خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 47

موضوع: اراده ندارم

1. Top | #31
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عاااااااااااااااااااااااا الـــــــــــــــــــــــ ـی بود باریکلاااااااااااااا تو بیخیال رشتت شد به خدا مشاور بی نظیری میشی متنت خیلی عاااالیه 20ای بخدا

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط APHRODITEVAFA نمایش پست ها
      راستش کم کاری تیرویید دارم واین باعث شده خیلی چیزازود یادم بره وهی خستگی دارم دعام کنید من باید امسال خودمو ثابت کنم
      ابجی کم کاری تیرویید اینقدرام تاثیر نداره... منم دارم... بخاطر غلبه سردی تو بدن و تو طب سنتی هم ی درمان خیلی ساده داره... فقط کافیه 40 روز هیچ خوراکی که طبع سرد داره رو مصرف نکنین تا درمان 100 درصد بشه... من خودم این کار رو نکردم چون میخوام باهاش معافیت پزشکی بگیرم
      در مورد حافظتونم باید بگم فراموشی طبیعیه اگه بی علاقه بخونی و زیاد تکرار نکنی... به خودت فشار نیار... قرار نیست به خودت زجر بدی و اعصابت خورد کنی بلکه به هر طریقی هست باید خالصانه خودت به علم علاقه مند کنی... ینی منم دقیقا همین شرایط شما رو تجربه کردم ولی الان خودم بستم به مستند های علمی و هر دو سه شب یبار ی قسمت نگاه میکنم... واقعا کلی دیدگاهم عوض شده به علم و اتفاقات اطرافم... شمام اگه با عشق و علاقه برین سراغ فصل به فصل کتاب ها قطعا نتیجه میگیرین... قطعا چون علاقه نداری انقدر اعصابت داغونه...

3. Top | #33

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دارومصرف میکنم ولی انگارخودموگم کردم حساسیت خیلی زیادی دارم حس میکنم هرچی میخونم ازیادم میره واینکه میترسم موفق نشم ودیر بشه

4. Top | #34
      ODD
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      اراده = هدف

هر چقد هدف بزرگی داشته باشین اراده تون بیشتر و بیشتر میشه

و از همه مهمتر اینک به خودتون ایمان داشه باشین ک بهش میرسین...همیشه امیدوار باشین

و از هیچی نترسین، ترس ینی شکست-_-

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      دارومصرف میکنم ولی انگارخودموگم کردم حساسیت خیلی زیادی دارم حس میکنم هرچی میخونم ازیادم میره واینکه میترسم موفق نشم ودیر بشه
      منم لووتیروکسین میخورم...

با یکبار یا دوبار یا حتی سه بار خوندن نمیشه 100 مسلط شد و حفظ کرد... باید زیاد تکرار بکنی... و به تکرا هات زمان بدی تا ذهنت جابجاشون کنه... مثلا یک هفته هر روز تکرار بکنی تا کامممممممل مسلط بشی...

اصلی ترین مشکلت تو درس خوندن چیه؟؟؟ تمرکزت کمه؟ بلد نیستی درس بخونی؟(چون کتاب خوندن قاعده و قانون خاص خودشو داره) پایه ات ضعیفه؟ رو منابعت مطمین نیستی ؟ سرعت خوندنت کمه؟؟ دقییقققاا مشکلت بگو... ینی دقیق بشین فکر کن ببین مشکلت کجاس؟؟؟

البته به نظر من ذهنت خیلی شلوغه... ینی رو خیلی چیزا شک داری! چون هنوز تجربشون نکردی یا ازشون مطمین نیستی... ینی یجورایی به ثبات نرسیدی مثلا ممکنه هنوز ی روش مطالعه برای تک تک دروس تو ذهنت نداری! چون اگ بلد باشی نگرانی زمان نداری... و کلللللل کار هات میشه تکرار مکررات و فصل ها رو یکی یکی میخونی و مسلط و فوووووووللللل فوووللل میشی و میری جلو... خییییللللیی ساده...

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      راستی به خودت تلقین نکن که کم کاری تیروییدت داره از درس خوندن عقب میندازدت... اصلا اینطور نیست...
      من خودم پارسال فک میکردم دو قطبی دارم و اونه که داره کارها رو خراب میکنه... اینجور فکرها فقط عقب میندازدت...

7. Top | #37

Mamoli
      نمایش مشخصات
      واقعااااا ممنون راستی میشه بگید چطوری درسارو مرور کنم؟کدوم ساعتا؟

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      واقعااااا ممنون راستی میشه بگید چطوری درسارو مرور کنم؟کدوم ساعتا؟
      خواهش... ببین بعد از اینکه ککااااااااممممملللل یاد گرفتی و با تست های زیاد کامل تثبیت کردی برو سراغ مرور...
      ببین یدونه مرور روزانه داشته باش یدونه هفتگی یدونه ام ماهانه یدونه هم سه ماه یکبار باشه(مثلا ترم اول که تموم شد همه رو مرور کن و ترم دوم هم بازم کامل هر چی تا اینجا خوندی رو مرور کن)

مرور روزانت درسهایی باشه که دیروز خوندی... خیلی ساده و سریع... مثلا اگه دیروز صفحه های 1 تا 5 درس زیست رو خوندی, حالا قبل از خوندن 6 تا 10 اون 5 صفحه قبلی رو سریع مرور کن تو ذهنت... (البته تا جایی که میتونی تو درسهایی حفظی وابستگیت رو از کتاب کم کن ینی بدون وا کردن کتاب همه رور مرور کنی ولی در مورد درسهایی تمرینی مثل ریاضی و فیزیک و بعضی قسمت های شیمی و قرابت و ارایه و ریدینگ و کلوز زبان و زبان فارسی باید تست هایی که روز قبل حل کردی و توشون اشکال داشتی رو دوباره حل کنی ینی منظورم اینه که این درسها رو باید با تست مرور بکنی و در مورد ریاضی فیزیکم یادت باشه که همیشه باید باهاشون در ارتباط باشی ینی باید حتمااااا هر روز حداقللل 15-20 تا تست ازشون حل کنی چون یادگیری این دوتا درس خیلی زمان بر هستن و بعد از 45 یا 60 یا حتی 90 روز بهت نتیجه میدن و واقعا استمرار لازم داره! )

مرور هفتگیت هم اینطوری باشه که یا یک روز یا بعد از ظهر یک روز رو خالی بزار برای مرور و جبران درسهایی که تو هممممممممممموووننننن هفته خوندی!! بهت هم گفتم کدوم درسها رو چطوری مرور کنی... ولی خب تو دروس حفظی مثل زیست بهتره که اخر هفته با تست مرو کنی نه مثل مرور روزانه دوباره بشینی همه رو از اول بخونی (البته اگه وقت داشتی بشین این کار رو انجام بده هاااااا اصلا هم بد نیست!! ) ولی خیلی بهتره که با تست مرو کنی! ینی یه تعداد محدودی تست از تمام موضوعات اون فصلی که میخوای مرور کنی بزاری جلوت و بعدش شروع کنی به حل کردن تست ها... خوبی این روش اینه که بهت نشون میده که دقیقا کجا ها یادت رفته!! و بلافاصله فقط میری هموننننن جا رو مرور میکنی نه جاهایی که بلدی رو که بخواد الکی وقتت هدر بره...

تو مرور ماهانه هم تماممممممممم چیزهایی که تا اینجا خوندی رو ازززز اول مرور میکنی!!! همههههه چیز رو مرور میکنی... همههههه چیز... تقریبا باید یکی دو روز رو کامل صرف این کار بکنی... تا فوووللل فوووللل بشی... البته حتما با تست این کار ور انجام بده... چون حجم بالاس و وقت محدود!!

این روش من بود و لزومی هم نداره که دقیقا مثل این رو انجام بدی... خودت هر جور راحت تری تغییرش بده...

و من الله توفیق

9. Top | #39

Mamoli
      نمایش مشخصات
      میشه یه برنامه روزانه پیشنهاد کنید؟یه برنامه از گروه آلم دانلود کردم که یه هفته درسارو میخونی هفته ی دوم کله هفته ی اولو مرور میکنی این برنامه ی خوبیه؟

10. Top | #40

Mamoli
      نمایش مشخصات
      راستی خلاصه ننویسم؟

11. Top | #41

Mamoli
      نمایش مشخصات
      13334944019.jpg

12. Top | #42
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام

خودت برنامه ریزی یاد بگیر و واسه خودت برنامه بریز...تا نیم سال دوم نشده حسابی تلاش کن که قلقهات بیاد دستت

حتما ازمون شرکت کن ترجیحاقلمچی..خودش یه انگیزست
      خلاصه هم معلومه که لازمه....واسه جمع بندی ....مخصوصا به شکل نمودار درختی...زود شروع کن تا توش راه بیفتی
      جواب همه ی سوالات تو سایتalirezael.ir هست...
      درس خوندنو واسه خودت لذت بخش کن مثلا من از تدریس خیلی خوشم میاد بضعا اخر شبا که دیگه حال و حوصله درس خوندن ندارم یه درس رو واسه خودم کنفرانس میدم....انگیزه یواش یواش میاد

موفق باشی
      به هر قیمتی پادشاه باش . . .

حتی اگر قلمروات به اندازه ی عرض شانه هایت باشد...

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      میشه یه برنامه روزانه پیشنهاد کنید؟یه برنامه از گروه آلم دانلود کردم که یه هفته درسارو میخونی هفته ی دوم کله هفته ی اولو مرور میکنی این برنامه ی خوبیه؟
      به نظر من نع!! این که هفته اول بخونی و هفته دوم مرور کنی خیلی سنگین میشه به نظر بیشتر به درد کسایی میخوره رو که پایه خیلی خیلی قوی داشته باشن... البته باز ی مورد خیلی شخصیه! اگه باهاش راحتی و درسها رو میفهمی برو جلو و هیچ ایرادی هم نداره...

ببین خودت زیاد درگیر برنامه نکن... فقط و فقط و فقط و فقط شما باید بفهمی تواناییت چجوریاس؟ و نسبت به اونها برنامه بریزی... ولی اصل کار یادگیریه... ینی یادگیری حجمی زمانی داشته باش... برای حجم خاصی و معقولی یک محدودیت زمانی بزار...
      حتما برای هر درس روش مطالعه ثابتی رو پیدا کن... بزار ذهنت اینقدر شلوغ و اشفته نباشه... اینجوری راحت تر هم میتونی برنامه بریزی...

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      راستی خلاصه ننویسم؟
      ببین خلاصه نویسی موقعی باید انجام بدی که درس رو خیلیییییی خوب متوجه شدی و هیچ ابهام و شک و تردیدی تو ذهنت نیست!! و حالا رو همون حساب میای درس رو به زبون ساده و کلی مینویسی طوری که اگه اون نوشته رو بدی به کسی که هیچی بارش نیست بتونه حداقل 50-60 درصد موضوع رو بفهمه!!

امتحان کن ببین میتونی یا نه؟؟
      اگه اوکی بود ادامه بده اگه دیدی که خلاصه نویسیت خیلی داره چرت و پرت و حجیم میشه و طوری که نمیتونی منظورت رو خیل ساده و کوچولو موچولو برسونی! به نظر من بیخیال شو و برو سراغ یادگیری با کیفیت تر!!
      اونقدر ها هم چیز واجبی نیست... من که خودم اصن تا حالا انجامش ندادم!!

15. Top | #45

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنون حرفاتون درمورد اینکه باتست مرور کنم خیلی خوب بود وخیلی جواب داد اینجوری راحت ترم ممنون برای راهنماییتون

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن