خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

لطفا با نظرات تون برای برنامه ریزی بنده برای کنکور سال اینده کمکم کنید

خسته نباشید.
      بنده فارغ التحصیل رشته فنی حرفه ای هستم.
      http://forum.konkur.in/thread46777.html

میخوام نظرات شما تجربی هارو راجب این برنامه ریزی که میخوام اجراش کنم بدونم. چون شما مشغول یا فارغ الحتصیل این رشته هستید و بهتر از من میدونید چی به چیه

اول بگم پیش دانشگاهی تجربی هیچ کدوم از کتاب ها به ما تدریس نشده. از سال سوم هم فقط دینی جزو مطالب درسی ما بوده.

اما درسهای ریاضی و فیزیک در مقطع کاردانی از پایه خوندیم و قوی هستم.

....
      برنامه ی که من دارم و از ابان میخوام اجراش کنم.

در سه ماه اول: سال دوم بخونم ، بعد برم سراغ سوم و در اخر سال چهارم رو بخونم . در دو ماه دوم مرورشون کنم. از فروردین هم شروع کنم به تست زدن.

با ساعت مطالعه 12 ساعت در روز. ( من دوره ای که میخواستم برای کاردانی کنکور بدم در مدت زمان یک ماه تا کنکور که وقت داشتم روزی 13 ساعت مطالعه میکردم دروس رو، پس با توجه به تجریه قبلی این سابقه رو دارم )

.....

حالا لطفا نظرات تون رو در مورد برنامه بالا بگید.
      که ایا عملیه میشه در مدت 5 ماه دروس سال دوم ، سوم و چهارم رو خوند و برای بار دوم مرور کرد ؟
      میتونم امیدوار به رتبه زیر 5000 باشم ؟

سپاسگزارم از دوستانی که با نظران منطقی شون بنده رو در انتخابم راهنمایی خواهند کرد.
      ویرایش توسط hosen : 09 مهر 1395 در ساعت 00:23

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      زیست رو نمیشه جدا جدا خوند.این که فلان ماه زیست دوم فلان ماه زیست سوم ،جواب نمیده.دانش آموز پیش تجربی هرگز این کار رو نمیکنه.دانش آموز دبیرستانی این کار رو می کنه. البته درسته که باید از یه جایی شروع کرد.شما وقتی زیست دوم رو خوندی و زیست سوم شروع شد باید هی دوم رو دوره کنی.این "هی" ممکنه بشه 5دور ممکنه بشه 60 اما اگر ترک بشه قطعا یادتون میره.
      راستش من نمیدونم شما هدفتون چه رشته ای در تجربیه اما اگر هدفتون زیرگروه یک نیست، حتما زمین رو بخونین.رتبه رو نجومی تغییر می ده
      ویرایش توسط zizo : 09 مهر 1395 در ساعت 12:46

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      در مورد زیست بله حرف شما صیحیح هستش. من برای اینکه زیست بالای 50 بزنم باید روی این کتاب بیشتر کار کنم.

اما این برنامه عملیه؟ میشه با مطالعه روزانه 12 ساعت دروس سال دوم و سوم و چهارم رو در سه ماه خوند ؟ به طور متوسط برای هر کدام یک ماه در نظر بگیریم.

میگم این روش از نظر شما تجربی ها که این کتاب هارو خوندید قابل اجرا شدنه؟

میدونید من چون این کتاب هارو نخوندم و از حجم دورس خبر ندارم نیمدونم.

من زیر گروه 1 میخوام.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام . سوال اول : تیکه تیکه خوندن در کنکور معنی نداره شما تا سال دوم رو ببندید بعد تا برید سال چهارم رو بخونید سال دوم فراموش شده / پیشنهاد من استفاده از برنامه مطالعاتی قلمچیه ## مشکل دوم در سوال اول اینه میخوایید آموزش رو ببندید بعد از فروردین شروع کنید به تست زدن . کاملا اشتباه س بخوام یه برنامه ای خوب رو در چند جمله بگم » برنامه ای خوبه اختصاصی و عمومی / پایه و پیش / تست و آموزش باهم باشه ## سوال دوم : 12 ساعت در یک ماه میشه اما 12 ساعت در 10 ماه نمیشه . ما خیلی از دوستانمون از 15 ساعت 12 ساعت شروع کردن اما در عید و بهمن موتور سوزوندن . کنکور مسابقه ای این نیس هرکی ساعت مطالعه بالا داشته باشه حتما موفقه . از ساعت مطالعه ای شروع کنید که بهتون فشار نیاد و یواش یواش عادت کنید به 12 ساعت . همیشه کیفیت رو در نظر بگیرید ## در عملی بودن یا نشدن این برنامه شکی نیس اگه بخوایید میشه اما خب برنامه تون مشکلاتی داره . میتونید با مراجعه به تاپیک مصاحبه نفرات برتر یا سرچ در مورد برنامه ریزی و ... مشکلاتون رو حل کنید
      ویرایش توسط POOYAE : 09 مهر 1395 در ساعت 09:57

