خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

نحوه مطالعه زیست با توجه به ازمون ازمایشی و ترکیبی بودن ( راهنمایی )

سلام دوستان ...

من رشتم ریاضیه و فارغ تحصیل ولی خب تقریبا نصفه و نیمه بیشتر فصل های زیست پایه رو خوندم در حد فقط کتاب درسی ! حالا با ازمون قلم چی پیش میرم البته فقط برنامه اش نه شرکت در ازمون ! بعد اینکه با ترکیبی بودن مباحثش کلا مشکل دارم مثلا تو درس نامه و تست هاش که از رو منابع زیست 1 خیلی سبز و 2 و پیش نشر الگو تست میزنم حتی تست تالیفی هاش ترکیبیه و به مشکل میخورم ! چون تسلطی روی بقیه فصل ها ندارم و یه کلمه نه چندان سخت ولی غیر اشنا گیجم میکنه ! حالا به نظرتون راه حل چیه ؟

بیام کل کتاب زیست ها رو 1 و 2 و پیش رو تو مثلا دو ماه بخونم در حد همون کتاب درسی دقیق بعدش بیام با ازمون و کتاب کمک درسی پیش برم ؟ که در اون صورت باز خیلی از برنامه عقب میوفتم و دوره مروری کم و شاید فرصت نشه کتاب های حجیم زیست رو خوند ... یا اینکه از همین الان طبق ازمون قلم چی و بودجه بندیش پیش برم و و و ....
      نمیدونم راستش واقعا گیج شدم راهی هست پیشنهاد بدین ممنون

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط :Iman1997 نمایش پست ها
      سلام دوستان ...

من رشتم ریاضیه و فارغ تحصیل ولی خب تقریبا نصفه و نیمه بیشتر فصل های زیست پایه رو خوندم در حد فقط کتاب درسی ! حالا با ازمون قلم چی پیش میرم البته فقط برنامه اش نه شرکت در ازمون ! بعد اینکه با ترکیبی بودن مباحثش کلا مشکل دارم مثلا تو درس نامه و تست هاش که از رو منابع زیست 1 خیلی سبز و 2 و پیش نشر الگو تست میزنم حتی تست تالیفی هاش ترکیبیه و به مشکل میخورم ! چون تسلطی روی بقیه فصل ها ندارم و یه کلمه نه چندان سخت ولی غیر اشنا گیجم میکنه ! حالا به نظرتون راه حل چیه ؟

بیام کل کتاب زیست ها رو 1 و 2 و پیش رو تو مثلا دو ماه بخونم در حد همون کتاب درسی دقیق بعدش بیام با ازمون و کتاب کمک درسی پیش برم ؟ که در اون صورت باز خیلی از برنامه عقب میوفتم و دوره مروری کم و شاید فرصت نشه کتاب های حجیم زیست رو خوند ... یا اینکه از همین الان طبق ازمون قلم چی و بودجه بندیش پیش برم و و و ....
      نمیدونم راستش واقعا گیج شدم راهی هست پیشنهاد بدین ممنون
      زیست نه راه حل داره نه تکنیک فقط باید بخونی زیاددد هیچیم جا نندازی
      ترکیبی داریم تا ترکیبی معمولا از اصطلاحات پیش 2 خیلی استفاده میشه.میتونی اصطلاحاتشو بخونی ولی پیش 2 خیلی سنگینه کار 1-2 ماه نیستش بعلاوه هم برای اصطلاحات خیلی استفاده میشه و هم بحث مفهوم ترکیبی

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Navid70 نمایش پست ها
      زیست نه راه حل داره نه تکنیک فقط باید بخونی زیاددد هیچیم جا نندازی
      ترکیبی داریم تا ترکیبی معمولا از اصطلاحات پیش 2 خیلی استفاده میشه.میتونی اصطلاحاتشو بخونی ولی پیش 2 خیلی سنگینه کار 1-2 ماه نیستش بعلاوه هم برای اصطلاحات خیلی استفاده میشه و هم بحث مفهوم ترکیبی
      نه منظورم اینکه چجوری دفعه اول با درسنامه خوند ؟ و تست زد ؟ چون اینا اومدن حتی تست های تالیفی که بار اول روهم میزنی ترکیبی کردن خب مثلا یکی که بار اول فصل چهارم زیست 1 رو میخونه از کجا بدونه تو زیست 2 فصل 4 چه خبره که میان تو کتاب کمک درسی همجوره ترکیبی میدن ؟ گیج شدم واقعا تو زیست ...

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط :Iman1997 نمایش پست ها
      نه منظورم اینکه چجوری دفعه اول با درسنامه خوند ؟ و تست زد ؟ چون اینا اومدن حتی تست های تالیفی که بار اول روهم میزنی ترکیبی کردن خب مثلا یکی که بار اول فصل چهارم زیست 1 رو میخونه از کجا بدونه تو زیست 2 فصل 4 چه خبره که میان تو کتاب کمک درسی همجوره ترکیبی میدن ؟ گیج شدم واقعا تو زیست ...
      عزیز گفتم که در حد اصطلاحه نه مفهوم تست مثلا شما تست سال اول بخش 1 رو میزنی میبینی گفته جوانه یولاف خب داد و بیداد میکنی که چرا اینو دادن ولی خب سادس جوانه یولاف همون جوانه ی جو هست و تستم 100 در 100 به مالتوز ربط داره.یه همچین اصطلاحاتی رو سعی کن با تست یاد بگیری و یه جا یادداشت کنی در ضمن نمیان مفهومی که توی یه فصل دیگه گفتن رو توی یه فصل دیگه تست بدن خیلی سبزم تا اونجایی که میدونم بخش تستای ترکیبیش با بقیه قسمتاش جداس من چاپ جدیدشو ندارم شاید تغییر کرده. در مورد خوندنت اصلا سمت تست نرو زیست 90 درصد خوندنه 10 درصد تست هیچوقتتتتت یه فصلیو کامل نخوندی یا کامل درکش نکردی سمت تست زدنش نرو.تجربه من میگه با تست زدن نمیشه زیست رو یاد گرفت میشه مرور بشه یا تثبیت ولی نمیشه مطلب اصلی بحثو فهمید فقط باید بخونی.

5. Top | #5
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      زیست که سختیش همین ترکیبیاس
      واسه کنکور هم تمرکز رو هموناس
      خود منم که تجربیم موندم توش
      چه برسه به شما!!!
      There is a will

&
      There is a way

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)