خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 38
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

حرفه ای های شیمی(تجربی،ریاضی)/درصد بالای 70 در کنکور سال 97

سلام
      دوستانی که تو کنکور امسال(97) تونستن درصد بالای 70 درصد رو بدست بیارن لطفا در مورد این درس مشاوره بدن .درمورد
      منابعی که استفاده کردن
      هر منبع رو به چه شکلی استفاده کردن
      روش خاص مطالعه شون در هر قسمت و هم بصورت کلی چطور بوده
      در هر بازه زمانی چی خوندن
      کی جمع کردن و غیره : )
      خلاصه هر چیزی که به ذهنشون میرسه

لطفا اگه کسی رو میشناسید منشن یا تگ کنید

فقط
      لطفا
      کسانی که امسال این درصد رو اوردن پست بذارن
      و از تجربه دوستان دیگه جای دیگه استفاده کنیم .میخواییم یه تاپیک شیک و تر تمیز داشته باشیم که به نفع همه حتی اون دوستان دیگه باشه : )

در انجمن بخشی هست به اسم مصاحبه با رتبه های برتر ولی به هر شکلی نگاه بشه داشتن یه دسته بندی این شکلی بهتره و میشه تو بخش مصاحبه هم علاوه بر این موضوعات دیگه رو دید و سوال هم پرسید.به نوعی این یه دسته بندی خوبه که میشه سریع تر نسبت به مصاحبه باهاش به جواب رسید(هم دیر اماده میشن هم بعضی حالش رو ندارن و .... )

پ.ن:اسم تاپیک رو عوض نکردن و زدن تاپیک جدید یه دسته بندی جدید برای امسال و بهتر هم هست .
      ایده خوبیه .کسانی که این درصد رو زدن شرکت کنند و بقیه کسانی که میشناسند رو تگ کنند .
      حرفه ای های زیست تجربی/درصد بالای 70 در کنکور سال 96
      @
      attila
      @
      ویرایش توسط YasharUR : 11 مرداد 1397 در ساعت 17:47

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      سلام.من ریاضی هستم.با توجه به اینکه شیمی ما آسون بود ۸۰ زدم.حالا نمی دونم راهنمایی من به شما کمک می کنه یا نه.
      منابع:جامع گاج....آی کیو....آزمون خیلی سبز .... آبی پایه....لقمه های مهرماه.....شیمی مهر و ماه۳۶۰ درجه برای سوم...خط ویژه(هردو جلد)
      اولش بهتون بگم که حتما منابع خوبی رو برای شیمی انتخاب کنید مخصوصا موج آزمون و مبتکران.(من این کار رو انجام ندادم)
      همچنین از فیلمهای آقاجانی(آلا) هم استفاده کردم.
      واقعیتش زیاد شیمی رو منظم نمی خوندم مثل فیزیک.اما روش کآرم این بود.دقیقا مطابق قلم چی میومدم جلو.یعنی دوم و سوم رو تو تابستون تموم کردم.بعد شیمی پیش رو با برنامه قلم چی پیش بردم.البته شیمی ۲ و ۳ هم باز مرور شدن.وقت هم کم نیاوردم.کامل تونستم تموم کنم.شیمی رو به قول آقاجانی باید فهمید.باید درکش کرد وگر نه با حفظ کردن نکات نتیجه خوبی نمیشه گرفت.
      من هر فصل رو دو قسمت می کردم.یه قسمت مفاهیم.یه قسمت مسائل.به صورت جدا گانه مطالعه شون می کردم.اونم از منابعی که باهاش راحت بودم.مثلا اسید باز مفاهیم رو با خط ویژه جمع کردم ، الکترو رو با آقاجانی(البته چون ناقص بود خط ویژه رو هم خوندم)
      اگه باز سوالی دارین من در خدمتم.

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alibalapour نمایش پست ها
      سلام.من ریاضی هستم.با توجه به اینکه شیمی ما آسون بود ۸۰ زدم.حالا نمی دونم راهنمایی من به شما کمک می کنه یا نه.
      منابع:جامع گاج....آی کیو....آزمون خیلی سبز .... آبی پایه....لقمه های مهرماه.....شیمی مهر و ماه۳۶۰ درجه برای سوم...خط ویژه(هردو جلد)
      اولش بهتون بگم که حتما منابع خوبی رو برای شیمی انتخاب کنید مخصوصا موج آزمون و مبتکران.(من این کار رو انجام ندادم)
      واقعیتش زیاد شیمی رو منظم نمی خوندم مثل فیزیک.اما روش کآرم این بود.دقیقا مطابق قلم چی میومدم جلو.یعنی دوم و سوم رو تو تابستون تموم کردم.بعد شیمی پیش رو با برنامه قلم چی پیش بردم.البته شیمی ۲ و ۳ هم باز مرور شدن.وقت هم کم نیاوردم.کامل تونستم تموم کنم.شیمی رو به قول آقاجانی باید فهمید.باید درکش کرد وگر نه با حفظ کردن نکات نتیجه خوبی نمیشه گرفت.
      من هر فصل رو دو قسمت می کردم.یه قسمت مفاهیم.یه قسمت مسائل.به صورت جدا گانه مطالعه شون می کردم.اونم از منابعی که باهاش راحت بودم.مثلا اسید باز مفاهیم رو با خط ویژه جمع کردم ، الکترو رو با آقاجانی(البته چون ناقص بود خط ویژه رو هم خوندم)
      روش هاس سریع تست زنی هم کار میکردی در فیزیک و ریاضی و شیمی یا نه روش کتاب های تست همه میرفتی

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      اره.مخصوصا تو مسایل استوکیومتری یه روشی هست که تو لقمه مسایل شیمی مهروماه این روش گفته شده.اگه بخواین بهتون می گم.

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      من توی تجربی 97 شیمی رو 68 زدم امیدوارم که نوشته ام براتون مفید باشه
      ببینید شیمی برخلاف ریاضی و فیزیک یه چیز و یه فرمول کاملا مشخص نیست که اونو حفظ کنید و با اون تمام مسائل رو حل کنید مخصوصا توی کنکور های اخیر که سوال های ترکیبی مثل (الکتروشیمی و استوکیومتری)و ترمودینامیک و استوکیومتری و .....
      روش کلی برای خوندن شیمی
      1 :کتاب درسی رو به طور کامل بخونید(حتی ممکنه اولین بار اصلا چیزی هم متوجه نشید مثل الکتروشیمی پیش ولی همین یه سری مطالب رو باهاش آشنا بشید)
      2:سراغ کتاب کمک درسی برید (برای پایه من کتاب های مبتکران بهمن بازرگانی رو بهتون پیشنهاد میکنم ولی برای پیش دانشگاهی ،پیش 1 خوبه ولی تست های پیش 2 خیلی سبز جون دار تره )و درسنامه اونو کامل بخونید (حتی اگه بعد از مدتی کتاب مبتکران رو تموم کردید اراده کنید و iq شیمی رو تهیه کنید ولی قبلش خودتون رو آماده کنید که برای یادگیری نکته ی جدید از این کتاب استفاده میکنید و نه برای آزمون گیری از خودتون)
      3:چند تا تست از اون مبحث کار کنید و نکته های جالب و فرار رو توی کتاب حاشیه نویسی کنید و تست هایی رو که غلط و یا نزدید رو مارک دار کنید
      4:بعد از اینکه تست های فصل تموم شد دوباره مارک دار ها رو مرور کنید
      5:اگه خیلی بخواید توی شیمی قوی بشید میتونید آزمون های مبحثی کتاب موج آزمون رو هم حل کنید (پیشنهاد من هم اینه که این آزمون های مبحثی موج آزمون شیمی رو در طول سال و قبل آزمون های جمع بندی در طول سال کار کنید چون هم سطح بالایی داره و هم ایده های باحالی داره)
      6:تا میتونید مطالب رو مرور کنید تا ملکه ی ذهنتون بشه .
      یه توصیه ی مهم برای استوکیومتری :تا میتونید از روش کسر های پیش ساخته استفاده نکنید ،همونی که توی مبتکران هست(چون به نظر من قوه ی ابتکار رو ازتون میگیره)و از روش کتاب درسی اما بدون نوشته های جلوش استفاده کنید (میبینید که بعد از مدت کوتاهی حتی مسائلی رو که فکرش رو نمی کردید میتونی حل کنید چون شما مسئله رو فهمیدید!)برای دوستانی که اطلاعات بیشتری برای این روش میخوان: (این روش ،روش کسر تبدیل کتاب شیمی مهروماه هست که توی لقمه شیمی از آقای انوشه هم وجود داره .)
      موفق باشید.
      ویرایش توسط MasterAGK : 13 مرداد 1397 در ساعت 00:15

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MasterAGK نمایش پست ها
      سلام دوستان
      ببینید شیمی برخلاف ریاضی و فیزیک یه چیز و یه فرمول کاملا مشخص نیست که اونو حفظ کنید و با اون تمام مسائل رو حل کنید مخصوصا توی کنکور های اخیر که سوال های ترکیبی مثل (الکتروشیمی و استوکیومتری)و ترمودینامیک و استوکیومتری و .....
      روش کلی برای خوندن شیمی
      1 :کتاب درسی رو به طور کامل بخونید(حتی ممکنه اولین بار اصلا چیزی هم متوجه نشید مثل الکتروشیمی پیش ولی همین یه سری مطالب رو باهاش آشنا بشید)
      2:سراغ کتاب کمک درسی برید (برای پایه من کتاب های مبتکران بهمن بازرگانی رو بهتون پیشنهاد میکنم ولی برای پیش دانشگاهی ،پیش 1 خوبه ولی تست های پیش 2 خیلی سبز جون دار تره )و درسنامه اونو کامل بخونید
      3:چند تا تست از اون مبحث کار کنید و نکته های جالب و فرار رو توی کتاب حاشیه نویسی کنید و تست هایی رو که غلط و یا نزدید رو مارک دار کنید
      5:اگه خیلی بخواید توی شیمی قوی بشید میتونید آزمون های مبحثی کتاب موج آزمون رو هم حل کنید (پیشنهاد من هم اینه که این آزمون های مبحثی موج آزمون شیمی رو در طول سال و قبل آزمون های جمع بندی در طول سال کار کنید چون هم سطح بالایی داره و هم ایده های باحالی داره)
      یه توصیه ی مهم برای استوکیومتری :تا میتونید از روش کسر های پیش ساخته استفاده نکنید ،همونی که توی مبتکران هست(چون به نظر من قوه ی ابتکار رو ازتون میگیره)و از روش کتاب درسی اما بدون نوشته های جلوش استفاده کنید (میبینید که بعد از مدت کوتاهی حتی مسائلی رو که فکرش رو نمی کردید میتونی حل کنید چون شما مسئله رو فهمیدید!)برای دوستانی که اطلاعات بیشتری برای این روش میخوان: (این روش ،روش کسر تبدیل کتاب شیمی مهروماه هست که توی لقمه شیمی از آقای انوشه هم وجود داره .)
      موفق باشید.
      سرعت کدوم روش واسه استوکیومتری بیشتره؟
      مثلا واسه یه مسئله روتین ..کدوم روش سریع تر و بهتره ؟
      واینکه شما همه مسائلو از روش همین لقمه شیمی میرفتید؟

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MasterAGK نمایش پست ها
      سلام دوستان
      روش کلی برای خوندن شیمی
      2:سراغ کتاب کمک درسی برید (برای پایه من کتاب های مبتکران بهمن بازرگانی رو بهتون پیشنهاد میکنم ولی برای پیش دانشگاهی ،پیش 1 خوبه ولی تست های پیش 2 خیلی سبز جون دار تره )و درسنامه اونو کامل بخونید
      موفق باشید.
      خوب بود فقط نظرتون راجب كسرهارو مطمعن نيستم
      خود بهمن بازرگاني هم پيشنهادش كرده

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببینید سرعت توی شیمی یه چیز اکتسابیه و بستگی داره که شما چقدر مسئله حل کنید
      ولی اگه بخواد مسئله ای تک مرحله باشه (1 تبدیل )احتمالا کسر های پیش ساخته سریع تره ولی اگه از 1 تبدیل بیشتر بره شما گیج میشید و مجبورید هی کسر تبدیل بنویسید ولی تو روش کتاب درسی فقط چند تا خط و علامت ضربدر لازمه و شما با استفاده از دانشتون و نه حفظ یه رابطه ی بیخود مسئله رو حل میکنید.
      موفق باشید.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگه کتاب انوشه رو بخونید توی یه مسئله خودش مستقیما گفته که اون روش ها قدرت تفکر رو از بچه ها میگیره و عملا اونا رو به یه تیپ عادت میده.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اره.مخصوصا تو مسایل استوکیومتری یه روشی هست که تو لقمه مسایل شیمی مهروماه این روش گفته شده.اگه بخواین بهتون می گم.
      بگو مرسی

11. Top | #11
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      چشم.این روش تقریبا مثل کسر های پیش ساخته است.تو این روش میایم معلوم مسئله رو تبدیل به مول می کنیم بعد با تغییرات لازم(از جمله ضرب مول بدست آمده در کسر ضریب مجهول بر ضریب معلوم) میایم مول مجهول رو بدست میاریم.بعد هر چی خواست رو از رو مول مجهول بدست میاریم.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تستای مبتکران ارزش زدن داره؟باتوجه به سطح سوالای کنکورای اخیر؟

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط simin1234 نمایش پست ها
      تستای مبتکران ارزش زدن داره؟باتوجه به سطح سوالای کنکورای اخیر؟
      قطعا درسنامه های مبتکران یکی از قویترین درسنامه های موجوده ولی واقعا توی بعضی از فصل ها ،تست ها فقط برای آشنایی خوبه و کافی نیستند
      برای منبع تستی که تست های سخت داشته باشه میتونید از کتاب iq گاج استفاده کنید.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من مبتکران ندارم الگو دوم و خیلی سبز سوم و پیش خوب نیس؟؟؟

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من مبتکران ندارم الگو دوم و خیلی سبز سوم و پیش خوب نیس؟؟؟

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)