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این یه موردم بگم فکر نکنید کنکور کاردانی با کنکور تجربی یکیه و تفاوتی نداره » خب اولین گام : خوندن مصاحبه ی نفرات برتر / دومین گام : سرچ در انجمن و مراجعه به تاپیک نحوه ی مطالعه هر درس چون در کنکور هر مبحث یا فصل یا هر کتاب یه شیوه مطالعه داره / سومین گام : استفاده از برنامه ای مطالعاتی یکی از موسسه ها البته من قلمچی رو پیشنهاد میکنم / چهارمین گام : تلاش پیوسته + مرور زیاد + تست زیاد

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hosen نمایش پست ها
      در مورد زیست بله حرف شما صیحیح هستش. من برای اینکه زیست بالای 50 بزنم باید روی این کتاب بیشتر کار کنم.

اما این برنامه عملیه؟ میشه با مطالعه روزانه 12 ساعت دروس سال دوم و سوم و چهارم رو در سه ماه خوند ؟ به طور متوسط برای هر کدام یک ماه در نظر بگیریم.

میگم این روش از نظر شما تجربی ها که این کتاب هارو خوندید قابل اجرا شدنه؟

میدونید من چون این کتاب هارو نخوندم و از حجم دورس خبر ندارم نیمدونم.

من زیر گروه 1 میخوام.
      خیلی صریح توضیح میدم.اگر سوالات زیست سال های 94 یا 95 رو دیده باشین(که بعیده ) یا حداقل از دیگران شنیده باشین، متوجه این امر میشین که دیگه خیلی زیست رو مبحثی سوال نمیدن.این طوری نیست که شما قلب رو بخونی و فقط از قلب سوال بدن،نه. قلب و سیستم عصبی و حرکتی یک موجودی رو ترکیب می کنن و سوال میدن.این شکلی سوال دادن باعث میشه توانایی ترکیب و تحلیل شما سنجیده بشه و نه صرفا حفظ کردن.به نظر بعضی ها این سوالات دشوار هستند.بله هستند.یا میشه گفت حداقل راحت نیستند اما اگر شما تسلط خودتون رو روی کتاب زیاد کنید، یعنی اول متن کتاب رو حفظ حفظ حفظ کنید، بفهمید ، با فصل های دیگر ترکیب کنید، سوال طرح کنید و تست بزنید... اون وقت می تونید به اکثر سوالات جواب بدین یعنی درصد بالای 50.
      بعضی مباحث هم هستند که تقریبا ترکیبی نمیان و تیپ سوالات مشخصه مثل ژنتیک. برای ژنتیک فقط مسئله حل کنید.
      بعضی مباحث هستند که تقریبا همیشه ترکیبی میان مثل فصل یک زیست پیش.
      با توجه به توضیحاتی که دادم خودتون ساعت رو تخمین بزنین.
      چون من نمیدونم سرعت شما چقدره.علاقه شما به زیست چقدره.چقدر سریع حفظ می کنید یا یاد می گیرید.می خواین چقدر تست بزنین.
      اما 12 ساعت برای سه ماه به نظر مناسب میاد اگر وسطش...

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      عالی.... از وقتی اومدم انجمن فعلا کارم مطالعه مصاحبه ها و برنامه هاس

درمورد برنامه قلم چی برنامه های سال قبلشو دیدم. اینجوری خیلی خوبه. مثلا در بحث احتمال همه سال های دروس ریاضی رو در نظر گرفته.

این برای یک دانش اموزش تجربی که دروس سال های دوم و سوم حتی چهارم پاس کرده خوبه. حداقلش اینه که یک پیش زمینه ای از قبل داره

اما برای من چطور؟ تقریبا 60 درصد کتاب های تجربی رو تا حالا صفحه نزدم. من میتونم مانند برنامه مثلا قلمچی جلو برم ؟ اشنا نبودن من با کتاب های تجربی بهم لطمه نمیزنه اگر بخوام با برنامه ای مشابه قلمچی پیش برم؟
      ویرایش توسط hosen : 09 مهر 1395 در ساعت 14:13

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      درود دوست خوبم ...حالتان خوب هست؟!
      به نظر من یه کار دیگه میتونی بکنی ...اونم اینکه دوم و سوم و پیش رو باهم بخونی با یه برنامه خاص!
      مثلا برای ریاضی ترکیبات دوم و احتمال سوم و پیش رو باهم بخونی ...اگه هر سه سال رو باهم بخونی یه هماهنگی بین کارات ایجاد میشه و حجم کارات کمتر میشه ..ولی حتما باید برای زیست وقت زیادی بذاریت مثلا روزی 4 ساعت ..و زیست رو از دوم شروع کنین!
      ولی به یه چیز ایمان دارم...اگه ذهنتون شفاف باشه و به خودتون ایمان داشته باشین مطمئن باشین به خواسته هاتون میرسین همونجور که رستگار رحمانی از بهمن ماه شروع کرد و رتبه 1 تجربی رو آورد...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن