خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 19
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

علاقه چقد توی انتخاب رشته تون تاثیر داره؟ اول درآمد یا علاقه؟ علاقتون چیه؟

سلام
      چند درصد علاقه براتون مهمه؟
      ممکنه برید رشته ای که بازارکار و درآمد خوبی داره اما بهش علاقه نداسته باشید؟
      اصلا رشته ای هست که بهش علاقه داشته باشید؟

من فقط به مزشکی اونم نه در حد کشته مردگی علاقه دارم......یه علاقه سطحی و شاید زودگذر
      از دندان متنفرم
      داروسازی با عذر پوزش از داروسازان توی تصوراتم بقالی میدونم....ببخشید بابت بنظرم چیکار کنم خب
      فیزیوتراپی هم که باز علاقه ندارم
      حالا میخوام توی انتخاب رشته همینارو بزنم
      به رشته دیگه ایم علاقه ندارم کلا..........

راستی شما از کجا میفهمید به چه رشته ای علاقه دارید؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خب ببین من خودم موقع انتخاب رشته فکر میکردم کامپیوتر رو خیلی دوس دارم بعدش که وارد رشته شدم فهمیدم زمین تا اسمون با تصورم فرق داره
      از من به شما نصیحت باتوجه به وضع ناجوره کشور شما علاقه رو بریز تو آب و به اون شغلی فکر کن که بعدا بازار کار و درامد خوب داره وگرنه قطعا بعدا پشیمون میشی چه فایده داره ادم بره دنباله علاقش بعدا یه لقمه نون نداشته باشه بخوره
      علاقه واسه اوناس که از لحاظ پول مشکلی ندارن
      و اینکه همیشه بی پولی علاقه رو از بین میره حالا تو همه زمینه ها
      شما الانتو نگاه نکن به اون موقع که فارغ التحصیل شدین یعنی به ایندت فکر کن
      یه اینده تضمین شده واسه خودت بساز

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      الان خیلیا میان خیلی فانتزی میگن فقط برو دنبال علاقت ! حقیقت تلخیه ولی علاقه تو کشور ما تو ۹۹ درصد مواقع پشیزی نمی ارزه.

4. Top | #4
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شما فکر کنم دختری، دخترا زیاد درگیر درآمد تو آینده نیستن به همین دلیل شما میتونی بری دنبال علاقت حتی اگه آبیاری گیاهان باشه
      اما تو پسرا همه چی متفاوته علاقه فقط یه حرفه مهمترین چیز درآمده تو این مملکت
      "A Smooth Sea Never Made a Skillful Sailor"

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط elanor نمایش پست ها
      خب ببین من خودم موقع انتخاب رشته فکر میکردم کامپیوتر رو خیلی دوس دارم بعدش که وارد رشته شدم فهمیدم زمین تا اسمون با تصورم فرق داره
      از من به شما نصیحت باتوجه به وضع ناجوره کشور شما علاقه رو بریز تو آب و به اون شغلی فکر کن که بعدا بازار کار و درامد خوب داره وگرنه قطعا بعدا پشیمون میشی چه فایده داره ادم بره دنباله علاقش بعدا یه لقمه نون نداشته باشه بخوره
      علاقه واسه اوناس که از لحاظ پول مشکلی ندارن
      و اینکه همیشه بی پولی علاقه رو از بین میره حالا تو همه زمینه ها
      شما الانتو نگاه نکن به اون موقع که فارغ التحصیل شدین یعنی به ایندت فکر کن
      یه اینده تضمین شده واسه خودت بساز
      ببخشید میشه بپرسم از چه نظر با تصوراتتون فرق داشته؟
      منتظر فرصت مناسب نباش...همین فرصتو بگیرو و مناسبش کن...

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Curer نمایش پست ها
      سلام

من فقط به مزشکی اونم نه در حد کشته مردگی علاقه دارم......یه علاقه سطحی و شاید زودگذر
      از دندان متنفرم
      داروسازی با عذر پوزش از داروسازان توی تصوراتم بقالی میدونم....ببخشید بابت بنظرم چیکار کنم خب

من هرگز نمیرم رشته ای که بدونم اصلا بهش علاقه ندارم چون حتی تصورشم نمیتونم بکنم که چه جوری میخوام درساشو بخونم
      ولی از طرفی زیادم اهل ریسک نیستم که بدونم رشته مورد علاقم بازار کارش واقعا تعطیله برم سراغش!
      اگه بدونم به بازار کار رشته مورد علاقم امیدی هست قطعا میرم میخونم
      سوال آخری هم نمیدونم چرا جواب خاصی براش ندارم

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      درآمد علاقه میاره
      پز دادن علاقه میاره
      پرستیژ علاقه میاره
      معنی علاقه رو عوض کردیم
      سوالی داشتید یا منشن کنید یا خصوصی بفرستید
      وگرنه امکان دیدنش نیست دیگه

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Curer نمایش پست ها
      سلام

از دندان متنفرم

«علاقه در اثر شناخت درست به وجود میاد»
      .................................................. ..........
      این که بتونی با واقعیت فیس تو فیس روبرو شی
      واحدای هر رشته و دانشگاه رو شناخت داشته باشی
      از خودت شناخت درست داشته باشی
      از خانواده و توان پشتیبانی خانوادت اطمینان داشته باشی (اونی که داره خودش متوجه نیست .. اونی هم که نداره نمیدونه چیو نداره )
      شهر و دانشگاه رو بشناسی
      از بازار کار شناخت داشته باشی و این که تو سطح لیسانس و ارشد و دکتراش بازار چه جوریاست و جامعه چه جوری روت حساب میکنه
      .....................
      و بعدشم «بند پ» ....... این خیلی علاقه ساز هستش
      ....................
      و البته دوس دختر و دوس پسرشم گاهی دخیلن (باهاش شلغم واست طعم توت فرنگی میده)
      ....................
      خلاصه ... علاقه از هرجایی میتونه تزریق ش... بسته به این داره تو چه مختصات از زندگی باشی
      .....................
      من دانشجوی باغبانی دیدم که با تمام عشق و علاقش رشتشو دوس داره و سبزی هاشو کشت میکنه و نمیزاره بهشون دست بزنی ... میگه این سبزیا پایان نامه دکترامه (تجربشو داشتم که میگم)
      و دانشجو پزشکی هم دیدم که خیلی دل خوشی از رشتش نداشت و انگار داره به زور واحداشو پاس میکنه (اینم از نزدیک برخورد داشتم که میگم)
      یه بار هم استاد خودم .... خانم دکتر لیدا فکرت (دکترای حشره شناسی) ........ بهش گفتم : استاد از کار و رشتت راضی هستی .... با کمی مکث .... یه جوری گفت که نهایت نفرت و نارضایتی خودشو بهم رسوند
      یه استاد دیگه داشتم .. آخر همه حال و حول با درس و دانشگاه و رشتش بود (مهندس آب) .. کلن کیف میکردیم وقتی سرکلاسش بودیم ....

یه رفیق دارم ارشد هوش مصنوعی دانشگاه فردوسی مشهد خانومش مهندس برق ... هردوشون دارن دمنوش میفروشن (اینم گفتم بگم بدونین بدک نیست )
      یه رفیق هم دارم پزشکی میخاست ولی زیست جانوری خوند .. ولی الان داره زبان تدریس میکنه
      ............
      یه رفیق دیگه دارم مهندسی مکانیک سیالات خوند .... یه مدت کارش تدریس بود .. ولی الان زده تو کار بیمه !
      ............
      یه رفیق دیگه دارم اونم مهندسی برق خوند .. الان زده تو کار بازاریابی شبکه و ازین جور کارا ... شدیدن هم دنبال شوهر پولدار میگرده
      ..............
      یه رفیق دیگه دارم ارشد فقه و حقوق خونده .... چند ساله منتظره شاید یه جا واسه کار اونو بخانش
      ...........
      یه رفیق هم دارم آلمان درسشو خوند .. مهندسی دینامیت ... آخرین باری که اومد مشهد و دیدمش .. گفتش این جا جایی واسه موندن نیست و دوباره به همون آلمان برگشت (یعنی دید اینجا خونه هارو بجای دینامیت با بیل و کلنگ خراب میکنن )

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      علاقه به رشته؟؟؟ شما چطور می تونید بفهمید که "واقعا" به یه رشته چقدر علاقه دارید وقتی هنوز کتابای تخصصیش رو لمس نکردین، سر کلاساش ننشستین و به طور کلی حال و هوا و جوش رو نمی دونید؟
      با چه روشی می خواید بفهمید که "در واقع" چقدر به یه شغل خاص علاقه دارید وقتی هنوز تو محیط کاریش قرار نگرفتین ، مشکلاتش رو لمس نکردین و صرفا یه دید از بیرون و کارتونی دارید؟
      قبول دارم که کلیت علاقه رو میشه تشخیص داد؛ مثلا من از اعداد و کار باهاشون خیلی خوشم نمیاد و می شه فهمید و یا حدس زد احتمالا تو رشته ریاضی محض خیلی راضی و خوشحال نخواهم بود ولی از نظر من بخش اعظمی از دیدگاه ما پیرامون علاقه به این رشته یا اون رشته ، تحت تاثیر عوامل دیگه ای (غیر از علاقه واقعی شخصی و استعداد) هست. مثلا تصوری که ما از یه رشته و جایگاهش داریم، تاثیراتی که از محیط پذیرفتیم و ... .
      به هرحال ؛ این نکته رو هم باید مورد توجه قرار داد که اگر ما واقعا به یه رشته ای علاقه داشته باشیم و این علاقه واقعی هم باشه ولی اگه در آینده شرایط کاری مناسبی نداشته باشه ممکنه بعد ها از کارمون دلسرد بشیم و اون علاقه اولیه کمرنگ بشه ... .
      پس به نظر من انتخاب رشته ی عاقلانه ، انتخاب یه رشته با آینده بهتر هست؛ البته به شرطی که ازش متنفر نباشید. (لزوما لازم نیست که حتما بهش علاقه داشته باشید؛ همین که بدتون نیاد ازش کافیه)

پ ن: مثلا همین تصوری که از داروسازی دارین نشون میده چقدر تصور شما با "حقیقت" فاصله داره و همین یه «تنفر کاذب» برای شما ایجاد کرده
      هرگز فراموش نکن که «چه‌کسی» هستی؛ چون"دنیا" فراموش نمی‌کنه. /

«رندی» دیدم نشسته بر خنگ زمین
      نه کفر و نه اسلام، نه دنیا و نه دین
      نه حق، نه حقیقت، نه شریعت نه یقین
      اندر دو جهان که را بود زهره این

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من بخاطر آینده ام که رو پای خودم وایستم میخوام بعد پزشکی دندان بزنم که البته احتمال قبولیم کمه
      اما خب یهو دیدی شد
      حالا با اینکه من زیاد علاقه ندارم که هیچ..زیاد با این شغل کنار نمیام خوبه که میزنمش؟

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AY$AN نمایش پست ها
      ببخشید میشه بپرسم از چه نظر با تصوراتتون فرق داشته؟
      ببین رشته کامپیوتر گستردگی خیلی زیادی داشت و چیزایی که تو دانشگاه یاد دادن صرفا یه سری چیزنظری بود با دو ترم برنامه نویسی که اونم اگه خودت نشینی پاش و جداگانه کارنکنی فایده نداره و مهم ترین چیز درباره رشتمون این بود که چیزای کابردی مثل طراحی سایت انواع برنامه نویسی کار با شبکه و سیستم های امنیتی رو چیز خاصی بهمون نگفتن یعنی باید میرفتیم کلاس بیرون یاد میگرفتیم
      یعنی کسی که دانشگاه نرفته همینارو میتونست مجتمع فنی یاد بگیره یا حتی خودش و دیگه وقتشم تلف نمیشد:yahoo
      (20):
      من اینارو بعدا که فارغ التحصیل شدم و رفتم دنباله کار فهمیدم
      که بعدش دیگه تقریبا نسبت به رشته ام زده شدم مخصوصا که دوره ماهمه مهندسی میرفتن و الان نصف مملکت مهندسن
      ولی درباره رشته های تجربی حداقلش اینه که باید بعدش کار اموزی بری یک سال و خورده ای و از یه ترم به بعدم همش تو بیمارستان کلی خودش تجربه میشه
      ولی الان من اگه دوباره بر میگشتم دبیرستان قطعا تجربی رو انتخاب میکردم که اون زمان ازش متنفربودم والان فهمیدم تنفر نسبت به چیزی که باهاش اشنا نیستی خیلی غلطه حداقل ادم باید با چند نفر که دارن اون رشته رو تحصیل میکنن صحبت کنه
      ویرایش توسط elanor : 12 مرداد 1397 در ساعت 21:54

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ببین رشته کامپیوتر گستردگی خیلی زیادی داشت و چیزایی که تو دانشگاه یاد دادن صرفا یه سری چیزنظری بود با دو ترم برنامه نویسی که اونم اگه خودت نشینی پاش و جداگانه کارنکنی فایده نداره و مهم ترین چیز درباره رشتمون این بود که چیزای کابردی مثل طراحی سایت انواع برنامه نویسی کار با شبکه و سیستم های امنیتی رو چیز خاصی بهمون نگفتن یعنی باید میرفتیم کلاس بیرون یاد میگرفتیم
      یعنی کسی که دانشگاه نرفته همینارو میتونست مجتمع فنی یاد بگیره یا حتی خودش و دیگه وقتشم تلف نمیشد:yahoo
      (20):
      من اینارو بعدا که فارغ التحصیل شدم و رفتم دنباله کار فهمیدم
      که بعدش دیگه تقریبا نسبت به رشته ام زده شدم مخصوصا که دوره ماهمه مهندسی میرفتن و الان نصف مملکت مهندسن
      ولی درباره رشته های تجربی حداقلش اینه که باید بعدش کار اموزی بری یک سال و خورده ای و از یه ترم به بعدم همش تو بیمارستان کلی خودش تجربه میشه
      ولی الان من اگه دوباره بر میگشتم دبیرستان قطعا تجربی رو انتخاب میکردم که اون زمان ازش متنفربودم والان فهمیدم تنفر نسبت به چیزی که باهاش اشنا نیستی خیلی غلطه حداقل ادم باید با چند نفر که دارن اون رشته رو تحصیل میکنن صحبت کنه
      ممنون از توضیحاتتون
      من خودم تجربیم، اون موقع که میخواستم انتخاب رشته کنم ازش متنفر بودم، الآنم که رسیدم به آخرش بازم ازش متنفرم، منکر بازار کار خوبش و... نیستم، ولی هیچ علاقه ای تو وجودم نیست نسبت به رشته هاش، به خصوص درساش!!
      اتفاقا من قبل از انتخاب رشته با کسایی که تجربی خونده بودن و بعدش تو شغلای مختلف مثل پرستاری و هوشبری و... مشغول بودن صحبت کردم و اونا منو راضی کردن بیام تجربی، اما الآن اصلا از انتخابم راضی نیستم...

و اما... علاقه خودم حقوق هست که قراره دنبالش کنم
      ولی از طرفیم به شدت عاشق کامپیوترم! این باعث شد یکم به رشته مهندسی کامپیوتر فکر کنم و یه جورایی دو دل شده بودم بین حقوق و کامپیوتر، ولی از هر کدوم از فارغ التحصیلای کامپیوتر پرسیدم راضی نبودن
      اینجا دیدم شما هم گفتید با تصوراتتون فرق میکرده گفتم شاید منم اشتباه میکنم در مورد این رشته و اگه واردش بشم اونی نباشه که من میخوام
      اما در کل اونطور که متوجه شدم نباید سمت این رشته برم

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AY$AN نمایش پست ها
      ممنون از توضیحاتتون
      من خودم تجربیم، اون موقع که میخواستم انتخاب رشته کنم ازش متنفر بودم، الآنم که رسیدم به آخرش بازم ازش متنفرم، منکر بازار کار خوبش و... نیستم، ولی هیچ علاقه ای تو وجودم نیست نسبت به رشته هاش، به خصوص درساش!!
      اتفاقا من قبل از انتخاب رشته با کسایی که تجربی خونده بودن و بعدش تو شغلای مختلف مثل پرستاری و هوشبری و... مشغول بودن صحبت کردم و اونا منو راضی کردن بیام تجربی، اما الآن اصلا از انتخابم راضی نیستم...

و اما... علاقه خودم حقوق هست که قراره دنبالش کنم
      ولی از طرفیم به شدت عاشق کامپیوترم! این باعث شد یکم به رشته مهندسی کامپیوتر فکر کنم و یه جورایی دو دل شده بودم بین حقوق و کامپیوتر، ولی از هر کدوم از فارغ التحصیلای کامپیوتر پرسیدم راضی نبودن
      اینجا دیدم شما هم گفتید با تصوراتتون فرق میکرده گفتم شاید منم اشتباه میکنم در مورد این رشته و اگه واردش بشم اونی نباشه که من میخوام
      اما در کل اونطور که متوجه شدم نباید سمت این رشته برم
      خواهش میکنم
      حالا وکالت رشته خوبیه منم یه جورایی ازش خوشم‌میاد مخصوصا وقتی از یه موضوعی دفاع میکنم‌یا بحث میکنم‌خیلی حال میده هرچند بازم برا خانوما فکر نکنم‌ملت زیاد دنباله وکیل زن باشن متاسفانه ولی اینم‌بنظرم از افراد اگاه تو اون رشته بپرسید خیلی خوبه
      اما رشته کامپیوتر همون طور که گفتم شما دانشگاهم که نرید میتونی جداگانه کلاساشو برید و در کنار شغله خودتون اونم داشته باشید صرفا به خاطر علاقتون

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منم قدیما‌به‌خیلی چیزا علاقه داشتم ولی به لطف جامعه و اطافیان و‌طرز برخوردشون کاملا زده شدم. و الان به چیزی علاقه ندارم دیگه

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خواهش میکنم
      حالا وکالت رشته خوبیه منم یه جورایی ازش خوشم‌میاد مخصوصا وقتی از یه موضوعی دفاع میکنم‌یا بحث میکنم‌خیلی حال میده هرچند بازم برا خانوما فکر نکنم‌ملت زیاد دنباله وکیل زن باشن متاسفانه ولی اینم‌بنظرم از افراد اگاه تو اون رشته بپرسید خیلی خوبه
      اما رشته کامپیوتر همون طور که گفتم شما دانشگاهم که نرید میتونی جداگانه کلاساشو برید و در کنار شغله خودتون اونم داشته باشید صرفا به خاطر علاقتون
      اتفاقا به خاطر اینکه دختر هستم خانوادم مخالفت میکنن که نرم... پرس و جو هم کردم اما هر کس یه چیزی میگه
      دیگه تصمیم گرفتم خودم واردش بشم دیگه هر چی شد، شد!
      خیلی ممنون، پس کلاس هاش رو شرکت میکنم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن