خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 23
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

گفتار یا کار درمانی؟؟؟

گفتار درمانی یا کار درمانی؟؟
      بازار کار کدوم بهتره؟؟ کردومو اول بزارم؟؟؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بچه ها میشه جوا بدین خیلی برام مهمه

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      هر دو تاش خوبه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط black diamond نمایش پست ها
      سلام ببین علاقت چیه،کاردرمانی حیطه های کاریش بیشتراز گفتار هست باز کاربهتری داره،امااگر علاقه نداری نیا سمتش..

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط علی.. نمایش پست ها
      سلام ببین علاقت چیه،کاردرمانی حیطه های کاریش بیشتراز گفتار هست باز کاربهتری داره،امااگر علاقه نداری نیا سمتش..
      میشه بیشتر توضیح بدی؟؟؟شما خودت کار درمانی میخونی؟؟

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام صد در صد کاردرمانی..
      اگه کار درمانی میاری دیوونه نشی اول گفتار بزنی | ببخشیدا...
      کاردرمانی خیلی وسیعه و شاید ۵۰ درصد مهارت های گفتار درمانی رو هم در بر میگیره چون دو تا بخش داره منتال و فیزیکال... اگه کار درمانی میاری بالاتر و زودتر بزن. بازار کار کاردرمانی هم خیلی بیشتره الان... کیساش ۲ ۳ برابر گفتاره درامدشم بیشتره .

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab98 نمایش پست ها
      کاردرمانی خیلی وسیعه و شاید ۵۰ درصد مهارت های گفتار درمانی رو هم در بر میگیره چون دو تا بخش داره منتال و فیزیکال... اگه کار درمانی میاری بالاتر و زودتر بزن. بازار کار کاردرمانی هم خیلی بیشتره الان... کیساش ۲ ۳ برابر گفتاره درامدشم بیشتره .
      چیکار میکنن؟

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اخه رنج رتبه هاش اونقدر فرق نداره
      12312.png
      بعدش کدوم دانشگاه بهتره تو ای رشته ها؟؟ دانشگاه بهزیستی؟ تهران؟ ایران؟ شهید بهشتی؟؟

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 12312.png
مشاهده: 179
حجم: 43.5 کیلو بایت
      بعدش کدوم دانشگاه بهتره تو ای رشته ها؟؟ دانشگاه بهزیستی؟ تهران؟ ایران؟ شهید بهشتی؟؟
      کاردرمانی بهتره... یه سطح از گفتار بالاتره. خیلی مزیتاش بیشتره. از رو رنج رتبه نمیشه گفت یه رشته بازار کارش چطوریه علوم ازمایشگاهی رتبه های خوب ورمیداره ولی الان جز ضعیف ترین رشته های علوم پزشکیه از نظر کار و درامد
      توانبخشی ایران و تهران کار و گفتار قوی دارن ولی تو همه رشته های توانبخشی بلا استثنا ایران یکه چون بهترین استادای رشته و بیشترین کیسا و بهترین کلینیکارو برای این رشته ها داره.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadreza13 نمایش پست ها
      چیکار میکنن؟
      تو نت بزن...
      تقریبا از لحاظ بخش فیزیکال شبیه فیزیوتراپی هستن اما خب تو اصل کار تفاوت داره... بخش منتال هم وار کردن با بچه های سندروم دان اوتیسم و ‌‌‌..
      درواقع با کاردرمانی به فرد ناتوان جسمی حرکتی ذهنی یاد میدی کیفیت زندگیشو ببره بالا و به زندگی ادمای عادی نزدیک تر بشن.

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من یک جا خوندم ک گفتار درمانی جز10 رشته پر درآمد تو 10سال آیندس.
      بازم در درجه اول علاقتو درنظر بگیر.
      NEVERGiveUp

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadreza13 نمایش پست ها
      چیکار میکنن؟
      برای رشته کاردرمانی می‌تونید این مطلب رو بخونید.توضیح داده حیطه های فعالیتشون رو.
      معرفی رشته کاردرمانی

کاردرمانی بهتره... یه سطح از گفتار بالاتره. خیلی مزیتاش بیشتره. از رو رنج رتبه نمیشه گفت یه رشته بازار کارش چطوریه علوم ازمایشگاهی رتبه های خوب ورمیداره ولی الان جز ضعیف ترین رشته های علوم پزشکیه از نظر کار و درامد
      توانبخشی ایران و تهران کار و گفتار قوی دارن ولی تو همه رشته های توانبخشی بلا استثنا ایران یکه چون بهترین استادای رشته و بیشترین کیسا و بهترین کلینیکارو برای این رشته ها داره.
      والا نمیدونم اطلاع شما در چه حده از این رشته ها که اینجوری در رابطه با گفتار صحبت میکنی.و این حرفتون که گفتین کار یه سطح بالاتر از گفتاره نشون میده فقط حرفا رو شنیدید.
      اون چیزایی که شما میشنوی با چیزی که ما تو دانشگاه داریم باهاش مواجه میشیم خیلی فرقشه.
      من خودم دانشجو گفتار درمانی ام پس حرفایی که میزنم واقعیتی بوده که باهاش مواجه شدم.و به اندازه کافی کلینیک کاردرمانی هم آبزرو داشتم که وضعیتشون رو بدونم.

