خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

آیا می شود در یک ماه باقی مانده به کنکور معجزه کرد؟

در جواب این سوال دو جنبه مدل برنامه ریزی و بعد هم جنبه احساسی کار دخیل هست. در مورد نوع مطالعه، فردی که این سوال رو می پرسه تو مدت باقی مونده اول از همه باید توجه کنه که نباید به مدل قبلی ( ماه های گذشته درس بخونه )
      در حال حاضر ما به مطالعه قسمت هایی نیاز داریم که میدونیم و مطمئن هستیم که الگو ثابت و تکراری سوالات کنکور هستن و هر ساله داره ازشون سوال میاد.
      دانش آموزی که شما باشی این حقیقت رو میدونی ولی میگی: من نمی تونم این کارو انجام بدم . اصلا" بعد از گذشت چند ساعت مطالعه خسته میشم و نمی تونم ادامه بدم. این دیگه میره تو قسمت بعد احساسی کار. قضیه اینه که چیزی که باعث میشه حرکت شما پایدار و مستمر نباشه بعد خستگی ذهنی و اینکه شما عادت به مطالعه با ساعت بالا نداری نیست، بلکه اینه که شما انگیزه و احساس قدرتمند استفاده از این توان رو در خودت به وجود نمیاری.
      انسان موجود عجیب و غریبی هست.انسان میتونه در فواصل زمانی کم کارهای فوق العاده ای انجام بده که خودش از کارش شگفت زده بشه و به توانایی هاش پی ببره.
      پیش شرط اون یک احساس خوب هست. دانش آموزی که با یک حس خوب یکی دو روز خودش رو معرکه سپری کنه ، در کمال حیرت برنامه یک هفته خودش رو تضمین میکنه. اونم چه تضمینی ! او حتی اگر هم دنبال خستگی و رها کردن کتاب بگرده نمیتونه، او هر لحظه حتی از خستگی خودش هم انگیزه میگیره و این خستگی براش به منزله فائق اومدن بر مانعی بوده .
      پس بجای استفاده از الفاظی مثل از الان بخونم چه فایده ، من که 11 ماه چیزی نخوندم . از الان بخونم بازم نمی فهمم ، اصلا به درد نمیخوره ، بچه های دیگه دارن جمع بندی می کنن و من تازه دارم ...،میدونم که یاد نمی گیرم و از این مدل حرف ها که مغزت رو در جهت یاد نگرفتن و نخوندن سوق میده و اغلب وقت ها کتاب رو رها میکنی و میشینی غصه میخوری از الفاظی مثل این استفاده کن قبل خوندن " من مطمئن هستم که براش این تیکه از مبحث نیم ساعت زمان میذارم و جمش می کنم . ببین چه جوری با یک بار خوندن تا خود کنکور تو ذهنم میمونه و ... همین سیگنال های مثبت میاد
      پس برای اینکه میخوای خارق العاده تو مدت باقی مونده باید خودت رو از سیگنال های منفی ایزوله کنی . و ایجاست که به اعتقاد روانشناسی با تقویت حس و حال بهره هوشی تو در اون زمان بالا میره و میتونی آدمی متفاوت رو ببینی که تا جون داره درس میخونه و در نهایت کیفیت از همه نظر کارش رو ادامه میده و اون وقت هست که حتی با یک جزوه عادی نتایج فوق العاده میگیره .
      این دانش آموز خسته میشه و خوابش میاد ولی بازم ادامه میده
      این واقعا چیزی هست که بخشی از اون رو در شب های امتحان شما تجربه کردی و در ساعات پایانی مونده به امتحان انقدر حرفه ای از نظر مدل مطالعاتی( رفتن به سمت فرمت اصلی سوالات) و حس و حال (توجه حداکثری به عمل فعلی و نه نخوانده های گذشته) بودی. پس میتونه همین شخصیت رو دوباره احیا کنی.
      شخصیتی که با حرف فلان استاد که میگه شما ضعیف ترین کلاس من هستین توجه نمی کنید، مشاوری که میگی دیگه نمیتونی و فقط و فقط تو فکر همون نبوغ هست. نبوغی که ازش تو این مدت کمتر استفاده کرده ولی الان میخواد نشونش بده .
      آیا جامع سنجش رو مثل ی فالگیر میدونی که گفت فلان رتبه الان شدی ، کنکور هم همینه ؟ یا نه ؟ یا نه به خودت ایمان داری که موجودی هستی که کل سیستم جهان خلقت و کائنات منتظر قدم برداشتن هستن . منتظر گام هایی که اگه مردونه بیاد جلو کن فیکون میکنه . باور کن خارق العاده بودن سخت نیست،
      نترس از اینکه مباحث نخونده زیاده،مطمئن باش که اگر منتظر نتیجه شگفت انگیز باشی در نهایت بهش میرسی.
      پس کار خودت رو به نحو احسن انجام بده
      تو یک انسان خاص هستی و همیشه این خاص ها هستن که نتیجه میگیرن . خاص هایی که تا پاسی از شب بیدار هستن و دارن کار میکنن، شب هایی که شاید تا حالا تو عمرشون ندیده بودن ولی الان هست تو وارد فصل جدیدی از زندگی میشی که در درون تو کلمه " قدرت " رو حک میکنه. قدرتی که نتیجه اش لذت هست و نتیجه اش تا ابد در ذهن تو خواهد موند. همین الان تصمیمت رو بگیر

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      در مورد موارد درسی:
      بهتره دروس عمومی و زیست رو جدی بگیرید
      ۲۴ روز مونده اما میشه به اندازه ۲ماه ازش استفاده کرد
      هیچ درسی رو صفر نذارید در حد ۲۰_۳۰ درصد بزنید
      زمین شناسی رتبه رو کاهش میده .... شاید بگیر فقط مال رتبه کل هست و در زیرگروه تاثیر نداره اما قبولی بعضی رشته ها بر اساس رتبه کل هست و زمین یه امتیاز طلایی واسه نصف کردن رتبه کله

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      یه نصیحت دوستانه:
      داداش و ابحی که کتاباتو و به امید سال دیگه و کنکور ۹۸ قید این کنکورو زدی
      یادت باشه اگا بیخیال این کنکور بشی ۱۰ سال هم صبر کنی هیچ وقت به اون شرایط ایده آلت نمیرسی
      اگا الان استارت نزنی تابستون و مهر هم نمیتونی
      و یه روزی سرنوشتت میشه همه ی تاپیکای از الان میتونم یا نه
      عمین امروز شروع کن به خوندن
      تو رقیب منی....اما اینجا همه رفیقیم
      یادت نره...تو میتونی

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خداوکیل پرستاری ازاد میشه اورد ؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatme_m نمایش پست ها
      با رتبه160000 میتونم پرستاری شهرمون رو بیارم ؟
      تورو خدا کمکم کنین
      160 هزار مجاز نیستی

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      Up

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن