خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

5 توصیه برای یک آزمون آزمایشیِ طلایی

بسم رب الحسنین(ع)
      سلام دوستان. تبریک میگم ایام دهه کرامت رو و از خدا میخوام که ما رو در مسیر خدمت به مردم قرار بده.
      همه ی ما کنکوری های سابق و فعلی میدونیم که تمامِ پتانسیلمون رو نمی تونیم توی آزمون پیاده کنیم و همیشه وقتی سوالات رو توی خونه حل میکنیم؛ درصدمون بیشتر میشه و حسرت میخوریم اگه خدا توفیق بده قصد دارم توی این پست چند تا توصیه ی خوب رو بنویسم و نهایتاً با کمک هم این مشکل رو رفع کنیم.

1- خوابِ سالم: یک آزمونِ عالی حتماً به 6.5 ساعت خواب مفید نیاز داره. اگر این خواب رو نداشته باشید وضعیت قرمز میشه و تمرکزتون خیلی میاد پایین.
      2- تنفس عمیق:خیلی خیلی مهمه. مغز برای فعالیت به اکسیژن نیاز داره و ممکنه ما توی فرآیند آزمون به خاطر تمرکز روی آزمون یادمون بره چند تا نفسِِ درست بکِشیم. اینجوری میشه که یک لحظه ما احساس می کنیم حال و حوصله نداریم. توصیه ی من اینه که بعد از هر درس، 10 ثانیه نفس عمیق بکشید تا مشکلی برای قدرتِ فکریِ شما به وجود نیاد.
      3- خوراکی های مفیدِ آزمونی: اگر این حرکت رو انجام نمی دادم، اصلا نمی تونستم آزمون رو تموم کنم. بهترین خوراکی برای آزمون انجیر خشکه و اگر نبود کشمش... {و التّین و الزّیتون} به این صورت که بعد از هر درس عمومی 1 انجیر بندازید بالا و حین اختصاصی ها هم هر 20 تا سوال 1 انجیر دیگه بندازید بالا که بترکونید. اگر کشمش بود به نظرم 5 تا کشمش رو معادل 1 انجیر حساب کنید و استفاده کنید. کاربردشون هم دیگه میدونید(از افتادن قند خون جلوگیری میکنن)
      4-آب: مایه ی حیات، توی آزمون مایه ی ترازه. آب نقش مهمی توی نشاط و عدم خستگی داره. آبش حتما خنک و مطبوع باشه تا وقتی نوشیدید، جگرتون حال بیاد(سلام بر حسین هم بگید که آزمونتون برکت بگیره). روشِ من این بود که بعد از هر 2تا عمومی یه بار آب میخوردم و بعد از هر 1 درس اختصاصی هم یه بار.
      5- توسل:آقا من مذهبی هستم و این حرف به من ثابت شده که یک توسلِ کوتاه به اهل بیت(ع) چنان قدرتی به فکرتون می بخشه که دیگه از دستش نمی دید. برنامه ی پیشنهادیِ من هم اینه که قبل از شروع آزمون سه بار بگید:"صل الله علیک یا اباعبدالله" و بعد آزمون رو شروع کنید. حین آزمون هم موقع آب نوشیدن یاد امام حسین(ع) بکنید که ان شا الله اگر صلاحتون باشه؛ آزمون رو منفجر خواهید کرد.

alimosleh.blog.ir
      "روزنوشت های یک کنکوری سابق"
      ویرایش توسط ali555 : 09 مرداد 1396 در ساعت 17:40

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)