ببینید رشته کار درمانی و گفتار درمانی اینجوری نیست که بگیم کدوم بالاتره یا کدوم بهتره
      هر کدوم مزیت و معایب خودشون رو دارن.
      موضوع بعدی اینه که گفتار درمانی و کاردرمانی دو تا رشته کاملا بهم وابسته اند.و ارجاع کیس بینشون واقعا زیاده و غالبا درمانگر هاشون رابطه خوبی باهم دارند.

کاردرمانی موقعیت شغلیش بهتره.علت چیه؟ چون مردم حرکت بیشتر از گفتار توجه میکنن.و این یه حقیقت هست.پس کسی اگر بودجش محدود باشه و هم مشکل گفتاری داشته باشه و هم مشکل حرکتی صد در صد اول به سراغ کاردرمان میره که مستقل بشه.
      این از این

از لحاظ سختی کار- کاردرمانی سختی فیزیکی داره
      اما گفتار درمانی سختی صوتی داره.ینی کاملا شما داری به حنجره و تارهای صوتی ت فشار میاری.

ویزیت گفتاردرمانی از کاردرمانی به مراتب بیشتره تا جایی که بنده تعرفه هارو میبینم.

در مورد انتخاب هر دو رشته دقت داشته باشید.رشته های توانبخشی جز رشته هایی هست که قطعا علاقه نداشته باشی شکست میخوری توشون.سختی هر دو رشته مد نظرتون باشه.

@black diamond

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 12312.png
مشاهده: 179
حجم: 43.5 کیلو بایت
      با توجه به هر رشته و دانشکده سطح دانشگاه فرق داره ینی ربطی به رتبه کل دانشگاه نداره
      داخل توانبخشی بهترین دانشکده توانبخشی رو دانشگاه علوم پزشکی ایران داره.
      بعد اصفهان و تهران
      توصیه اکید میکنم توی این دو رشته خارج از این سه دانشگاه انتخاب نکنید.

البته کار درمانی شهید بهشتی رو بنده اطلاع ندارم.گفتار کلا نداره.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -Morteza- نمایش پست ها
      برای رشته کاردرمانی می‌تونید این مطلب رو بخونید.توضیح داده حیطه های فعالیتشون رو.
      معرفی رشته کاردرمانی

والا نمیدونم اطلاع شما در چه حده از این رشته ها که اینجوری در رابطه با گفتار صحبت میکنی.و این حرفتون که گفتین کار یه سطح بالاتر از گفتاره نشون میده فقط حرفا رو شنیدید.
      اون چیزایی که شما میشنوی با چیزی که ما تو دانشگاه داریم باهاش مواجه میشیم خیلی فرقشه.
      من خودم دانشجو گفتار درمانی ام پس حرفایی که میزنم واقعیتی بوده که باهاش مواجه شدم.و به اندازه کافی کلینیک کاردرمانی هم آبزرو داشتم که وضعیتشون رو بدونم.

ببینید رشته کار درمانی و گفتار درمانی اینجوری نیست که بگیم کدوم بالاتره یا کدوم بهتره
      هر کدوم مزیت و معایب خودشون رو دارن.
      موضوع بعدی اینه که گفتار درمانی و کاردرمانی دو تا رشته کاملا بهم وابسته اند.و ارجاع کیس بینشون واقعا زیاده و غالبا درمانگر هاشون رابطه خوبی باهم دارند.

کاردرمانی موقعیت شغلیش بهتره.علت چیه؟ چون مردم حرکت بیشتر از گفتار توجه میکنن.و این یه حقیقت هست.پس کسی اگر بودجش محدود باشه و هم مشکل گفتاری داشته باشه و هم مشکل حرکتی صد در صد اول به سراغ کاردرمان میره که مستقل بشه.
      این از این

از لحاظ سختی کار- کاردرمانی سختی فیزیکی داره
      اما گفتار درمانی سختی صوتی داره.ینی کاملا شما داری به حنجره و تارهای صوتی ت فشار میاری.

ویزیت گفتاردرمانی از کاردرمانی به مراتب بیشتره تا جایی که بنده تعرفه هارو میبینم.

در مورد انتخاب هر دو رشته دقت داشته باشید.رشته های توانبخشی جز رشته هایی هست که قطعا علاقه نداشته باشی شکست میخوری توشون.سختی هر دو رشته مد نظرتون باشه.

@black diamond
      دوست عزیز من رشتم اپتومتریه و دانشکده توانبخشی درس میخونم و از نزدیک همه کلینیک رشته ها اساتید و دانشجوهاشونو دیدم و برای اطلاع خودمم که شده ازشون اطلاعات گرفتم. اول میگی نمیشه گفت کدوم از کدوم بهتره ولی خودت بعدا میگی که کیسای کاردرمانی بیشتر از گفتار درمانیه... والا چیزی که من از کلینیک کارو گفتار میدونم به ازای ۴۵ دقیقه کار ویزیت ۶۵ بود سال ۹۶ و گفتار ۵۵ بود... خب چجوری میشه گفت یچی از چیز دیگه بالاتره؟ هوم ویزیت کاردرمانی بخاطر شرایط جسمی بعضی کیساش بیشتره و باز هم تعرفه هاش تو اون زمینه بهتره.
      من تعصبت نسبت به رشتتو درک میکنم ولی من واقعیتو میگم و میدونم کاردرمانی اینده بهتری نسبت به گفتار داره همین الان یه مقایسه دیگش اگهیای استخدامه که خیلی بیشتر نیازمندی کاردرمان تا گفتار درمان دیده میشه...
      حرفای من نسبیه و گفتار قطعا رشتع خوبیه و نمیخوام رشته ای رو بکوبم و ایشون درامد و بازار کار مد نظرش بود منم یه مقایسه کلی کردم.
      من از خودم چیزی در نمیارم و تا اطلاع نداشته باشم سعی میکنم نظر ندم ، ادعا هم ندارم که رشتتو بهتر از خودت میشناسم قطعا تو بهتر از من میشناسی ولی یه مقایسه کلی رو با اطلاعات ۴۰ ۵۰ درصدی میشه انجام داد.

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوست عزیز من رشتم اپتومتریه و دانشکده توانبخشی درس میخونم و از نزدیک همه کلینیک رشته ها اساتید و دانشجوهاشونو دیدم و برای اطلاع خودمم که شده ازشون اطلاعات گرفتم. اول میگی نمیشه گفت کدوم از کدوم بهتره ولی خودت بعدا میگی که کیسای کاردرمانی بیشتر از گفتار درمانیه... والا چیزی که من از کلینیک کارو گفتار میدونم به ازای ۴۵ دقیقه کار ویزیت ۶۵ بود سال ۹۶ و گفتار ۵۵ بود... خب چجوری میشه گفت یچی از چیز دیگه بالاتره؟ هوم ویزیت کاردرمانی بخاطر شرایط جسمی بعضی کیساش بیشتره و باز هم تعرفه هاش تو اون زمینه بهتره.
      من تعصبت نسبت به رشتتو درک میکنم ولی من واقعیتو میگم و میدونم کاردرمانی اینده بهتری نسبت به گفتار داره همین الان یه مقایسه دیگش اگهیای استخدامه که خیلی بیشتر نیازمندی کاردرمان تا گفتار درمان دیده میشه...
      حرفای من نسبیه و گفتار قطعا رشتع خوبیه و نمیخوام رشته ای رو بکوبم و ایشون درامد و بازار کار مد نظرش بود منم یه مقایسه کلی کردم.
      من از خودم چیزی در نمیارم و تا اطلاع نداشته باشم سعی میکنم نظر ندم ، ادعا هم ندارم که رشتتو بهتر از خودت میشناسم قطعا تو بهتر از من میشناسی ولی یه مقایسه کلی رو با اطلاعات ۴۰ ۵۰ درصدی میشه انجام داد.
      از تعرفه کاردرمانی دقیقشو مطلع نیستم ولی تو گروهی که هستیم پرسیدم همکاران مثل اینکه 45 میگیرن برای کاردرمانی
      ولی ارزیابی گفتاردرمانی سال 97 تعرفه خورده 80
      مداخله هم حدود 60عه اگر اشتباه نکنم
      هوم ویزیت هم 2.25k هست
      البته این قیمتا مسلما گرفته نمیشه از مراجع اونم به علت بیمه نبودن و فشارهای مالی که روی خانوادشون داره.کسی هست که کار نیست براش با 60 تومن هوم ویزیت میکنه.(حالا از این بگذریم که من این کارو اشتباه میدونم.چون ارزش رشته رو میارن پایین با این قیمت کم)

بله منم گفتم مراجع کاردرمان بیشتره اون هم به دلیل اینه که مردم به حرکت بیشتر از گفتار اهمیت میدن.ریسک کار توی گفتار بیشتره ولی توی کاردرمانی ریسک اشتغال کمتره.

به هر حال مهم اینه هدف هر دو مون کمک به این دوست عزیز بوده
      ویرایش توسط -Morteza- : 20 مرداد 1397 در ساعت 01:21

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)