خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سریع شدن محاسبات کنکور

سلام دوستان بنظرتون واسه اینکه محاسباتمونو توی کنکور خیلی قوی کنیم(مخصوصا من که خیلی ضعیفه محاسباتم) چیکار باید کرد؟مهر و ماه یه کتاب لقمه در مورد تکنیک محاسبات ریاضی داره بنظرتون چطوره؟کسی استفاده کرده نظرشو بگه ممنون.

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز بهترین کار اینه کا با حل مسائل بیشتر محاسبات خودتون قوی کنید اینکه به تنهایی محاسبات قوی کنید چندان فایده نداره و عملا می بینید که وقتی می خواید مسائل حل کنید دچار مشکل می شید موفق باشید

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      ببینید اون نکات توی اون کتابا خیلی میتونه کمک کنه(البته منطقی هاشون نه اونایی ک برای هر عدد ی راه داده)
      اما برای محسابات سریع باید انقد تمرین کرده باشی که "بدون فکر"بری سمت راهی ک بهترینه.
      نیازی ب حفظ این همه فرمول نیست.خیلی از بچه ها از راه های وحشتکناک اشتباه میرن محاسبه میکنن
      مثلا یک مثال خیلی خیلی ساده اینه که عددی ضرب در ۰.۵ رو واقعا میان میشینن ضرب میکنن:/خب تقسیم بر دو کن:/
      یا عددی تقسیم بر ۵ رو اگه عدد عجیب قریب بود نباید بیای بشینی تقسیم چکشی بنویسی و ازینا با این روش ا،ه دارید میرید جلو که اصلا باید بگم محابسات رو باختید خب ضرب ۲ میکنی با یه اعشار راحت تره:/
      اینا دوتا مثال خیلی ساده و بدیهی بودن که همینا حل بشه دیگه ب راه اضاف نیست
      موفق باشید
      سوالی داشتید یا منشن کنید یا خصوصی بفرستید
      وگرنه امکان دیدنش نیست دیگه

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BRAIN SURGEON نمایش پست ها
      سلام من این کتاب رودارم نمیشه کامل گفت به دردبخوره ونمیشه کامل گفت به دردنخوره همون بخش هایی که حفظی به شماتحمیل میکنه که مثلاضرب عدددر25اگه حافظه قوی نداشته باشیدخیلی خوب نیست ولی مسایل شیمی خط ویژه چندتانکته قبل ازشروع واسه محاسبات گفته مثل تقریب و...تحت عنوان7تیرخوبه بدنیست واستادمنتظری هم هست خوبه بازبدک نیست ولی خب همش بایداعدادرودورقمی ببینیدواعشارحذف کنیدو.....
      به نظرم تومحاسبات چیزی که اهمیت زیادی داره منبع نیست بلکه تمرینه هرچی بیشترتست محاسباتی بزنیدروونترمیشه واستون
      بنظرت بخرم کتابه رو؟بنظرم کتاب اعصاب خورد کنی میاد

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هر چی بیشتر تست بزنی،محاسباتت خود به خود سریع تر میشه.
      و قلقش میاد دستت.
      پس راهش اینه که هر چه قدر میتونی تست بزنی.

6. Top | #6
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تجربه شخصیمو میگم باورکن هیچ چیزی مثل تست مسئله خوب نیس خوب با کسرا ور برو
      من در جامعه ای زندگی میکنم که در آن مشکلات بیداد میکند و خدایی دارم که مرا در همه ی مشکلات یاری میکند آری این است زندگانی من......

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AHGA.DEMAH نمایش پست ها
      سلام دوستان بنظرتون واسه اینکه محاسباتمونو توی کنکور خیلی قوی کنیم(مخصوصا من که خیلی ضعیفه محاسباتم) چیکار باید کرد؟مهر و ماه یه کتاب لقمه در مورد تکنیک محاسبات ریاضی داره بنظرتون چطوره؟کسی استفاده کرده نظرشو بگه ممنون.
      من استفاده کردم عالیه بخر من تکیشو خریدم یعنی ضرب و جمع وتقسیمو و... جدا خریدم من که راضیم اولش مسخره میاد بعد خوشت میاد

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      دی وی دی محاسبات منتظری از حرف آخرو ببین.باور کن یه ماشین حساب میشی.مخصوصا تو کسر های مسایل شیمی

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      تکنیک های ضرب سریع بدرد بخور هستن ولی نه وقتی که صد تا تکنینک با هم رو سعی کنی یاد بگیری!
      نکته خیلی مهم توی ضرب و تقسیم ها:
      1) تمرین زیاده که اعمال 4 گانه زیادی حل کرده باشی. یه کتاب داره مهر و ماه به نام محاسبان سریع کنکورز اونو نگاه بکن
      2) واسه شیمی, حفظ باشی جرم مولی برخی کاتیون/آنیون هارو.
      مثلا so4 من یادمه 96 بود حفظم شده اینقد حل کردم
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کنکور محاسبات خیلی زیادی نداره اونطوری که فکر می کنید
      من که رشته ریاضی بودم شاید سر جمع 10 الی 15 سوال محاسباتی بود که بالای هف هش ثانیه طول کشید
      شیمی ها یکمی اذیت می کنه که اگه شما ماشین حساب رو فقط برای یک سال کنار بزارید و اعداد رو بشناسید خیلی کمک می کنه و این نکته رو در نظر بگیرید که توی محاسبات باهوش باشید!
      یعنی برای خودتون ساده کنید محاسبه رو تا حد ممکن مثل همون مثالی که دوستمون زد که ضربدر نیم همون تقسیم بر 2 هستش!
      و بعضی سوالات رو هم با تقریب معقول میتوید به جواب برسونید

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BRAIN SURGEON نمایش پست ها
      آره زیادخوب نیست چون فقط روشهای خاصه واسه اعدادخاص وهمه گیرنیست که همه اعدادومحاسبات رودرنظربگیره به نظرم قبلش ازسایت بانک کتاب پایتخت یه نمونه ازش بگیریداگه خوب بودبه نظرتون تهیه کنیدولی نه این کتاب نه هیچ کتاب یادی وی دی دیگه ای قرارنیست معجزه کنه واسه محاسبات فقط چندتاروش جدیدبهتون یادمیده مثلاضربعدددر12/13/14/11/15و.....
      الان چندتانمونه ازش مینویسم اینجا

ضرب سریع در12/13/14و....قدم اول:درطرفین عدد،دوتاصفرنامرئی قرارمیدهیم
      قدم دوم:ازسمت راست دورقم دورقم جدامیکنیم
      قدم سوم:عددسمت چپ رادریکان12/13/14و...یعنی(2و3و4و....)ضرب کرده وباسمت راست جمع میکنیم تابه جواب برسیم.
      نکته:هرجاحاصل دورقمی شدیکان رامینویسیم ودهگان راباعددسمت چپ جمع میکنیم.
      مثال:141×12=؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      01410قدم دوم رااجرامیکنیم قدم سوم :چون دراینجاحاصل ضرب در12رامیخواهیم ازسمت راست شروع میکنیم رقم سمت چپ رادوبرابرمیکنیم وبارقم سمت راست جمع میکنیم به اینصورت:01410رقم سمت چپ یعنی1رادوبرابرمیکنیم وباصفرجمع میکنیم:1×2+0=2
      سراغدورقم بغدی میرویم یعنی41،رقم سمت چپ یعنی4رادوبرابرمیکنیم وباسمت راست یعنی عدد1جمع میکنیم4×2+1=9
      سراغ دورقم بعدی میرویم یعنی14رقم سمت چپ رادوبرابرکرده وباسمت راست جمع میکنیم1×2+4=6ودرآخردورقم انتهایی سمت چپ یعنی01راانتخاب میکنیم.رقم سمت چپ یعنی صفررادوبرابرکرده وباسمت راست یعنی عدد1جمع میکنیم 0×2+1=1
      141×12=1692
      برای 13/14/و...همینکاررامیکنم فقط به جای دوبرابرکردن هرکدام بارقم یکان خودشان عمل میکنیم مثلا13سه برابرمیکنیم برای14چهاربرابرمیکنیم والی آخر
      فقط دو ماه باید بزارم اینارو حفظ شم

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کتاب جادوی ریاضی نوشته آرتور بنجامین چطوره؟ البته میدونم هیچی از تمرین بهتر نیست

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AHGA.DEMAH نمایش پست ها
      فقط دو ماه باید بزارم اینارو حفظ شم
      واسه ضرب یه مثال میزنم 63ضربدر11 میشه693چیکار کردم اومدم یه فاصله گذاشتم بین 6و3بعد اومدم 6و3 جمع کردم نهووسط گذاشتم یعنی 3ـ6بعد6+3=9بعد693 خیلی سعی کردم مثل خودش ساده بگم

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نخرید.
      ونیز، پُر از توریست‌هایی ست که به کبوترهای ایتالیایی غذا می‌دهند ولی به کبوترهای شهرِ خودشان محل نمی‌گذارند.

«جزء از کل»، استیو تولتز. ترجمه پیمان خاکسار،نشر چشمه

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      محاسبات حرف آخر برای محاسبات به خصوص محاسبات شیمی خیلی خوبه،حفظیاتشم مثل این ضرب و تقسیم های حفظی نیست

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن