خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 68
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

بهترین راه برای اونایی که هیچی نخوندن برای همیشه

سلام دوستان
      امیدوارم درسا به کام و حال یَک یَکتون خوب باشه
      یه چند ماهی میشه تاپیک نزدم و قصد هم نداشتم چون تقریبا همه حرفایی ک تو ذهنم بودو زدم تو تایپک های قبلی(توی امضام هست)
      این تاپیک فقط برای یک گروه خاصیه که "تا الان هیچ نخونده"یا "اصلن از برنامه ی ازمونش بهره نبردند"
      پس تاکید میکنم اونایی که خوندن تا الان حتی به طور متوسط به همون راه قبلی یعنی ازمون دادن ادامه بدند و اصلا خارج نشن.
      خب برم سر اصل مطلب.
      اولین ازمون پیش ۲ چند روزه دیگس طبیعتا شمایی که این تاپیکو دنبال میکنید هیچی حالیتون نیست یا کلی عقبید
      حتما این نگرانی رو دارید پایه رو چه کار کنم؟این همه درسی که تو این مدت باید میخوندم و نخوندم رو چ کنم؟اصلا درسای پیش ۲ و باقی پایه چی؟
      خب باید اینجا یک راهه عاقلانه رو برید که علاوه بر حجم منطقی، بخش قابل توجهی از کنکور رو در بر بگیره
      من که کنکور رو همین امسال(۹۶) دادم و این راه رو رفتم با قطعیت بهتون میگم بخش اعظم کنکور رو بخش هایی در بر میگیره که اگر راه خاصشون رو برید "حتما" درصد اون بخش رو میگیرید.انقدر درگیر این حاشیه ها شدین که خودتون کنکور رو سخت کردید و نمیتونید اون راه های رو که جلو چشمتونه رو ببینید (این حرفو فقط بعصیا که گذروندن میفهمن).کنکور خیلی ساده تر از قلم چی و... هاست.البته قلم چی رو رد نمیکنم.
      خب راهی که مد نطرمه اینه که منبع اصلیتون بشه کتاب های خط ویژه گاج
      اونایی که تاپیک های قبلیم رو خوندن میدونن که من درصد ریاضیم رو مدیون ب همین خط ویژم تا حدودی
      کتاب های واقعا عالی ای هستن.شاید بگید توی بازار فلان کتاب بهتره یا نه.خب من نمیدونم من چیزایی که دیدمو میگمتون و اینارو دیدم.حرف الکی نمیزنم که.اقواممون هم که توی گاج نیست که بخوام تبلیع کنم :-|
      اول دلایلم رو برای این کار بهتون میگم بعد توصیح میدم برنامه رو.
      خب شما میتونید همینطوری سرگردون بین کتاب های حجیم غلط بخورید و یک ماه مونده به کنکور هم جمع بندی بخرید و نه اون کتابا رو بخونید و از جمع بندی ها استفاده کامل رو ببرید.یعنی ضرر اندر ضرر
      خب پس چرا نیایم از همین الان کتاب هایی که اسمشون جمع بندیه اما فرارتر از اونن رو به صورت عالی نخونیم؟؟راهی که مطمعنی اگه بری حتما منفعت داره و ریسکی توش نیست.
      اگر چند بار همین جمعبندی هارو بخونید حتی ازونایی که کتاب های حجیم رو خوندن هم میتونید بزنید جلو.
      دیدم که میگم.
      کتاب های خط ویژه رو اونایی که خوندن میدونن چقد عالی تالیف شده.
      خب دیگه این همه حرف زدم هنوز شروع نکردم به حرف اصلی.
      اول میام دونه دونه کتاب های گاج رو توصیح میدم بعد اخر یک برنامه ی پیشنهادی بهتون میگم.
      ادبیات:چیزی که همین امروز صبح دیدم...واقعا خوب بود.فقط اینکه برای لغت و تاریخ اول از نشر الگو یا مهر و ماه بخونید بعد از خط ویژه. که شما کامل خونده باشید هر چند همون خط ویژه هم کافیه.بقیه ی موارد رو از خوده کتاب بخونید
      عربی:اون چند صفحه ای که من ازش دیدم خوب بود.شما میتونید اموزش رو ازین کتاب ببینید و مهارت نسبی رو کسب کنید و بعد از اینکه عمومی ها خونده شد کنکور های سایر رشته ها عمومی هاشو بزنید.که واقعا این کار خیلی خیلی خیلی مهمه .حتما به مقدار کافی حل کنید
      دینینیش عالیه.اما از الان شروع نکنید و متن کتاب رو کامل بخونید.ماه اخر برید سراغ این کتاب.
      زبان:همه چیش خوبه اما لغات رو فعلا که وقت هست از یک منبع کاملتر بخونید و برای تست بیشتر گرامر یا لغت از منبع اصلیتون استفاده کنید.
      ریاضی و فیزیک:جفتشون تقریبا مثل همن و واقعا عالین.اگر چند بار خوب بخونید با پاسخ هاش و نکته هایی که میگه رو توی کنکور "جدا" میگم میتونید توی کنکور به درصدهایی برسید ک فکرشم نمیکنید...این دو کتاب میتونه به عنوان تنها منبعتون باشه...
      زیست: اینم باز کتاب خوبیه.یک فصلش رو ببیند تا حرف من رو بفهمید.اما زیست چون خیلی مهمه همون روشی که توی تاپیک های قبلی گفتم رو انجام بدید و در اخر این کتاب رو بخونید واقعا تاثیرشو توی کنکورتون میبینید.یعنی حتما متن خوده کتابو بخونید بعد این کتاب

شیمی:مفاهیم مثل همون چیزی ک گفتم در مورد زیست.اما مسایل .خب مسایل شیمی سختن و تمرین زیاد میخواد و منطق میگه با توجه به وقت برای مسایل شیمی مثل همون چیزی که در مورد ریاصی و فیزیک گفتم انجام بدید.
      در اخر این کارتون ک تموم شد حتما دانسته هاتون رو توی چند ازمون به چالش بکشونید.
      و اینکه اگه جایی حس کردید مفهوم مشکل دارید حتما از درسنامه های کامل تر استفاده کنید و بعد برای تست ازین کتاب ها استفاده کنید.
      ببینید حجم این کتاب ها کم نیست اما از بقیه کتاب های کمتره پس به یک بار خوندن نباید اکتفا کنید چون حجم کم شده باید دیگه این کتابارو خوبه خوووووب بخونید که ان شالله حتما نتیجه بگیرید...
      این پایین هم یکی از متن هایی که برای یکی از دانش اموزام! نوشتم.
      http://uupload.ir/files/a4x8_img_20180208_015108_470.jpg
      هر جا سوال بپرسید جوابتونو میدم.
      اما بهتره که همین تاپیک بپرسیو ک بقیه هم ببینن.
      ان شالله ب اندازه تلاشتون موفق باشید
      در پناه حق
      سوالی داشتید یا منشن کنید یا خصوصی بفرستید
      وگرنه امکان دیدنش نیست دیگه
      ویرایش توسط matrooke : 20 بهمن 1396 در ساعت 04:44

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام شبتون بخیر.. یه سوال داشتم تو دوتا تاپیک دیگه هم پرسیدم کسی جواب نداد
      ..راستش من شیمی سال سومو تازه شروع کردم..خب همه میگن برو فیل بخون جمع بندیو فلان اما من اصلااا نمیتونم اینجوری بخونم..کتاب خیلی سبز رو دارم از روی اون میخونم تستاشم نمیتونم یکی درمیون بزنم باید همشو بزنمبنظرتون اگ هر روز یه ساعت یا یه ساعتونیم تو برنامم باشه تو مدت 50 روز نمیتونم تمومش کنم درصورتی ک همه تستاشو بزنم کلا؟؟

و همینطور فیزیک برای پایه خیلی سبز دارم و برای پیش نشرالگو..بازم مثل شیمی وسواس دارم باید تک تک تستارو بزنم..بنظرتون تو حدود 60 یا 50 روز اگ هر روز تو برنامم باشن میتونم فیزیک پایه رو تموم کنم؟با پیش مشکل چندانی ندارم مشکل اصلیم پایست ک باید تا 7 بهمن تمومش کنم
      ؟؟؟؟؟؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sh_1998 نمایش پست ها
      ..راستش من شیمی سال سومو تازه شروع کردم..خب همه میگن برو فیل بخون جمع بندیو فلان اما من اصلااا نمیتونم اینجوری بخونم..کتاب خیلی سبز رو دارم از روی اون میخونم تستاشم نمیتونم یکی درمیون بزنم باید همشو بزنمبنظرتون اگ هر روز یه ساعت یا یه ساعتونیم تو برنامم باشه تو مدت 50 روز نمیتونم تمومش کنم درصورتی ک همه تستاشو بزنم کلا؟؟

و همینطور فیزیک برای پایه خیلی سبز دارم و برای پیش نشرالگو..بازم مثل شیمی وسواس دارم باید تک تک تستارو بزنم..بنظرتون تو حدود 60 یا 50 روز اگ هر روز تو برنامم باشن میتونم فیزیک پایه رو تموم کنم؟با پیش مشکل چندانی ندارم مشکل اصلیم پایست ک باید تا 7 بهمن تمومش کنم
      ؟؟؟؟؟؟
      سلام نصف شب بخیر
      والا خیلی سواله عجیبی پرسیدید.
      ۵۰ روزه و کلی اتفاق.۵۰روزه و کلی حس و حال
      اصلا ازین سوال دنباله چی هستید از من ؟یک اره یا نه؟خب اگر بگم نه شما چی کار میکنی؟اگر بگم اره چی؟
      من ک نمیدونم سرعتتون چطوره
      باید منطقی برخورد کنید.
      میگید دلتون نمیتد تستارو بزارید. پس از همین فردا شروع کنید.اما خب مجبورید از بعصی چیزای دبگه کم کنید تا ب این دو سه تا ک گفتید برسید.
      اگه سرعت خوبی داشته باشید می رسید.
      تایید یا رد نکردم راهتون رو.سوال رو جواب دادم.
      موفق باشید

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز. من ترم اول فقط رسیدم پیش1 رو بخونم و الان کل پایه مونده با پیش2 که البته پیش1 هم نیاز به تکمیل داره... بنظرتون از الان مطابق ازمون های قلم چی پیش برم و در کنارش
      جبرانی داشته باشم ؟که بنظرم سخته ولی خود ازمون دادنم خیلی کمکم میکنه....یا وقت باقی رو کل پایه یخونم و تو ازمونهای نوروز قلم چی برم و بعد پیش و جامع....خیلی ممنونم از تون

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sh_1998 نمایش پست ها

؟؟؟؟؟؟
      میگم شما خواب و خوراک نداریدا

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mojaweb نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز. من ترم اول فقط رسیدم پیش1 رو بخونم و الان کل پایه مونده با پیش2 که البته پیش1 هم نیاز به تکمیل داره... بنظرتون از الان مطابق ازمون های قلم چی پیش برم و در کنارش
      جبرانی داشته باشم ؟که بنظرم سخته ولی خود ازمون دادنم خیلی کمکم میکنه....یا وقت باقی رو کل پایه یخونم و تو ازمونهای نوروز قلم چی برم و بعد پیش و جامع....خیلی ممنونم از تون
      سلام
      ادم بتونه خیلی شاهکار بکنه به همین ازمون ها برسه.چیز اضاف بخواید بیارید مجبورید از یه سری چیزا بزنید.
      شما هر کاری بکنید بالاخره یک چیزی میمونه دیگه.
      پس بهتره برای اینکه از فواید ازمون دادن بی بهره نشید فعلا با ازمون ها خوب برید جلو.اون پایه رو با فشار زیاد!در عید بخونید
      ولی شرط اینکه وضع خوبی داشته باشید اینه که حتما حتما این ازمون هارو کامل بخونید که دیگه چیزی نمونه بیاد روی حجم پایه های قبلی...

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mojaweb نمایش پست ها
      سلام
      شما هر کاری که کنید یه چیزی میمونه پس برای اینکه از فواید ازمو دادن بی بهره نمونید همین ازمون ها رو خوب بخونید و در نزدیکا عید به فشار زیاد! پایه رو بخونید
      بالاخره این ازمون های پیشه رو هم پایه دارن از اونا عقب نمونبید
      در صورتی میتونی که در وضع مناسبی قرار بگیرید که حتما این ازمون هارو خوب بخونید نه اینکه اضاف کنید به حجم قبلی...
      موفق باشید

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چشم بسته غیب گفتی!؟
      اومدی اینهمه توضیح البته روتین دادی تا اخرش برسی به دانش اموزام!؟‌
      یا شاید هم میخواستی توضیحاتت خفن باشه ولی روتین شد و بدون کاربرد اما در هر حال رسیدی به دانش اموزات! با یه علامت تعجب !
      ببین رتبت خوب شده دمت هم گرم.ولی دلیل نیست بیای فاز مشاور زبده رو بگیری.برای همیشه !
      چون تنها چیزی که کردی انجام یسری کارای روتین و اصول کلیه که همه میدونند هرچند همه عمل نمیکنند
      و با این فازت صرفا برا اون ادم که از الان میخواد شروع کنه و اکثرا احساساتی اند ضربه میزنی.هرچند به اخر متنت یعنی دانش اموزات میرسی!!
      خط ویژه یکی از بهترین کتاب های جمع بندی میتونه باشه ولی فقط تو دروس عمومی جواب میده .اونم نه کامل و نه برای درصد خوب
      درسنامه هاش خلاصه و یبس اند و این بازده رو میاره به شدت پایین.همون طور که تو اول کتاب هم گفته برا کسیکه قبلا خونده.حتی با فاصله و نمیتونه تک منبع باشه و صرفا یه منبع جمع بندیه
      من خودم کسی ام که تازه شروع کردم و رتبه خوبم میخوام و نمیخوام بگم که اقا از الان نمیشه.میشه ولی باید جر بخوری.هیچ اسانسوری وجود نداره.هیچ پروژه ای هیچ کم کردن حجمی اونم به مقداری که میگی به هیچ کسی کمک نمیکنه و فقط یه ابله میتونه انتظار داشته باشه میتونه با این حرفا و حتی کتابا و استراتژی های پوچ میتونه به یکی از تیر یا مهر شروع کرده تو ۱۴۰ روز برسه .میشه تا یه حدی تست ها رو کم کرد میشه از منابع اصولی تر و خاص تری استفاده کرد میشه از رو این زد داد به یه چیز دیگه ولی دیگه نمیشه با منبع جمع بندی نتیجه گرفت.طبیعتا میشه ولی در حد و اندازه خودش نه درصدی که اگر خودمون ببینیم هم تعجب کنیم !!همین زدن از تست ها تا یه حدی هم که گفتم هم مسلما باعث افت نتیجه میشه همونطور که هر ادم عاقلی میدونه
      ساقی همه موسسات و همه اوناییکه به طزیق میخوانند بگن اقا راحتته ما برنامه میدیم با ۶-۸ ساعت درسا رو دو-چهار بار میبندی و کلا هر حرفی که نشون نده چه میزان باید جر بخورید (۱۳-۱۶ ساعت با توجه ضریب هوشی و پایه) یکیه.اینا یه مدل چیز بهشون میدن که تو ظاهر اینا رو موجه نشون میده در حالی که حرفاشون هیچ کمکی بهتون نمیکنه و فقط به جیب اونا پول اضافه میکنه.این پول از ۱۰۰ تومن از دانشجوی چووس ترمی هست تا میلیونی برای مشاورای موسسات تا میلیاردی برای صاحبای موسسات
      برای موفقیت در این ۱۴۰-۱۳۹-۱۳۸ روز که به همین سرعتی که خوندی میاد پایین باید از وسط یه جهنم لعنتی رد بشی که علاوه بر اتیش های خاص خودش گرد و خاک اوناییکه جلوت هستن هم تو چشمته
      پ.ن:مخاطب عام
      اون دانشجوی ترمولک ترم اولی یا همون چووس ترمی که بیشتر رایجه میتونه مشاور باشه.میتونه پول هم در بیاره چون به اعتقاد من اپدیت ترین مشاورا همین دانشجو هایی اند که رتبه های خوبی اوردن
      به شرطی که طرف که با یه رتبه خوب شده دکتر یا مهندس یه مملکت به قدری خودش رو تحقیر نکنه که به روش برخی از موسسات تبلیغ و کار کنه.
      یعنی اونقدری دانش اموز با علامت تعجب! داشته باشه که بتونه کنار درساش به اندازه و دقیقا همون قدری که اول هماهنگ شده کار کنه.علاوه بر حرفای روتین و اصول کلی یکم وقت بزاره بصورت خاص و روی ویژگی های خاص همون شخص هم به اندازه کار کنه و روی اون برنامه بده نه چیز از پیش تعیین شده و اگه چیز خاصی نداره برا ارائه بکشه بیرون و در کل برخلاف اکثر مشاوره هایی که دانش اموز رو پول میبینند و برا اینده اش دلسوز نیست (که باید باشند اصولا) چون تو یه رنج سنی اند با هم رفیق شند
      پ.ن:مشاوره با خصوصیات بالا رو داشتم
      .

you can't kill spirit even if you try too​

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YasharUR نمایش پست ها
      چشم بسته غیب گفتی!؟
      اومدی اینهمه توضیح البته روتین دادی تا اخرش برسی به دانش اموزام!؟‌
      یا شاید هم میخواستی توضیحاتت خفن باشه ولی روتین شد و بدون کاربرد اما در هر حال رسیدی به دانش اموزات! با یه علامت تعجب !
      ببین رتبت خوب شده دمت هم گرم.ولی دلیل نیست بیای فاز مشاور زبده رو بگیری.برای همیشه !
      چون تنها چیزی که کردی انجام یسری کارای روتین و اصول کلیه که همه میدونند هرچند همه عمل نمیکنند
      و با این فازت صرفا برا اون ادم که از الان میخواد شروع کنه و اکثرا احساساتی اند ضربه میزنی.هرچند به اخر متنت یعنی دانش اموزات میرسی!!
      خط ویژه یکی از بهترین کتاب های جمع بندی میتونه باشه ولی فقط تو دروس عمومی جواب میده .اونم نه کامل و نه برای درصد خوب
      درسنامه هاش خلاصه و یبس اند و این بازده رو میاره به شدت پایین.همون طور که تو اول کتاب هم گفته برا کسیکه قبلا خونده.حتی با فاصله و نمیتونه تک منبع باشه و صرفا یه منبع جمع بندیه
      من خودم کسی ام که تازه شروع کردم و رتبه خوبم میخوام و نمیخوام بگم که اقا از الان نمیشه.میشه ولی باید جر بخوری.هیچ اسانسوری وجود نداره.هیچ پروژه ای هیچ کم کردن حجمی اونم به مقداری که میگی به هیچ کسی کمک نمیکنه و فقط یه ابله میتونه انتظار داشته باشه میتونه با این حرفا و حتی کتابا و استراتژی های پوچ میتونه به یکی از تیر یا مهر شروع کرده تو ۱۴۰ روز برسه .میشه تا یه حدی تست ها رو کم کرد میشه از منابع اصولی تر و خاص تری استفاده کرد میشه از رو این زد داد به یه چیز دیگه ولی دیگه نمیشه با منبع جمع بندی نتیجه گرفت.طبیعتا میشه ولی در حد و اندازه خودش نه درصدی که اگر خودمون ببینیم هم تعجب کنیم !!همین زدن از تست ها تا یه حدی هم که گفتم هم مسلما باعث افت نتیجه میشه همونطور که هر ادم عاقلی میدونه
      ساقی همه موسسات و همه اوناییکه به طزیق میخوانند بگن اقا راحتته ما برنامه میدیم با ۶-۸ ساعت درسا رو دو-چهار بار میبندی و کلا هر حرفی که نشون نده چه میزان باید جر بخورید (۱۳-۱۶ ساعت با توجه ضریب هوشی و پایه) یکیه.اینا یه مدل چیز بهشون میدن که تو ظاهر اینا رو موجه نشون میده در حالی که حرفاشون هیچ کمکی بهتون نمیکنه و فقط به جیب اونا پول اضافه میکنه.این پول از ۱۰۰ تومن از دانشجوی چووس ترمی هست تا میلیونی برای مشاورای موسسات تا میلیاردی برای صاحبای موسسات
      برای موفقیت در این ۱۴۰-۱۳۹-۱۳۸ روز که به همین سرعتی که خوندی میاد پایین باید از وسط یه جهنم لعنتی رد بشی که علاوه بر اتیش های خاص خودش گرد و خاک اوناییکه جلوت هستن هم تو چشمته
      پ.ن:مخاطب عام
      اون دانشجوی ترمولک ترم اولی یا همون چووس ترمی که بیشتر رایجه میتونه مشاور باشه.میتونه پول هم در بیاره چون به اعتقاد من اپدیت ترین مشاورا همین دانشجو هایی اند که رتبه های خوبی اوردن
      به شرطی که طرف که با یه رتبه خوب شده دکتر یا مهندس یه مملکت به قدری خودش رو تحقیر نکنه که به روش برخی از موسسات تبلیغ و کار کنه.
      یعنی اونقدری دانش اموز با علامت تعجب! داشته باشه که بتونه کنار درساش به اندازه و دقیقا همون قدری که اول هماهنگ شده کار کنه.علاوه بر حرفای روتین و اصول کلی یکم وقت بزاره بصورت خاص و روی ویژگی های خاص همون شخص هم به اندازه کار کنه و روی اون برنامه بده نه چیز از پیش تعیین شده و اگه چیز خاصی نداره برا ارائه بکشه بیرون و در کل برخلاف اکثر مشاوره هایی که دانش اموز رو پول میبینند و برا اینده اش دلسوز نیست (که باید باشند اصولا) چون تو یه رنج سنی اند با هم رفیق شند
      پ.ن:مشاوره با خصوصیات بالا رو داشتم
      هر کسی که تا به حال کوچکترین حرفی چه در مقام مشاوره چه دلسوزی و کمک در مورد کنکور بهم زد
      فقط زمینم زد
      حتی دوستام

10. Top | #10
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      با احترام.ولی فکر نکنم خط ویژه برای زیست و فیزیک حوب باشه.شخصا تعریف شیمی و ریاضیشو شنیدم..ولی ریاضیشم ک نگاه کردم خیلی خلاصه ان..کسی که ندونه چی ب چیه فایده نداره ولی عمومیاش و شیمیش خیلی خوبن
      I'm coming

11. Top | #11
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      حسین صادقی
      برای ریاضی از خط ویژه استفاده کرده و 45 زده فکر کنم یا 48.در پست های اولش هست.
      و البته ایشون هم گفته میشد بیشتر زد با این کتاب
      ولی ببینید تفاوت کجاست؟ ایشون قبل شروع هم ریاضی رو نوسانی میزده یعنی بعضی مباحث خوب و بعضی بد
      دوست خوبمون یاشار خداییش خیلی خوب حرف زد دست خوبمون متروک هم همینطور
      و به طرز عجیبی حرف هر دو عزیز کاملا درسته
      چون
      بستگی به سطح شما داره .من در سال های پایه عین تراکتور ریاضی خوندم و اومدم سال کنکور خط ویژه کار کردم و یه درصد خفن زدم و اعلام میکنم که اقا من خط ویژه کار کردم.
      ولی یکی دیگه میره میخونه هیچی نمیتونه بزنه .چون اصلا شاید وضعیت پایه خوبی نداره.من دوستی داشتم بیس های ریاضی رو نمیدونست و تو معادله درجه دو حتی مشکل داشت .دوستی هم داشتم به جای معلم درس میداد
      هر دوشون خط ویژه گرفتند ولی درصدشون به اندازه فاصله من از آسمون فاصله داشت
      خط ویژه کامل نیست
      ولی ناقص هم نیست
      یه چیز بین ا بینی هست که واقعا برای جمع بندی هست و البته شخصی هم میتونه در سال کنکورش به علت خفن کار کردن در طول سال های پایه بخونه و نتیجه عالی بگیره چون پیش زمینه رو داره و فقط یاد اوری میکنه تیپ تست ها رو برای خودش
      اینم نظر من بود
      به طور خلاصه میشه گفت: هر کسی بر حسب توانایی خودش و پایه درسی خودش بهتره تصمیم بگیره برای منبع
      چون واقعا نمیشه همه خط ویژه بخونند و درصد بالا بزنند.چون واقعا وضعیت درسی همه مثل هم نیست

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      عجب
      it always seems
      impossible
      until
      its done

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali-kaqaz-1997 نمایش پست ها
      میگم شما خواب و خوراک نداریدا
      نه ندارم

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط matrooke نمایش پست ها
      سلام دوستان
      امیدوارم درسا به کام و حال یَک یَکتون خوب باشه
      یه چند ماهی میشه تاپیک نزدم و قصد هم نداشتم چون تقریبا همه حرفایی ک تو ذهنم بودو زدم تو تایپک های قبلی(توی امضام هست)
      این تاپیک فقط برای یک گروه خاصیه که "تا الان هیچ نخونده"یا "اصلن از برنامه ی ازمونش بهره نبردند"
      پس تاکید میکنم اونایی که خوندن تا الان حتی به طور متوسط به همون راه قبلی یعنی ازمون دادن ادامه بدند و اصلا خارج نشن.
      خب برم سر اصل مطلب.
      اولین ازمون پیش ۲ چند روزه دیگس طبیعتا شمایی که این تاپیکو دنبال میکنید هیچی حالیتون نیست یا کلی عقبید
      حتما این نگرانی رو دارید پایه رو چه کار کنم؟این همه درسی که تو این مدت باید میخوندم و نخوندم رو چ کنم؟اصلا درسای پیش ۲ و باقی پایه چی؟
      خب باید اینجا یک راهه عاقلانه رو برید که علاوه بر حجم منطقی، بخش قابل توجهی از کنکور رو در بر بگیره
      من که کنکور رو همین امسال(۹۶) دادم و این راه رو رفتم با قطعیت بهتون میگم بخش اعظم کنکور رو بخش هایی در بر میگیره که اگر راه خاصشون رو برید "حتما" درصد اون بخش رو میگیرید.انقدر درگیر این حاشیه ها شدین که خودتون کنکور رو سخت کردید و نمیتونید اون راه های رو که جلو چشمتونه رو ببینید (این حرفو فقط بعصیا که گذروندن میفهمن).کنکور خیلی ساده تر از قلم چی و... هاست.البته قلم چی رو رد نمیکنم.
      خب راهی که مد نطرمه اینه که منبع اصلیتون بشه کتاب های خط ویژه گاج
      اونایی که تاپیک های قبلیم رو خوندن میدونن که من درصد ریاضیم رو مدیون ب همین خط ویژم تا حدودی
      کتاب های واقعا عالی ای هستن.شاید بگید توی بازار فلان کتاب بهتره یا نه.خب من نمیدونم من چیزایی که دیدمو میگمتون و اینارو دیدم.حرف الکی نمیزنم که.اقواممون هم که توی گاج نیست که بخوام تبلیع کنم :-|
      اول دلایلم رو برای این کار بهتون میگم بعد توصیح میدم برنامه رو.
      خب شما میتونید همینطوری سرگردون بین کتاب های حجیم غلط بخورید و یک ماه مونده به کنکور هم جمع بندی بخرید و نه اون کتابا رو بخونید و از جمع بندی ها استفاده کامل رو ببرید.یعنی ضرر اندر ضرر
      خب پس چرا نیایم از همین الان کتاب هایی که اسمشون جمع بندیه اما فرارتر از اونن رو به صورت عالی نخونیم؟؟راهی که مطمعنی اگه بری حتما منفعت داره و ریسکی توش نیست.
      اگر چند بار همین جمعبندی هارو بخونید حتی ازونایی که کتاب های حجیم رو خوندن هم میتونید بزنید جلو.
      دیدم که میگم.
      کتاب های خط ویژه رو اونایی که خوندن میدونن چقد عالی تالیف شده.
      خب دیگه این همه حرف زدم هنوز شروع نکردم به حرف اصلی.
      اول میام دونه دونه کتاب های گاج رو توصیح میدم بعد اخر یک برنامه ی پیشنهادی بهتون میگم.
      ادبیات:چیزی که همین امروز صبح دیدم...واقعا خوب بود.فقط اینکه برای لغت و تاریخ اول از نشر الگو یا مهر و ماه بخونید بعد از خط ویژه. که شما کامل خونده باشید هر چند همون خط ویژه هم کافیه.بقیه ی موارد رو از خوده کتاب بخونید
      عربی:اون چند صفحه ای که من ازش دیدم خوب بود.شما میتونید اموزش رو ازین کتاب ببینید و مهارت نسبی رو کسب کنید و بعد از اینکه عمومی ها خونده شد کنکور های سایر رشته ها عمومی هاشو بزنید.که واقعا این کار خیلی خیلی خیلی مهمه .حتما به مقدار کافی حل کنید
      دینینیش عالیه.اما از الان شروع نکنید و متن کتاب رو کامل بخونید.ماه اخر برید سراغ این کتاب.
      زبان:همه چیش خوبه اما لغات رو فعلا که وقت هست از یک منبع کاملتر بخونید و برای تست بیشتر گرامر یا لغت از منبع اصلیتون استفاده کنید.
      ریاضی و فیزیک:جفتشون تقریبا مثل همن و واقعا عالین.اگر چند بار خوب بخونید با پاسخ هاش و نکته هایی که میگه رو توی کنکور "جدا" میگم میتونید توی کنکور به درصدهایی برسید ک فکرشم نمیکنید...این دو کتاب میتونه به عنوان تنها منبعتون باشه...
      زیست: اینم باز کتاب خوبیه.یک فصلش رو ببیند تا حرف من رو بفهمید.اما زیست چون خیلی مهمه همون روشی که توی تاپیک های قبلی گفتم رو انجام بدید و در اخر این کتاب رو بخونید واقعا تاثیرشو توی کنکورتون میبینید.یعنی حتما متن خوده کتابو بخونید بعد این کتاب

شیمی:مفاهیم مثل همون چیزی ک گفتم در مورد زیست.اما مسایل .خب مسایل شیمی سختن و تمرین زیاد میخواد و منطق میگه با توجه به وقت برای مسایل شیمی مثل همون چیزی که در مورد ریاصی و فیزیک گفتم انجام بدید.

ببینید حجم این کتاب ها کم نیست اما از بقیه کتاب های کمتره پس به یک بار خوندن نباید اکتفا کنید چون حجم کم شده باید دیگه این کتابارو خوبه خوووووب بخونید که ان شالله حتما نتیجه بگیرید...
      این پایین هم یکی از متن هایی که برای یکی از دانش اموزام! نوشتم.
      http://uupload.ir/files/a4x8_img_20180208_015108_470.jpg
      هر جا سوال بپرسید جوابتونو میدم.
      اما بهتره که همین تاپیک بپرسیو ک بقیه هم ببینن.
      ان شالله ب اندازه تلاشتون موفق باشید
      در پناه حق
      الآن من یک سوالی واسم پیش اومد...شما که انقدر کیلویی ورداشتی گفتی خب خط ویژه بخونین ( بدون توجه به اینکه هرکی بهتره منبع مناسب خودشو بخونه ) , اصن به این موضوع دقت کردین که مثلا خط ویژه زیست پیشش هنوز منتشر نشده ؟ یا به این موضوع که واسه دینی انقدری وقت هست که از الآن جمع بندی نخونن؟
      یه فرقی هست بین این که کسی اینجا سوال میپرسه و شما راهنمایی میکنی و نظر میدی , با این که بدون هیچ مدرک مشاوره ای یا حتی بدون رتبه برتر بودن ! بیای واسه خودت یه پست بزنی اونم واسه کسایی که هنوز شروع نکردن و به اندازه کافی آسیب پذیرن , اونم به اشتباه راهنمایی کنی !
      it always seems
      impossible
      until
      its done

15. Top | #15
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوستان خط ویژه ریاضی تیپ بندی کرده سوالات رو یا نه؟

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)