:54

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بینایی سنجی مگه بازار کار نداره؟یعنی بیمارستان جایی شغل شمار رو نمیخوان؟یه توضیح میدید اگه زحمت نیست برات

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      رشته ی کامپیوتر خارج از ایران ، جزو پردرآمد ترین رشته های جهانی شناخته میشه ، پس اگر بتوانید توش با سواد بالا بیاید و مهاجرت کنید ، اولاش سخته ولی بعداز چند سال راضی خواهی بود
      رشته های تاپ مثل پزشکی و دندون پرستاری ، باید درصد های بالای 60 درصد بزنی که خیلی سخته پس بیخیالشون
      میمونه رشته های پیراپزشکی مثل پرستاری ، رادیولوژی ، فیزیوتراپی ، بینایی سنجی ، شنوایی سنجی ، سونوگرافی و غیره
      برای قبولی توی این رشته ها (به جز رادیو و فیزیو چون اینا سختر میشه قبول شد) باید دروس رو بالای 40 درصد بزنی و عمومی ها رو بالای 50 درصد
      حالا اگر توانایی روزی چندین ساعت درس خواندن با برنامه ریزی رو داری ، یاعلی
      اون ارشدی هم که قبول شدی شهریه داره ، بالاخره اگر توان مالی داری برو اگر توان مالی نداری دوباره کنکور بده
      فیزیک دکتر طلوعی هم من دانلود کردم راضی نبودم زیاد ، یه جوری درس میده که میخواد 4 تا مبحث رو توی یک مبحث جا بده و درس بده ، خودش میفهمه چی میگه ، اگر چندین دور هم از اول فیلم رو نگاه کنی میفهمی چی میگه ولی بازم جالب نبود ، البته شاید برای شما خوب باشه
      برای شیمی هم محمدرضا اقاجانی (موسسه الا) خوبه
      کتاب ها هم:
      برای دینی:گاج نقره ای
      شیمی: گاج - مبتکران - خیلی سبز (هرکدوم راحت بودی)
      فیزیک: گاج نقره ای
      زیست: نشر الگو - گاج (ایکیو هم خوبه ولی سطح بالاس)
      عربی: خیلی سبز - کامل گاج
      انگلیسی: مبتکران (نویسنده اش شهاب اناری)
      ادبیات: پنج مبحثی نشرالگو (میتوانی واس تاریخ ادبیات و لغات مهر و ماه بگیری)
      خلاصه کار سختی در پیش داری ، کنکور 98 هم به صورت دو کنکور هست و احتمالا ناحقی زیاد تر هست ... تصمیم با خودت هست ، سبک و سنگین بکن بر اساس زندگیت و توانایی هات و هدفت ، بعدش تصمیم بگیر
      ضمنا رشته های بیمارستانی هم همچین گل و بلبل نیست ، اگر پارتی نداشته باشی یا سهمیه نداشته باشی بعداز یه مدت نمیخوانت ، مثلا الان رادیولوژی با اینکه جز بهتریناس ولی اشباع شده ... فقط اینایی که سهمیه ایثارگران دارن رو چون پارتیشون کلفته نگه میدارن ... خلاصه بسنج ببین کدومش ***** میاد
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوست عزیز برای شیمی از سایت الا کسی رو معرفی نکردید.لینک صفحه رو دارین اینجا قرار بدین.بعدش اونی که برای فیزیک گفتی هر سه سال رو پوشش میده یعنی یازده دوازده و پیش؟؟؟فصل ها مشخصه؟؟؟؟ممنون که جواب دادین.اینجا یه چیز دیگه هم بگم من فیزیک ابری یحیوی رو گیر اوردم.اما دو سه قسمت نگاه کردم منفجر شدم.گیجم کرد.واقیعت امر اینه من پایه ام خیلی ضعیفه.ین فیزیکی خودتو معرفی کردین برای از پایه پایه میگه؟خواهشن انتخابی کنید.برای شیمی و ریاضی هم بگو.
      در پیام خصوصی همه رو کامل توضیح میدم راستش توان اضافی برای بحث با بقیه(غیر از شما) سر این که چرا فلان منبع خوب نیست رو دیگه امسال ندارم چون تا اسم منبع میاد فوری 100 نفر میان منابع معرفی میکنند بدون در نظر گرفتن شرایط فرد مقابل.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)